Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#5261
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
nem lehet hogy kikopott a csapágy? akkor szokott kotyogni
villát meg úgy lehet kiszedni hogy leszeded a stucnit, meg a hézagolókat, és ráversz 2-3at a villanyakra
aztán a kormánycsapágy felsõ részét lejátszod onnan, azután kijön könnyen
csak a felsõ részben szokott lenni egy gumi izé hogy ne menjen be oda a port, és ez mindig megszorul, legalábbis nekem

#5262
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts
Lehet az a megoldás, hogy egy kicsit szélesebb hézagolót teszek be?

Visszaolvastam a régi hozzászólásokat és most már tudom mi az integrált és félintegrált közötti különbség.
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#5263
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 posts
Egy kis segítség kellene, van ugyanis egy kis problémám.

Észrevettem, hogy a a kormánycsapágyam a felsõ felén lötyög. Leszedtem a stucnit, hézagoló gyûrûket, de mégsem tudtam rendesen rászorítani. Mit tegyek?
Valamint a telót hogy tudom kivenni a vázból. Nem merem erõvel húzni, nehogy eltörjek valamit.
Köszi
jahh és amúgy mi a különbség az integrált és félintegrált kormánycsapi között?
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#5264
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts

iljics,

röhögcséges & tanulságos. vagy fordítva?


Inkább csak simán tanulságos. ;)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#5265
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 posts
reméltem, hogy valaki vagy megerõsíti, vagy megcáfolja az XL II-vel és a micro angularral kapcsolatos vélekedéseimet.
köszi málna :)

#5266
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
nos egen hivatalsoan az xl2 tényleg cc kormánycsapágy, csak éppen jól meg van csinálva. jóval könyebb mint a pig.. az életben nem kell ezekben csapágyat cserélni

a micro angular meg igen, olyan csapágy, ami egy bizonyos dõlésszögû terhelésre van kihegyezve


persze a pig erõsebb, biztosabb, ha nem fontos az a pár gramm, vegyél olyat, az való arra

#5267
MitzkeY

MitzkeY

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 415 posts
Kössz a segítséget!

#5268
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 posts
iljics,

röhögcséges & tanulságos. vagy fordítva?

#5269
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 posts
Egy ismerõsömnek szintén Quake-je van,
szintén normál k.csapágyas, és nekem is feltûnt,
hogy az RM oldalán levõ 2004-es Quake pedig integrált.
de ebbõl nem csináltam problémát, egyszerûen csak konstatáltam,
hogy a cég gyártja mindkét verzióban. Ennek megvan az az elõnye, hogy mindenki olyat választ, amilyet akar (bár megnézném, hányan favorizálják az integráltat...)
Lényeg, hogy az összes általad felsorolt FSA jó lesz a tiedbe.
Micro angular - tudtommal ez egy olyan zárt
(vagy ha úgy tetszik, ipari) csapágy, ami nem szabványos,
tehát csapágyboltban nem kapsz ilyet.
hogy a micro angular pontosan mit jelent, azt nem tudom,
bár a neve alapján én valamilyen alacsony szögben megdöntött kúp/tûgörgõs csapágyra gondolok.
az XL II tudtommal egy CC kormánycsapágy,
ami bírja a kemény kiképzést is, a Pig eredetileg BMX-ekbe való,
attól olyan strapabíró, a DH pro pedig (a neve önmagáért beszél) a sima Pig egy zárt csapágyas változata.

#5270
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
nem integrált

#5271
MitzkeY

MitzkeY

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 415 posts
és a képen amit linkeltem integrált a kcsapágy? szerintem nem, de lényeg: belemegy az orbit xl 2, vagy a pig dh pro?

oks, kössz, nekem si ez volt a véleményem, de azért furcsa, hogy a rock machine oldalon azt írják, h. integrált, ráadásul rock machine oldalán lévõ képen pedig integráltnak látszik :D

melyik a jobb? mert egy árban vannak kb, a pig dh pro az xl 2, micro angular csapágyazás=ipari csapágyazás?

"mezei" fsa the pig? árban bejön

#5272
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
nekem a személyes kedvencem az orbit xl 2. jó árban van, tökéletes, fehér, és a pálya könnyen levehetõ.

iljics: ennek örülök... mert szertem baromi randák a vastag kormányok, de most megnyugodtam, hogy nem csak rondák, hanem nem is erõsebbek.

#5273
MitzkeY

MitzkeY

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 415 posts
Hello!

Kéne egy kis segítség. A Rock Machine oldalán azt írják, hogy a quake-ben integrált a kcsapágy, az oldalon van egy kép, ott is úgy néz ki. quake-em van ('04) és egyáltalán nem néz ki integráltnak... eléggé kotyog elöl a cucc, remélem nem a teló, a kcapágy is szar, meg 1 éves, rotchey zero logic... max 10-ért szeretnék egy újat, miylet?

http://www.pinkbike....ew&image=440941

kormcsapágy ügyet nem igazán vágom, ezért kérdezem, hogy akkor ez integrált, félintegrált, vagy nem tudom mi van még :)
éé újat milyet? ebike-on néztem fsa pig dh pro-t...

Kössz.

#5274
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Egy interjú az Easton-os Jeff Schneider-rel '04 nyarán:

"Q: How do you find oversize helps?
A: Well, you are talking to a guy from a company who has never had a problem with bar failure. In 7 years at Easton I have seen 3 riser bars bent, one was by Anne Caroline Chausson in a crash, another was by Nico Vouilloz in a crash, and the most recent was Gareth Dyer at the Joyride festival in Whistler. Gareth was so excited he had actually bent a bar... but, it was a crash.

We have gone to oversize becasue the market is driving us to do it. You are taking a very stiff system already and you are trying to make it stiffer, you are putting all the load into the weakest part of the bar. When i went to our engineers and said, "Hey, what do you think about oversize bars?" they came back and said, "well, if you want it as strong as your current bar we can do it, but it will cost you about 80 grams more in weight to get it up to the strength of your current bar." So... we would like to see it go away. Hopefully the market will eventually learn from their mistakes... it's not that they are unsafe, it's just that you are taking a problem that doesn't exist and making it heavier to compensate for different design... It just doesn't make sense, but the market is asking us to do it. It is all about companies trying to set themselves apart from the norm.

"When we handed all of our new freeride stuff to guys like Wade Simmons and told them it was available in oversize and standard, none of them wanted oversized." They didn't have problems with the standard bar... why change?"

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#5275
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
lehet egyszerüen ferdén van benne a csésze...
és ennyi an agy rejtély
de ha esetleg eltolnád egy "rendes" szerízig, kb egy szétszedésbõl megmondanák mi a baja.

#5276
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Ezesetben egyik sem jobb a másiknál.Egyszer úgyis megérik a cserére, csak az mondjuk nem mindegy mikor.

#5277
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
a kotyogás meg tönkreteszi a kormánycsapágyat, így az is tuti cserélõdik.

#5278
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Én sem hiszem, hogy váz, illetve fejcsõ gond lehet, mert egy kategóriájhában szerintem k*****tt nagy fejcsöve van.Észrevettem, hogy ha kotyog, akkor nem szorul, ha nem kotyog, akkor szorul.Én a kotyog és nem szorul változatot tartottam helyesebbnek, mert úton nincs nagy szerepe a telszkópnak, és ha a teló mozgolódik, csak akkor kotyog.Na majd meglátjuk mi lesz késõbb, ha a továbbiakban is befeszül, megy a szerelõhöz.

#5279
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
lehet új kcs.
egy alap kemény pár ezres...
ha a villanyak, profibb boltban kiegyenesítik neked.
a váznak meg kb köze nem lehet hozzá, mert az igencsak durva lenne ha megfloppanna, és akkor sem ilyen tüneteket produkálna.

#5280
Mistral89

Mistral89

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
De az az érdekes, hogy ezt csak azóta csinálja, móta megbuheráltam.íés ha úgy van ahogy mondod, és geometriai hiba okozza, akkor mit lehet tenni?Ki lehet azt egyenesíteni, vagy egy új váz???