Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#5281
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Görbe a villanyak. Én is ezen agyaltam pár hónapig. :-) Vagy a csészék görbék / a váz fejcsövének alsó/felsõ síkja nem párhuzamos. Az TUTI, hogy a beszorulást geometriai hiba okozza.

#5282
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

azt ne felejtsd el hogy alu stucni acél csavarral...
nem épp azonos szakítószilárdság sajna.
velem is megtörtént már, egy olcsóbb zoom stucnival.
amúgy akkor érdemes lenne kormánycsapit is megnézned, esetlegesen cserélned.
nézd meg kotyog e, és akkor ugy csináld a dolgokat.


Köszi a felvilágosítást.Az a legérdekesebb, hogy amint mát mondtam, hogy pár km után tisztára befeszül a kormány és a kelleténél sokkal nehezebben mozog.Én azt hiszem ezt akkor a kormánycsapágy idézi elõ.Hát nem akarom szétszedni, meg házilak összebarkácsolni, mert az elõzõ próbálkozásnak is ez lett a vége, hát majd elviszem egy szerelõhöz.Egyébként a stucni már nem is izgat nagyon, azt könnyen ki lehet cserélni, de egy fejcsapágycsere nagyobb beruházás(gondolom).

#5283
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,036 posts
Fogsz egy 1' csövet, beleteszed a fejcsöbe, a végét megfogod,és megcsavarod, vagy egyszerüen leszabod a fejcsövet egy csörössel... Ezután felhegesztesz egy 1 1/18as fejcsövet, és már kész is vagy! :scratchhe

#5284
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
nem érdemes sufnizni

#5285
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

csak fordítva

Tudom hogy az 1" belemegy az 1 1/8"-ba és fordítva nem, de hátha valami sufnitunninggal.


A sebesség mindent megold.

 


#5286
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
csak fordítva

#5287
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Szerintetek bele lehet rakni valahogy egy 1 1/8"-os villát 1"-os vázba? A nyak belemegy a vázba úgy hogy nem teszek bele kormánycsapágyat, de csapágy nélkül használhatatlan, tehát a kérdés az hogy valahogy kivülrõl kell rátenni egy kormánycsapágyat a vázra. Ha valaki csinált már ilyet az írjon.
Azért nem akarok nyakat cserélni, mert a teló egy régi rst és kb annyit ér, mint a benne lévõ nyak, de ha csak valamilyen drága megoldással lehet belerakni akkor inkább veszek egy nyakat.


A sebesség mindent megold.

 


#5288
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
azt ne felejtsd el hogy alu stucni acél csavarral...
nem épp azonos szakítószilárdság sajna.
velem is megtörtént már, egy olcsóbb zoom stucnival.
amúgy akkor érdemes lenne kormánycsapit is megnézned, esetlegesen cserélned.
nézd meg kotyog e, és akkor ugy csináld a dolgokat.

#5289
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Endroo, igen azt akartam, vagyis pontosabban azt amit thez mondott.Mondtam a sajátos szókincset:)Na mindegy.Thez, amit mondtál, azt próbáltam, illetve meg is csináltam, de egy pár kilóméteres tekerés után befeszült nagyon és nehéz volt tekernmi a kormányt, így visszalazítottam. Így, ha jól gondolom ugyanott vagyok/voltam, ahol nekiestem.Egyébként nem annyira zavaró a kotyogás, csak egy idõ után gondolom nem egészséges sem a váznak, sem a telónak...Akkor valószínûleg egy új stucni lesz belõle.De nagyon érdekes, hogy nem is csak megszakadt, hanem végig elnyalta az egészet.Egy kicsit meglepõdtem, mert koránt sem húztam annyira meg a csavart, mint már elõtte meg volt húzva, na de mindegy.Köszi a segítséget.

#5290
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
szebb megoldás az új, de ideiglenes, és olcsó az hogy átmenõ kisebb csavar, és rá egy csavaranya alátéttel.
addig el lehet így karistolni, míg nagyon nem fog zavarni....
a fejcsapi kotyogását meg úgy tudod megszünteni, hogy kilazítod a stucni csavarjait, és a felsõ (kupak) csavarját érzéssel megtéped.... ezek után stucni csavar visszaszorít, majd még egy kicsit ráhúz a feslsõ casvarra.

#5291
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
gondolom a fejcsapágyat akartad meghúzni hogy ne kotyogjon, bár akkor meg nem tudom minek kellett levenni a kormányszárat (aka stucni). ha meg a teló kotyog akkor azt nem tudom hol akartad meghúzni. mindenesetre ha van hely akkor fel lehet fúrni a stucnit és új menetet fúrni bele. de szebb megoldás ha veszel egy újat

#5292
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Sziasztok.Nemrég próbáltam meghúzni valahol, a teleszkópomat, hogy ne kotyogjon.Ehhez le kellett venni a kormányszárat.Meghúzni persze nem sikerült, továbbá a kormányszár azon a végén, ahol a teleszkóp szárára ráerõsítjük a kormányszárat, az egyik csavar mentén megszakadt a menet.Ugyebár richtig, nem a csavar menete szakadt meg, hanem amibe belemegy , azé.Szerencsére két csavar tartja, illetve mistmár csak egy.A kérdése az lenne, hogy a kormányszáramba lehet-é furatni egy nagyobb menetet és belerakni egy nagyobb csavart, vagy hülyeség az egész, és venni kell egy újat.
Elnézést a sajátos szókincsért, de a szakkifejezések hiányában és a "nem akarok hülyeséget mondani" érzés miatt a saját szavaimmal próbáltam elmondnai.Remélem közérthetõ:)
Elõre is köszi.

#5293
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Neuzeren kívül forgalmaz vki 1.5ös fejcsapit?
Iljics,neked vmi így Lfekvõben?

#5294
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
háj!
levágtam a kormányomból picit flexszel. mintha pici hajszálrepedések lennének most a belsejében. lehet ez? 3mili vastag alu.
vagy csak a festés izélõdött?
szerintetek?
kösz!
Matt

#5295
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts
Megkérdezném a tisztes társaságot, hogy szerintetek hol tudok én Cannondalehez 5 fokos és 100mm-es stucnit keríteni? Ugye az ebay.com-on lenne, de azt nem nagyon repítik ide, a .de oldalon meg nem nagyon van. Ötletek vagy valami? Vagy marad Bécs....

#5296
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
ja hat kerlek.
amit behoznak az orszagba az viszont van!

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#5297
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
lor: persze egy ideális világban biztos, de nekem is ezért nincs twister frd-m

#5298
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
ja
de barmelyik bolt hoz neked

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#5299
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
a rooxot a heavy tools forglamazza, nem?

#5300
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
szerintem sopronban érdeklõdj. de ha jössz majd felénk, szombathelyen is tudnak segíteni.
több cuccukora is van élettartam gari ld: www.roox.at
torkbár 13ezer (volt tavaly)