Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#4701
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Hi!
A hardy integrált fejcsapágya az milyen? Elfogadható minõség?
Esetleg valamilyen mód van a cserére, ha valami baja lene? (Mert láttam már olyat, h integrált-cucc csere, de az meg hogy van? Ha integrált, akkor mi a cserélhetõ rajta, meg mi nem?)
Na - kicsit zagyva volt, de aki vágja, az ígyis érti - remélem :)


van integralt csapagy, meg fel-integralt. Az integraltnal nincs csesze, hanem a vaz van ugy kikepezve, hogy fusson benne a csapagy kozvetlenul. abban nyilvan csak a csapagyat tudod cserelni, ha tonkremegy, de ha a vaz kopik ki, akkor cserelheted a csapagyat ahogy akarod, akkor is logni fog, ergo a vaz kuka. Ez ezert nemjo megoldas.

a felintegralt csapagy az vegulis ugyanugy muxik mint a hagyomanyos, csak annyi a kulonbseg, hogy a cseszek bele vannak sullyesztve a vazba. tehat kopas eseten a cseszeket is lehet cserelni nem csak a csapagyakat, tehat a vaznak semmi koze hozza. Na persze a vaz fejcsovet attol meg lehet szepen deformalni, de az masbol adodik altalaban.

szal nezd meg [vagy hivd fel a boltot es kerdezd meg, olvass utanna, stb] hogy melyik. ha az elso megoldas, akkor szerintem felejtos. foleg ha hosszu tavra tervezel vele.

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#4702
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ezek az árak honnan vannak?
Eleve hol érdemes keresni pazzaz cuccokat, ahol nagyobb választék is van?

probike
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4703
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

és ezekhez mit szólsz?

Pazzaz ATB908 2014 90-130 5 fok 25,4 137g, 3999 HUF. no comment

Pazzaz ATB27-DB7 7075 25,4 140g, 4500 HUF.


Ezek az árak honnan vannak?
Eleve hol érdemes keresni pazzaz cuccokat, ahol nagyobb választék is van?

#4704
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Hi!
A hardy integrált fejcsapágya az milyen? Elfogadható minõség?
Esetleg valamilyen mód van a cserére, ha valami baja lene? (Mert láttam már olyat, h integrált-cucc csere, de az meg hogy van? Ha integrált, akkor mi a cserélhetõ rajta, meg mi nem?)
Na - kicsit zagyva volt, de aki vágja, az ígyis érti - remélem :)
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4705
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
bocs, nem CK:) de ez sem épp ár/érték arány-bajnok.

#4706
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
draga? miota ujjaeledt, es kitelepitettek valahova tavolkeletre elvileg olcsobbak a syncros cumok, mint anno a hoskorban, amikor a mindent vivo slager kategoriaba tartozott.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#4707
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

egyébként sem egy kommersz márka.



ezért is mertem beruházni rá, hisz nem épp egy olcsó alkatrész. sõt, kifejezetten nem. de nagyon treszik. hatalmas felfekvõfelület(amivel amugy semmire sem megyek, köszi könnyítés:D) alul hatalmas golyóskosár, felül iparis(nak tünõ), meg a LOOK UP,EH?! felirat ami még etalon:) meg a CK lila központosítógyûrû ver mindent, kár hogy nem látszik ki:)

#4708
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
No csak kiváncsiságból kérdeztem, meg az e-bike is tele van a cuccaikkal, és egyébként sem egy kommersz márka.


#4709
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Húha. Talán az authorosok nyomják, valahogy ez rémlik.
Nem forgalmazótól érkezett, így konkrétat nem tudok sajnos mondani.

#4710
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Thez!

Ki vette be a palettába (nagyker) a Syncros hazai forgalmazását?


#4711
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
:) tudom. ez is 3 éves múlt, azért halt el. de mivel extrém arc lennék, ezért nem akartam egy újabb CC-s KCS-t beletenni, csakazértsem. sokkal jobban is mutat EZ benne.

Feltöltött kép

#4712
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azok a scuzzyk sztem a legjobb csapagyak a foldon. volt olyan pro-m is, meg wcs-em is, es imadtam oket. zero suly, gyonyoruen fut, es nem hal be fel ev alatt. soha jobbat. ja, es az a vicc, hogy emelle meg nem is eszelos draga, mint a RF-ek speciel, amik a kalap kaki szinten vannak.

jo, tudom a CK az etalon, de annak az ara is olyan. :P
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#4713
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
sikerült végre lecserélnem a kormánycsapágyam, fura mód már nem recseg.
az új áldozat egy SYNCROS FR1.
nagyon bejövõs eddig, és szép is:)

a régi áldozat egy Scuzzy Logic Pro volt, meglepõdtem mikor megmértem a csészéit...
12 gramm a felsõ, az alsó is max 15 gramm. morbid:) etalon CC cuccos, de duplavállas villához újra nem eröltetném.

#4714
uromastyx

uromastyx

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
Sziasztok!

Maratonra melyiket leginkább ezek közül: Ritchey Comp 5 fokos, Truva XR egyenes, Altrix egyenes
(Tartósság szempontjából.)

#4715
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
mérve 299 ;) na nem mintha számítana. de jó választás, nekem is ez van

#4716
oxy

oxy

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
http://ebike.hu/term...b-hajlitott/251
ezt veszem akkor, 273gramm

#4717
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a holzfeller 299 gramm, a hussefelt 330 gramm.
én csak 1" emeléssel venném (25 mm) a másik kicsit sok szvsz, de ez egyéni izlés kérdése.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#4718
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
CLIP ON markolatok, csavarral rögzülnek. Én PRO-t használok, nagyon jó árban van, ugyanaz kb mint a B+. megéri, nem csúszik sem a markolat, se a kezem rajta, jó a fogása, és nem ragad hozzá az ember.


Kormány: nekem 1' emelkedésû OS Holzim van. erre figyelj, hogy azt hiszem csak OS méretben gyártják. ha alapméretes kell, akkor inkább XR vagy Hussefeltet ajánlanám.

#4719
oxy

oxy

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
holzfellerbõl melyiket?
2 féle van ugye: 35 és 50mm emelkedéssel
amúgy szimpi, ára is viszonylag jó

ui: még lécci egy markolatot is ajánljatok innen, mert a mostani állandóak kicsúszik a kormány szélére és agyamra megy :)

http://ebike.hu/termekek/kormmarkolat

#4720
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
holzfellererm van, bevált. XR-em volt, tetszett nagyon. volt ricsi rizer pro is, az is bevált. szóval ezeket bármikor nyugodt szívvel tudom ajánlani!