Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#5081
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
nincsmit, remélem beválik:)

létezik, de mi rézcsõvel vertük ki:)
meg acéllal.
ami épp kéznél volt:)

(nem árt a KCS-nak!)

#5082
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts
Köszi a segítséget :) ,holnap kipróbálom a módszert! Azt hittem valami spec. szerszám kell hozzá...


#5083
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
fémcsõ(nem lekerekített szélü, hanem éles . ne csússzon le a csészérõl)
fejcsövön keresztül szélét megkeresed a kcs csészének, és elkezded kifelé ütni.
szimetrikusan, egyet ide, egyet oda.

ha nincs nagyon berohadva kijön simán
ha bent van akkor vigyázz mert csendrendelet van!
(nekem is idõben jutott eszembe mikor elkezdtem káromkodni meg ütnivágni... ezernagy hangzavar!)

#5084
Ronin

Ronin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 844 posts
Huhhh,mindjárt szétrobbanok...visszafelé olvasgatni sincs türelmem!!!
Vettem egy telót és gondoltam egyúttal kicserélem a kormánycsapágyat is...igen ám,de a vázból nem tudom kiszedni a régit csészéket...légyszi valaki,hogyan és mivel tudom kikapni a régit?

Köszi!


#5085
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
kiderült, hogy a Revenge váz a félintegrált/zero stack rendszerû kormánycsapágyat szereti. a hétvégén vattem is 2000-ért egy "Aheadset No11" címû modelt. ez úgy néz ki, hogy a csészékben egy-egy mûanyag porvédõ benntartja a golyóskosarakat és rögzíti a kónuszos gyûrûket, ezen felül a kormányszár alatti alumínium elem belül, ahol a villanyakkal érintkezik tartalmaz egy o-gyûrût is. ezen elem széle és a csésze széle felül pedig úgy van kialakítva, hogy közéjük passzol egy második o-gyûrû is.
úgy néz ki ebbe már képtelenség hogy belemenjen a kosz vagy a víz, legalább is a felsõ csésze esetében.
tapasztalatok késõbb...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#5086
billike

billike

    vendég

  • fórumtag
  • 194 posts

Ha odavered, a teló is görbül... pl a nyak.(nekem sikerült :)) De teló+ egy izom béléscsõ a nyakba... Az khíírály. Csak kb 2db merevvilla súlya... Vagy könnyû, vagy tartós....
Ha meg merevvilla párti vagy, emelkedj feljebb az 5e HUF-nál, (gondolom) egy FUNN cuccot nem egyszerû kinyírani.


szeretem a merev villát csak xcnél is szétmegy a csuklóm... hátha még ugrabugrálok is kicsit.... meg ha rontok és elsõ kerékre érkezek akkor hajlik a villa :( a telo meg legalább tompit valamit. egy MZ Compot néztem ki magamnak karácsonyra :)

#5087
paradox

paradox

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Üdv!
Kérlek mondjatok véleményt a BikePositive C2 iparis Alu kormánycsapiról , az ára nagyon jónak tûnik , kérdés hogy mennyire strapabíró...
enyhe jánoshegyezésre kéne , kíváncsi lennék a tapasztalataitokra!

elõre is köszi

#5088
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 posts

csõsztök!

Ma elhajlott az elsõ villám... elegem van már a folytonos bütykösélböl! 5000 Huf körül lehet olyan merev villát venni ami kihúzza karácsonyig? (akkor veszek telot)
most csak ilyen cromozott 2300 forintos szar volt:mad:


Ha odavered, a teló is görbül... pl a nyak.(nekem sikerült :)) De teló+ egy izom béléscsõ a nyakba... Az khíírály. Csak kb 2db merevvilla súlya... Vagy könnyû, vagy tartós....
Ha meg merevvilla párti vagy, emelkedj feljebb az 5e HUF-nál, (gondolom) egy FUNN cuccot nem egyszerû kinyírani.
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#5089
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
marton: félintegrált, ún. "zero stack" kivitel kéne.
akkor lehet hogy megúszom ócsón...
abban hagyományos golyóskosár van, vagy valami cartridge?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#5090
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Bigzero !
Integralt csapágyról beszélünk ? Mert akkor Ritchey ! Én már 10ezret beleraktam (xc-túra) és 0 problémó. És nem vádolhatnak, hogy agyon van ápolva, karbantartva. De védõ neoprént azért vettem rá. Az nagyon megnöveli (bármely csapágyét) az élettartalmát.
Szerintem.
Marci

#5091
billike

billike

    vendég

  • fórumtag
  • 194 posts
csõsztök!

Ma elhajlott az elsõ villám... elegem van már a folytonos bütykösélböl! 5000 Huf körül lehet olyan merev villát venni ami kihúzza karácsonyig? (akkor veszek telot)
most csak ilyen cromozott 2300 forintos szar volt:mad:

#5092
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Skacok, mit gondoltok, kell nekem az FSA Orbit Z 10.392-ért, vagy jó lesz a Ritchey Zero Logic Comp Int. 4.880-ért...?

Az FSA nyilván pöpec, a kérdés, hogy milyen lehet a ricsi...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#5093
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Bakker, van egy pár hónapos Duke-om, meg egy szär kormánycsapágyam. Le kéne szednem valahogy a csapágy csészéjét a nyakról, de ha feszegetem (erõsebb késsel) jön le a festék a vállról...:-(
Bäszott pontosan illeszkedik az a vacak...ötlet???

(roksoksz szar, szantúr forevör; azon volt 180 fokban két kis bemélyedés a nyakon a cucc lepiszkálásához...a mondat eleje vicc volt)


HEHE! Lassan itt a tél, és a telót lecserélem merevvillára, de akkor már kormánycsapágycsere is lesz. Én is azon tökölök, hogy lehetne leszedni a csészét, hogy a vállról ne véssem le a festéket. Valami vékony, de mégis lekerekített cuccot kellene hozzá keresni.

#5094
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
akkor izombú'


a dió: van berakó szerszám.
azzal lehet egyenesen
mi úgy csináltuk h csavar bele, kalapács elõ azt somni neki.
amíg egyenes nem lesz addig csapkodni

az alun csinálni fogja.. ahol lecsúszik, odáig becsíkozza a nyakat, nem gond neki.de egy headlock sokkaljobb lenne, még cécóra is.
nem nehezebb sokkal , cserébe!
semmi ilyen mûtét nemkell(ferde rózsa stb)
csak becsavar és vigyorog hogy nem törik ki még egy gyors lefelén se:P
(nemtom, vmi nagyon se)

#5095
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
akkor thez...madár-madár:-)

a Duke nyakán nemvan vájat! sajnos...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#5096
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
nemis írtam :D
tf2 sztem nem oldja a zsírt, az csak kenõanyag
a wd40 viszont zsíroldó, és pucováló, nyeregrecsegés javító :)
van elöl meg hátul kis váyat, ott lehet osztani neki a F-t 3 Newtonos kalapáccsal somni neki mondjuk ésszel
a dió ha ferde akkor khm basztad..
alu nyak ált nagyobb falvastagsággal van, míg a kromo vékonyabb

#5097
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
az nemvan, csak TF2...

más: a Duke nyakába nem ment bele az a dió ami a Suntour CrMo nyakában volt. beleütöttem egy rózsát. nem gond, hogy ezen folyamat során némi alu lejött a nyakból belül. nem gond hogy kicsit ferdén áll a rózsa?

megint más: új kormánycsapányat kell vennem (félintegrált, 44 mm-es külsõ átmérõ)
jó lesz nekem pl. egy FSA11 3.500-ért, vagy ha jót akarok vegyek egy Orbit Z-t 10-ért? a lényeg a tartósság, és hogy ne kelljen állandóan pucolni/zsírozni. iparisnál az sem mellékes hogy kapható-e beléje cserecsapi...

zolle: nem nagyon lóg tool, de talán így bizonyos szögben le tudom ütögetni

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#5098
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ez akkor ciki ha a csésze nem lóg ki a vállról sehol:)
akkor tényleg marad az alábenyulás
de ha egy helyen is kicsit be tudsz alá kapni, akkor nosza:)

#5099
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Még körbefújhatod WD40-nel, hátha kijön némi dzsuva.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#5100
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
kösz skacok; ez a Jorus-féle ütögetõs dolog eszembe se jutott, pedig kíméletesebbnek tûnik mint csvarhúzót préselni a váll és a csésze közé...egyébként nagyon könnyen ráment a csésze, örülnék ha könnyen le is jönne.

ja.
hibajavító
szerzek...a cégnél csak fehér van, viszont lehet rá írni...:-)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers