Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1881
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
3 bringa, 3 flite :matrix:

nalam ez a bevalt forma.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1882
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
ez a prologo choice, amit nézegettem nagyon, mikor megjelent a bikemagban. ötletes megoldás, hogy szellõztet, és a párnázást is lehet cserélni, seggnek és bevetésnek megfelelõen. a mintákról meg ne is beszéljünk:)

#1883
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Jelentem, használok/használtam Fizik Dolomiti-bõl régi cro-mo csövest (318g), újabb magnéziumost (336g) és titánt (260g) is. Utóbbi kettõ rugalmassága közel azonos, ez gondolom a hátul S alakúra hajlított Mg pálcának köszönhetõ.

Van valakinek magnézium pálcás nyerge? Megtenné, hogy hozzáériti a mágnest? Köszi!

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1884
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

..a másik meg ilyen klasszikus formájú (mint pl az slr).


ha gondolod, kikérdezem, hogy bõvebben milyen. az slr formájú szerintem a Nago lesz, ez ni:

http://www.helmig-fa...rologo Nago.jpg

#1885
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

csapattársamnak van Prologo Nago nyerge, kényelmesnek tûnt az 1 kör alatt, amíg mehettem vele. állítólag SLR súlyban van, kb. fele annyiért - ezt alátámasztani nem tudom, sehol nem láttam még, mérni meg nem mértem.


Köszi, legalább látott/próbált már valaki ilyet. Nem tudom, hogy melyik típusokat (2 félét) láttam, de legközelebb viszek mérleget aztán lemérem. Az egyik lyukacsos volt, a másik meg ilyen klasszikus formájú (mint pl az slr).


A sebesség mindent megold.

 


#1886
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Nekem is lenne egy kérdésem. A Prologo márkát ismeri valaki, esetleg van tapasztalata valakinek ilyen márkájú nyereggel?


csapattársamnak van Prologo Nago nyerge, kényelmesnek tûnt az 1 kör alatt, amíg mehettem vele. állítólag SLR súlyban van, kb. fele annyiért - ezt alátámasztani nem tudom, sehol nem láttam még, mérni meg nem mértem.

#1887
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Köszönöm a hozzászólásokat!

#1888
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Erre érdemi választ csak akkor lehetne adni, ha ugyan abból a nyeregbõl lehetne kipróbálni Cr-Mo és Ti változatot is. Én már 2 éve titán sínest használok mindkét stílusnál, és maximálisan elégedett vagyok vele minden szempontból, bár ebben rengeteget számít magának a nyeregnek a kialakítása is.


Jelentem, használok/használtam Fizik Dolomiti-bõl régi cro-mo csövest (318g), újabb magnéziumost (336g) és titánt (260g) is. Utóbbi kettõ rugalmassága közel azonos, ez gondolom a hátul S alakúra hajlított Mg pálcának köszönhetõ.

Az új k:ium fantázianevû sínrõl annyit, jó Fizik szokás szerint bõ 20g-ot "tévedtek" a gyári tömeghez képest (Gobi XM): 229g helyett 251g. Menettapasztalat ezzel kapcsolatban még nincs sajnos.

#1889
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nekem is lenne egy kérdésem. A Prologo márkát ismeri valaki, esetleg van tapasztalata valakinek ilyen márkájú nyereggel?


A sebesség mindent megold.

 


#1890
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Lécci árulja már el, aki titánsínes/pálcás nyerget használ, hogy érez-e számottevõ kényelmi többletet!

Egy ideje már licitálgatok néhányra az ebayen, de mindig túltesznek rajtam, még használtan is aranyárban kelnek el. Legutóbb egy üreges sínes Speci, most egy Selle Italia Flite Gel Flow...

Megéri a hercehurcát meg a pénzt? Nem súly, hanem kimondottan kényelem szempontjából érdekelne a dolog.

Köszi

Erre érdemi választ csak akkor lehetne adni, ha ugyan abból a nyeregbõl lehetne kipróbálni Cr-Mo és Ti változatot is. Én már 2 éve titán sínest használok mindkét stílusnál, és maximálisan elégedett vagyok vele minden szempontból, bár ebben rengeteget számít magának a nyeregnek a kialakítása is.


#1891
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
én nem érzek semmi pluszt emiatt

#1892
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Lécci árulja már el, aki titánsínes/pálcás nyerget használ, hogy érez-e számottevõ kényelmi többletet!

Egy ideje már licitálgatok néhányra az ebayen, de mindig túltesznek rajtam, még használtan is aranyárban kelnek el. Legutóbb egy üreges sínes Speci, most egy Selle Italia Flite Gel Flow...

Megéri a hercehurcát meg a pénzt? Nem súly, hanem kimondottan kényelem szempontjából érdekelne a dolog.

Köszi

#1893
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Ez a LEPPER Voyager gusztusos kis darab! :)
Én nemrég beruháztam egy Brooks B17-re a készülõ bicómhoz. Bár volt már egy jó bõr nyergem, egy Selle Italia, de azt vagy 10 éve - ha nem több - nem gyártják már.
És én hülye, nem eladtam az oui-val együtt! (Mai napig egyik kollégám használja!) Na az tuti darab volt!

#1894
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

En igazabol nem tudom hogy a Brooks-on kivul ki csinal hasonlo nyerget, ami minosegi raadasul minosegi cucc.

Például a Lepper
http://www.lepper.nl...vZHVjdHM=&cat=4
http://www.preisrobo...nis5604835.html

Ilyet kerestem sokáig titán sínnel
http://cgi.ebay.de/L...1QQcmdZViewItem

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1895
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

M.o.-on Brooks!?
Áááá, ez nem aza hely, nem az az idõpont...:D
Tudtommal csak külfödlrõl lehet beszerezni ilyet, némi lovetta átutalásával.
Pl. innen: http://www.chainreac...?homePageID=320


ha megnezed a linket a hozzaszolasomban, ezt ajanlottam en is :)

Nem ragaszkodnek a Brookshoz, csak legyen oldschool bõr...
(FYI: árban eddig az osztrak ebayen talatam a legjobb aron brooksokat)


En igazabol nem tudom hogy a Brooks-on kivul ki csinal hasonlo nyerget, ami minosegi raadasul minosegi cucc. Mert vannak olcso utanzatok, de azok altalaban szettoredeznek par ev alatt. A Chainreactioncycles pedig szallit Magyarorszagra, kukkants be az Olcso onlajn bringaboltok topikba, ha epp rendel valaki valamit onnan, akkor le lehet beszelni, hogy rendeljetek egy nyerget is.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1896
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
halihó!
én egy selle italia nt1-et használok, erdei, földutas, aszfaltos, mindenes bringázásra. orrésze géles, a vége már kemény, de ettõl függetlenül nekem nagyon bejött. többnapos, 100-130-as túrák alkalmával sem törte semmimet.
az ebike.hu-ról vettem. ajánlani tudom.

#1897
TOZ

TOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

M.o.-on Brooks!?
Áááá, ez nem aza hely, nem az az idõpont...:D
Tudtommal csak külfödlrõl lehet beszerezni ilyet, némi lovetta átutalásával.
Pl. innen: http://www.chainreac...?homePageID=320


Nem ragaszkodnek a Brookshoz, csak legyen oldschool bõr...
(FYI: árban eddig az osztrak ebayen talatam a legjobb aron brooksokat)

#1898
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
M.o.-on Brooks!?
Áááá, ez nem aza hely, nem az az idõpont...:D
Tudtommal csak külfödlrõl lehet beszerezni ilyet, némi lovetta átutalásával.
Pl. innen: http://www.chainreac...?homePageID=320

#1899
TOZ

TOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás

itt pl kaphato az osszes modell


Feluletesen fogalmaztam. Az itthon Magyarorszagra utalt volna.

#1900
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

nekem volt rivalom, es tulzottan nem voltam elszallva tole. a fliteon fele annyi szivacs nincs, de megis jobban birja a seggem. Meg a TT-t is jobban birom, pedig az csak egy darab karbon meg a borozes rajta.

talaltam most egy zsir uj avatart, kiprobalom mar a hetvegen

na ebbõl látrszik hogy ahány segg annyi nyereg...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való