Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Élõláncos demonstráció az Óbudai szigetért!

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
233 hozzászólás a témában

#1
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Vége van:
http://www.privatban...r.php?hir=37930
"In idem flumen bis non descendimus"

#2
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
na jo ebbol most mar tenyleg eleg lesz...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#3
kajnerp

kajnerp

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Kedves Emberek!

Nagyon köszönjük mindenkinek, aki ott volt és aki segített vagy távolról drukkolt! A bringás felvonulás kitûnõen sikerült, 3-400-an voltak. A Greenfo részletesen beszámolt:
http://www.greenfo.h...m.php?hir=13991

További képek:
http://kep.tar.hu/kajnerp/50366982#2
http://picasaweb.goo.../BicZSASzigetRt

A www.elolanc.hu/obuda/hajogyari
oldalon folyamatosan követjük az eseményeket.

Sajnos az önkormányzat hamis kommunikációja nagyon sokakat összezavar. A fent említett honlapon cáfoljuk az állításukat, miszerint nem igaz, hogy az nemmel szavaz, az a nagyobb beépítésre szavaz. Sajnos, a civilek hangja kevés, hogy ezt mindenki meghallja. Pláne, ha a kormányhû és ellenzéki erõk ugyanazt a tõkeérdeket szolgálják ki és semelyik oldali sajtó nem engedi lehozni az igazságot.

Üdv:
Kajner Péter

#4
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
vege van, ugye?

csakmert akkor lezarnam, hamar ugyis politizalasba csapna at a hangulat.

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Tisztelet a résztvevõknek!

Szeretném ezúton is megköszönni mindazoknak az ismeretlen segítõknek a jó szándékát, munkáját és részvételét, akik lehetõvé tették, hogy a szeptember 7 -ei kerékpáros összefogás, - mely az Óbudai-sziget megmentésére és a vasárnap megtartandó népszavazáson való részvételre buzdított, - ilyen kitüntetõ figyelmmel és ekkora létszámmal (kb300 fõ) segíthette a sikeresen megtartott demonstrációt.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm! Királyok voltatok!!!!!!!!


Üdvözlettel, Toplak Zoltán Tel:06/70 291-87-00

Ha valakinek hasonló esetben segítségre lenne szüksége a jövõben, akkor bátran forduljon hozzám. Segíteni fogunk!!!
A világot nem olyannak kell elfogadni amilyen, hanem amilyen lehetne!

#6
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Kis olvasnivaló:
http://gondola.hu/cikk.php?szal=50032
http://www.echotv.hu...=6&newsid=16436
http://www.echotv.hu...72&newsid=16469

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#7
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Oké. akkor elindulok visszafele lyól.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#8
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Hát a weboldalon fent van az útvonal, ha visszafelé indulsz el, akkor biztos találkozunk útközben. Egyéb okosat nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki.

#9
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Valaki elmondaná nekem, hogy hozzávetõlegesen hol tart majd a dolog úgy 6-negyed7 körül. Metr mennék, csak nem tudom merre keresselek benneteket - már akik mennek, és nem azon vitatkoznak, hogy ez most politika-e, vagy nem. Aminek meg egyébként sincsen semmi értelme, mert gyakorlatilag BÁRMIT összefüggésbe lehet hozni a politikával, ha nagyon akarom.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#10
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Most nézem, hogy nem csak a Critical Mass, hanem az E-Bike oldalán is fent van a dolog. Úgy látszik õk is megrágták.

#11
élõlánc

élõlánc

    vendég

  • fórumtag
  • 37 hozzászólás
Kedves Olee!


Ja és egyáltalán nem vagyok maga a demonstráció ellen. Sõt még szimpatikus is volt a társaság, amíg nem olvastam az alapító okiratot, hogy ez egy politikai párt.


