Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

On-one

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
88 hozzászólás a témában

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.553 hozzászólás

Lurcher.

Átalakítottam, SingleSpeed hajtást kapott pár hónapja. Tapasztalat? 10mm-es DT átütős aggyal zérő, azaz 0 kerékelmozdulás és 0 "issue", kb. 1000 km, sok-sok szint, semmi hiba.

Tegnap visszaalakítottam 2x10-es váltóssá. Nos, azok akik maguk szerelhetik a paripát, hasznos lehet, amit írok. Kb. bruttó 1 óra volt a konverzió, a hátsó fogaskerék leszedéssel, 10-es sor felszereléssel és kazetta némi zsírral megkenésével, hajtómű egytányérosról 2-tányérosra konverzióval, SS papucsról váltós papucsra cserével és a váltófelszereléssel együtt. Nem tudom, szándékosan tervezte-e így az On-One, de a rendszert úgy vettem le anno, hogy a bowdenezést nem kellett megbontani. Most csak felcsavaroztam, gyorskötözőkkel rödzítettem a bowdent és egy deka finomhangolás nélkül használtam. Pöpec! :-)

10431881_782857485086938_1162654429_n.jp

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Aske

Aske

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 1.875 hozzászólás

Épp akartam kérdezni, hogy ez mire jó. :D

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.888 hozzászólás

:D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.888 hozzászólás

ma kora este láttam egy ilyet az őrbottyáni vasútállomáson. ha a tulaj olvassa ezt, keressen meg privátban, kérem!

CBOOFATX52_P1.jpg

Kisherceg módosította - 2014. szeptember 30. - 22:14

olahlali

olahlali

vendég

• fórumtag
  • 28 hozzászólás

Köszi a segítséget!

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.888 hozzászólás

Sziasztok!

Szemezek egy 26-os Inbred vázzal, de nem tudok dűlőre jutni.

Nézegettem képeket a vázról és azt látom, hogy a középcsapágy mögött a két láncvilla között nincs összekötő hegesztve. Mennyire rugalmas a váz emiatt, tekerés közben érezhetően mozog a középcsapágyház (jobbra-balra)?

Közel 100 kiló vagyok, egyáltalán való nekem ez a váz? (Felhasználását tekintve javarészt teljesítménytúrákon használnám.)

Előre is köszönöm a válaszokat.

nem rugalmas (számomra legalábbis nem észrevehető mértékben) a hiányzó összekötő miatt, gondolom ezért, mert jó sok anyag (~2,5kg) van benne.mondom ezt úgy, hogy van más, könnyebb, nevesebb csőszettből is vázam, azok között van, amelyiken sokkal inkább érezhető a rugalmasság, pedig ott van összekötő. korábban voltak mindenféle alu vázaim is, az egészen (akkoriban annak számított) könnyű 1,6kg-os versenyváztól a 2kg-os kommersz cuccig. bármelyiknél kényelmesebbek az acél vázak, de nem egyforma mértékben.

a 100kg semmi gondot nem jelent sem az inbrednek, sem bármelyik tisztességesen összerakott, nem grammozásra kihegyezett váznak. a várhatóan magas élettartama és a 100 kilód miatt egyébként is elhanyagolható plusz grammok miatt én bátran ajánlom.

olahlali

olahlali

vendég

• fórumtag
  • 28 hozzászólás

Sziasztok!

Szemezek egy 26-os Inbred vázzal, de nem tudok dűlőre jutni.

Nézegettem képeket a vázról és azt látom, hogy a középcsapágy mögött a két láncvilla között nincs összekötő hegesztve. Mennyire rugalmas a váz emiatt, tekerés közben érezhetően mozog a középcsapágyház (jobbra-balra)?

Közel 100 kiló vagyok, egyáltalán való nekem ez a váz? (Felhasználását tekintve javarészt teljesítménytúrákon használnám.)

Előre is köszönöm a válaszokat.

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.553 hozzászólás

Nem On-One, de Royal Mail. Tavaly 2 kisebb értékű superstaros rendelésünk veszett el útközben, sosem érkeztek meg. Más kérdés, hogy SStar nagyon rendes volt, mindkét alkalommal újra küldte a csomagot nyomkövetéssel, azok megjöttek.

---

1. Canyon Lux CF 2018

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Igen, így van, az aznap rendelt cyclestore-os cuccot is posta hozta, de a mérete miatt nem a leveles, hanem a csomagos postás. A visszaigazolásukhoz képest kevesebb, mint egy hét alatt (igaz, a fizetéshez képest meg két hétre, s minden volt raktáron).

