Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szilvásvárad Maraton | 2007. május 27.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
516 hozzászólás a témában

#461
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás

Srácok egy kis question! Mi van akkor ha a 8 órás szintidõ nem elég h beírjek a hosszútávon? :( Félek attól h nem menne, de szeretnék rajta tekerni. A hosszútáv nagyon brutális, ha a BM- hosszútávon egy picurit elfáradtam? :P


Ha most 2,5 órán belül értél be a BM-en, akkor indulhatsz nyugodtan Szilvás hosszún. De ha olyan sár lesz, mint tavaly, akkor már ki fognak szólítani.
Életem elsõ maratonja amúgy ez volt 2002-ben, és akkor még olyan amatõr voltam, hogy hátizsákkal, benne kiló banánnal és sok-sok szalámis szendviccsel indultam útnak.

#462
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Hát nemtom skacok, nekem 110km után semmi kedvem nem volt ott feltekerni 2 éve. Szerintem ne keverjük össze az edzés, túrázás során megfutott emelkedõket a versenyterheléssel. Én majdnem bevágtam a brinyót a bokrok közé úgy kipurcantam a végére:D De Pamacs, te csak indulj el nyugodtam, aztán tekerj fel mindehol! Na eldugultam.

#463
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Katonasírok az szárazon sima ügy. Vizesen már persze viccesebb. ;) Tavaly már mi is toltuk az elejét, de az inkább a sár miatt volt. Egyébként Rémhörcsög, nem hiszem, hogy pont Te nem mennél fel... (fogd a sárra ;) )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#464
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Ha jól emlékszem, Lensver a katona síroknál tekert tavaly elõtt. :)
De vegyétek úgy, hogy inkább nem mondtam semmit.

#465
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör

1Kérdés: Katonasírokat megmászta már valaki a versenyen? Mert nem vagyok annyira gyenge, de eddig a középtáv jelentõs részének letekerése után már nem volt bennem annyi kakaó hogy megmásszam :( És abszolutban is 12. lettem szóval nemtom... aki azt megmássza verseny közben az terminátor /fõleg ha sár van/



én eddig 2004 és 2005-ben voltam a szilvásváradi maratonon és mind2szer a hosszú távon indultam ... mire a katonasíroki emelkedõhöz értem, mindig megfogadtam hogy soha többet nem ülök bringára :D

lényeg az hogy mindig tolnom kellett ... talán a legvégén lehetett kicsit tekerni ... egyébként mindig szintidõn belül értem be!

viszont hallottam olyat, hogy van aki a hosszún indult és "simán" felteker még ott!!

Szóval semmi kétség ... Terminátorok márpedig léteznek!!! :D
Mert tekerni jó!

#466
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Közben megtaláltam, SZILVÁSVÁRADI TÚRAKERÉKPÁROS KLUB 3348 SZILVÁSVÁRAD, KERÉKPÁRKÖLCSÖNZÕ. Majdnem kiszúrta a szemem.


A sebesség mindent megold.

 


#467
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

1Kérdés: Katonasírokat megmászta már valaki a versenyen? Mert nem vagyok annyira gyenge, de eddig a középtáv jelentõs részének letekerése után már nem volt bennem annyi kakaó hogy megmásszam :( És abszolutban is 12. lettem szóval nemtom... aki azt megmássza verseny közben az terminátor /fõleg ha sár van/

Attól függ, hogy a közép vagy a hosszútáv után érsz oda és milyen erõben vagy. Meg persze az esõtõl, a kövektõl, és hogy mennyire mosta ki korábban a víz. Elméletileg nem olyan vészes, csak az elején van egy meredekebb rész, és a második szakasz közepén vályú.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#468
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szükségem lenne egy kis segítségre, postán szeretném küldeni a nevezési díjat, de a nevezési lapon szereplõ cím hiányosnak tûnik (Szilvásvárad, Kerékpárkölcsönzõ), de ki a címzett? Tavaly mintha meg lett volna adva.
Elõre is köszönöm a segítséget.


A sebesség mindent megold.

