Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
4218 replies to this topic

#1041
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
Mennyire esélyes, hogy párhuzamos felkészüléssel, túledzettséget elkerülve fel tudjak készülni a Tour de pelso-ra, következõ hétvégén letekerjem a tihanyi versenyt, és jún. 19-én fussak egy maratont?

És segítenek valamelyikõtök benne? :)

#1042
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Meglátjuk az idõ alakulását, egy százasra jó lennék 4-tõl...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1043
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

Mondtam én hogy MAVIC!
Ez a piros-fekete összeállítás, hááááááát mennyivel jobb a sárga!
Az olyan szép! Meg a franciák hagyományos bringás nemzet, õk aztán tudnak valamit. Minden profi maviccal megy! Annnyi jót hallani a mavicról! Most hogy jobban megnézem szép ez a mavic. Akkor biztosan jó is. Meg szép is! A neve is valahogy olyan erõt sugárzó: AKSIUM. Huh ahogy kimondom beleborzongok.


Te nem politizálsz véletlenül? :)

Hát igen a franciák nagy bringások. Olaszokról még sosem hallottam... Aztán meg, ha a dolgok mögé nézünk, a tajvaniak meg kétkerekût még nem is láttak...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1044
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Mondtam én hogy MAVIC!
Ez a piros-fekete összeállítás, hááááááát mennyivel jobb a sárga!
Az olyan szép! Meg a franciák hagyományos bringás nemzet, õk aztán tudnak valamit. Minden profi maviccal megy! Annnyi jót hallani a mavicról! Most hogy jobban megnézem szép ez a mavic. Akkor biztosan jó is. Meg szép is! A neve is valahogy olyan erõt sugárzó: AKSIUM. Huh ahogy kimondom beleborzongok.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#1045
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Na, megjött a kerekem!

Képen azért többet mutatott. Ez is csak matricázva van. :) A küllõk olyasmik, mint a te Miche kerekeden Johny. Azért remélem annál szívósabb típus ez. A csapágyazása korrektnek tûnik, a racsni hangtalanul jár. Lehet, hogy csak az elején...
A felniillesztés eléggé látszik, a dinamic balance meg meglehetõsen parasztvakításnak tûnik: ennek ugye az a lényege, hogy pont a felniillesztés miatti súlytöbbletet forgásnál két másfajta küllõvel kompenzálják átellenes oldalon. Hát ez látványosra sikeredett. Az eloxált kardküllõk közé bedugtak két króm sima hengeres küllõt. Nulla pénzbõl látványosat... Ugyanakkor ha cserélni kell, ezt legalább be lehet szerezni. A többit meg ne akarja cserélni az ember fia. :)
Lényeg a lényeg, a puding próbája az evés. Ha tekerés közben és a galyatetõi úton nem lesz vele problémám, teljes mértékben elégedett leszek vele. Amúgy nem csúnya, csak kicsit másra számítottam.

Asszem a hétvégén megveszem életem elsõ kerékpáros esõkabátját. :(
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1046
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Ha már úgyis jönnek a fagyosszentek:

YouTube - Knut the polar bear
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1047
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Nos, hogy mi különbség van Mavic és Fulcrum között, nem tudom. De azért most nem fogom SOS eldobálni az SSC SL-t. Bár Sasi talán helyezkedne... :)
Folytatom tovább szenvedéseimet vele...
Tegnap a szélben éreztem a lapátküllõket. Csak 37-es átlag lett, ha kicsit beleálltam volna az elejébe...

Szerencsére nem áztam szarrá, már a kórháznál visszafelé ért el a zuhé. Lelassítottam, onnan már lépésben jöttem, nehogy újra kelljen mosni a cipõrt, meg a bringát...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1048
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

A hideget leszámítva egész jóidõ lenne most edzeni. Ennek örömére megyek iskolába, hogy végigüljek 6db informatika órát, amig odakint süt a nap, csak azért, hogy utána mikor hazaérek, AZONNAL elkezdjen esni az esõ.
Merthogy kb. így lesz.


De ezt már megszokhattuk... Na majd vasárnap! Mindent bepótolunk! Csak azt nemtom, hogy érdemes-e felöltözni oda... Úgyis csatak vizes lesz az ember.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1049
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
A hideget leszámítva egész jóidõ lenne most edzeni. Ennek örömére megyek iskolába, hogy végigüljek 6db informatika órát, amig odakint süt a nap, csak azért, hogy utána mikor hazaérek, AZONNAL elkezdjen esni az esõ.
Merthogy kb. így lesz.

#1050
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
ez kurvajóóóóó:D:D
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#1051
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
Ha ma veszek egy kondibérletet, meg jövõhéten egy görgõt, akkor nem fog esni, igaz?

Jani, te pedig vegyél egy ilyet:
Feltöltött kép

:D:D:D:D

#1052
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
Jani, csak igazunk lett :D:D

"kimentem 15:50-kor, épp a végén kapott el...Ma mar nem megyek ki." Geri

#1053
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
És a piros fekete összeállítás jobban is megy dzsuzeppe lelki hangulatához.
Nem is jó a mavic, jobb a fulcrum! (most hogy ilyened lesz:D) mavicot úgyis a kezdõk vesznek. Mavicot venni õsi román szokás. Annyi rosszat hallani a mavicról. Francia a mavic, azok meg nem tudnak semmit csak csigát zabálni.
Mavic az egy szóvicc: Ma vicc! Meg milyen név mááá hogy akszium. Teljesen úgy hangzik, mint egy fertõzõ betegség. Mavic: sárga-fekete, a sárga úgyis irígy. Meg drága is. Egy olasz gépbe francia kereket??? Most, hogy jobban megnézem ez a legcsúnyább kerék. Meg csúnya is. Éppen ezért biztosan rossz is.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#1054
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

Geri: fulcrum olcsóbb is, nem? Amúgy nem a tiéd az elsõ whr-550, amirõl hallom hogy a hátsó felni szétment.

Ésakkor ahogy beszéltük, inkább 18:50 lesz ebbõl...


Hát van kemény 300 forint különbség a két szett között. Az R5 is 50 körül mozog egyébként.
Az 550-et meg nemtom. Felnibajról még nem hallottam. Küllõtörésrõl igen, abban volt részem nekem is. (pont Kaposvárról jöttem haza :( )

Én bepróbálom a 15:50-et, az a biztos. Késõbb meg majd meglátjuk...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1055
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts

Nem-nem!
Várj még egy órát. Intenzíven vonul ÉNy felé. 4-5 körül jók leszünk! De azért fussál is!:P:p


Pestre kellett volna mennem szokásos ügyintézés céljából, de elintéztem hogy más csinálja meg :D úgyhogy most irány a futópálya, aztán majd szóltok hogy milesz a tekeréssel...

Geri: fulcrum olcsóbb is, nem? Amúgy nem a tiéd az elsõ whr-550, amirõl hallom hogy a hátsó felni szétment.

Ésakkor ahogy beszéltük, inkább 18:50 lesz ebbõl...

#1056
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts

Amennyiben megint tornádó lesz felülök a görgõre esküszöm!


Nana! Azért ez erõs!

Hátha este lesz egy kis száraz idõszak. Még sötétedés elõtt... Nálam már két keró parkol az usziban. Idõjárásfüggõ, melyikkel megyek.

Ma felhívtam bikeexpresst, hogy miért nem értek ide a kerekeim. Azt mondta, ja, bocs! Megnézte a raktárban és csak Campa rotoros volt. Azért nem tört le az ujja, hogy felhívjon...
Aztán mondta, hogy õ inkább a Fulcrumot ajánlja. Elkerekedett a szemem. Szerinte a csapágyazása veri az Aksiumot és strapás kerék. 24/27 küllõ. Súlyban kicsit könnyebb. Állítása szerint, amég Mavicból 5-öt kell rendelniük, addig ebbõl 20-at. Hát beadtam a derekam. Edzeni jó lesz már...

Két idõpontot jelölök meg tekerni. 15:50, ha cunami jön, akkor 18:50...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#1057
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Nem-nem!
Várj még egy órát. Intenzíven vonul ÉNy felé. 4-5 körül jók leszünk! De azért fussál is!:P:p
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#1058
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
Úgynézki végleg átkényszerülök multisport üzemmódba, mennék én bringázni, de esni fog. Marad a futás...

#1059
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Áááá sztem inkább a pozíció más. Mondjuk a Te bringád tényleg legendásan könnyû, vagyis a tiéd a legkönnyebb közülünk. Tudod néha pár centi a méretben ide vagy oda "csodákra" képes!:D
Nekem ugye a téli bringázás hagyományosan 4000 km körül mozog. Amikor átültem az outi specializedre a combom belsõ fele kínlódott hetekig. Néha olyan izomlázam volt, hogy azt hittem húzódás. Most ahogy átültem az idõfutam specializedre a vádlim és a talpam(!) adta meg magát ill. a térdhajlatom. Jó az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor elõször kimentem fokozatosan emeltem az intenzitást: elsõre úgy mentem, mint az õrült, ki letépte láncát, mindehhez a habzó számon kéjes vigyor társult... Meg azért az emberbe a jó könnyen rögzül: edzéskilométerek ezrei edzõkerékkel VS. versenykerék. Én pl mindig úgy érzem, hogy eddig mintha sárban tekertem volna, de ez így jó! Kíváncsi leszek el tudok- e menni ma kerózni. Amennyiben megint tornádó lesz felülök a görgõre esküszöm!

"Baszki, tegnap nemsokkal elõttünk ütöttek el egy Beagle kutyát Ménteleknél. Erre kiszáll az ember, meg még vagy négyen odamennek és nézik szegény kutyát, aki még élt, de teljesen ki volt merevedve. Most akkor vagy ölje meg ott, vagy kapja fel és vigye orvoshoz. Ez, hogy nézi senkinek nem jó... "

Én nemtom mit csináltam volna ill. mi a helyes. Belõled megszólalt az ebszeretõ gazdi sajnálata... Vszleg nem érzett már semmit... Azért a tetves gazdáját is megkérdezném, mi a retkes prostituált édesanyját engedi szanaszét a házi kedvencét... Hány emberi sérülést (is) meg lehetne úszni törõdéssel.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#1060
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Igen, bevallom tekertem, sõt, Kiskubai is becsatlakozott.

Elvittem a téli kerót, azzal hajtottam egy 65-70 kilit. Olyan érzésem volt, mintha vagy 100 kilós lenne a gép. Nem mentünk gyorsan, de mára olyan izomlázam lett tõle, mint egy kemény kondiedzés után. Azért ilyenkor ismerem el azoknak a teljesítményét, akik az alsóbb árszegmensû kerékpárokkal versenyeznek!

Elszokott az "úri" fajtám ettõl...

Baszki, tegnap nemsokkal elõttünk ütöttek el egy Beagle kutyát Ménteleknél. Erre kiszáll az ember, meg még vagy négyen odamennek és nézik szegény kutyát, aki még élt, de teljesen ki volt merevedve. Most akkor vagy ölje meg ott, vagy kapja fel és vigye orvoshoz. Ez, hogy nézi senkinek nem jó...
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad: