Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
4218 hozzászólás a témában

#461
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Ja, és ebben lehetne egy szakszövetség, még egy "templom egere" szakszövetség is komoly segítség. Ha nem is tud mást, mint lopni, vagy koldulni (Fejes Gábor project), és pénzzel nem is tud segíteni, legalább a versenyszervezõk mögé adhatná a hátteret, és máris könnyebb lenne az útvonalengedélyeztetés. Egy szövetségi megkeresésre nyilván nem legyintenének rá, hogy na megint ezek a hülyegyerekek akarnak várost, országutat foglalni, komolyabb súlya lehetne az egyeztetésnek. Tán még a kiskörutat is odaadnák egy vasárnap délutánra...

#462
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Hát nagyot ütne egy ilyen verseny, az biztos. Annál is inkább, mert ezzel közelebb lehetne hozni a laikusokhoz is egy kicsit a kerékpársportot. Pont ez kellene egyébként, hogy ne csak a doppingbotrányokat hallják meg, hanem árnyalhassák a képet, kicsit belelássanak ennek a sportnak a szépségeibe is. Erre, ilyen versenyekre lenne nagy szüksége a sportágnak, és hátha elindulna valami a hazai berkekben is, hátha megmozgatná ezt a rohadt pocsolyát...
Persze ehhez kellene olyan városvezetés is, ami partner. Nem szolnoki, amivel idén is befürödtek a versenyszervezõk. Mondjuk mezei bringásként én is tapasztaltam tavaly, hogy mennyire büdösek a biciklisek az ottani közlekedéspolitikusoknak. Azért az gyönyörû, hogy nem az autósokat próbálják kiszorítani az ottani kiskörútról, hanem a kerékpárosok vannak kitiltva a komplett belvárosból.
A kiskörút egyébként nálunk is szent tehén. Nem is az önkormányzat, hanem a volán és a rendõrség sír, amikor a cm-et akarjuk ráereszteni a körre, nem is engedélyezték eddig ezt egyszer sem. Egy teljes kritériumverseny idejére - ami jó pár órás zárást jelentene - elképzelhetetlennek tartom az engedéyleztetést. Pedig nagyon nagy buli lehetne...:)
Most van egy kis mozgolódás, úgy egy-két éve, igyekeznek kerékpárosbarátabbá tenni a várost. Vannak ebben megmosolyogtató elemek is (pl. amikor ki van táblázva, hogy kerékpárral merre kell menni Békéscsaba, vagy Dunaföldvár felé....na azt megnézném, ki merne lezúzni az 52-esen egészen földvárig:D), de legalább a szándék csírája megvan, ezzel máris Szolnok elõtt járunk.

#463
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Én a Dobó körúton vinném tovább és a körforgalomnál a színház felé vinném tovább a kört. Onnantól ugyanaz. De el tudnék képzelni egy Rákóczi utca kritériumot is. Addig amég lehet. Úgy tudom átalakítják sétáló övezetté és csak egy oldalon lesz forgalom.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#464
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Igen! Jó ezeket olvasni, hogy voltak ilyenek, meg még régebben Kte-Dózsa kerékpár csapat itt kecsón, asszem, ahogy Hegedûs Béla mesélte. Akkoriban a média még nem igazán volt jelen, mint manapság. Van ezekrõl a régi versenyekrõl esetleg valami megmaradt archivum, szívesen elolvasnám? Jó volna feléleszteni ezeket a régi dolgokat, ez tetszene.
Belinkelek egy térképet kíváncsi vagyok a véleményekre. :)
Útvonal ehhez: Gáspár András körút - Google Térkép


Jóóóó tempós mint szegeden, mert két pont van igazából ahol lassítani kell, a körforgalom (bár abba bele lehet rongyolni 40-el ha picit szétszakadozik a mezõny), meg az alföldnél a 90 fokos kanyar, mivel ott a zebra elõtt van egy kicsi emelkedés vagy hogymondjam, az megdobná a bringát, de egyébként lehet nyomni neki. Ja és bennevan a piár elõtti hosszú egyenes. Nekem tetszik :)

#465
Gyuluc1

Gyuluc1

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Igen! Jó ezeket olvasni, hogy voltak ilyenek, meg még régebben Kte-Dózsa kerékpár csapat itt kecsón, asszem, ahogy Hegedûs Béla mesélte. Akkoriban a média még nem igazán volt jelen, mint manapság. Van ezekrõl a régi versenyekrõl esetleg valami megmaradt archivum, szívesen elolvasnám? Jó volna feléleszteni ezeket a régi dolgokat, ez tetszene.
Belinkelek egy térképet kíváncsi vagyok a véleményekre. :)
Útvonal ehhez: Gáspár András körút - Google Térkép

#466
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Gratulálok a verseny szervezéséhez, a versenyzõknek az eredményhez! SAJNOS semmilyen minõségben nem tudtam jelen lenni, a nyári szezont törlesztem családi programokkal...
Látszik milyen fiatalok vagytok (pedig én 35 éves öreg...)!!!
Kecskeméten RÉGEN évente egy duatlon és két triatlon volt, amibõl kettõ minimum OB.
Volt kritérium verseny az összes hazai élversenyzõvel, külföldi meghívottakkal. Azt hiszem '94-ben. A kiskörút 3 km-es távját (vagy 20x) pörkölték a srácok 50-el, a teljes belváros le volt zárva. Egy szomorú momentuma volt csak: senki, jól értitek SENKI nem volt kíváncsi rá nézõként. Lehettünk vagy 30-40-en.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#467
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Köszönöm hogy az eredménylistán Macsuga Jánosként lettem feltüntetve! Csapattárs is, jófej is, meg elviszi helyettem azt az utolsó helyet :D

#468
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Még képek

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#469
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Van jövõje a kapcsolatodnak az új masináddal, merthogy jól sikerültek a képek, nekem tetszenek:) Köszi õket!

Örülök hogy tetszenek!
Kicsit izgultam hogy lesz-e jó kép a strandröplabda szekcióról, amin izomból nyomják neki és hányják a homokot! Szerencsére lett! :) Nagy küzdelem volt!
Feltöltött kép

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#470
duzmath

duzmath

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Köszönet mindenkinek aki kint volt,bármilyen minõségben.
Örülök hogy pozitív élményekkel tértetek haza.
Kecsón egy kritérium az nem lenne semmi.

#471
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

akkor viszont fontos az idõpont megválasztása is, mert esõben ott nagy hempergõzések lennének:D


vérfürdõ lenne :)
természetesen vicc volt, mondjuk el tudnám képzelni a rajt/cél területet az északi térfal/malom saroknál, jóó hosszú célegyenes sprinttel (ami egy hangyányit emelkedik is a piártól...). Bár nyilván figyelembe kénne venni hogy nem zárhatjuk le az EGÉSZ várost :)

#472
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás

Rajt/cél terület szigorúan a Nagykõrösi utcán :D


akkor viszont fontos az idõpont megválasztása is, mert esõben ott nagy hempergõzések lennének:D

#473
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

az azé ütõs lenne a 0kõ körül :D... vagy a körúton ;)


Rajt/cél terület szigorúan a Nagykõrösi utcán :D

#474
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
az azé ütõs lenne a 0kõ körül :D... vagy a körúton ;)

#475
Gyuluc1

Gyuluc1

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Jó kis menet volt ez a tegnapi nap. Csak ne fagytam volna rommá, de más is így volt ezzel szerintem. Jó volt látni a másik oldalról is a versenyt. Belülrõl, hogy hogyan mûködik ez a verseny rendezõs szervezõs dolog, eddig ez nekem elég homályos volt.

Jövõre akkor jöhet a Kecskemét Critérium bent a belvárosban........ :):)

#476
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Köszönöm én is a verseny, a szervez tökéletes volt! Nagyon jól éreztem magam!

#477
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás

Jó verseny volt! Tetszett a pálya, bár csak fotós voltam, de úgy hallottam a versenyzõk is meg voltak elégedve. Nekem a "homokozó" volt a kedvencem! :D Köszi az ebédet!
Töltõdnek a képek.
Nem lettek tökéletesek, de azért vannak benne használhatóak. Új a gépem, csak most ismerkedünk. :)


Van jövõje a kapcsolatodnak az új masináddal, merthogy jól sikerültek a képek, nekem tetszenek:) Köszi õket!

#478
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Jó verseny volt! Tetszett a pálya, bár csak fotós voltam, de úgy hallottam a versenyzõk is meg voltak elégedve. Nekem a "homokozó" volt a kedvencem! :D Köszi az ebédet!
Töltõdnek a képek.
Nem lettek tökéletesek, de azért vannak benne használhatóak. Új a gépem, csak most ismerkedünk. :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#479
TomB

TomB

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
Csabi!
Gratulálok a szervezéshez!Látványosan fejlõdik a sportág, a körítés és géppark is.Jövõre OB rendezünk!
Nagyon jól érezetem magam.

Kámbek Tomi
Hiko-mattot adott az élet:)

#480
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.231 hozzászólás
Csabi!
A pálya sokkal genyóbb volt, mint ahogy azt az képzeltem. A nedves talaj fogta a kerekeket rendesen. Viszont nagyon jó hangulatú volt, köszönet érte azoknak, akik a hidegben is kijöttek és szurkoltak. Összességében szerinte ma szervezés is jó volt, köszönjük szépen Csabi! Több ilyet!
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad: