Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#1
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Köszi!

Megyek és csatlakozom a csoporthoz.

S Kecskemét-Tiszaug kerékpárút elkészülte is jó pont lenne az önkormányzatnak.



#2
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Üdv!

 

Kecskeméti outisok, milyen oda-vissza útvonalakat, vagy milyen körtúrákat javasoltok Kecskemétről kiindulva?

Tavasszal indul az outis "karrierem", s szívesen veszek minden jótanácsot, élményt, tippet.

 

Érdekelne, hogy az adott útvonalon milyen a burkolat minősége, milyen széles/keskeny gumival mentek rajta, mekkora a forgalom, ill. a használható bringaút/országút arány. Jöhet minden személyes tapasztalat is pl.: a környéken sok a kóbor eb, stb...

 

(Egyébiránt nem outisok véleményét is szívesen fogadom, biztosan abból is lehet okulni.)

 

Hálás köszönönet!

Üdv!

Szia!
Sajnos sok a rossz minőségű út erre felé(is).
A legjellemzőbb útvonalak a Kecskemét-Méntelek-Ladánybene-Tatárszentgyörgy-Örkény és vissza.
Kecskemét-Ágasegyháza-Izsák-Páhi és vissza.
Kecskemét-Hetényegyháza-Kerekegyháza-5212út-5211út-Ladánybenei út-Kecskemét.

Kecskemét-Nagykőrös-Törtel-Kőröstetétlen-Kocsér és vissza.
Itt csoportosulnak a környékbeli bringások:
https://www.facebook...07961015952568/


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#3
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

Üdv!

 

Kecskeméti outisok, milyen oda-vissza útvonalakat, vagy milyen körtúrákat javasoltok Kecskemétről kiindulva?

Tavasszal indul az outis "karrierem", s szívesen veszek minden jótanácsot, élményt, tippet.

 

Érdekelne, hogy az adott útvonalon milyen a burkolat minősége, milyen széles/keskeny gumival mentek rajta, mekkora a forgalom, ill. a használható bringaút/országút arány. Jöhet minden személyes tapasztalat is pl.: a környéken sok a kóbor eb, stb...

 

(Egyébiránt nem outisok véleményét is szívesen fogadom, biztosan abból is lehet okulni.)

 

Hálás köszönönet!

Üdv!



#4
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Üdv mindenkinek!
A Hajdú-Bihar Megyei Kerékpáros Szövetség idén is megrendezi a hagyományos Hajdú-Fõnix Kupát, aminek keretein belül április 20-21-én sor kerül egy idõfutamra, mezõnyversenyre, valamint vasárnap egy kritériumra!

MINDEN ORSZÁGÚTI KERÉKPÁROST, ÉRDEKLÕDÕT SZERETETTEL VÁRUNK!

Érdemes elõnevezni, mert úgy olcsóbb!

VERSENYKIÍRÁS

ONLINE NEVEZÉS

#5
nicecleanpot

nicecleanpot

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
köszi, hát mérlegeltem, és úgy döntöttem feldobom a bringát a vonatra, és kétóra alatt levisz a velencei tóhoz, aztán inkább lájtosan ott bringázgatok a nap további részében, mert habár a tevem az volt, hogy bringával oda, aztán a át a balatonhoz, azt körbe, vissza a velecei tóhoz, majd onnan haza, ebben a melegben ezt nem bírnám, és a fenének sem hiányzik, hõgutát kapni az út szélén.

#6
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Szia!
Ugyan nem vagyunk letiltva az 52-esrõl, de nem ajánlanám, mert iszonyat forgalom van rajta, szûk, nyomvályús, konkrétan életveszélyes. Illetve ha éjfél és hajnali négy között sikerül betalálnia az embernek, akkor végig lehet rajta menni, de négytõl elindulnak konvojban a sóderszállító teherautók, és attól kezdve nagyhalál.
Inkább a dunaújvárosi hidat ajánlanám, Szabadszálláson és Szalkszentmártonon keresztül, kicsit az 51-esen lefelé, ez így összességében talán egy tízessel több lesz, de biztonságos. Viszont a másik oldalon a 62-es is elég gáz, inkább a 6-oson érdemes menni, és Adonytól már sima ügy. Vagy kompozás: Tassnál ugyanis egy zsilipen keresztül Csepel-szigetre fel lehet kapaszkodni, és onnan Lórév-Adony komppal át. Na meg van egy harmadik útvonal, de az már térképeken sem szerepel, én is sok évvel ezelõtt jártam arra, szóval nagyon bizonytalan: Szabadszállástól vagy 7-8 km egy kis csatorna, zsilippel, aztán balra egy tsz-útra befordulva vagy 10-15 km pusztában, erdõben, és Újsoltnál lyukad ki az ember, onnan meg Solt, és az a pár kilométer már mehet az 52-esen a földvári hídig.
Másik kérdésre: Kocsértól az út elõször a szentkirályi útba ágazik bele, pár kilométer múlva éri el a 44-est, de nincs gond azzal a szakasszal, mert Kecskemétig van kerékpárút onnan.

#7
nicecleanpot

nicecleanpot

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
s.o.s. hátha belenézvalaki!
szolnoktól mennék a velecei tóhoz, és dunaföldváron akarok átmeni a dunán, kecsótól az 52 es az hajózható kerékpárral?csak az érdekel, hogy szabad-e menni rajta, az útminõség, forgalom nem. meg az hogy ami kocsérról visz kecsóra, az a 44 esbe csatlakozik egy rövid szakaszon. ott szabad-e menni. köszi ha valaki válaszol!

#8
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Szia,

A focipálya melletti füves területen lesz más a vonalvezetés,a többi ugyan az lesz mint tavaly.

#9
eperke

eperke

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!
Kereki pályáról lehet már valamit tudni?
Hasonló lesz mint tavaly?
Üdv.: János

#10
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy szeretnék kijutni egy külföldi, fundango által szponzorált biciklis táborba, ami jövõ héten lesz. sajnos nincs rá keret, de 1 valaki, akinek a fényképét a legtöbben like-olják facebookon, az ingyen mehet.

Nos arra szeretnélek kérni titeket, hogy ha lehet és belefér az idõtökbe, akkor kattintsatok az alábbi linkre és nyomjatok egy LIKE-ot a fényképre. Jelenleg én vezetek, de sajnos hosszú még a verseny és nagyon szeretnék kijutni bringázni. Sajnos nekem a biciklis szezon csak augusztusban kezdõdhetett el egy korai vállsérülés miatt és most szeretném minél hosszabbra nyújtani. Eddig is rengeteg biciklistõl kaptam segítséget ebben, most tõletek is szeretnék kicsit. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!:)
Fundango Get Rollin' fényképei | Facebook

Ezt kéne likeolni. fontos lenne, hogy ha esetleg megosztod a faladon (külön köszönet), akkor írd ki, hogy ne alinket, hanem a képet LIKE:) nagyon nagyon köszönöm!!!!


Nyomtam én is +1-et. Igaz nekem nincs f@szbuk akármim, így a feleségem izéjét használtam. :)
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#11
RadnaiMarci

RadnaiMarci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 490 hozzászólás
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy szeretnék kijutni egy külföldi, fundango által szponzorált biciklis táborba, ami jövõ héten lesz. sajnos nincs rá keret, de 1 valaki, akinek a fényképét a legtöbben like-olják facebookon, az ingyen mehet.

Nos arra szeretnélek kérni titeket, hogy ha lehet és belefér az idõtökbe, akkor kattintsatok az alábbi linkre és nyomjatok egy LIKE-ot a fényképre. Jelenleg én vezetek, de sajnos hosszú még a verseny és nagyon szeretnék kijutni bringázni. Sajnos nekem a biciklis szezon csak augusztusban kezdõdhetett el egy korai vállsérülés miatt és most szeretném minél hosszabbra nyújtani. Eddig is rengeteg biciklistõl kaptam segítséget ebben, most tõletek is szeretnék kicsit. NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!:)
Fundango Get Rollin' fényképei | Facebook

Ezt kéne likeolni. fontos lenne, hogy ha esetleg megosztod a faladon (külön köszönet), akkor írd ki, hogy ne alinket, hanem a képet LIKE:) nagyon nagyon köszönöm!!!!

#12
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Tavasszal tekerhetnék egy közöset a frissen összeépített gépekkel. :)


Jaja! Szerintem március körül kész lesz, általában névnapomon (márc. 24) szoktam elõször menni, olyankor már mindig jó az idõ :)

#13
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás
tekerhetnék = tekerhetnénk!!! :)
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#14
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás

Használd egészséggel, remélem jövõre sokat látlak majd vele az utakon! :)
Addig én összeraktam egy egysebis vékonykerekes gépet, nem bírtam itthon nézni, hogy milyen szépen süt a nap, és minden doki tiltása ellenére mentem egy lazát :D Tavaszra pedig remélem sikerül összerakni a Bianchit.


Tavasszal tekerhetnék egy közöset a frissen összeépített gépekkel. :)
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#15
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Hát ez a váz-téma gyorsan megoldódott. Tegnap kipróbáltam, ma pedig nyélbe is ütöttük az üzletet Suhanc-cal. :)
Már nálam is van a váz, de mivel karácsonyi ajándék (lesz), jövõre kerül sor az elsõ kemény megmérettetésekre. Addig marad az izgalom, meg néhány kissebb alkatrész beszerzése és aztán jöhet a nagy nap, amikor a váz és az alkatrészek egy kerékpárban egyesülnek. Már most nagyon várom. :)



Üdv;
Dani


Használd egészséggel, remélem jövõre sokat látlak majd vele az utakon! :)
Addig én összeraktam egy egysebis vékonykerekes gépet, nem bírtam itthon nézni, hogy milyen szépen süt a nap, és minden doki tiltása ellenére mentem egy lazát :D Tavaszra pedig remélem sikerül összerakni a Bianchit.

#16
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás
Hát ez a váz-téma gyorsan megoldódott. Tegnap kipróbáltam, ma pedig nyélbe is ütöttük az üzletet Suhanc-cal. :)
Már nálam is van a váz, de mivel karácsonyi ajándék (lesz), jövõre kerül sor az elsõ kemény megmérettetésekre. Addig marad az izgalom, meg néhány kissebb alkatrész beszerzése és aztán jöhet a nagy nap, amikor a váz és az alkatrészek egy kerékpárban egyesülnek. Már most nagyon várom. :)



Üdv;
Dani
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#17
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás

Papír szerint nekem is az L-es lett volna jó, ugyanilyen magas vagyok én is. Voltam már vele hosszabbakat, de inkább a nyereg zavart, mint a váz. Meglátjuk.


Suhanc-nak hála és köszönet, hogy megnézhettem és kipróbálhattam ma a kerékpárját. :)
Bizony mondom nem nagy az az XL-es váz. Felettébb kényelmesnek mondanám. Egyedül attól tartottam, hogy a felsõcsõ lesz hosszú és nagyon nyújtózkodnom kell majd. Nem kellett. Kiállva a nyeregbõl is kényelmes, nem rugdostam a kormányt a térdemmel, mint a mostani gépemnél. :)

Ha meg a hosszú távú használatnál hosszúnak bizonyulna a felsõcsõ, még mindig könnyebb venni egy rövidebb stucnit, mint megint vázat keresni. :)


Szóval; jó lesz ez a méret.


Üdv;
Dani
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#18
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

A merida mérettáblázat szerint neki az L-es méret lenne a jó a 183 cm-éhez.


Papír szerint nekem is az L-es lett volna jó, ugyanilyen magas vagyok én is. Voltam már vele hosszabbakat, de inkább a nyereg zavart, mint a váz. Meglátjuk.

#19
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás

A merida mérettáblázat szerint neki az L-es méret lenne a jó a 183 cm-éhez.


Szia Csucsu

Részben igazat adok neked abban amit írtál. Azért csak részben, mert a MERIDA vázai ún "compact" kialakításúak, ami azt jelenti náluk, hogy a nyeregcsõ rövidebb a "hagyományos" méretezéshez képest, így az egész váz geometriája eltér a megszokott méretektõl. Papíron akár az M-es is jó lett volna, de mégse lett jó. Ki kell próbálni és meglátjuk. :)

Üdv;
Dani
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#20
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Hello!

Ha az XL-es vázméret jó Neked, akkor eladó a vázam. Írj privátot, ha érdekel. (Merida Road Race 903 2010)

szerk: még egyben van, ki is tudod próbálni, ha gondolod.


A merida mérettáblázat szerint neki az L-es méret lenne a jó a 183 cm-éhez.