Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Maratonok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3542 hozzászólás a témában

#3441
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
24 órás ...


#3442
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

A Mountainbike Transalp challange-rõl szeretnék filmet,vagy videókat be szerezni.Keresgéltem a neten de semmi:S.Aki tud segítsen egy kis infóval.Köszike.


Sztem írj a szervezõknek. Ha õk nem tudnak segíteni, akkor senki.
http://www.transalp-challenge.com/ Kontakt menüpont
Addig is, kedvcsinálónak:

Kapcsolódó viedókat is érdemes megnézni
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#3443
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Duna/Bükk/Mátra középtáv már mögöttem, ebbõl 2× olyannal mentem aki már régebbóta maratonozik, szal elvileg sok újdonság nem lesz benne, de azért kíváncsi vagyok, és haverom aki most kezdi neki egybe leírva pláne hasznos lenne...

Sajna olyan régit nem tudok beszerezni, szal ha vki ki tudná fényképezni megköszönnénk!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3444
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én is olvastam, fogadjátok meg a tanácsokat fõleg a nagyon kezdõk.


A sebesség mindent megold.

 


#3445
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Szerintem próbáljátok a régi BikeMagot elõkeresni, ahol maratonozó tippek vannak kezdõknek... Talán még a szerkesztõbácsik is fellinkelnék esetleg a weblapra? Légyszi! (3 oldal begépelésétõl kímélnétek meg...:) )

[size=1] Dante: Ha tudnál közelebbit kicsivel az megkönnyítené a keresést; köszi a tippet!


Ha közben nem találtátok meg, akkor a 2004 áprilisi számban keressétek.
13 tipp kezdõ maratonozóknak címmel Rave Ace írta.

#3446
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Hali.egy kis segítséget kérnék.A Mountainbike Transalp challange-rõl szeretnék filmet,vagy videókat be szerezni.Keresgéltem a neten de semmi:S.Aki tud segítsen egy kis infóval.Köszike.

#3447
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Hotmaat, asszonypajtim fedezte fel asszonypajtid is rövidtávon, lehet hogy majd Kedvesem is Rxx-lesz, igyexem ;)


Helyes meg kell gyözni, hogy jöjjön, mert jó buli. Edit Szeptemberben ment elöször Györújbarátban, és nagyon tetszett neki. Igaz, hogy kicsit megpurcant a végére, de becsülettel végigcsinálta, utánna meg csak a szép emlék maradt.

#3448
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Én is megvettem azt a könyvet, sztem is nagyon jó, érthetõ, részletes. Jó ötletnek tartom, hogy általánosan mindenkihez szól, nem pedig szemellenzõsen egy témát kerülget. Csak az a baj vele, hogy a végén említett weboldalak közül nagyon sok nem él már, vagy kb 2000-ben lett utoljára frissitve (pl. www.happybike.hu)


PDFet végigfutottam, nem rossz, megveszem én is, meg ajánlom a most kezdõ barátomnak is. Tavaly nekem is többet segített volna még, most már nem sok új van benne; de nem rossz könyv, úgyhogy jöhet a polcomra :).

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3449
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Köszi/köszönjük DaveRider!

Hotmaat, asszonypajtim fedezte fel asszonypajtid is rövidtávon, lehet hogy majd Kedvesem is Rxx-lesz, igyexem ;)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3450
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Én is megvettem azt a könyvet, sztem is nagyon jó, érthetõ, részletes. Jó ötletnek tartom, hogy általánosan mindenkihez szól, nem pedig szemellenzõsen egy témát kerülget. Csak az a baj vele, hogy a végén említett weboldalak közül nagyon sok nem él már, vagy kb 2000-ben lett utoljára frissitve (pl. www.happybike.hu)
" A Cube el van vetve! "

#3451
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Baki "Pixel" Ádám (csak annyit, akik nem ismerik: cape epic-en indult és 33. lett) könyvében is van néhány hasznos info a maratonozóknak, meg 5 jó tipp a kezdõ maratonozóknak. a könyv ingyen letölthetõ:
http://www.mtbrider.hu/

de én pl. megvettem, mert jó könyvnek tartom.

amúgy meg:

- eddig rövidtávokon mentem + volt egy középtáv is tavaly (Balaton maraton, ejj de emlékezetes volt:D), idén azért már szeretnék több középtávon is menni és feszegetni teljesítõképességem határait

- eddig inkább túrázós-tájnézegetõs tempóban mentem, nem igazán számított az idõ, a korcsoport utolsó harmadának elején végeztem általában...idén azért igyekszem nyomni neki és sokkal többet edzeni, nem csak úgy ímmel-ámmal...

az a bringás hátizsák pedig szerintem nem számít szerintem súlyban, ha nem zavar és kényelmes...ha zavar, akkor persze kín az egész, de akkor miért is hordanád?


#3452
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ma nem megyek haza szerintem, de majd ha egyszer hazavergõdöm, utánanézek.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3453
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

féloff: Azért örülök hogy a mai világban (mikor már a 10évvel ezelötti idõjáráshoz képest is hatalmas változások vannak globális szinten; az emberek ezt látván sem változtatnak semmin :( ) akadnak még természetbarát emberek. Nem fogsz csalódni szerintem, idáig Duna/Bükk/Mátra szép helyeken zajlott, és középtávosok már látnak minden szebbet (rövid nem megy eléggé fel, hosszú vagy dupláz vagy csak kitérõt tesz általában, de õk nem is figyelik a tájat) amit érdemes.

