Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bikemaraton Kassa | Kassa (SK)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
198 hozzászólás a témában

#61
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Az a terv, hogy megyünk, de jelenleg nem elérhető a http://www.cyklopretekykosice.sk/ így aztán nem tudom, pontosan hova is kéne menni. A rajt időpontban sem vagyok teljesen biztos. Valaki tud segíteni?

 

Na most újra elérhető :)

 

Azért köszi piszta!


mephisoft módosította - 2014. szeptember 05. - 10:11


#62
piszta

piszta

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 612 hozzászólás
  • LocationEger

Az a terv, hogy megyünk, de jelenleg nem elérhető a http://www.cyklopretekykosice.sk/ így aztán nem tudom, pontosan hova is kéne menni. A rajt időpontban sem vagyok teljesen biztos. Valaki tud segíteni?

 

A rajt 10:00 a Yetinek és a RAPIDnak.

 

S a hely:

 

https://www.google.s...0f33572ab58fe8f



#63
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Az a terv, hogy megyünk, de jelenleg nem elérhető a http://www.cyklopretekykosice.sk/ így aztán nem tudom, pontosan hova is kéne menni. A rajt időpontban sem vagyok teljesen biztos. Valaki tud segíteni?



#64
tommike

tommike

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Sziasztok

 

szeretnék mindenkit szeretettel meghívni a 11. Škoda Kassa MTB maratonra. 2014. szeptember 6. án.

A dátumon kivul még nagyon sok minden változott többek közt új főszponzor, uj szervező, teljesen uj pályák....

Ami változatlan az a már megszokott kivételes kassai szlovák /magyar hangulat, és egy feledhetetlen nap bringázással töltve.

minden informáciot  megtaláltok most már magyar nyelven is a megujult honlapon.

 

http://www.cyklopret...on-201496/hirek

 

Gyertek versenyezni !!!

 

Udv. Hauser Tomi

 



#65
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Debrecenből ebben az évben tervez valaki indulni?


Let's roll!

#66
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Nekünk debrecenieknek ez a verseny már-már hagyomány :) Közel van, nem drága és szerintem minõségi. A vonalvezetés most valóban lightosabb lett, tavaly felküldtek minket a kilátó másik oldalán, ami a sípályától meredekebb volt (tavaly pl. a sípályán jöttünk le), az nem volt egyszerû. Cserébe az itatókon volt minden és legfõképp a kiszolgálószemélyzet volt 101-es :D

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#67
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Mi idén voltunk idén harmadjára. A pályán változtattak az elõzõ évekhez képest (két éve a hosszút nyomtam én is), kivettek egy-két izgibb részt. Az útvonal jó része így is árnyékot adó erdõben haladt, igen persze kivéve a síparkot ahol nincsenek fák és az utolsó aszfaltos mászást.
A nevezéshez tehettek volna olyan embert aki beszél angolul, de én pl. igen gyér angol tudással is meg tudtam oldani a kis személyes problémámat. A kajaosztásnál is volt egy kis sztori amikor nem értettük mit mondanak, de a mögöttünk álló uriember azonnal segített amikor látta, hogy csak bambán nézünk. :)
Nekem tetszett és ha tehetem megyek jövõre is.


