Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#801
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Sajnos a kiállást kell eröltetni... én is fel tudok pörgetni az emelkedõn.. csak abból nem lehet elindulni... ezért mostanság minden emelkedõt 53/(25-19) környékén veszek... hogy erõsödjek...

#802
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
nem tudom, szerintem a kulonbseg a ket bringa kozott talan a merete lehet? :) mintha a mostanim s-es, a juliet pedig xxs lenne, de nem tudom, hulye betuk minek is azok. specit fogok kiprobalni hosszabb tavon, nagyon nagayon erdekel. allitolag (tudom kk hogy szerinted a meretem) nekem tul hosszu a vazam, ezert nezunk masik stucnit. kormanyt meg mert nem tudom :) konyoklot is neztem, szamomra sokkal jobb ugy tekerni, viszont a legalapabb 100 euro volt, ezen gondolkoznom kell meg. a stilus nyers, de megszoktam. emelkedon nem valtok kb sehogyse, hanem mar ugy megyek neki szoval nem ez lehet a valtom/lancom problemaja, lovat meg nem b.sztam, nem is fogok, sot ez meg csak nem is erdekel, fura.
Christian teljesen masban jo mint en, en megyek szepen hosszu tavon, o viszont nagyon jo sprinter, az emelkedoknel ezert pici elonybaen van, viszont volt hogy o kiallva majd meghalt en meg ulve toltam. No aztan masnap a szembeszelben megvaltozott a helyzet.... azt kell hogy mondjam, fajnak a labaim, kb most eloszor :D

ps: kepet minek? nezzel katalogust, oszt" latod ami kell (mellesleg abbol is begyujtottem mar parat), fogalmam sincs hogy mi a loszolas, de egeszen masfajta tevkenyseghez kotnem :) ja es nem borulok ossze-vissza? szerintem ez kicsit azert jobban megy... de te elfogult vagy sose vallod be ha megy valami :D szep napot! :)

#803
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Merida Juliet XS:
Fejcsõszög: 70°
Felsõcsõ: 525mm
Nyeregvázcsõ(C-C): 410mm
Nyeregvázcsõszög: 75°

Merida road race 880 XS:
Fejcsõszög: 70°
Felsõcsõ: 520mm
Nyeregvázcsõ (C-C): 420mm
Nyeregvázcsõszög: 74.5°

Igen, ezek valóban olyan számottevõ különbségek, amiket elsõre észrevennék ha ráülnék. Ráadásul mérvadó más hosszúságú/ejtésû stucnival és esetlegesen más hosszúságú kormánnyal. Ja.

#804
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Geometriát észre lehet venni ha más, fõleg eltérõ vázszögeknél, és mivel a Juliet bringákat elvileg kimondott nõi geometriával gyártják, így már csak emiatt is észrevehetõ.


ja, mondjuk 1-2-3-4-120 kilóméteren. De annyiból hogy ráül?

#805
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás

...HA jó ár-érték arányú kormányt és stucnit akarsz akkor vegyél PRO-t (shimano leányvállalata) vagy Ritchey-t.
...


Vagy DEDA-t ITM-et

#806
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

Juliette és a tiéd között nincs érezhetõ különbség (fõleg nem "laikus" számára), maximum geometriában, de azt meg nem érzed meg úgy, hogy ráülsz, és VÁÓ.


Geometriát észre lehet venni ha más, fõleg eltérõ vázszögeknél, és mivel a Juliet bringákat elvileg kimondott nõi geometriával gyártják, így már csak emiatt is észrevehetõ.

#807
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

...


Az elsõ ki-be lépésekhez képest bármi nagy elõrelépés :D Örülök hogy nem borulsz vele összevissza, és belejöttél. Emelkedõn terhelés alatt óvatosan váltunk. Érzéssel, mintha lovat b@sznál. A Roubaix váz nem dob annyit a dolgon mint hinnéd (Szeretnéd), viszont a Bianchi vázak tényleg szépek, és
celeste a szín, ami neked kell.
Feltöltött kép

A specialized nem gyárt kormányt csak matricáz, de ettülfüggetlenül korrekt cuccok csak nem biztos hogy megéri az árát (azt mondjuk nem tudom hogy mennyiért adják). HA jó ár-érték arányú kormányt és stucnit akarsz akkor vegyél PRO-t (shimano leányvállalata) vagy Ritchey-t.
Juliette és a tiéd között nincs érezhetõ különbség (fõleg nem "laikus" számára), maximum geometriában, de azt meg nem érzed meg úgy, hogy ráülsz, és VÁÓ.


ps.: Lehet kicsit nyersnek érzed a stílust, pedig nem. Küldj képet és akkor el leszek tõle ájulva. ÉS minimum elvárom hogy Christiant lelószold egy emelkedõn :D


többiek: közös tekerés valamikor?! Kezdem unni hogy nem tudok hová bújni a szél elõl :D

#808
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
a szornyu szombat delutan ota, este elmentem kicsit tekeregni, akkor minndkettot becsatoltam, ha gond volt ki is tudtam lepni. aggodtam, hogy ugye teljesen mas utviszonyoknal ez milyen lesz... csodalatos! sokkal konnyebben tekerek ugy erzem (laikus volnek?) es ha gond van teljesen konnyeden csatolom ki. vvan amikor szinte tenyleg bele tudok ugrani (vaooooo ;) van amikor kettot kell tekernem mire sikerul. szerintem ez egesz jo ahhoz kepest hogy milyen volt az elso ki-be :)

valtas kozben figyeltem meg, van mikor -pont emelkedon- a lanc valahogy beakad, nem tudom SEHOGY tovabb tekerni, nem tudom mifele problema ez. ma peldaul a lancom esett le, szerelesben mar profi vagyok, meg ilyen helyzetben kilepesben is. valamelyik nap futottam bele egy olyan emelkedobe, amikor utkozben mar az jart a fejemben, hogy fogok en bringastol eldolni es visszacsuszni a kavicsos aszfalton, az nagyon kemeny volt. gyonoyru helyek vannak, voltam mar kimondottan montis terepen is, sajnalom Bellat meg a stoplimat, hogy ezen at kellett jutni, macskako ( Specialized Roubax bringaval bezzeg egyesek konnyen vannak) is van, szoval mar minden megvolt :)

Hihetetlen hogy milyen bringak vannak, minden nap megyunk boltokba, kiprobaltam a meridanak a juliette vazat az en meretemben, hat mit ne mondjak... aztan jottek a spec. carb. vazak. Igazabol meg se tudok kint szolalni, kineztem magamnak egy Bianchi vazat, abban a kulonleges kekes-zoldes szinben aminek mindig elfelejtem a nevet... szerintem eladom a lakast, gepet, telefont, ipodot, es KELL. szoval... vannak erdekes dolgok. Valoszinuleg most valtok stucnit majd, meg kormanyt, meg nem biztos, de eleg valoszinu, spec. stucnit neztunk, most nem tudok rola konkretabbat, meg spec. kormanyt is. Van valami tapasztalat?
Valamelyik nap voltunk egy tour de france-os uzletben... el tudjatok kepzelni?
No eleg volt a beszamolo?

szerk: megiscsakjobbbokafajasnelkul. ertsd ugy ahogy.

#809
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Tényleg, azért megy mostmár rendesen a ki-be lépés, ugyi? gyakorlat, belejössz...

#810
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Akkor mire hazaérsz lealázol mindenkit. :D Milyen a pedál, használod?

#811
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
Düsseldorfban csodálatos idõ van tekeréshez és hihetetlen,de RENGETEG országútis :)

#812
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Azért arról álmodni se merek... De ennyit minimum szeretnék menni...

#813
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Tegnap megnéztem 2 barátommal milyen az Alföldön tekerni 500 km-t, hááát nem túl jó :)


Sasi!
A 24 óráson megcsinálod a 30-as átlagot úgy érzem!
Amennyit TE kerózol, az a sok munka visszajön ám.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#814
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Naívan elmentem kerózni egyik ismerõsömmel (95'-05' Profi mezõnybe tolta.. csak szar a szive. így õ szerint lassú..)
Hát Fóti úton elõre engedett.. többet nem is mentem elöl... nyélen mentem mögötte végig...
Nem szeretnek velem tekerni az emberek .. mert amikor jön az emelkedõ... akkor nem lassulok le hanem ugyan úgy felmegye... ez az állat ez belegyorsított :D Gödõllõi dombság ... Acsa.. Galgamácsa környéke... pofaszél és oldalszél felváltva... úgy gumizok mintha verseny lenne... tolja neki 41-el .. Kerestem folyamatosan a szélárnyékot... mintha máshol tûzzel égetnének... jön az emelkedõ... kb a közepéig felgurul 40el... aztán kiáll és 45 környékén felszalad... 140kili izomszélben benn a dombok között végig... 35-ös átlag.. akkorákat lökött a szél néha oldalról hogy majdnem az árokba kötöttem ki...

#815
sasi123

sasi123

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.969 hozzászólás
Tegnap megnéztem 2 barátommal milyen az Alföldön tekerni 500 km-t, hááát nem túl jó :)

#816
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
mindent bír a gyomrom :D szerencsére... és az volt a hûtõben az egyetlen azonnal fogyasztható

#817
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Barackot tejjel????????????????
Legalább fogyni fogsz, végre lemész 60 kiló alá hihi!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#818
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Na ma sikerült megint kinyírnom magam...
1600kor elindultam keréken pározni ;) vicces is volt... enyhe hátszél és szélcsend váltakozva.. Szentendrére egy laza 35-s átlaggal ki is értem..
Mivel nem igen voltam elfáradva bele is vágtam a Pilisszentlászló útvonalnak... felfele egy kellemes 25 sebességgel toltam a répát 53/21 kiállva..
amikor elkezdõdött az igazán meredek akkor kicsit visszapakoltam 39/21-re és széppen komótosan 15-20 körül felpörgettem...

Amikor felértem a tetõre már láttam hogy baj lesz... megkordult a hasam...

Pilisszentlászlón átérve nekifutottam a dömörkapui útnak... 1v2 hete aszfaltozhatták.. még majdnme olajos volt...
Legurulva kicsit kipihentem magam .. így 53/19el mentem tovább Dömörkaputól ... olyan 2-4%os emelkedõ szóval simán tekerhetõ amikor 5-7% érkezett néha azért beleálltam... még ilyen touros ritmusváltásokat is csináltam... 7% elõtt kiálltam és majdnem 40 toltam neki nyélen... (na ez az amit lehet nem kellett volna)
Az utolsó emelkedõs szaksz egy 6-8%-os mászás végig... ezt 53/21 el kiállva végig (olyan 3km lehet) utánna lejtõ...
Itt kordult meg 2ra a pocim... mire leértem a lejtõn és elindultam dobogókõ fele.. neki akartam ugrani hogy folytatom kiállva... de nem tudtam felpörgetni a tányért... alig 5 percel késõbb már 39/24-ben voltam ... onnantól kezdve fojomatosan dolgozott a gyomrom...

Kb a csúcs elõtt elrohant mellettem egy outis(igaz olyan csúnyán tekert mint egy montis... járt a teljes felsõteste... ) annyira nem izgatott a dolog... inkább az zavart hogy 6 órára fenn voltam csúcson .. és semmi kajálda nem volt nyitva... így hát megfordultam... és elindultam vissza...
Pilisszentkereszt után már csõlátásom volt az éhségtõl... próbáltam annyi vizet inni amennyit csak tudtam .. hogy a vérem híg maradjon legalább..

Pomázon úgy mentem végig hogy nem is emléxem semmire az egészbõl.. Budakalász dettó... Északi összekötõn átverekedtem magam aztán semmi sem járt az eszembe csak az hogy mi legyen a sorrend... megegyek egy barackot meg egy liter tejet... hogy legyen energiám megcsinálni a babot, virslivel, paradicsommal... vagy egyem meg hidegen az összeset külön ülön...
De az elsõre voksoltam... beértem .. leraktam a bringát.. levedtem magamról az izzadt cuccokat.. megmostam az arcom és a kezem...
Kinyitottam a hûtõt és beültem elé.. megettem 2 Nektarint... meg fél liter tejet... aztán amikor már fel tudtam állni... felszeltem egy paradicsomot... meg megcsináltam a többit... és a maradék tejjel bevágtam azt is...
19:30ra értem haza.. de kb most lettem a magam ura... eddig Zombie Mode volt...

Pedig megfogadtam hogy idén már nem fogok többet eléhezni .. és mindig viszek kaját...

/ez hosszú is lett meg érthetetlen :D nm1 tõlem megszokott/

#819
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

Akkor téged láttalak ma :)



ezesetben szép vádli ;)

#820
tothnandi

tothnandi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

na most már én is ismerem a ladánybenei utat :)


Akkor téged láttalak ma :)