Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki mennyi km-t tekert idáig?

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
887 hozzászólás a témában

#861
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

és mérges vagy valamiért? :D


igen. modfolott.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#862
Keiko

Keiko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 hozzászólás

hat en loturot nem tekertem meg iden, eltekintve az ilyen CM jellegu himbilimbi gurulasoktol. es nem is fogok.


és mérges vagy valamiért? :D

#863
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Francba, rvilike "megelõzött" :mad:

Én már 150-nél tartok :D

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#864
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
kb. 1100km február 10 óta. csak kinn a szabadban, úgy harmada a hegyekben.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#865
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás

Edzéstervem: megyek, vizet viszek!


Igyigy! :D Vegre egy igazi bicajos :D

#866
smek24

smek24

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Szasztok! Én eddig 1830km-t tettem meg idén jan. 1-tõl, hóban, sárban, gennylében, potyogó roma fiatalok között.:) Ebbõl azt lehet leszûrni, hogy egész jól megyek-magamhoz képest- meg hogy szeretek bicajozni. Ez megy táblázat nélkül is.:):)
Edzéstervem: megyek, vizet viszek!

Jó idõ legyen, meg hátszél!
"...can you hear the Holy Mountains?"

#867
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
En 30km-nel tartok iden!! :D

#868
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

....
Ismerek olyan embereket, akik egy ilyenért nagyon súlyos pénzt fizetnének :-) Nos, íme az ötlet, ezennel public domain-be helyezem, használja mindenki egészséggel, akinek jólesik :-)))
...

A Garmin az Edge 205HR-el sztem már lelõtte a poént:)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#869
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
hat en loturot nem tekertem meg iden, eltekintve az ilyen CM jellegu himbilimbi gurulasoktol. es nem is fogok.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#870
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Errõl van szó!
Én Szept-tõl kezdtem az alapozást havi 800-at görgõztem egészen márc-ig.
(nagyon fázós vagyok). Az elsõ kinti kerékpározásom az idõfutam volt tahiban (bp bajnokság márc.végén). Na ott derült ki, hogy úgy ülök a gépemen mint az a bizonyos majom azon a kövön. de nagyjából erre is számítottam, hiszen a görgõn más bringával nyomtam. Áprilistól tartani akarom a havi ezret, most 3100-nál járok ilyen módon idén. Viszont heti 25-35 km-t futok mellette, azzal már 400 km-nél járok ebben az évben. Ezt bogozzátok ki!
Nem biztos, hogy a megtett km jelent valamit... Attól függ mire készülsz, mit akarsz elérni, és úgy edzél! Engem pl. a hosszú távok (100-200, akár 300 km) minél nagyobb sebességgel teljesítése a célom, ezért megyek inkább 140-150 pulzussal hosszabbakat. Viszont gyorsulni barátokkal megyek 30-40 km-t, tolják idõjárástól függõen akár 40-el is, örülök ha nem kapok infarktust velük!!!
Ha 100-at "gurulunk" 60 km-felett kezdek el mosolyogni az eltorzult arcukon:D :D
Ja outiról beszélek a monti az megint más kérdés, ugye.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#871
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Kicsit furi, hogy aki 6000et teker az kérdezõsködik, hogy mások mennyit... a másik, hogy szinte biztosan nem vagy hosonló kondiban mint aki szintén annyit ment. Ergo nem tudsz meg többet.


Na erre akartam kilyukadni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#872
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Csak az úristen a megmondhatója...
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#873
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
fénykoromban nekem is megvolt.....
de annak jópár éve. De azért ma nagyot mentünk ;)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#874
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Havi közel 1000 kilcsi idén.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#875
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
az elmúlt 13 évben azt hiszem jópár tizezret lenyomtam....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#876
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Én csináltam kis táblázatot, km-rel meg pulzussal. Kicsit hülyén néz ki, hogy 30km-t megyek 160-as átlaggal meg 90-et 140-essel.
Rövid távon fel-le mentem felüljárón, elég iramos tempóban, hosszunál meg semmi mászás, csak sík. Na de mind1, jólesz ez falun :D Amúgy nekem sincs Kmórám, társaktól megkérdem mennyit mentünk.
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#877
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 hozzászólás
  • LocationBudapest
Kicsit furi, hogy aki 6000et teker az kérdezõsködik, hogy mások mennyit... a másik, hogy szinte biztosan nem vagy hosonló kondiban mint aki szintén annyit ment. Ergo nem tudsz meg többet.
One planet, one tribe...

#878
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás
Régóta gondolkozom már, hogy az adatb*ziknak kellene valami jó kis táblázat- és pontrendszer, hogy a tekerési teljesítményt mérni lehessen. A km az messze nem elég, ugyanis egy hegymászós 10km egészen más, mint a városban a rakparton gurulós, nem is beszélve a tereprõl, szembeszélrõl, esõrõl, hóról stb.
Ja igen, onnan jött az ötlet, hogy nemrég újra olvasgattam az "eredeti", híres-hírhedt Cooper könyvet, a "Tökéletes közérzet programja" címût, és abban õ nagyon hasonló rendszert írt le, csak az aerob mozgásformák "értékére". Vagyis azt mondta, hogy 10 perc futás 50 pont, tíz perc kerékpár 40 pont, tenisz 20 pont, golf 10 :-), ezeket módosítja pár dolog (intenzitás, pulzus stb), és annyi a cél, hogy van valami pontszám, amit egy héten össze kell szedni ahhoz, hogy az ember elmondhassa, edzett annyit, amennyi a jó közérzet eléréséhez szükséges.
No ilyesmit képzeltem el, csak kifejezetten kerékpárra: mondjuk 1 km sík aszfaltút, N% pulzussal, M mm széles sima aszfaltgumival, trekkinges testhelyzetben 1 pont. Ezután jönnek a módosító szorzótényezõk: K%-os lejtõ 1-(K^2), vékony outi gumi 0.9, outi testhelyzet 0.85, N%-nál kevesebb pulzus arányos szorzó. Pozitív irányban pedig határ a csillagos ég: bütykös terepgumi 1.2, emelkedõ 1+(K^2), hó mm-enként 1.01 :-), terep: földút 1.05, sár: mm-enként 1.1, szembeszél km/h-ként 1.02 stb. Azt hiszem, ebbõl már nagyjából érthetõ az ötlet.
Ez sokkal pontosabban jelezné az illetõ által befektetett energiát, mint egy sima km adat. Persze ki lenne az, aki menet közben folyamatosan jegyzetelne, hogy ilyen terep, meg olyan %: nos, itt jön be a biznisz a képbe: lehetne olyan kütyüket gyártani, ami a fenti paraméterekbõl minél többet naplózna, és a végén számítógépre letölthetõ és elemezhetõ lenne az egész edzés, sokkal teljesebb formában, mint eddig.
Ismerek olyan embereket, akik egy ilyenért nagyon súlyos pénzt fizetnének :-) Nos, íme az ötlet, ezennel public domain-be helyezem, használja mindenki egészséggel, akinek jólesik :-)))

UI: ja, és hogy mennyit tekertem eddig idén? Fogalmam sincs, mert a téli bringámon nincs km óra, egy hónapot ráadásul külföldön voltam, és az ott beszerzett bringán sem volt km óra, és naplót sem vezetek. Pff... Kicsit egyszerû a megközelítésem: kimegyek tekerni amikor kedvem támad (mondjuk hetente 4-5-ször szokott ilyen lenni, a munkábajárást nem számolva), tekerek, amíg jólesik, és ha már nem esik jól, akkor hazamegyek. Na? Egyébként Matt Chester-iánusnak vallom magam. Aki nem tudja, õ kicsoda, keresgéljen a neten, a 63xc.com környékén :-)

#879
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás
Nos en meg csak 920 km-nel jarok iden es 12.5 h spinning melle [ez utobbi sem sok, de tavalyinal 12.5 oraval tobb:)].

Tavaly ilyenkor 250 km-nel jartam es 3h spinningnel. Tavalyhoz kepest jol allok, Hozzatok kepest meg nem:)

#880
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
én összesen ~650-nál tartok, ezt február közepétõl április 1ig hoztam össze, de 5 hete nem tekertem (sérülés)...