Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#5421
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts
Nincs családom, nincs autóm. Más dolgok azok, amik momentán fontosak számomra.. jelenleg a gyermekkori énem tör felszínre, azon vágyaimat elégitem ki, amikre korábban nem volt mód (elsõsorban anyagiak miatt). Tudom, hogy a kurvajó bringa miatt én nem leszek kurvajó bicós. De törekszem, hogy fejlõdjek, hogy jobb legyek, hogy megérdemeljem a bringámat. Épp ezért az idei maratonszezont (legalábbis az elejét), nem a Trek csoda nyergében fogom végigtekerni... hátha béna leszek. :) Nem akarom, hogy eszébe jusson valakinek, hogy Apu, Anyu megvette neki és köze sincs a bringázáshoz. Önerõbõl épül. Magamnak készül. A bringa amúgy nem minden... lehet valaki ezerszer jobb kerós egy ötödennyibe kerülõ bringán is...
WaNNaRiDE

#5422
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts
Ne törõdj velük, csak irígykednek! A francba, de irigyellek!

#5423
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts
Jajj srácok... nem nem az volt a kérdés, hogy a Chris King elég jó lesz-e nekem, hanem hogy a 3-4-5-10 féle fajta fejcsapágyból adott esetben jó lesz-e a CK NoThreadSet. Amúgy a váz egy Trek Elite 9.8-as. A Fox villa pedig azért kell, mert V féket szeretnék 75-80 kiló körül vagyok és inkább kifizetem a SIDhez képesti + 50 ezret, minthogy azt kelljen számolgatnom vajon megehetem-e ezt a falat sütit, hogy ne menjek 72 kiló fölé, hogy a SID elég merev legyen. Amúgy ha tehetném SID-et vennék. V fék miatt REBA pl nem játszik, pedig az is jó lenne.

Az ára pedig 129 EUR, ami nem sokkal több, mint egy Ritchey WCS kormánycsapágy. Akkor viszont inkább a 10 év gari.

Amúgy az épülõ bringám, de a meglévõ is nagymértékben túlszárnyalja a képességeimet, de kiba technokrata vagyok az a baj. Van aki az autójára költi a pénzt, van aki a bringájára. Talán lesz aki megérti.
WaNNaRiDE

#5424
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Úgy tudom,h a 2 cm már yó mélyen beépülõ csapágyat jelent:-) (Nothread is ilyen mélyre ül be,tehát 25 mm-rel nem lesz gond ) Szóval mi a kérdés?:-)
Igen,nagyvalszeg yó lesz neked a CK.Mint ahogy bárkinek yó szokott lenni egy csúcsmin termék.
(hmmm,én is L akarok yutni oda,h azt kérdezgessem,h a karbon vázamhoz és FOX villámhoz yó-e a CK-m!!!:-) )
amúgy milyen színû? enyimé fekete
(cserélném jamaicaira!!! és tudom,h nem apró)

#5425
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Wannaride:
Mitöl lenne rossz a ChrisKing fejcsapi ? Milyen hibái vannak, szerinted, ami miatt az nem lenne jó neked?
Az árán kivül !?
Marci

#5426
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
Esetleg lehet tudni, hogy milyen karbon váz?

#5427
wannaride

wannaride

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 820 posts
Kormánycsapágyak terén mutatkozó tudatlanságom végett némi segítséget kérnék. Adva van egy karbon váz. A fejcsõ felsõ és alsó felén egy kb 20-25 mm magas fémgyûrû van benne. A villa ami belekerül majd egy FOX F80x lesz.
A Chris King NoThreadSet 1-1/8" jó lesz nekem?
WaNNaRiDE

#5428
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
jó, mi lenne, ha innen a témára koncentrálnánk? tudjátok, kormányok, fejcsapágyak, stb..... :rolleyes:

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#5429
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 posts
Nekem viszont báncsaja mûszaki fülemetFeltöltött képFeltöltött kép
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#5430
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
gagyenkov,arra gondoltam amit Mohus leírt,csak én inkább linkeltem egyet mert nm volt kedvem ezt leírni...
meg nem is vagyok gépész,hanem humán hallgató... ;)

ez olyan mint az innét,enyim,deviszont,essõ nem helyes de sokan használják...

ez van

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#5431
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Grétsy László müsorát látták-hallották. :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5432
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
miért, a kónuszos megoldás nem egy golyós csapágy?:-)
(golyóskosaras, néha kosár nélkül)
nekem tetszik ez az iparis kifejezés, mert egyértelmû. a másik meg a kónusz, az is. nemértem miért zavar ez valakit is... persze, mert rosszul mondjuk, meg ilyenek, de megszoksz, vagy megszöksz:-D
magyar köztudatban(bringás) ez már így marad attól tartok...:-)

#5433
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
gördülõcsapágy:)

#5434
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 posts
Vagy ami a nave: golyóscsapágy:chin: De most már tényleg ennyi:)
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#5435
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
Miért kéne más nevet használni? Hívhatjuk bimbódzó pitypangnak is, lényeg, hogy tudjuk mirõl van szó, nem?:)

#5436
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
ha mond vki valami eccerûen használható nevet, én szívesen használom.
csak a "ponosan illesztett xy csapágy" kissé komplikált ha az ember beszéd közben használja, ezér eccerü az ipari.

#5437
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
Köszönöm, köszönöm...
Ha a gépelem tanárom ezt látná...a köcsög meg akart húzni anno:D

#5438
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 posts

Az ipari csapágy egy amolyan marketing duma. .

Ezt így elfogadom, nagyon szép volt:clap: De akkor sem használom:p És vége!
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#5439
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
ezt oktatni kellene :spoko:
csináljunk fogalomtárat a honlapra? ez tuti benne lenne.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#5440
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
Az ipari csapágy egy amolyan marketing duma. Ez lehet, golyós, görgõs, tûgörgõs, axiális, radiális, ferde hatásvonalú, esetleg sikló csapágy stb.... a lényegében, szabványos gépelemek, melyek 100 éve dolgoznak különbözõ gépekben, és most a kerékpár ipar is felfedezte õket. Hátrányuk, hogy pontos illesztést, méretezést igényelnek, kicsi a tûrés a beépítésüknél. Elõnyük, hogy ha jól vannak illesztve, akkor igénytelenek, tartósak, megbízhatóak és jó esetben könnyen cserélhetõek.