Bár nagyon kevesen tudják, de mi ezt az ügyet meggyõzõdésbõl és érdek nélkül csináljuk, tisztán a szabadidõnk rovására és fizetés nélkül. Sõt! Számos barátommal együtt saját pénzünkbõl több százezer forintot áldoztunk eddig az ügyben felmerülõ kiadásokra. Kérlek higgyétek el nem csapunk be senkit, nem politikai érdekbõl csináljuk és képviseljük ezt az ügyet.
Engem mindig is zavart és tettre késztetettek az olyan ügyek mint ez. Valakik a kapcsolatuk révén bagóért megszereznek egy területet, aztán hivatkozva a magántulajdon szent és sérthetetlenségére úgy gondolják, hogy azt csinálhatnak vele és rajta amit csak akarnak. Pedig ez nem így van. Még a Magyar Alkotmány is kimondja, hogy senki a magántulajdonával illetve annak használatával nem sértheti a köz érdekét. Valahol a fejlett demokráciájú országokban ez már régóta betartott törvény.
Hogy az Élõlánc Magyarországért ökopárt? Igen az. Ezen nem vitatkozom mert tény. Nevében valóban párt, de felépítésében és szándékaiban, valamint tetteiben viszont egy civil szervezet. Hiszen az öko politika az nem más mint az épített és a természetes környezet értékeinek a megõrzése, valamint az egészséges létünkhöz való jogunk képviselete. Ez a párt ezért karolta fel ezt az ügyet. És eddig mintegy féltucat helyi civil szervezet csatlakozott ehhez az ügyhöz, és nyílván nem a párthoz.
Ez az ügy nem egy párt ügye, hanem az itt élõk közügye.
Aki másképpen gondolja, hát azt is elfogadom. Nem arra kértem itt bárkit is, hogy lépjen be meg hasonló baromságok, hanem arra kértem az óbudaiakat, a fõvárosiakat és elsõsorban a kerékpározókat, hogy aki szerint ezt a szigetet nem szabadna beruházói érdekbõl beépíteni és így betönkretenni, bizonyos értelemben sajátos módon kisajátítani, azok tartsanak velünk és kerekezzünk egy jót, hogy a kerületi lakosság figyelmét felhívjuk a szeptember 10-ei népszavazáson való részvételre.
És szeretnék visszakérdezni is. Kimondva, vagy kimondatlanul de a Critical Mass nem öko és közlekedési politikát képvisel? Mert szerintem igen.
De oda sem azért megyek elsõsorban,mert akkor tudom, hogy holnap 100 km kerékpár utat ígér nekem az aktuális közlekedési miniszter, hanem azért, mert jó érzés egy csapatban, egységben képviselni egy olyan "közlekedési társadalmat" amelynek magam is aktív tagja vagyok.
Jó érzés tudni, látni és érezni, hogy mennyi emberben "fogalmazodott" meg ugyan az az érzés.
Egyébként holnap bármelyikötök kerülhet hasonló helyzetbe mint mi Óbudaiak és akkor kihez fogtok fordulni, hogy megmentsétek pl. egy számotokra kedves parkot? Mert az önkormányzó lesz a legutolsó aki segít majd nektek.
Ha ez politika - és el kell ismernem, hogy bizonyos látószögbõl az is lehet - akkor vállalom. De szerintem leginkább civil érdekképviselet.
Csak ennyit szerttem volna hozzátenni.

Üdv, Toplak Zoltán
A világot nem olyannak kell elfogadni amilyen, hanem amilyen lehetne!

#12
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Szimpatikusabb lenne a dolog, ha nem csak a sardobalasrol szolna.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#13
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Szerintem baromi egyszerû. Szimpatikus a kezdeményezés, vagy nem az? ha igen, akkor lehet vonulni felfelé, ha nem akkor meg nem kell vonulni. Kész.
Gondoltam megkérdezem, hogy merrefelé lesz a dolog úgy félhét magasságában, hátha tudja valaki.
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#14
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Lehet, szerinted hibáztam azzal hogy kikerült egy banner és link - én megígértem, így lemegy.
Még egy napot "bírjatok ki". Köszönöm.
"In idem flumen bis non descendimus"

#15
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Olee:

Azért még van ott pár civil szervezet is felsorolva.

#16
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Engedtessék meg, hogy nagy ívben szarjak a politikára.


Na igen, de Magyarországon manapság azzal lehet a legjobban lejáratni egy valamirevaló kezdeményezést, hogy belekevernek valami politikai színezetet, és akkor máris meg van lõve az egész. Az egyik elkezd károgni, a másik meg nem gyõz szabadkozni.

Nem véletlenül volt a neonzöld póló idén az elsõ CM-en...

#17
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Engedtessék meg, hogy nagy ívben szarjak a politikára.

Köszönöm



Pont erre szeretnélek megkérni.;)
Azért szeretem ezt a fórumot, mert itt tilos bármilyen politikai állásfoglalást kinyilvánítani.

Ja és egyáltalán nem vagyok maga a demonstráció ellen. Sõt még szimpatikus is volt a társaság, amíg nem olvastam az alapító okiratot, hogy ez egy politikai párt.

#18
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Ezt azért gondold át mégegyszer!


Kiindulási pont: a parlamenti pártok mind sz@rháziak. Folytassam a gondolatsort?

#19
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Szabályzat:
"A Bikemag Fórumán nemkívánatosnak minõsülnek azok a témák és hozzászólások amelyek bárminemû politikai állásfoglalást tartalmaznak, illetve ilyen célból jöttek létre."

Kedves mindenki!

A megmozdulás linkjét illetve bannerüket mindennemû politikai állásfoglalás szándéka nélkül raktam ki ide és a fõoldalra.
Az egésszel kapcsolatban azzal van tele a tököm egyedül, hogy ebben a kibaszott országban már semmit nem lehet politikai kilengéseket mellõzve megvitatni.

Az utóbbi években itt a fórumon kapok bõven hideget-meleget; gondoltak fideszbarátnak (ez lennék legkevésbé), a választások óta szocipártinak is néhányan (ez sem voltam soha) pusztán azért, mert nem állok be és nem engedek teret ezen a fórumon az aktuális kormánypárt és/vagy aktuális ellenzék szapulásának. Engedtessék meg, hogy nagy ívben szarjak a politikára.

Köszönöm

"In idem flumen bis non descendimus"

#20
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Talaltam egy ertelmes postot az elozo linken, nagyjabol ugyan azt irta le amit en gondolok:

""a külföldrõl ideutazó felsõ tízezer számára kialakított luxus mulatónegyedet, magánvárost építsenek,"
Azt se felejtsük el. hogy a külföldrõl ideutazó felsõ tízezer itt MAGYARORSZÁGON el fogja költeni péndzének jelentõs hányadát, amibõl az államkassza is jól jár hiszen itt MAGYARORSZÁGON mûködõ cégek jutnak bevételhez, amibõl aztán ha minden jól megy adót fizetnek, arról nem is beszélve hogy az építkezés, és utána az üzemeltetés rengeteg állást teremt NEKÜNK!
Ráadásul járt már valaki a Hajógyári szget Hajógyár részén, siralmas, omladozó épületek, rohadó hajók, mindenfelé. Ha a "mulatónegyed" parkokkal sûrûn borított, és igényes kialakítású lesz akkor legyen!
A felvonulásra tuti nem megyek el, mert sosem szerettem NEM-et mondani, ha ajánlana a szervezõség alternatívát, esetleg komprumisszumot akkor szép dolog lenne, de így...
Azt se tudják igazából mirõl van szó, de NEMM, NEMM!
Mellesleg Áronnal is egyet értek, ha minden hétvégén karácsony lenne, akkor senki sem készülne úgy a karácsonyra mint így, ugyanez igaz a bringás felvonulásra. Ne engedjük hogy különbözõ szervezetek kihasználják a mi jól összeszokott, nagyszámú brigádunkat!"
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!