Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SR Suntour

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1107 hozzászólás a témában

#981
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Rmx, hízzál egy kicsit :) + hígabb olaj és jobb lesz.


A sebesség mindent megold.

 


#982
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Off: pont azért amiért te lecserélnéd a pike-ot..Õ is fosnak érezte:), egyetértek vele, a stance még tuningal se lesz olyan jó, de benne is van a nevében, a flow freeridera való, a static dirtre, arra viszont tökéletesek.
mod: a velo tuningon mit értesz? zsír helyett félfürdõ? idén meg tavaly már sztem alapból olyan az összes.

#983
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

nem értem daci hogy miért cserélted le a stanceflow-t pike-ra. én most örömmel elcserélném az én pike-omat egy stanceflowra. (természetesen átütõsre és velotrade tuningos-ra) nagyon tetszik az a teló. a pike mozgása meg.. olyan fos szerû.. pedig jó teló. na majd meglátom hogy milyen lesz nagyszervíz után



#984
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
Facs: igen ezaz
az volt h 2 centit naon puhán mozgott
aztán utána meg szinte semmi...
mondjuk lehet azért mert stance flow meg pike az összehasonlítási alap, de azért próbáltam már pár villát ami jobbb volt..

#985
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Hát igen ez az új 2007es, nekem ez van most, csak 100asban: http://srsuntour-cyc...detail&tnid=549
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#986
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

hvaeromnak is duro volt gyárilag a bringájában de az egy hulladék volt.


Ne sértegess. :) A két teló nem egy kategória.

Amúgy az olajcsere mindent megold. Csak egy kis idõ és pénz. Az olajokhoz viszont annyira nem értek

(2,5....5 ???). De dhra a majdnem leghígabb olajat ajánlanám. Csak annyi csillapítás kell hogy ne rúgjon vissza

a teló, de gyorsan jöjjön ki a lábakdól ha tehermentesedik a gép.
Na ezért is jobb az E. Ott állítható a csillapítás kívülrõl, nem kell ilyennel szarozni.

Egyébként biztos hogy ugyan arról a telóról beszélünk? :) Lehet hogy kicsit hülye a kérdés de "csupán" ennyit

változott a duro 2005 óta : új láb,új váll,új becsúszó felületkezelés, erõsebb váll-nyak kapcsolat, új JÓ olaj

(!)....így már érdemes elgondolkodni!
És itt egy kép:
Posted Image

Akit bõvebben érdekel:
http://srsuntour-cyc...etail&tnid=1214

#987
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
hvaeromnak is duro volt gyárilag a bringájában de az egy hulladék volt
az rst gila t4 nem volt rosszabb:)
2 hónap után le is cserélte az én stance-mre
bár lehet ez telófüggõ, vagy szar olajat rakhattak be..

#988
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Hígabb olaj alatt mit értesz? 5W-nél hígabb? 2,5W-s vagy mi? Tempós DH-zgatásra használom...
Ja és szimeringet bele 1xerû bringaboltban is lehet kapni, vagy hol és milyen árban mozog a pár?
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#989
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Az én duro-Em mozgása semmivel sem marad el egy dirt jumeréhez...
Na mind1. Hígabb olaj kell bele, de hogy pontosan mennyi azt nem tudom; ha nagyon maszatos a becsúszó akkor nemárt egy szimmering csere sem.

Mellesleg én nem nyúltam hozzá a telómhoz nekem a kezdetektõl nagyon faszán mozog. Egyik nap megyek a városba, megállok bájkos kollégáknál. Volt ott egy új arc, akinek duro-Dje volt. Erre megkérdezi hogy milyen telóm van. Mondom duro. Azt mondja nem lehet mert az enyém mozog :D . Hát nem tudom. Mentem egy kört a bringájával és az övé tényleg nem mozgott (illetve úgy mint a tiéd). De az duro-D volt.... Híg olaj és takarítsd ki mosószerrel alaposan. Olajmennyiséget talán a gyártó honlapján találsz.

#990
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Ja, és azt meg tudja valaki mondani, hogy mennyi olaj is kell a 100as duro-d-be pontosan? Az hogy amennyi volt benne, az már veszett ügy :)
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#991
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Szevasztok!
Nekem van egy 100as duro-d-m és érdeklõdnék, hogy hogyan folyásolja be a mozgást ha kevesebb vagy több olaj van bene, mint amennyi kéne és milyen sûrût érdemes bele rakni? Asszem a gyári 5W-s.
Mindenestre nemrég próbáltam ki egy PIKE-ot és elszörnyedtem, hogy milyen szar a telóm :S, na jó nem PIKE kategória, de akkor is! És úgy vettem észre, hoyg a szimering nagyon nem bírja a port, mert nagyon ragad tõle a teló és nem akar mozogni rendesen, hiába törlöm ki, pár km után megint beragadozik.
Szóval mi jókat tanácsoltok? Érdemes rárakni olyan szövet telóvédõt?
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#992
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

esetleg tudnátok egy ésszerû tuningot ajánlani egy duro d-be?
normálisan se mozog szinte semmit vagy csak mert tél van?
lehet hozzászoktam a stance-hoz aztán átültem haver suntouros bicójára, és elég szar volt..

Duro-dkbe szar a gyári olaj. Szét kell kapni a telót, kipucolni és telek.rni motorexel. Általában az elsõ generációs durókkal szokott ilyen gond lenni, azóta a gyártó rendes olajat tesz beléjük, és jól is mozognak.
Bocs a késõi válaszért.

#993
atiderecske1

atiderecske1

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hi all! azt szeretném megkérdezni hogy milyen telót vegyek 20-25ezer környékén?Én ezt az SR Suntour XCR LO lockout-ot néztem. Valakinek van róla infója hogy jó-e ez városba és enyhébb terepre? ja és hogy ki mozogja-e az egész utat?



#994
J.LACI

J.LACI

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
mit lehet tudni a:
SR XCR TA 60-120 és a SR XC Pro-S Lockout-rol..jok -e, mik a tapasztalatok?
várok minden infot.. köszi

#995
zerge83

zerge83

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
hi!
azoknak a véléményére lennék kiváncsi akiknek a birtokukban van egy ilyen teló és hidegben is szokták használni hosszabb túrákon
köszi

#996
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Rux nem rossz, nagyon durván keményre lehet fújni, sõt én levegõ nélkül használtam dörtön, és nem mozogta ki a teljes útját, egy a baj h nem átütõs és kissé csavarodott a 80 kilóm alatt. Sztem mindenképp átütõset vegyél, ha már lecseréled. VAGY tegyél hoszabb gumibakot a duróba!!!

#997
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
én is arra gondoltam ráadásul a manitou nak jó tókös rugoi vannak mig a durohoz kétféle van soft + hard jó lenne tudni az a hard menyire az mert egy haver tudna kintröl hozni de tán nem érdemes vacakolnom lehet inkáb ez eladom és veszek egy ruxt v. axont mert hát a levegö ingyé van:D vagy akkor már tora nem tom:( mindenesetre még1szer köszi a tanácsot

#998
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
:D
Az mz compos tippem visszavonom. :D
Keress ebikeon manitou rugót bele...

#999
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
kösz a tippet amugy elméletben forgalmaz minden cuccot a nauzer csak a gyakorlatban sehol semmi:( ja 140 kila vok:D igy már gondolom érthetö mé kell tökös rugó

#1000
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Hány kiló vagy ember??? Már bocs a személyeskedésért. :)
Eddig a durómat 80 kilóval 3 szor ütöttem fel kb. pedig csak 100 at moccan.
De ha mindenáron kell. vedd ki a rugót, mérd le és sztem egy 32es becsúszójú manitou telóhoz való rugó jó lesz bele. Ami biztos jó az egy marzó mz comp rugója. Neuzernél ne keresd mert nem lesz. A suntourhoz nem forgalmaznak pótalkatrészt. :( :(