Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kona

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4204 hozzászólás a témában

#121
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nem tudom mennyire tudnak az OP-ok ebbe beleszólni, de nagyon böki a szememet két adat az alábbi hirdetésben és nem szeretném, ha kevésbé informált vásárlót félreinformálnák (nem, nem állítom, hogy az eladó szándékosan vezet félre, lehet, hogy õ sem tudok az adatok valótlanságáról.

Kona Kula Primo « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása

Lementem a konyhába lemértem, hogy jól emlékszem-e. A 2 számmal kisebb 17-es Kula Primo 2007-es, tehát ugyanilyen vázam 1606 gramm egy pehelykönnyû Kcnc kormánycsapággyal. Na most vagy jó 230 gramm súlyú a bilincs, vagy 200 grammal alábecsültek a tömegnek.
A másik az örök élet garancia. Eleve bukik, ha tulajváltás történik, az már más kérdés, hogy 2007-ben tudtommal még nem voltak örökgarisak a vázak, sõt 5000 ft-ért lehetett hosszabbítani 1-2 évvel.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#122
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

van forgalmazó ? (akinek készlete is van persze)

úgy rémlik régebben volt olyan ss (tán épp unit, esetleg Unit :) kollégát lenne érdemes megkérdezni, Õ jobban otthon van a téma) amelyikhez adták tartozokként.


Na igen, idézõjelbe kellett volna tennem :)
...pedig a húzott cro-mo csövekbõl készített vázak között a Kona lett volna a legkevésbé túlárazott

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#123
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

a hei-hei szépek lettek.

de a 2+2 kellene.


Végre találtak egy szép és viszonylag egyedi festést.

#124
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
van forgalmazó ? (akinek készlete is van persze)

úgy rémlik régebben volt olyan ss (tán épp unit, esetleg Unit :) kollégát lenne érdemes megkérdezni, Õ jobban otthon van a téma) amelyikhez adták tartozokként.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#125
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Köszi mindenkinek.
Xfactor oldalán is vannak ilyenek (hasonlóak), de a rövidítések ('T', 'TV-ND') nem sokat segítenek.
A legfõbb kérdés persze az, hogy a forgalmazó hajlandó lesz-e Unit 29er vázat szerezni (ha a Sutra-val kapcsolatos válaszukat nézem, akkor sok jóra nem számítok).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#126
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

A Unit-ra valahogy fel lehet szerelni hátsó váltót?


azt hiszem erre van szükséged
https://shop.konawor...dropout,-Geared
így néz ki
Feltöltött kép

#127
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

A Unit-ra valahogy fel lehet szerelni hátsó váltót?


szerintem ha kicsereled a papucsot ilyenre akkor igen

Feltöltött kép

csak pont ugyanolyan evjaratu explosiv papucsot kellene talalni mint a Unit amit tuningolni szandekozol.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#128
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

2012

KONAWORLD


a hei-hei szépek lettek.

de a 2+2 kellene.

#129
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
A Unit-ra valahogy fel lehet szerelni hátsó váltót?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#130
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A King Kahuna és a Hei Hei-ek, fõleg a 100-as design-ja igencsak tetszik.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#131
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
2012

KONAWORLD
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#132
EKObeat

EKObeat

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Üdv!
Érdekelne egy Kona hardtrail váz, mert sajna a Scrap vázam hátsó villája eltekeredett.
All-mountainra, freeride-ra használnám.
Ha van esetleg vkinek írjon!

#133
Gevox

Gevox

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Jó reggelt! Vázat szeretnék venni/cserélni. Az apróban van egy "sima" alu kona lava váz (nem kona lava dome) és nemtudom jó választás-e? Amit bírnia kellene,az a kb 125kilóm. Lehet-e ezzel gondom a nagy súlyom miatt? Az a baj hogy semmit nem találni róla a neten,így ha valaki talál róla valamit,azt megköszönném. Jah,és mi a különbség a "sima" kona lava és a kona lava dome között? Köszönöm a segítséget!

#134
xy888

xy888

    vendég

  • fórumtag
  • 66 hozzászólás
Sziasztok! Már régóta szívem vágya lenne egy 2002-es Kona muni-mula váz 18-19" méretben.Ha valakinek otthon árválkodna egy ilyen váz és esetleg megválna tõle akkor nyugodtan írjon. Üdv. Mindenkinek.

#135
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

azt mondta, hogy május környékén kerülnek be a gépek. azt nem tudom miért, de ezt mondta.

Ahogy Tigger írta alább, akkor fut be a hajó.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#136
Gubi

Gubi

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
a bringaexpón kérdeztem az egyik srácot a stadjukon, hogy mi a helyzet a 2011-es bringákkal. azt mondta, hogy május környékén kerülnek be a gépek. azt nem tudom miért, de ezt mondta. addig rendelést lehet náluk leadni, de hogy azokat elõrendelésnek, vagy azonnali rendelésnek veszik nem mondta.

#137
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Már a szerelõjük sincs ott...

#138
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
sztem meg kb úgy hogy valamikor május/junius környékén megrendelik a jövõ évi "nagy motyót" az érkezget augusztustúl kezdve mondjuk jövö márciusig, gyártófüggõ. aztán amit nem rendeltek raktárra azt egyedi rendelés alapján próbálják európai raktárakból beszerezni, néha felárral is. aztán nem mindig sikerül, nekem pl így nem lett 2006-ban dawg supreme vázam.


szal Imi írj nekik vagy telefonálj, aztán kiderül.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#139
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Értem. Kár értük, ha így lesz. Mondjuk nekem az is elég, ha beszerzik (persze nem hónapok múlva).

Ez szerintem eddig is úgy ment(gondolom a legtöbb nagykernél), hogy évente párszor leadják a rendelést, és hozza a hajó. Ha írsz/felhívod õket biztos megmondják mikorra várható.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#140
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Értem. Kár értük, ha így lesz. Mondjuk nekem az is elég, ha beszerzik (persze nem hónapok múlva).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."