Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Problémás apróhirdetések

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1027 hozzászólás a témában

#101
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
hardveraprón sikerült adatnom neki egy "fekete pontot" (van egy félhivatalos megbízhatósági listájuk), a többi oldalon is figyelmeztettem az üzemeltetõket, plusz hardveraprón minden hirdetéséhez írok egy hozzászólást, belinkelve a történetet. azóta egyébként kiderült, hogy a teleszkóp és a váz sem az a márka, mint aminek az újrafestés után fel lett matricázva. tudom, meg kellett volna néznem helyben, h jó oldalon vannak-e a pedálok, akkor nem csak 10 kilométer után tûnik fel.. meg a teleszkóp alá is be kellett volna másznom - akkor már kapásból gyanús lett volna a váz is. lehet, h csak én vagyok (voltam) túlságosan tapasztalatlan, de eddig nem gondoltam volna, hogy ilyen dolgokat is át kell nézni biciklivásárláskor..

#102
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
dubitoergosum "Lehet ezekkel valamit tenni? (kitiltás, ilyesmi?)"
Ha az adott oldalon nem tett semmit azaz a moderációs szabályoknak elegett tett akkor nem! Az egy más dolog hogy a vásárolt bicajjal már voltak gondok, õ nem szólt, te nem vetted észre. Ha "csak" ez volt a gondja a bicónak és minden más mûködik rajta akkor ez még bevállalható fõleg úgy hogyha tudod a bicaj nem lopott! Ha lett volna adás-vételi akkor sem sokat tehettél volna.....utólag!

#103
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Hát elég tahó! :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#104
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Vagy 12x
Specialized TAHO spd cipõ « cipõ / zokni / kamásli « RUHÁZAT « Kategóriák tallózása
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#105
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

volt adás-vételi? ha nem akkor így jártál, pont az ilyenek miatt kötelezõ.
(ha kell egy jogilag korrekt minta a jövõre nézve akkor dobjál privátban mail címet és küldök)


hello egy ilyen adas-veteliben milyen adatoknak kell szerepelnie?es hogyan kell helyesen megirni hogy utana hasznomra valjon ha problema akad?
illetve eleg ha kinyomtatok egy formanyomtatvanyt vagy azt valahonnan szerezni kell?
es mi az elonye ha en csinalok egy olyant?

es meg egy hagan titanal bringa amit titannak hirdetnek de nem az.
Hagan 28" ország úti bringa « kerékpár / váz « FIXI / PÁLYA « Kategóriák tallózása

ennek mar nem is szolok mert az elozo azota nem valaszol semmire.

#106
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
nem volt, pont ezért teheti meg, hogy simán nem veszi fel a telefont (mondjuk ha nagyobb lennék és keményebb, akkor félnék a helyében, mert tudom hol lakik :D). arra hajtok, hogy ahonnan csak tudom, kitiltassam (persze az expressz ott lesz neki...). eddig nem volt semmi ilyesmibõl problémám, ezentúl viszont minden vásárlásnál megcsinálom.. amúgy szerencsére "csak" egy ötezres shimano hajtókart buktam

#107
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
volt adás-vételi? ha nem akkor így jártál, pont az ilyenek miatt kötelezõ.
(ha kell egy jogilag korrekt minta a jövõre nézve akkor dobjál privátban mail címet és küldök)

#108
dubitoergosum

dubitoergosum

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
Sziasztok!
Nem találtam más helyet, ahol felhasználókat lehetne jelenteni, úgyhogy itt teszem meg.
Sir Frontway nevû felhasználótól vásároltam egy biciklit 3 hete. A hirdetés itt már nincs fent (sõt a fickó az adatait is megváltoztatta, ahogy az látható), de "szerencsére" a google-nek még van találata a régi adataival, ha a telefonszámára keresek rá: Feltöltött kép
meg a hirdetésre magára is kidob egy linket: Feltöltött kép
Amúgy itt még maga a hirdetés is fent van.

A sztori a következõ: kinéztem a biciklit, felhívtam a fickót, h megvan-e még, megvolt. Mondta, h nem viszi sehová, csak otthon mutatja meg (így mondjuk azt is tudom, hol lakik), hát kimentem a XIX. kerületbe, ott helyben kicsit tekergettem föl-le az udvarban, minden klappolt, úgy nézett ki, h csak a váltókat kell majd beállítani, hát megvettem. Melegibe eltekertem a XI. kerbe a Kelenföldi pályaudvarra (jó 10 km, szóval nem annyi amennyit próbaként teker az ember), ekkor már kezdtem érezni, hogy nem teljesen egyenesen forog a balos pedál. Gondoltam nincs rendesen meghúzva, majd otthon. 1-2 nap múlva pont olyan távra kellett mennem, amire jó a bicó, hát meghúztam a pedált és elindultam, de egy percen belül már újra mozgott. Ekkor kiszedtem és láttam, h a hajtókar menete teljesen szétkenõdött. Aztán kiszedtem a jobbosat is, ami egyébként nem mozgott, ekkor derült ki számomra, hogy aki becsavarta a pedálokat, az bizony nem nézte, hogy melyik melyik oldalra való - hanem többet erõvel, mint ésszel alapon, lekiismeretfurdalás nélkül beerõltette a balost a jobbosba és viszont. Hívtam is Frontway lovagot (más oldalakon "sir richard", "needforspeed" és "apriliás" néven is fut, de már dolgozom rajta, hogy ne tegye), hogy tegyünk valamit. Elõször nem tudta, hogy mi a probléma (csak aznap késõbb vettem észre, hogy a pedálok föl lettek cserélve), aztán rákérdezett, hogy nem csak a balos lazult-e ki (érdekes módon tényleg ez lazult ki elõször), aztán azt ajánlotta, hogy elküldi a számlákat, a szervízben pedig kicserélik a cuccot. Napersze, csak az a bökkenõ, hogy õ maga rakta össze bicót, nem a szervíz. Jólvan azért, küldje el, legalább lesznek számláim, de mondtam neki is, hogy ha nincs szervízszámla, nem cserélnek semmit. Küldött is egy levelet, ami azért rendes dolog, csakhogy ráadásul nem számlákat küldött, hanem nyugtákat a fizetésrõl. Azóta többször is próbáltam hívni, egyszer kinyomta, azóta fel sem veszi. A hajtókart cserélhetem ki saját költségen.
Lehet ezekkel valamit tenni? (kitiltás, ilyesmi?)
Köszi, hogy elolvastátok és együtt éreztetek! :) Legyen több eszetek, mint nekem és ha bicót vásároltok, azt is nézzétek meg, h a pedálok jó oldalon vannak-e! -.-

#109
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
http://apro.bikemag....8as-l69464.html

szerintem igy e nem korrekt.
rakerdeztem erre a titan dologra o azt mondta a csovek titanok a muff alu.

kis utanajarassal meg itt bikemagon is ki van targyalva hogy kb 2% benne a titan mert ez valami humbuk otvozet az osztrakoktol.

ezt jeleztem is az eladonak de ket napja nem reagal ra sem e mailben sem a hirdetes modositasaval.

szerintetek en vagyok tul szigoru vagy...?!

#110
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
A hirdetõ semmilyen formátumra nem reagál és 2 nap alatt a 3. telefonszámot írja be amin szintúgy elérhetetlen. Megpróbáltam minden elérni mindegyiken sikertelenül.

Hirdetése

#111
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Vannak friss fotók a bringáról, a jelenlegi állapotáról? Engem is érdekelt volna.

#112
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

A tanulság az, hogy bármilyen kecsegtetõnek tûnik is egy ár és bármilyen jónak tûnik a képen, sosem szabad látatlanban megvenni egy komplett kerékpárt sem.


Ebben teljesen igazad van.
A másik tanulság pedig az eladó szempontjából,hogy ha meg akar venni valaki egy bringát az menjen el érte,ne vitesse házhoz.

#113
Genetloy

Genetloy

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Szia,a képeken boltinak látszik,ez a bicaj volt?

#114
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
PP,mi evvel a gond?Azt mondta hogy visszaszól ha NEM viszik el.Nem szólt vissza tehát elvitték.

#115
PINARElloPRINCE

PINARElloPRINCE
  • fórumtag
  • 0 hozzászólás
Hello!

Mivel nincs már eladó értékelés ide írom vizi bicikli eladóval történt esetemet.
Campagnolo Record hátsó váltót hirdetett 35000ft irányáron.Írtam neki,hogy érdekel a váltó,az ajánlatom 30000ft.
Utána kiderült még,hogy van 10-es Rec lánca 10000-ért,írtam,azt is megvenném egyben,és az Expresszen hirdetett Rec UT középcsap.csészéket,azt is vettem volna.

A válasza:
2012. Mar. 11. 07:33

vizi bicikli
szóval ha ajánlva is kell akkor 1000 forint.
ha jó így akkor utald ide légyszi az összeget
xxxxxxxxxxxxxxxxx - moderálva
és ha megjön a pénz, postázom is. Dobozban, kibélelve, hogy ne legyen semmi baj.
UT csészém is van enyhén használt és vadi új is, angol és olasz is.
Illetve van még campa shamal ultraról leszedett campa rotor (shimanosra lett cserélve), a vastag tengelyes record/chorus/centaur agyakhoz való, gondolom ismered. Az 10ezer forint.
üdv:
Tamás

Ezek után egyeztetés céljából telefonáltam,mert nem tudtam a csésze árát,így nem tudtam mennyi lesz a pontos teljes összeg.Ekkor közölte,hogy a váltóra közben jelentkeztek 35000-ért,de ha mégsem viszik el,akkor majd visszaszól....
Természetesen nem szólt vissza,ez roppant korrekt volt....
Mi van ha felfizetem a pénzt rögtön,mert tudom a csésze árát?
Aki olvassa,és vásárlási szándéka van vizi biciklitõl,javaslom,hogy csak a csomag megérkezte,alkatrész állapotának megfelelõsége után utalja a vételárat.

Üdv
Tibor

#116
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Azt még "megértem", hogy elfelejti törölni a lejárt hirdetését, de azt nem, hogy beleszemetel mindenféle kategóriába.
http://apro.bikemag....ne62-d8491.html

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#117
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Sztem nincs minden rendben ezzel a hirdetéssel, se telszám, se email, a kép meg netrõl van...

HIBÁTLAN m6-os fék pár! FONTOS! « alkatrész / teleszkóp « FREERIDE / DH « Kategóriák tallózása

Cropped Hope Mono M6 Ti Disc Brakes 04 Flickr | Flickr - Photo Sharing!

#118
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Kategóriák tallózása a kis majom csak a blogjára akar látogatókat


http://apro.bikemag....bmc-l58098.html

#119
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
http://apro.bikemag....par-l57796.html a kis majom csak a blogjára akar látogatókat

#120
solyom63

solyom63
  • fórumtag
  • 0 hozzászólás
Sziasztok!
Nem lehetne ezeket a hülye "LEGJOBB AJÁNLAT VISZI, AKI TUDJA MIT ÉR,STB.." hirdetéseket kitiltani? Nekik ott a vatera. Ha el akarsz adni valamit .
mond meg mi az ára én meg eldöntöm, hogy kell vagy sem