Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Semmering Bikepark

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
283 hozzászólás a témában

#221
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
ma esett/esik némi hó semmeringben :D:D

#222
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A park nyitvatartási ideje alatt mûködik. Amikor éppen nem, akkor esetlegesen üzemzavar vagy karbantartás van.


#223
a61017

a61017

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Ne haragudjatok, nem közvetlenül biciklis témában írok, de talán tudnátok nekem segíteni. Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tudjátok véletlenül, hogy a Semmeringen év közben mikor, milyen idõszakonként mûködik a felvonó?
Szoktam figyelni a panoráma tv-t, és valamelyik nap áll, valamelyik nap pedig megy, nem tudom milyen rendszerezésben. Kerestem neten, de nem találtam semmi leírást róla.

Köszönöm elõre is!

#224
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás
Jajj hagyjuk már ezt a hülyeséget! Az osztrákok ugyan úgy ott sátraznak, nem csak a "cigánykodó" magyarok.. Sõt, az osztrákok össze-vissza ölöndültek este, széthánytak mindent, szemeteltek stb.. Ez persze nem azt jelenti, hogy nekünk is szabad.. SÕT! De most ugyan már szerintetek kint ki foglalkozik veletek?/velünk "csóró magyarokkal" az ezer egy bicós közül. Ja, és ugyan úgy sátraztak még akkor szlovák, meg cseh riderek is (most biztos akkor õk is jól leírták magukat az osztrákok szemében ugye? pfff).Mi a magunk részéröl abból a 30 euróból inkább veszünk még egy napijegyet.Akinek meg nem tetszik szólunk neki, és nyugodtan kifizeheti nekünk a szállást, ha annyira itt /ezzel akarja épiteni a magyarok image át.Higgyétek el, ha szállodában panzióban alszotok is ugyan úgy lenéznek. Azzal , hogy kint néha sátorban alszunk a parkolóban, úgy mint akárki más , még nem teszünk semmi rosszat.Lehet ezt kultúráltan is.........
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#225
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Nem a sátrazással van a baj, hanem azzal, hogy olyan helyen sátrazni, ami inkább illegális, mint legális - persze "nem néz oda a néni és még a vécét is nyitva hagyja"... szép image-építés... hajrá Magyarország!

Schaldmingban 18 euro/fõ/éj a szállás, király helyen. Regauban 17 euro lesz a szállás.
Egész biztosan van Semmeringben is 30 alatt, vszeg még 20 alatt is. Legális sátrazó hely is biztosan akad.

"Europa itt épül!"

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#226
kacsuli

kacsuli

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Nem attól lesz valaki cigány hogy sátorban alszik.
Hanem attól, hogy ugyanazt csinálja mint õk, virítanak a merciben de közben putriban laknak. Itt ugyanaz a szitu, több százezres dh biciklik, de nincs pénz szállásra. Bérletre, utazásra, esti bebaszásra van, szállásra nincs.
Az osztrák pénztáros néni meg csak annyira fog lenézni, mint mi az ukránokat, románokat, akik évekkel ezelõtt Tesco parkolóban aludtak és benzinkúton "fürödtek".
Bár inkább szánalmasnak nevezném, nem lenézésnek.

#227
Boros_Mókus

Boros_Mókus

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás

bázmeg ne cigánykodjunk már....
vagy akkor ne sértõdjünk meg, ha annyit tudnak a magyarokról, hogy gulyás, meg hogy még mindig sátorban lakunk és cigányok vagyunk...


Szerintem attól, hogy valaki sátorban alszik még nem lesz cigány, fõleg, hogy én még olyat nem is láttam.(hogy sátorban aludtak volna)

Nem mindenkinek van pénze kifizetni 30x €-t szállásra, és mindent lehet kulturáltan csinálni, csak akarni kell. De majd igyekszünk nem odasz*rni a sátor mellé. :)
Az az igazi legény, aki a tizenkilencre lapot kér!

#228
kacsuli

kacsuli

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
LCS!
Gulash és roma:)

#229
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
bázmeg ne cigánykodjunk már....
vagy akkor ne sértõdjünk meg, ha annyit tudnak a magyarokról, hogy gulyás, meg hogy még mindig sátorban lakunk és cigányok vagyunk...

#230
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
mivel sokan csináljuk ezt, nem szeretném/énk , hogy visszaéljetek a bizalommal!!!

helikopterleszállóra azért ne verjétek fel ;)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#231
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás
Igen legális, csak szólni kell a pénztáros csajnak mikor veszitek a jegyet és nyitva hagyják mosdót/wc t is
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#232
Boros_Mókus

Boros_Mókus

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás

A bikepark parkolójában lehet ingyen sátrazni :)


Ezt úgy érted, legális/megengedett/nem szólnak érte? Valami mosdási lehetõség is van?
Az az igazi legény, aki a tizenkilencre lapot kér!