 


#469
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
1Kérdés: Katonasírokat megmászta már valaki a versenyen? Mert nem vagyok annyira gyenge, de eddig a középtáv jelentõs részének letekerése után már nem volt bennem annyi kakaó hogy megmásszam :( És abszolutban is 12. lettem szóval nemtom... aki azt megmássza verseny közben az terminátor /fõleg ha sár van/
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#470
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Annyi, hogy ha nem érsz el egy bizonyos pontig a megadott idõben, akkor visszafordítanak.


A sebesség mindent megold.

 


#471
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Szia Pamacs!
Ha szoktál hosszúkat tekerni terepen (4-5óra), beosztod az erõdet, és rendesen tápolsz-iszol, kivitelezhetõ. A szintidõt nem kezelik véresen komolyan. Két komoly mászás van: ördögoldal (eleje táján), és a katonsasírok (a végén). Elõzõ azért tekerhetõ, bár meredek, utóbbi számomra kivitelezhetetlen. A többi dózerút.
Én 2005ben nyomáztam le a hosszútávot. Elfáradtam, mint a disznó. Akkor pl. dög meleg volt, az szedte inkább az áldozatokat.
Szerintem idén is megyek, ha jó idõ lesz. Mondjuk nagyon drága a helyszíni nevezés....:(

#472
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Szintemelkedésnek nevezzük az egyes mászások legalacsonyabb és legmagasabb pontja közötti magasságkülönbségeinek összegét.

nekem a szintkülönbség hogy is mondjam, az emelkedõk és a lejtõk függõleges hosszának abszolut értékeinek összegét jelenti :) értsétek jól:)

Akkor ez pont kétszer annyi mint valójában.

másnak csak az emelkedõket

Ez lesz a jó.

megint másnak a legalacsonyabb és legmagasabb pont közti függõleges távot

Ennek meg nincs értelme.

végülis tökmindegy, már neveztem, és tavaly esõben, átfagyva tekertem végig, és élveztem. alig 3 hét, és itt az elsõ maratonom idén. óóje ;)

Ez a lényeg

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#473
Pamacs

Pamacs

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Srácok egy kis question! Mi van akkor ha a 8 órás szintidõ nem elég h beírjek a hosszútávon? :( Félek attól h nem menne, de szeretnék rajta tekerni. A hosszútáv nagyon brutális, ha a BM- hosszútávon egy picurit elfáradtam? :P

#474
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
off
értelek téged.
csak azt a többi hülyét nem, aki szembejön az autópályán!
;-)


Menjen mindenki, mert nagyon jó verseny, a világ egyik legszebb környékén.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#475
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
off ez már, de nekem a szintkülönbség hogy is mondjam, az emelkedõk és a lejtõk függõleges hosszának abszolut értékeinek összegét jelenti :) értsétek jól:)

másnak csak az emelkedõket

megint másnak a legalacsonyabb és legmagasabb pont közti függõleges távot


végülis tökmindegy, már neveztem, és tavaly esõben, átfagyva tekertem végig, és élveztem. alig 3 hét, és itt az elsõ maratonom idén. óóje ;)

#476
Csami

Csami

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sérülés miatt sajnos nem tudok indulni a Szilvás maratonon.
Az elõnevezésemet szeretném eladni 2.500,- Ft-ért.
Nõi rövid távra vagyok nevezve.

#477
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Igazad van, próbáltam jól érteni, szintkülönbséget megadni egy versenyen nem sok értelmét látom. Fõleg úgy, ha nem írják oda, melyik két pontról van szó :-)
(rajt-cél 0 m :-) )

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#478
thread

thread

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás

A szintkülönbség az emelkedve megtett függõleges távot jelenti. Amikor lejtõzöl azt ne számold bele. Remélem nem értelek félre.


Amit definiáltál, az az össz. szintemelkedés :)
Szintkülönbség szerintem két pont között értelmezhetõ.

#479
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Sala

ment egy privi!

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#480
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
A szintkülönbség az emelkedve megtett függõleges távot jelenti. Amikor lejtõzöl azt ne számold bele. Remélem nem értelek félre.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"