Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mátra és környéke

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1489 hozzászólás a témában

#1361
Szigi_

Szigi_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 958 hozzászólás
Én is ugy gondoltam h Oroszi felöl kéne menni és akkor Károlytáról van egy rossz minõségút betonút ami fel visz a pálya elejére. És akkor autós felszállítás meg lenne oldva.

#1362
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás
Igen igen. De mondom egyszerûbb és rövidebb Gyöngyös felõl.
Vagy ha a versenyre jöttök fel, akkor a legjobb Károlytáróra jönni.

#1363
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
tehát ez galyatetõrõl közelithetõ meg.
akkor max ha több napra megyünk akkor mászunk el addig vagy ha van autó ami felvisz. majd megnézem térképen. de ez nekem nem tiszta h jobbos kanyarnál balra fordulok vagy mégis? tehát le az útról be az erdõbe?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1364
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás

Gallyatetõ felé; pontosan nem tudom, majd szigiék kalauzolnak bennünket.


Galyatetõtõl mész lefelé Bagolyirtás felé, majd bal kéz felé van egy nagy erdõirtás. Utánna az erõs jobbos kanyarnál kell lekanyarodni balra. Onnan indul az erdõbõl a pálya.

(de ha Gyöngyös felõl jöttök, rövidebb ha Gyöngyösoroszi - Károlytárót célozzátok meg. Károlytárón van a pálya vége. Addig menj a betonúton, még egy körforgalomszerûségben vége nem lesz. Az a pálya legvége.)

#1365
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
na mind 1 akkor majd max fent találkozunk ha arra járunk, és megoldjuk akkor is a szállitást mer hát nem cécózni megyünk hanem déházni hamá ott van a hegy :D:D

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1366
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

az se rossz :D itt két körben is el lehet fáradni, míg a jánoshegyen kell hozzá úgy 4 v 5 kör és még akkor se érzed annyira. jó hely az a mátra.
milyen sûrûn jártok ki? párszor megoldható lenne h beférjünk még vagy ketten? vagy az már túl sok lenne? (na meg pofátlan is) megfizetjük nem arról van szó. max 1-2 vasárnap v hétvége lenne.
merev gépekkel toljátok?
vv: szerintem ott leszek a bagolyirtáson
merre is van az a pálya?

Gallyatetõ felé; pontosan nem tudom, majd szigiék kalauzolnak bennünket.

Elvileg addig lesz ott egy verseny is nem? (aug 5-6 -> Jövõ hétvége. Oda jöttök?)

Sajnos nem jellemzõ. 6-án Bükk Maraton, ha rendbejövök.


#1367
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás

Augusztus utolsó szombati napja (26). Elsõ számú célpont a bagolyírtási dh pálya.


Elvileg addig lesz ott egy verseny is nem? (aug 5-6 -> Jövõ hétvége. Oda jöttök?)

#1368
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás
Az a gond hogy többnyire 3-an megyünk, és ennyi gép is fér fel a tartóra. Általában hétvégén szoktunk menni.
Fullival toljuk

#1369
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
az se rossz :D itt két körben is el lehet fáradni, míg a jánoshegyen kell hozzá úgy 4 v 5 kör és még akkor se érzed annyira. jó hely az a mátra.
milyen sûrûn jártok ki? párszor megoldható lenne h beférjünk még vagy ketten? vagy az már túl sok lenne? (na meg pofátlan is) megfizetjük nem arról van szó. max 1-2 vasárnap v hétvége lenne.
merev gépekkel toljátok?
vv: szerintem ott leszek a bagolyirtáson
merre is van az a pálya?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1370
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

rulz. akkor az bemelegiteni meg meghalni jó az elejére. a meredekség nem zavar annyira. a sziklás rész milyen hosszú? úgy 2-3 kilcsi v több?
ja, az a szállitós téma az jó lenne, csak nemtom h akkor mi lessz a sulival, mármint koli ilyenek, de ha belefér akkor megyek mindenképpen. mennyire augusztus végére gondolsz?

Augusztus utolsó szombati napja (26). Elsõ számú célpont a bagolyírtási dh pálya.


#1371
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás
Egy kör kék kereszt, egy kör kék háromszög. Többnyire ezen szoktunk próbálkozni.

Az asszonyt mindig lefizetem hogy hozza le az autót :D

#1372
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
helyes. jó nektek h autóval mentetek fel. mi sajnos tekertünk mert senki nem akart felvinni, így csak egy kört tudtunk menni, de legközelebb megoldjuk elõre a felszállitást és akkor már 3-4 kör lessz a cél.
hol mentetek és mennyit? ill hol szoktatok még

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1373
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás
Jaja, akkor helló. Mi meg akkor mentünk még fölfelé az elsõ körre :)

#1374
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
jaa így már emlékszek!
aha, mi voltunk haverral. épp a kékkereszt fáradalmait pihentük ki és akkor mentünk le gyöngyösre a vonathoz. én voltam az össztelóssal.

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1375
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás
Nem, azok biztos nem mi voltunk. Mi kocsival mentünk fölfelé, két gép volt fent hátul, és volt két arc, akik akkor indultak el Mátrafüredrõl lefelé. Még dudáltunk is :) (Asszem egyiken fehér fullface volt)

#1376
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
de és épp söröztünk. egy pola pike telóval, meg egy szürke hitec piros boxxival.
ti pedig hárman voltatok nem?
két merev és egy fully

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1377
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás
pali kj: Nem ti voltatok tegnap Mátrafüreden du. 5-6 óra felé, ketten?

#1378
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás
Az erdészeti út után is van szikla, csak lehet õket kerülgetni, és elég jó minõségû ösvény. És kevesebb mondjuk mint a kereszten. Biztosan tetszeni fog.

#1379
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
aha kössz. de az erdészeti út után már nincs szikla? vagy csak jóval kevesebb mint a kék kereszten? és még haladni is lehet köztük...
de szerintem jó a kereszt is csak ott mindig sziklába botlik az ember és lazitani jó lenne valami kevésbé sziklás is ami arrafele visz

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#1380
NateS

NateS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 440 hozzászólás

Sátrazni sástón a réten is lehet, és az ingyen van.

Tévedsz, mert a rét az Egererdõ RT tulajdona és sátrazni csak addig tudsz, amíg el nem zavarnak. Még kocsival sem lehet beállni a rétre. Onnan tudom, hogy május 1-én így jártunk ;)

a sziklás rész milyen hosszú?

Rögtön az elején van a sziklás rész az erdõgazdasági útig. Ez meredek és enyhén sziklás. De nem veszélyes. Ez kb olyan 1,5-2 km lehet. Azután jön a csapatós rész :D. Már ha az erdészek kivennék azt a néhány kidõlt fát ahol meg kell állni... ehh