#233
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás
A bikepark parkolójában lehet ingyen sátrazni :)
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#234
Boros_Mókus

Boros_Mókus

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Sziasztok!
A nyáron én is készülök valamikor kimenni és azt szeretném kérdezni tõletek, hogy van-e a környéken valami olcsóbb kemping, amit ajánlotok? köszi!
Az az igazi legény, aki a tizenkilencre lapot kér!

#235
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.233 hozzászólás
  • LocationSvájc
mirõl maradtam le?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#236
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás
Sziasztok!

Egyik csapattársammal május 26-ra tervezzük, hogy kimegyünk, mert a kedd állítólag csajos nap és olcsóbb. Abban is bízunk, hogy bringás is kevesebb lesz hétköznap, így kevésbbé kell attól tartanunk, hogy feltartunk valakit, vagy esés után átmennek a nyakunkon.

Van itt esetleg olyan, ki szintén ráér 26-án és volna kedve kijönni? Még egyikünk sem volt kint, jól jönne egy "túravezetõ" :)

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#237
cseresznye

cseresznye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 759 hozzászólás
kb mi is ilyen szájízzel mentünk haza, viszont nem tudom mi vasárnap mentünk de az ns pályán akkor lehetett meni, de tényleg tavalyhoz képest joval rozsabb állapotba volt a freeride.
Dh... hát tényleg nagy csalódás volt igazából tavaly is nagyrészt csak azon mentünk, most se a freeride ra készültünk. Ennek ellenére én egyszer legyalogoltam egyszer pedig bicoval is lesunyitottam a dh n.már látszik az elején hogy lesz egy két változás, de ahogy néztem nem mostanában lesz kész...és a pálya vége felé egy ijen épitett vas hid szerüségen kellett tavaly átmenni most az is kilett véve, vagy nemlet még visszaépítve nem tudom, de az ottani erdõs nyomot is kezdték temetni vissza már.. szóval kiváncsi leszek mi lesz ebbõl.
felvonóra vasárnap csak kb két körbe jött úgy ki hogy várni kellet picit amúgy lehetett sok pörgõs kört menni, csak hát ugye a freerideon..
na mind1 most hétvégén kinézünk vagy ha nem akkor kéthét múlva, de jegyvétel elött gyalog felsétálok, ennyit megér mert freeride pályára meg tényleg egymás seggébe menésre 24 eurót nem adunk ki
fejenként
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert.

#238
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás
Tegnap kimentunk a szezonnyitora, elég vegyes érzésekkel hagytam el a palyat. A honlapon mar egy ideje lehetett olvasni, hogy szombaton szezonnyito, meg buli, jo hangulat, stb.... plusz minden palyan ujitasok is vannak, illetve hamarosan elkeszulnek. Fejemen szeles vigyorral indultam el hajnalban, friss allapotaban meg soha nem lattam a parkot, gondoltam, hogy nagy kiralysag lesz egy ujonnan rendberakott palyan csapatni, raadasul minden osztrak met oldalon jo idot josoltak. A kornyeken pont a nyitas elott eshetett, a penztarnal kb 30 percet alltunk sorba, a felvonoknal folyamatos sor volt, aki jart mar ott, tudja, hogy ez eleg nagy tomegnek szamit. A palya elviselheto mertekben volt saros, ez nem lett volna baj, a nagyobbik bibi az volt, hogy a honlapon/hirlevelben elfelejtettek megemliteni, hogy a DH palya epitesi munkalatok miatt le van meg zarva, a freeride palya egyik fele detto, a north shore majdnem vegig le volt zarva, mert vizes volt. Ergo maradt egy FR palya nyomvonal es a familien strecke, amit nagyjabol senki sem hasznalt. A masik kib@szas, hogy a palyak ugyanolyan, ha nem szarabb allapotban vannak, mint tavaly augusztusban, mikor legutobb voltam ott, karbantartasrol, szezonra valo felkeszitesrol nem igazan beszelhetünk, kanyarok elott rommafekezett szakaszok, vizmosasok, stb.... Viszont a maradek 1 palyara jutott egy halom bringas, egymast ertek az emberek, zsufolt volt elegge. Ezt megkoronazta, hogy 2 korul leszakadt az eg es minden meg jarhatatlanabb lett. Ettol fuggetlenul csapattuk, meg jo volt, csak ha tudom, hogy ilyen allapotok uralkodnak, lehet hogy varok meg par hetet.

----

FÁJVÓ

----


#239
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

MI az edelweiss hotelben szoktunk megszállni

32eur/éj reggelivel


mi is :D, adnak slagot nap végén

#240
punkbiker

punkbiker

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 569 hozzászólás
Köszi ;)