#68
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Hirtelen felindulásból követtem el ezt a versenyt. Pedig hallgathattam volna a jelekre, hogy nem lesz jó. Tomi nem kapott szabadnapot, így ezzel el is dõlt volna a kérdés: menni, vagy maradni? De kíváncsi voltam. A pótalkatrészek csak péntekre jöttek meg, amiket „bõven idõben”, szerdán rendeltem meg. Ráadásul még váltófül sem volt a montin. Mivel legközelebb csak augusztusra néztem ki versenyt, túl hosszúra sem akartam nyújtani a szünetet. Meg a héten történt események is felvillanyoztak,le kellett vezetni a feszültséget. Míg elmentem a megrendelt cuccokért, méretes vízhólyagok nõttek talpaimra. Így jár, aki a forró betonon gyalogol. Vett volna lakatot, akkor bringával is tudna közlekedni! A hólyagok folyományaként két dolog vált nehézzé: a járás, és a pedálozás. De nem adom fel, kérem az ostort.
Péntek este 11-re állt össze a technika, bónusz új markolattal- ami elsõ látásra, de nem elsõ használatra szerelem. Alvás kilõve.
Bõven idõben megérkeztem a rajt-cél területre, kényelmesen el tudtam intézni a nevezést. Az elõnevezés során sajnos egyoldalúan kommunikáltunk, felteszem az angolt annyira nem bírják. Viszont ami nem jutott eszembe, magyarul többen is beszéltek.
A rajt elõtt sokat tébláboltam, annyira megszoktam a jót, Orsi vagy más szokott ilyenkor segíteni. Hova tegyem a vizet? Kire bízzam a kulcsot? Végül megoldódott, és beállhattam az elég gyér hosszú távos mezõny rajtjához.
Pontban kilenckor, pisztolylövésre indultunk. A pálya elejétõl kezdve emelkedett, de nem vészesen. Ez egy helyet leszámítva, így is maradt. Hiszen”csak 2400m szint vár ránk. A jelölés érdekes módon rikító narancs festékkel volt megoldva, a kövekre fújtak belõle pöttyöt, nyilat. Szalag, pláne tábla szinte semmi. Egy helyen volt problémás, ott többen is továbbmentünk a rossz irányba. A következõ lejtõn a pályabiztosítók elõtt dobtam el MAJDNEM a technikát, de ugye a Bringabandában követelmény, hogy meg kell tanulni bringázni. A pálya úgy épült fel, hogy egy bevezetõ szakasz után mentünk egy 40-es körön kettõt. Így jobban be lehetett osztani az erõt (már akinek van), de emiatt szerintem unalmas lett a vonalvezetés az amúgy sem túl extra pályán. De van, akinek meg ez tetszik. A legnagyobb mászás egy sípályán végzõdött, közel 1200 méteren (600 alatt sehol nem mentünk), árnyék zéró. Az induláskor még kellemes árnyékban 20-25 fok kora délutánra eléggé felszökött.
A verseny nekem nem volt különösebben eseménydús, ha csak a lábfájást nem tekintek fékezõ tényezõnek. Vagy ha több, mint 5 azaz öt órán át játszod magadnak a múv lájk dzsággör eredeti, és IHM-es verzióját. Erre mondják: ami nem öl meg, erõsít. Technikai probléma? 1db kulacs kiesés, és némi váltófül állítás, szóra sem érdemes. Így is tudtam le ezt az etapot. Tudom, hogy hagytam itt most perceket, de nem biztos, hogy jövõre vagy késõbb meg is akarom keresni. A gyér mezõnyre végül meglett a válasz, ma a régióban csak három darab bringás verseny volt. Ami az én szempontomból azt jelentette, hogy 5:29:06-os idõvel Felnõtt 7. lettem. Nyert Michal Lami 4:26-al.
Célban gulyás+Kofola. A tombolahúzás közben szundítottam egyet a fûben, még indulás elõtt.
A visszaútra a legjobb szó a teleportálás lenne, a többit fedje jótékony homály.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#69
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ne haragudj, teljesen elfeledkeztem a Fórumról!


Milyen volt a verseny?


A sebesség mindent megold.

 


#70
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Ne haragudj, teljesen elfeledkeztem a Fórumról!
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#71
Shifty

Shifty

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Útitársat keresek a versenyre!
Budapestrõl indulok jún. 30. hajnalban, Miskolc érintésével. Visszaút rögtön verseny után.


Én Encsrõl indulok, és a tombolát megvárom!

#72
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Apró jótanács, az elmúlt 3 évben esett az esõ (tavaly pl. 3x is, abból 1x jég) és fent 1200-on nem kicsit van hideg. Szóval elsõsorban ruházattal úgy készüljetek, hogy egy szélfogó/esõálló kabát nem árt ha van. Ezt csak amiatt mondom, mert tavaly is volt olyan kolléga, aki még nem járt itt és bizony a meteorológiai állomásnál lévõ itatópontnál (középtávon ez van 1200 m.-en) igencsak didergett egy cuppanós gatyában és egy mezben és egy lejtõ nem esik olyan jól ilyenkor.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#73
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Útitársat keresek a versenyre!
Budapestrõl indulok jún. 30. hajnalban, Miskolc érintésével. Visszaút rögtön verseny után.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#74
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Az itt olvasottaknak is hála, beneveztem az idei versenyre!
Május 30-ig ti is megtehetitek az elõnevezés tétet, menjünk minél többen!
Kocsiban lesz még minimum egy hely, budapesti indulással.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#75
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
https://picasaweb.go...919345893012802
Õ a Jocó, ugye?
Kár, hogy idén kihagytam, tavaly már ott a köves elején kifújtam az esti olaszrizlinget :-)

#76
Blazser

Blazser

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Ha esetleg érdekel valakit a track, akkor itt megtekintheti/letöltheti: Kassa maraton 2011 55 km by epycke at Garmin Connect - Details (jobb felsõ sarok -> View in Metric és már kapod is metrikusban)

Szuper tekerés volt, még ha úgy is jöttünk le a hegyrõl, mintha egy sztenderd szilváson lettünk volna :) Folyós sár volt a pálya nagy részén, plusz kaptunk jégesõt, sima esõt, 7°C-t 1250 m-en, tolást, meleget, hideget és fõleg jó társaságot :) Jövõre ugyanitt!


Nincs rossz idõ, csak gyenge akarat!

#77
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Az 5-10% kicsit túlzás, de zavaró sár sehol nem volt. Fröcsögött, de nem ragadt. :)


#78
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

A hosszún jó ha 5-10% volt sáros.


Akkor ennyivel hosszabb volt a hosszú táv? :)

#79
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Folyós sár volt a pálya nagy részén

A hosszún jó ha 5-10% volt sáros.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#80
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Még képek: https://picasaweb.go...43261/1kbm2011#
https://picasaweb.go...Pyv57aEvr6pwAE#