Jelentkezz be Regisztrálj

EXTRÉM sportok feketelistán
#101
Posted 2007. January 18. - 00:27

A sebesség mindent megold.
#102
Posted 2007. January 17. - 13:14

Szóval, hogy is van ez az egész európa egyéb részén? Ha ott sokkal gazdagabb országok vannak és a tb-szolgáltatások is sokkal jobbak, vagyis akár járhatna alanyi jogon mindenféle ellátás, akkor miért kell az extrém sportokra külön biztosítást kötni?
Németországban a tb a munkahelyen vagy azzal kapcsolatos balesetekért fizet. Minden más biztosítása egyéni probléma. Szerintem ez egy érthetö rendszer, ami kevesebb vitára ad okot, mint a magyar. Vizitdíj itt is van 3 éve mégpedig 10 EUR negyedévenként.
#103
Posted 2007. January 17. - 12:45

egybol rajott cimem alapjan, hogy en biza nem tartozom hozza
mondja is, hogy ugye tudja, hogy ezt tb nem fizeti es nekem kell
mondom ja, de ha 20eft-bol kijon akkor jok vagyunk /annyi volt nalam hirtelen/
mondja remeli
nyomott egy rontgent 1eft
majd furt faragaott tomest csinalt kb 3 szintest /kozel volt az inyhez/
es a vegen fizettem 7500ft-t
/ennyit errol/
amalgant nem hasznalnak szinte sehol
@regent: morzeztel valaha?
"élöö" karakter ketszerezve ekezetest jelent csak azert.
legtobb rendeloben mar van internet
igazabol nem kerul sokba
szgep meg alap
azon taroljak az adatokat
egy egyszeru xls vagy barmi
amiben le van tarolva megyekre a jogosultak szama
majd ctrl f es kesz
ezt pedig akar mailben is el lehet kuldeni vagy a tb honlapjan tartani elerhetoen
NE ÍGY! NE ÍGY!
lor-inc g-boxx designer. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...
#104
Posted 2007. January 17. - 12:27

Igaz, hogy az átlagnyugdíjasnak nem annyira húsbavágó mondjuk az a havi 100 euró (szerintem sokat mondtam), mint a magyarnak a 25.000 Ft.
Több biztosító van, és mondjuk mikor fájt a fogam, akkor keresnem kellett, hogy melyik az a szimpatikus fogorvos, aki szerzöödésben áll az én biztosítómmal. Mert csak akkor ingyenes a kezelés. (gyökérkezelés). Persze a fehér tömés már nem biztosított, 400 euróba került volna két fogamra (hátsók).
Szóval vannak árak, ha nem vagy biztosítva. De a TB itt sem fedez mindent.
Innen nézve inkább az a luxus, hogy egy szegény ország, egy üres kasszával miért nem szünteti meg a pazarlásokat. Mikor tisztán látható, hogy a rendszere nem jó. Persze a változtatásokon lehet vitatkozni.
Pl. még mindig megvan a magyar TB kártyám, pedig már vagy másfél éve nincs magyar munkahelyem, viszont van osztrák TB-m. Azaz nyilván magyarországon megyek majd fogászhoz, amire nem lennék jogosult, mert nem fizetek a kasszába egy fityinget sem. Miért nem lehetett ezt a rendszert a 21. században már régen megszüntetni.
Valahol olvastam, hogy egy mobiltelefonos cég embere nyilatkozott errööl. Azt mondta, hogy náluk ugye pillanatok alatt el kell tudni dönteni, hogy a telefonozó (gyakorlatilag a SIM kártya) jogosult-e igénybe venni az adott szolgáltatást, és éppen milyen díjszabással (idööponttól, díjcsomagtól függ).
Ehhez képest a TB-nél mindössze azt kell ellenöörizni, hogy az adott TAJ-szám valódi, "élöö"-e. Es ez nem megy már vagy 10 éve. Meg milliárdos fejlesztések lennének szükségesek hozzá.
Fenéket. Egy olyan rendszer kellene, ami egy kb. 10 millió rekordból álló egyszerüü adatbázissal elboldogul. Gyakorlatilag a PC, amin netezek képes lenne rá.
A zárt adattovábbítást meg mondjuk a Szerencsejáték Rt. már minden kis falusi lottózóban megoldotta.
#105
Posted 2007. January 17. - 08:42

#106
Posted 2007. January 16. - 23:38

Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:
#107
Posted 2007. January 16. - 23:33

#108
Posted 2007. January 16. - 22:19

Ha igy leegyszerüsitik a dolgokat,oké legyen a bagó csak egy eszköz ami az egésségkárosodást okozza,mint a bringa.dohányosok, alkeszok _elvileg_ fizetnek a jövedéki adóban.
az most mindegy, hogy azt mire fordítja az állam, mert mindenképpen egyik zsebébõl ki, másikba be. plusz bevétel - ez biztos.
a többi meg majd szépen apránként követi valahogy - ez is biztos.
De a bringák árát is megadosztatják,ugyanugy ahogy az alkatrészeket és ruházatot is.
Az ado nem tesz külömbséget azzal hogy ez egy egéséges dolog ugyhogy legyen minimális,vagy a sportszerekre legyen kevessebb.
Tehát ennyi erõvel a cigi adó is ugyanolyan mint a többi akár hogy ködösitenek.
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:
#109
Posted 2007. January 16. - 20:05

#110
Posted 2007. January 16. - 18:51

ezt én úgy értelmezem, hogy ha extrémsportolni mész, akkor is érvényes a biztosítás
balesetre bármire, oda vissza útra
#111
Posted 2007. January 16. - 16:23

Azaz, jól jön mellé még egy hagyományos utasbiztosítás is.
Javítsatok ki ha tévedek.
Sööt, (ha jól értettem) ha például montizol, és az aszfaltútra felkanyarodva elszakad a láncod, és te akkorát esel, hogy eltörik a lábad, akkor nem az OEAV biztosítás alapján fog elvinni a "normál" mentöö, hanem a TB-d alapján.
De ha ugyanez a baleset mindentööl távol ér, és csak helikopterrel lehet téged kimenteni, akkor az OEAV aktivizálja magát, és fizeti a mentés, és gyógyítás költségeit.
Mondjuk a gyógyítás költségeit az elsöö esetben is fizeti asszem, de a szállítás már más tészta, hiszen elméletileg arra te amúgy is jogosult vagy, állampolgári jogon.
Ha ez tényleg így van (remélem valamit roszul értettem), akkor ebbööl lehet gáz. Mert ugye, ha rádesik a gumicsónak, miközben cipeled le a folyóhoz, hogy raftingolj egy jót, akkor a normál TB nem érvényes, mert extrém sportoltál éppen, az OEAV meg nem érvényes, mert nem extrém sportoltál, csak éppen oda igyekeztél.
Valaki tisztába tehetné ezt azért. Mondjuk aki már régebb óta használja, netalán kellet is használnia.
#112
Posted 2007. January 16. - 14:51

Ez így igaz !Nekem eddig nem volt evidens (bocs, ha mindenki másnak lejött): az OAEV Európán belül fedezi a bringás baleseteket is. Helkikopterrel, miegymással együtt.
"pursuit (including the private pursuit outside Section
events) of the following sports: hiking, mountaineering,
climbing, skiing, ski-touring, snowboarding, white-water
canoeing, canyoning, mountain-biking and amateur
cycling."
Forrás: http://www.alpenvere...06.englisch.pdf
kz
Egyetlen dolog nem tiszta még nekem,holott 3 éve vagyok OEAV tag.
Magyarországi balesetekre nem érvényes véletlenül?
Mert ugye ez is Európán belül van.
Nem tud ennek valaki utána nézni?
www.szaguldoviragok.hu
#113
Posted 2007. January 16. - 14:39

Én is olyan híreket halottam, hogy nem vált be és óriási problémák forrása. Mi meg most akarjuk bevezetni. Pedig mások hibájából sokkal olcsóbb tanulni.A másik, hogy említette valaki, hogy piaci alapú tb kellene, mint amerikában. Volt egy cikk nem olyan régen, ami arról szólt, hogy ott meg talán épp vissza akarnak térni az egy biztosítós rendszerhez. (Nem olvastam el a cikket csak a szalagcímet és nem tudom merre van.)
"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."
"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]
#114
Posted 2007. January 16. - 13:56

Na az az elszomoritó, hogy az emberek több mint 30%-a azt mondta, hogy igen fizessenek.
#115
Posted 2007. January 16. - 13:53

Ilyen kéne bringáshoz is, helikopteres meg minden, úgy hogy ne kelljen évekig törleszteni.
Nekem eddig nem volt evidens (bocs, ha mindenki másnak lejött): az OAEV Európán belül fedezi a bringás baleseteket is. Helkikopterrel, miegymással együtt.
"pursuit (including the private pursuit outside Section
events) of the following sports: hiking, mountaineering,
climbing, skiing, ski-touring, snowboarding, white-water
canoeing, canyoning, mountain-biking and amateur
cycling."
Forrás: http://www.alpenvere...06.englisch.pdf
kz
#116
Posted 2007. January 16. - 13:50

Kockázati paraméterek belevétele a tb-be témakörhöz. Nem véletlen, hogy az életbiztosításokban (vagy csak egy részüknél) kötelezõ orvosi vizsgálatok vannak és az egészségi állapottól és életmódtól teszik függõvé a fizetendõ díjat.. Ha jól rémlik, akkor amerikában egy dohányos magasabb díjat köteles fizetni az egszségügyi rendszerbe..
A másik, hogy említette valaki, hogy piaci alapú tb kellene, mint amerikában. Volt egy cikk nem olyan régen, ami arról szólt, hogy ott meg talán épp vissza akarnak térni az egy biztosítós rendszerhez. (Nem olvastam el a cikket csak a szalagcímet és nem tudom merre van.)
#117
vendég_galuska_*
Posted 2007. January 16. - 13:41

Az, hogy kívánatos vagy sem, nem függ össze azzal, hogy mennyire kivitelezhetõ, mondjuk egy gyerekkora óta inzulinnal élõ embernél... :x
De ezt úgyis csak az tudja, akinek van a környezetében ilyen ember, addig meg milyen egyszerû is kijelenteni, hogy hááát, a kövérek!!!
Ez az én véleményem... :-/
Véleményedet tiszteletben tartva, csupán a rend kedvéért:
Az súlyos elhízás (tehát nem a 4-5 kg túlsúly) oka az esetek túlnyomó többségében (csak saccolok: 95%) az életmódra vezethetõ vissza.
Nagyon kevés, ahol komoly genetikai okok a döntõk. (pl. dawn-kór) Ott nyilván más a helyzet.
Az indokolt eseteket bõven elbírná a TB. DE míg az elhízás számtalan betegség alapoka, (ez tény) és legtöbbször csakis és kizárólag az elhízott tehet róla (senki mögött nem állnak pisztollyal: egyé') (ez is tény) nem az extrém spotolókat kellene elõrángatni.
Meggyõzõdésem: a 'zemberek nálunk többségében nem a józan eszükre, hanem csupán a pénztárcájukra hallgatnak. Szerintem indokolt, hogy az egészségtelen életmód anyagi következményeit - legalább részben -viseljék a "bûnösök".
Nyuga-Európában csökken, nálunk emelkedik a szív- és érrendszeri megbetegedések száma...
#118
Posted 2007. January 16. - 12:33

és akkro hogy valami haszna is legyen a topicnak, elkezdhetnénk bedobálni ide a linkeket, hol van egész világra kiterjedõ magába mindent belefoglaló biztosítás..
Én egy búvár kolegával beszélgettem, õk a http://www.galathea.hu/bolt_dan.html
itt kötik, mindenre vonatkozik, bármi történik velük.
Ilyen kéne bringáshoz is, helikopteres meg minden, úgy hogy ne kelljen évekig törleszteni.
Ilyenem van

Nagyon jó mindent biztosit buvárkodással kapcsolatban. Még arra is szól, ha ellopják a cucod a partról miközben mentenek.
#119
Posted 2007. January 16. - 12:24

A hsz-om arra vonatkozott, hogy ha elesel a ház elõtt és bajod esik, akkor azt mondod bringával történt...Törött lábbal macerás elrejteni a bringát a zuzmók között.
#120
Posted 2007. January 16. - 11:33

Én egy búvár kolegával beszélgettem, õk a http://www.galathea.hu/bolt_dan.html
itt kötik, mindenre vonatkozik, bármi történik velük.
Ilyen kéne bringáshoz is, helikopteres meg minden, úgy hogy ne kelljen évekig törleszteni.