De ez má' eléggé off, elnézést!

ha royal mail, azt itthon a királyi posta fogja hozni. a vázakat, bringákat futárcég (dpd asszem). egyszer rendeltem kisebb összegben apróságokat tőlük, az több mint egy hónap után ért ide, már a pénzt is visszafizették addigra.

másfél hete rendeltem egy (utolsó darab) vázat. három nap volt, mire rájöttek, hogy nincs is nekik. pozitívum, hogy három napon belül visszajött a pénz.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.888 hozzászólás

ha royal mail, azt itthon a királyi posta fogja hozni. a vázakat, bringákat futárcég (dpd asszem). egyszer rendeltem kisebb összegben apróságokat tőlük, az több mint egy hónap után ért ide, már a pénzt is visszafizették addigra.

másfél hete rendeltem egy (utolsó darab) vázat. három nap volt, mire rájöttek, hogy nincs is nekik. pozitívum, hogy három napon belül visszajött a pénz.

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Rosszul hangzik, mármint számomra. :(

Írtam nekik egy levelet, baromira kellett volna hétvégére a cucc... Valszeg a posta keverte el, pedig itt felénk nem szokta, eddig legalábbis nem tette.

Nekem 5 nap alatt itt volt a váz

arpi07

arpi07

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.405 hozzászólás

Félig offtopik, de azért talán ide passzol.

Mi a tapasztalatotok a planet x postázásával kapcsolatban? 11-n rendeltem, fizettem valamit, még aznap írták, hogy postázták a Royal Mailel, de eddig semmi. Ugyanaznap vettem valamit a cyclestoreban is, ők majd egy héttel később írtak, hogy postázva, de az már itt van. Szinén RM, szintén ingyéposta,

Nekem 5 nap alatt itt volt a váz

mgy

mgy

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Félig offtopik, de azért talán ide passzol.

Mi a tapasztalatotok a planet x postázásával kapcsolatban? 11-n rendeltem, fizettem valamit, még aznap írták, hogy postázták a Royal Mailel, de eddig semmi. Ugyanaznap vettem valamit a cyclestoreban is, ők majd egy héttel később írtak, hogy postázva, de az már itt van. Szinén RM, szintén ingyéposta,

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.553 hozzászólás

Új 29er merevvilla az On-One-nál. 9QR még mindig és PM fékrögzítéssel és - szerintem - kicsit szebb formával, mint a korábbi carbon monoque villa: http://www.on-one.co...n-mtb-disc-only

FOMTBCAR29D_P1.jpg

470mm-ről 480mm-re nőtt a beépítési magasság, ami szerintem nem annyira jó, bár az az 1 cm talán még nem vészes.

---

1. Canyon Lux CF 2018

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.888 hozzászólás

Van valamelyikőtöknek tapered nyakas On-One monoque merevvillája?

Van egy kis problémám vele. Az On-One kormánycsapágy kónusza aggodalomra okot adóan laza rajta, kézzel leszedhető.

feltételezem, nincs bevágva a kónusz, ugye?

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.553 hozzászólás

Van valamelyikőtöknek tapered nyakas On-One monoque merevvillája?

Van egy kis problémám vele. Az On-One kormánycsapágy kónusza aggodalomra okot adóan laza rajta, kézzel leszedhető.

---

1. Canyon Lux CF 2018

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.888 hozzászólás

Parkwood

http://www.on-one.co...e-mountain-bike

sajnos a fejcsapágy drop-in, ami... hm, szomorú. :(

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.553 hozzászólás

Nos, amennyi infót találtam eddig, széles terepgumival szinte garantált a szívás. Végén mégis csak veszek egy tízajrós műanyag izét, amit a nyeregcsőre rakhatok.

---

1. Canyon Lux CF 2018

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.553 hozzászólás

Fotókon nem látszik annyira, lehet, rosszul láttam; a pálcák és a sárvédő/sárhányó rész találkozásánál nekem úgy tűnik, műanyag alkatrészek biztosítják a kapcsolatot, illetve a váz és a pálca találkozásánál is mintha műanyag lenne az alkatrész.

Most hirtelen csak webshop linkeket tudok beszúrni; például itt is műanyagnak tűnik a sárvédő - pálca találkozása: https://www.bike-com...Set-VR-HR-.html

...itt mintha a pálca - váz találkozásánál mintha műanyag bevonat lenne a fémen: https://www.bike-com...Set-VR-HR-.html

---

1. Canyon Lux CF 2018

stellaz

stellaz

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.921 hozzászólás

hogy érted, hogy a kritikus pontokon  ne legyen műanyag?

leffentyűnek én már egy éve laminált A4-es papír lapot használok, simán felragasztva a sárvédőre meg a pálcákra

könnyű, olcsó, bírja a kiképzést, kreatívan dizájnolható és jobban is véd a sima gumi leffentyűhöz képest