9év kihagyás szééép, nekem csak 5 volt:), akkor is oútival mentem, és csak 90-96 között volt közöm a terephez, BMXel.


Dante: Ha tudnál közelebbit kicsivel az megkönnyítené a keresést; köszi a tippet!
Köszönjük! :respect:

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3454
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szerintem próbáljátok a régi BikeMagot elõkeresni, ahol maratonozó tippek vannak kezdõknek... Talán még a szerkesztõbácsik is fellinkelnék esetleg a weblapra? Légyszi! (3 oldal begépelésétõl kímélnétek meg...:) )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3455
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Tisztelt McPite!
Én a következõk miatt neveztem:
-186 cm vagyok, és most az ünnepek alatt felszedtem 8 kg-ot, így 88 kg vagyok. Így "kényszerítenem kell" magam, hogy elmenjek edzeni.
-Roppant mód kíváncsi vagyok, hogy kilenc év kihagyás után 5 havi felkészülést követõen mit bír pici szervezetem.
-Nagyon hiányoznak a régi társak akikkel tekertem a drótot, szeretnék új haverokra szert tenni, és már ez is megtisztelõ, hogy itt a fórumban ennyi jó fejjel komunikálhatok.
Amúgy ez lesz az elsõ marcim, a 40 km-es távra neveztem,és még én se kaptam semmi infót, pedig már átutaltam az összeget!
Túrázni is szeretek, a táj szépsége miatt, és a büszkeség miatt, hogy egy-egy szép helyet önerõbõl értem el!

Üdv
" A Cube el van vetve! "

#3456
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

OFF



csípjél 2-3 kg a bicajból, a többi magadról. az kevésbé megterhelõ. :) össztömegben meg ugyanott vagy ;)


Egyébként azon gondolkoztam, hogy nem tudom mennyit nyernék azzal, ha nem vinném a biciklistáskát. Nem nagy (bár nem is kicsi :) link), de kibírom pótkaja meg esõkabát nélkül is - elsõsorban ezek lapulnak benne.
Vkinek ilyen irányú tapasztalata? Ha megyünk edzõköröket, ha nyomom neki ~tökmindegy hogy rajtam van-e, ha nem akkor meg méginkább; viszont van akik szerint sokat elvesz.



Hotmaat: Süti! Akkor ismerõs terepen tempós emberekkel végre mehetek egy jót, és remélem nem lesz indokolt sárgumma sem - múltkor sokat vesztettem hogy ezzel a vizes csúszós köveken elég óvatosan kellett lejönnöm,a 12Km-es lejtõn vagy 200 ember megelõzött :-).

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3457
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Én még nem indultam, idén tervezem elöször olyan 3-4 alkalommal. Jelenleg 3-4 szer tekerek egy héten kizárólag terepen. Ez hétvégén 90-100km-t hétközben pedig 40-45km-t jelent alkalmanként. Tavasztól rendszeresen beteszek intervall uphill edzéseket egy sípályán és a heti mennyiséget olyan 280-320km-re emelem. Helyezés engem nem érdekel az egész tulajdonképpen felkészülés egy szeptemberi túrára. Az indulást a hosszú távokon tervezem.

#3458
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Állat, még sose volt ilyen friss rajtszámom :-). Bükkön K11 leszek :).
Mikor lesz már ápr8/máj1? :-)


Bibí nekem K3 :P

Kb 3 hónap mulva :P

Söt mindjárt beir Konásandrás neki K1

#3459
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Állat, még sose volt ilyen friss rajtszámom :-). Bükkön K11 leszek :).
Viszont Buda marcira még mindig nem írták ki hogy fizetve, remélem nem okoz gondot hgoy tippeltem csak a kedvezményezettet :-D.

Tényleg, kérdéskör2:

-Milyen távra mentek ált
-Milyen céllal (túrázás, a feeling miatt, kõkeményen a versenyszellem hajt vkit, pontszerzés, stb)
-Milyen idõvel/helyezéssel szoktatok beérni (élmezõny/közép/sereghajtó)



-Arany középtáv :)
-Túrázás szép helyeken, kis versenyszellemmel és nagy 'maraton feelinggel' megspékelve - tavaly kezdtem újra tekerni, kvázi újdonság még :)
-Mikor egyedül mentem mezõny 2/3 - 3/4, fõleg a lefeléken gyaláznak/tok, mikor haverral mentünk tavaly eleve nagyon óvatos stílusát pocsék gumi (és pedál :-D) választással spékelte meg, így (kényelmesen) a mezõny végén kullogtunk.


Idén technikailag jobban rákészülve (bár elölre a C050es helyére már nagyon kellene vmi komolyabb, csak a rohadt 'kompatibilitás'(48-38-28) és shimanoék itthon ezt ellehetetlenítik), tapasztaltabban vághatok neki.


Mikor lesz már ápr8/máj1? :-)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#3460
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

OFF



csípjél 2-3 kg a bicajból, a többi magadról. az kevésbé megterhelõ. :-) össztömegben meg ugyanott vagy ;-)


14kg körül van a gép, nagy ráfordítás nélkül nem tudok ebbõl faragni :(. De régi versenysúlyomhoz is közelebb van a -10kg :). (175cm, erõs csontozat, 66-67kg voltam középsuli végén mikor kondiztam-akkor ezt még egészségem engedte... Azóta 75körül, karácsonykor asszonypajtinál és itthon is a sok finom kajának nem mindig tudtam nemet mondani, térdgyógyszer szünet miatt mozogni sem mozogtam, így 80fölé belendültem :D )

Szal elöbb magamból, az olcsóbb ;-)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám