Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cube

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2078 hozzászólás a témában

#2001
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás

olajozd meg kicsit a lancot. nekem (bar nem cube) uaez volt.

Szerencsére igazad lett. A lánc az oka a szörnyû hangnak. Úgy tûnik kimostam a gyári kenést és amit ráfújtam abból sok lett és összeszedte a port. A szaki a lánc átmosását javasolta, és újrakenést.
megnyugodtam, hogy csak én voltam hülye :wallbange

#2002
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
http://pix.bikemag.h...0&ppuser=186581
2300 km utáni tapasztalatok alapján JÓ vétel volt
minden korrektul mûködik az alapból cserés/teló,váltókar,kerék/ és az egyénre szabás után
szinte bárhová felmegyek vele ami nem csak nekem köszönhetõ
ahová az xtc-mel nagyon erõlködve evvel vigyorogva érkezek a kijelölt ponthoz + a cube-al sokkal nagyobb távot tudok kényelmesebben megtenni anélkül,hogy elfáradnék és a súlyát sem érzem vészesnek
tegnap is bizonyított megjártam az idei börzsönyszivató útját,így az esõs napok után-nem csalódtam,pedig volt rendesen sár és a szint sem volt semmi az ilyen trutyis körülményekhez képest
mindenen átmegy,felmegy amit a józan ésszel eltervezek
csak ajánlani tudom mindenkinek a cube ezen sorozatát
a hátsó felfüggesztés teljesen beleveszik a vázba-ezért "is" választottam ezt a márkát és tipust
váz-tökéletes,megtalálta a bringás a bringáját
váltás-teszi a dolgát
teló-terepre szabható az u-turn-nel
kerekek-bírják a súlyomat,útviszonyokat-semmi kemény keménykedés,csak ésszel
fék-semmi rosszaság,mindig megálltam-remélem a jövõben is
hajtómû-sima ügy,recsegés nélküli mûködés
gumik-terepre szabva,cserélve
forgáspontok-idõnként után húzva-kevés kence ráfújva-semmi síró hang
korrekt ár a minõségért
a teljes egyéni beállítás után igazi élmény bringázás,de ezért marad a merevvázas is
remélem ezeket írom a továbbiakban is-jó tekerést

#2003
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Remélhetõleg valóban csak a por miatt van, olajzást nem szeretném túlzásba vinni mert elég poros, homokos hegyiutakon tekergek és hamar trutyis lehet. A láncra a Novatio NOVA PTFE Oil terméket használom. Viszonylag kevés kell belõle és elvileg a port is taszítja bár ez nem látszik :D mindenesetre megnézetem a kicsikét egy szakival.

apropó szerelés, van esetleg olyan könyv amibõl az alapszereléseket el lehet sajátítani? :lick:

#2004
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
lehet, hogy a tengely és a hajtókar kapcsolata kicsit poros lett, vagy ilyesmi, és az recseg.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2005
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Sziasztok!
Épp egy hete hajtom boldogan Cube Aim típusú bringámat.Eddig nagyon meg vagyok elégedve, bár most egy kis apróság beárnyékolja a szerelmünket. Nevezetesen a hajtómû felõl erõteljes gyorsításkor és meredek hegymenetben hallható és a pedálon is érezhetõ fémes korcogó hang. :cry: Nemtudom pontosan behatárolni mi lehet a gond, ezért ma délután visszaviszem a boltba, hogy meggyógyítsák :)
Ennek ellenére még mindig nagyon szeretem :D

Esetleg nem rendelkeztek arról információval, hogy körülbelül mennyi Cube -ot értékesítenek magyarországon évente?


olajozd meg kicsit a lancot. nekem (bar nem cube) uaez volt.

#2006
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Sziasztok!
Épp egy hete hajtom boldogan Cube Aim típusú bringámat.Eddig nagyon meg vagyok elégedve, bár most egy kis apróság beárnyékolja a szerelmünket. Nevezetesen a hajtómû felõl erõteljes gyorsításkor és meredek hegymenetben hallható és a pedálon is érezhetõ fémes korcogó hang. :cry: Nemtudom pontosan behatárolni mi lehet a gond, ezért ma délután visszaviszem a boltba, hogy meggyógyítsák :)
Ennek ellenére még mindig nagyon szeretem :D

Esetleg nem rendelkeztek arról információval, hogy körülbelül mennyi Cube -ot értékesítenek magyarországon évente?

#2007
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

hogy a bringakrol is legyen szo, par honap utan is dul a szerelem. :cool2:

nagyon preciz a canga a kozepszeru alkatreszek ellenere. minden ugy mukodik ahogy szeretnem, pedig en egy nagyon kukacos termeszet vagyok. most sem vennek mast.

:respect:

ez nem hwsw, itt nem :respect: hanem : prosze:, azaz :prosze: :D
amugy örülök hogy ilyet hallok. :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2008
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
hogy a bringakrol is legyen szo, par honap utan is dul a szerelem. :cool2:

nagyon preciz a canga a kozepszeru alkatreszek ellenere. minden ugy mukodik ahogy szeretnem, pedig en egy nagyon kukacos termeszet vagyok. most sem vennek mast.

:respect:

#2009
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

mennyi a beszerzési ideje egy éppen nem kapható bringának?

errõl a
kerékszettrõl van vmi pontosabb info? német oldalon mintha láttam volna de egy betût sem értek belõle


Hello! Nemetorszagbol jelentkezem. En egy Cube AMS Prot vettem ( az ev fulija 2006 GER ben) es sajnos viszakellet cserelnem mert a nagysag nem volt o.k.
Hat az egyel kiseb bringara 8 hetet kellet varnom, nemetorszagba!!! Szoval ez MO-n lehet egy pat nappal töb lenne.

A kereszetröl:

Suly DT spannoloval hatul 1158gr. elöl 940gr

A nemet forumokban a DT 340-evel hasonlitas volt. Szoval 98% ban az.

Remelem segitettem egy picit.

#2010
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
mennyi a beszerzési ideje egy éppen nem kapható bringának?

errõl a DT XRC-180 kerékszettrõl van vmi pontosabb info? német oldalon mintha láttam volna de egy betût sem értek belõle

#2011
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Mért nem próbálsz meg egy ismerõs boltossal alkudni? Talán szétszedik neked a komplett cangát, õk elpasszolják a cumót, te veszed a vázat. Csak szépen kell kérdezni/kérni. Ha nem megy, akkor max nem veszel kockát. Van még csomó más jó márka...


Nekem így lett meg a 2007-es Kula vázam. Pedig az kapható külön is, csak az adott idõpontig nem érkezett vázként az országba, csupán komplett bicóként. A Factorban visszabontottak egyet és egy hét múlva Füreden volt a vázam, kifogástalan állapotban. Mindezt egy olyan bolton kersztül, aki még csak nem is Kona dealer.

A cégek üzletpolitikáján pedig szerintem nem érdemes vitatkozni. Nem az a kategória, amire befolyással lehetünk. Ez van, muszáj elfogadni. A forintok formájában manifesztálódó szavazatainkat pedig azokra kell adni, akik ezt a mi igényeink alapján kiérdemelték.

#2012
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Sziasztok,
Rob: béke. abszolúte elfogadom, amit a profitról írtál. mit csinál a kona: elad egy bringát komplett 90ezerért, és a vázát 60!ezerért (dew 2007, bocs, ha pontatlan, nem megy az oldal nekem). nem hiszem, hogy kevesebbet keresne nominálisan a vázon, mint a teljes bringán. ugyanakkor nem kell finanszíroznia egy csomó vasat, mondjuk egy évig. ha bizományba szállít neki a sram, az persze más. profit megvan? igen, +1 kona megvan? igen. örül a user? hát, ha neki a teljes szett árrését tartalmazó áron is kellett a váz, gondolom igen.
az, hogy ki dolgozik a pénze ellen... hát, vannak sikeres cégek meg kevésbé sikeresek, és ez utóbbiak sem dolgoznak a pénzük ellen, egyszerûen csak nem ismernek fel minden lehetõséget (nem pont erre a konkrét dolgora gondolok).
és nem kötözködni akarok, de vajon hová dugják a gyári specifikációt 1500 eurós karbonvázaknál? a cube is árulja a drága (ok, nyilván nagyobb keresletû mtb) vázait külön. ez lehet, hogy kiscit off: ahogy én látom a bikkmag hátsó borítóján egy K****'s bringához meg nem specifikáció kell, hanem egy xtr meg egy mavic árlista.
dühös meg nem vagyok, tényleg, csak bánatos (egy kicsit).
Kisherceg: kösz a tippet, már gondolkodom rajta, esetleg hozzácsapok egy gyerekbringát, nagyon jól néznek ki:)
üdv, tg

#2013
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

szerintetek nagyon nagy baromság lenne venni egy komplett bringát (csak a vázért), és megpróbálni eladni a teljes szettet darabba?

off
ha valakit érdekelne minden a bringáról (cube nature) a vázon kívül, meg fogunk tudni egyezni:)
on

üdv, tg


Mért nem próbálsz meg egy ismerõs boltossal alkudni? Talán szétszedik neked a komplett cangát, õk elpasszolják a cumót, te veszed a vázat. Csak szépen kell kérdezni/kérni. Ha nem megy, akkor max nem veszel kockát. Van még csomó más jó márka...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2014
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
'96

#2015
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
A Cube mióta gyárt kerékpárokat? (Ájmín, mikor alakult a firma...)

#2016
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nem akarok feleslegesen vitába szálni, de megemliteném, hogy ha te gyártó lennél, és X forintot keresnél egy váz eladásán, és mondjuk 2X vagy 3X forintot ugyanannak a váznak komplett kerékpárként az eladásán, akkor ugyan melyiket választanád abban az esetben, ha a kereslet amugy is 50%-kal haladja meg a kinálatot?
senki sem dolgozik maga vagy a pénze ellen.

és attól, hogy valami 17 kiló (biztos túlzás, de ámen) még lehet jobb, mint ugyanaz a váz mondjuk 15 kilóval házilag összeszerelve. a gyári specifikációk nem véletlenül olyanok amilyenek, fõleg komolyabb szinten (értsd: nem mindegy hogy magellan-ról beszélek vagy cannondale-rõl). egységnek van tervezve a kerékpár.

elhiszem, hogy most az a legfontosabb, hogy nem kapsz külön vázat, és ez dühít. csak néha nem ártana mögé nézni a dolgoknak. és nem élbõl elutasitani amit mások mondanak. lehet mégiscsak nekik van igazuk....

a cube nem "nem akar neked eladni vázat", hanem "kerékpárt akar neked eladni". nem ugyanaz. sok minden más sem kapható darabokban. ugyan miért nem lehet autót venni külön? motort a ford-tól, kasztnit a renault-tól, váltót meg az opeltõl? a szemetek! nem akarják neked eladni! jahogy autót nem is veszünk darabokban, mert rájöttünk hogy csak egyben jó?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2017
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
ok, de azárt nem a forgalmazó nem ad el vázat, hanem a gyártó. a ktm-nél sem adnak el trekking vázat, bezzeg minden mást már igen. csak azt nem értem, hogy miért, az süket duma, hogy 'nem akarnak nem megfelelõ felszereltségû birngákat látni', elég megnézni a 90ezres alapmodelleket (17 kg).

veszik annyira komolyan a trekkinget, hogy van ua. választék, mint pl. hardtailbõl, de vázat azt csak nem adnak el.

a kona teljesen jól csinálja, hogy a vázakat magasabb árréssel adja, mint a többi vasat, de azért csak lehet kapni.

azt meg, hogy a cube gar. háttere milyen csak azért nem fogom megtudni, mert nem akarnak eladni valamit...

mindegy, megyek hegesztetni.

üdv, tg

#2018
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a garancia az más kérdés, ne keverd ide. semmi köze ahhoz hogy kapható-e váz külön annak, hogy a forgalmazó cseréli-e a vázat vagy nem.
konából sem azért kapható váz, mert garira kell nekik.

és hidd el, a cube garanciális háttere tökéletes.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2019
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
sziasztok,

visszaszóltak a bergusonból, hogy (kb.) 'az említett típusból semmilyen méretet vagy színt nem áll módunkban beszerezni'. ue. áll pl a ktm-re, nincs váz, csak komplett bringa.

azt elfogadom, hogy nem minden kategóriából van értelme annyit gyártatni, hogy legyen szólóban váz is, de hát garancia is van, mit csinálnak, ha egy váz megnyekken? azt mondják a usernek, hogy esetleg nézzen be jövõre? bezzeg konából lehet rendelni csak vázat is, mégha eszetlen drágán is.

szerintetek nagyon nagy baromság lenne venni egy komplett bringát (csak a vázért), és megpróbálni eladni a teljes szettet darabba?

off
ha valakit érdekelne minden a bringáról (cube nature) a vázon kívül, meg fogunk tudni egyezni:)
on

üdv, tg

#2020
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Nekem pár napja Thez azt mondta, hogy nincs külön váz. Bár én fullyt kérdeztem.