Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kecskemétiek ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
4218 replies to this topic

#341
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 posts
Ez tényleg döbbenetes.
Mást nem kívánhat az ember, mint mihamarabbi felgyógyulást.
"...hát csak úgy, hogy én meg sirályul tudok!"

#342
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 posts
Ez tényleg döbbenetes. Mást nem kívánhat az ember, mint mihamarabbi felgyógyulást.

...


Érdekes, nekem is 2 ismerõsömmel történt hasonló. Egyik ~35 éves, a másik ~50 de õ 3 infarktust hordott ki lábon. Azt mondták, ha megéri a mûtétet, akkor megmûtik.

Édesapám egész életében sportolt. Magas szinten. 36 évesen halt meg a 2. infarktusában. Igaz már elég régen.

Afeneegyemeg!!! Tényleg vigyázzon mindenki magára.

#343
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
Jobbulást neki, remélem rendbe jön!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#344
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 posts
Megdöbbentõ...
Ma 8-10 percen keresztül élesztettem újra az egyik futótársam. Az évezredek alatt kiérkezõ mentõben további 25 percig küzdöttek az életéért.
Visszahozták.
El Budapestre. Mûtik.
Szívroham.
Még nem tudjuk mi lesz, az orvos kizárólag annyit mondott a feleségének, hogy az a fél óra nagyon sok volt...
A mai nap is ugyanúgy kezdõdött mindkettõnknek, mint a többi.
Futás, kicsi csevegés a többiekkel, irány haza, jöhet a zaba.
Aztán meg...
Kettõ perc alatt teljesen kihûlt, ahogy a bõréhez értem élettelen és jéghideg volt. A szívmasszázs közben a szemeirõl nem tudtam levenni a tekintetem. Teljesen üres volt...
Máli Peti (ironman) tavaly halt meg hirtelen szívhalálban. Versenyeztünk egymással. Bement a TV-hez dolgozni és nem ment haza többet. 34 éves volt.
Kis Roland (KKhalas) a húszas éveit taposta, infarktust kapott. Otthon. Abbahagyta a versenysportot, lemondott a válogatottságról a 30'-en belüli tízezer méterekrõl.
Még egy is sok lenne...

Gondoljátok át!
Ésszel csináld, ki tudja mikor nyújtják be a számlát???

Kell az a kínos utolsó ismétlés? Tartósan nyélen menni télen-nyáron, mert meg kell mutatni, vagy nem fogok kihagyni, ráteszek egy lapáttal, mindenki látni fogja mekkora formában vagyok!
Másik gonosz a sorozatterhelés. Apró gonosz lépésekkel érheti el a célját...
FIGYELJ MAGADRA!
Pl. Az elõzõ napi hosszabb edzések kipihenését az orthostatikus teszt segítségével mérhetjük. Ez tulajdonképpen a rejtett dehidrációs állapot kimutatására szolgál. Kivitelezéséhez elõbb mérjük meg fekve a pulzusunkat, majd álljunk fel és 10 másodperc elteltével nézzünk újra az óránkra. Ha az érték kb. 5-8%-al magasabb a fekve mért értéknél, az annyit jelent, hogy a vérnyomásszabályozó reflexeink mûködnek és minden ok. a folyadéktereinkkel.
Ha azonban a mért érték több, mint 10% - pl. fekve 50/min, felállva azonban 58-60/min-re emelkedik s ehhez átmeneti megszédülés társul, vagy fekete karikák is futkároznak a szemünk elõtt, nos akkor a teszt erõsen pozitív, és célszerû egy "kicsit" eltolni a tervezett edzés elindulásának idejét, s erõsen foglalatoskodni a só-vízháztartásunk rendezésével...
Az elsõ dupla-ironman után (30 fok meleg volt) két hétig extrázott a szívem. Borzasztóan felborult az ion háztartásom.

Biztosan emlékeztek rá, néha nyáron méntelek és ladánybene között találkoztunk vele, még kifelé futott kezében egy palack vízzel... Szikár, magas, szívós, életerõs ember.

Nem vinnyogni akartam. Meg észt osztani.
Csak gondolj erre amikor ott az ideje.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#345
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 posts
Hááát, ez a hétvégi idõ nem volt kedvezõ, de legalább felgumiztam és beszereltem az új kerékszettemet az országútiba és tekertem egyet a kutyával a montin. Egy kis karbantartás is volt és jöhet végre a rendes tekerõ-idõ! :)

...volt idõm végre le is fotózni a gépeimet.

#346
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Hát jó. Küzdök én az elemekkel.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#347
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 posts

Hát igen... Itt még könnyû belefutni a rosszba. :)

Ma úgy néz ki kimegyek megint egy rövidre. 15:50 Tesco körforgalom. 30 kili, még semmi komoly.


Demennékénis. :) Most szép idõ van, de dolgoznom is kell.
Viszont hétvégére is napsütést ígérnek!!!

#348
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Hát igen... Itt még könnyû belefutni a rosszba. :)

Ma úgy néz ki kimegyek megint egy rövidre. 15:50 Tesco körforgalom. 30 kili, még semmi komoly.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#349
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 posts
Vasárnap délelõtt olyan szép idõ volt, hogy mire felpumpáltam a bringát és megtöltöttem a kulacsot, már kellemes borult idõben voltam kénytelen tekerni egy "erõst" bemelegítõ-jellegût. Háááát, ez van.

...demivelnagyonfrankón felöltöztem, még melegem is volt. :)

#350
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts

Én hibám, bocsi! Hétvégére -1°C-t és 10cm havat rendeltem, hogy jó legyen nekünk a Bükkben! :)


Semmi probléma, hétvégén a +10 fokban fogom "süttetni" magam :) Jó fagyoskodást! :P

Posted Image

#351
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Amúgy csudaszép idõjárásunk van...

Én hibám, bocsi! Hétvégére -1°C-t és 10cm havat rendeltem, hogy jó legyen nekünk a Bükkben! :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#352
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 posts
Kecskemét Night Ride on Vimeo

#353
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts
De ha ott esik valaki, akkor nem is csak égési sérüléseket szenved.. :)

Amúgy csudaszép idõjárásunk van...

#354
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Fudedurva! Még jó, hogy ilyen a Milli betonteknõjében nem fordulhat elõ: UCI World Cup 2011 - Awang's Splinter Update on Vimeo
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#355
yossarian.cpt

yossarian.cpt

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Hát, én nem vagyok egy félõs gyerek, de az 54-es hétköznaponként nálam felejtõs, olyan 52-es kategória. Max. ha Helvécia-kört csinálok, akkor az a másfél kilométer belefér rajta, de egyébként csak vasárnap ajánlom nyugodt szívvel, akkor kisebb a forgalom is, no meg kamionstop van.

#356
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts

Látom vannak itt alternatívák bõven. Lehet, hogy egyszer ki kéne próbálni õket. Régen mentem Soltvadkert felé is direktbe az 54-esen, de mára az maga lenne az öngyilkosság. Mint ahogy Tõserdõre is mentem anno a 44-esen, de már nem mernék, csak kényszerbõl. Lehet, hogy öregszem? :) Mindig eszembe jut jóbarátom mondása: inkább gyáva legyek, mint hõsi halott. :D A hétvégén sajnos én nem megyek ki tekerni. De remélem jövõ hét végén tudunk megint egy jót tekerni. Addig marad az egy-egy óra lopva tekerés. Mármint nem bringát lopva...

Amúgy a Hernád felé túra azért jó, mert ott kb 20 kili a rosszabb út, a többi egészen jó.


Teljesen jó az 54-es, mondjuk én nem vagyok szívbajos a forgalmat illetõen, tény hogy sokkal zsúfoltabb mint a szokásos útvonalunk :) Tavasszal rengeteget tekertem arra, meg nyáron is, mivel van egy Kunszállási barátom (Aki jött velünk a tiszatóra), és mindig Jakabszálláson találkozunk, és onnan megyünk valamerre...

#357
Josshuatt

Josshuatt

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,231 posts
Látom vannak itt alternatívák bõven. Lehet, hogy egyszer ki kéne próbálni õket. Régen mentem Soltvadkert felé is direktbe az 54-esen, de mára az maga lenne az öngyilkosság. Mint ahogy Tõserdõre is mentem anno a 44-esen, de már nem mernék, csak kényszerbõl. Lehet, hogy öregszem? :) Mindig eszembe jut jóbarátom mondása: inkább gyáva legyek, mint hõsi halott. :D A hétvégén sajnos én nem megyek ki tekerni. De remélem jövõ hét végén tudunk megint egy jót tekerni. Addig marad az egy-egy óra lopva tekerés. Mármint nem bringát lopva...

Amúgy a Hernád felé túra azért jó, mert ott kb 20 kili a rosszabb út, a többi egészen jó.
:) MA-VICc nélkül Olmo lábon járnék... :mybad:

#358
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts
Kb. 45perc múlva Kecskeméten leszek, onnan tovább Alsószentkirály - Kocsér - Nagykõrös. Ha valaki csatlakozna, telefonszámom az adatlapon.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#359
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,925 posts

Szia Josshuatt

Köszönöm az invitálást, biztosan élni fogok vele, aztán majd meglátjuk mennyire megy a nagyobb tempó. Persze többen egészen más, mint egyedül.

Azt az útvonalat nem ismerem, de persze ez nem rettent el. Én vagy Szentkirály-Tiszakécske-Tõserdõ-Kkfháza-Jakabszállás-Kecskemét kört megyek (~105 km), vagy Jakabszálláson keresztül Soltvadkert felé, aztán megfordulok 60 km után. Bár ez utóbbi nem olyan jó, mert elég nagy a forgalom arra idõnként.

Szóljatok, ha mentek és igyekszem csatlakozni. :)


Üdv


Na, Jakabszállás felé én is szoktam tekeregni, de én eleve Jakabszállás felé indulok el (54-es út), aztán mondjuk Orgovány-Izsák-Kerekegyháza-Hetény-Kecskemét. Ez is 100km körül van.

De van csomó lehetõség arra felé :) Pl a te verziódat nem próbáltam még, Szentkirály felé egyszer mentem a Bogdány Kenézzel, de vele Kocsér-Nagykõrös felõl jöttünk vissza.

#360
Oerdescu

Oerdescu

    vendég

  • fórumtag
  • 128 posts

Szia Oerdescu!

Mostanában mi sem keménykedünk az év elején. Szerintem simán megállnád a helyed köztünk. Csoportban meg szélárnyékban nem hinném, hogy gondod lenne a kicsit nagyobb tempóval... Majd írunk, hogy mikor merre megyünk. De általában, ha helyben tekerünk, akkor a Kmét-Ladánybene-Tatárszentgyörgy-Örkény-Hernád útvonalat preferáljuk. Szívesen látunk.


Szia Josshuatt

Köszönöm az invitálást, biztosan élni fogok vele, aztán majd meglátjuk mennyire megy a nagyobb tempó. Persze többen egészen más, mint egyedül.

Azt az útvonalat nem ismerem, de persze ez nem rettent el. Én vagy Szentkirály-Tiszakécske-Tõserdõ-Kkfháza-Jakabszállás-Kecskemét kört megyek (~105 km), vagy Jakabszálláson keresztül Soltvadkert felé, aztán megfordulok 60 km után. Bár ez utóbbi nem olyan jó, mert elég nagy a forgalom arra idõnként.

Szóljatok, ha mentek és igyekszem csatlakozni. :)


Üdv