Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#1801
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Egyébként nagy ötlet volt az a szélességmérõ,én is az alapján választottam az avatar gel-t :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1802
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Értem, akkor valószínûleg ellátogatok valamelyikbe és ráhuppanok arra a zselére :)
Köszi.

...egyébként tele a net mindenféle "bringaméretezõ" oldallal, erre is kitalálhatnának már valamit (bár tudom, hogy ez lényegesen bonyolultabb, mint a vázméret, ahol veszek egy kb. jó méretût, aztán az alkatrészek állítgatásával testreszabom).
Nyeregbõl láttam egyszer valahol olyat, aminek a szélességét lehetett állítani, de már nem emlékszem, hogy ki gyártotta.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1803
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
wtb race V-m van, királyság. ugyanaz a forma, mint a 130-as specialized rival.

imi72: ez csak specialized nyergeknél jön be, más nyergeknél nincs garancia, hogy mûködni fog. ugyanis nem a konkrét szélességet méri meg, hanem egy számot kapsz, és az alapján meg tudja mondani a bolt neked, hogy milyen nyereg kell.
ilyen szélességmérõ pesten van a várban, a probike-ban, a speedmetal (allez)-ban tuti. de máshol sem kizárt.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1804
Mag1C

Mag1C

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

Örülj ha visszaveszik vagy kicserélik. Nem kell visszavenniük, mert használtad és nyoma van. 2óra alatt különben sem lehet megmondani egy nyeregrõl, hogy kényelmes-e.


Lekell vasarolnom.
WTB Power V Comp
WTB Pure V Race Fekete
Errol a 2rol van vkinek valamilyen tapasztalata ?

#1805
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
van egy ilyen dolog, amiben zseleszeru dolog van. raulsz, es az ulocsontjaid benyomjak. es a zseleben egy fel percig meg latszodik a "lenyomatod". azt kell utanna lemerni, hogy milyen szeles, es onnan mar lehet tudni hogy milyen szeles nyereg kell

Feltöltött kép Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1806
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

akkor jól éreztem, hogy ezeket akarod írni. :) én is ezt a két nyerget venném, ha lenne rá $$$.

"olcsóbb" deszkanyerget -velo carbon, bbb comp, acor, b+- úgy, hogy nem tudom, tud-e alkalmazkodni az alfelem hozzá, nem szeretnék csak úgy próbaképpen - inkább akkor +100 gramm meg 2000 forint, és veszek egy rival-t, ami tuti kényelmes, már volt szerencsém hozzá jópár tesztkör erejéig és csupa jót olvasok róla. még nem vagyok, és talán nem is leszek annyira erõs meg anyagilag jó állapotú, hogy figyelmen kívül tudjam hagyni, hogy a nyereg kényelmetlen, és csak az eredménycentrikusság meg a súlymánia a lényeg- túrázni meg a jelenlegi állapotomhoz inkább egy kényelmes nyerget választok, inkább a kihívások vonzanak - TT, hosszabb távok. ott meg nem mindegy, hogy...


aztán persze lehet az én hátsóm lesz a kivétel, ami erõsíti a szabályt. :) már csak azt nem tudom, hogy 130-as vagy 143-as legyen az a rival...van erre valami mérce, vagy érzésre kell venni?

van.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1807
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Syncros AM 143-as, ha gondolod, kipróbálhatod. Windie az puncinyereg, szal nem biztos jól lesz a "berendezéseknél" és ugye inkább törje a seggem, mint csak keresztapa legyek


Ja, mondjuk tényleg, volt már egy ilyen "mélyen dekoltált" nyergem, egy kör után elajándékoztam valakinek :) ...akkor Windie kilõve.

tamaska: ez komoly? Tényleg lehet méretet venni a hátsóról és az alapján dönteni a nyeregrõl? Nem lehet ezt a mérést otthon megcsinálni, hogy utána már bármelyik boltba konkrét adatokkal mehessek?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1808
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

akkor jól éreztem, hogy ezeket akarod írni. :) én is ezt a két nyerget venném, ha lenne rá $$$.

aztán persze lehet az én hátsóm lesz a kivétel, ami erõsíti a szabályt. :) már csak azt nem tudom, hogy 130-as vagy 143-as legyen az a rival...van erre valami mérce, vagy érzésre kell venni?


egyreszt eleg osk mindenkinek gyart a Velo nyerget, szal valami sejtesuk lehet rola, masreszt meg szerintem jo lesz az a rival neked. merce pedig letezik, elvileg boltokban kene lennie. valami olyan boltot keress ahol van sok specialized kiegeszito
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1809
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Nemrég vettem egy BBB BSD-08P nyerget. A lábam közti "motyót" tényleg nem nyomja, de a farpofáim iszonyat módon sajogtak utána. A nyereg elõre-hátra tologatása sem vált be. A nyereg szélessége 130 mm. A régi nyergem kb. 150 széles volt, de az meg középen nyomott.
A mostani kiszemeltjeim valamelyik Specialized BG-s nyereg (Indie-143, Rival-143, Windie-143, v. 155), esetleg a Syncros AM. Ez utóbbiról tudja valamelyikõtök, hogy milyen széles? Vagy egyértelmûen Speci?
Hosszú távú, montis tekerésekhez kellene.


Syncros AM 143-as, ha gondolod, kipróbálhatod. Windie az puncinyereg, szal nem biztos jól lesz a "berendezéseknél" és ugye inkább törje a seggem, mint csak keresztapa legyek

#1810
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
akkor jól éreztem, hogy ezeket akarod írni. :) én is ezt a két nyerget venném, ha lenne rá $$$.

"olcsóbb" deszkanyerget -velo carbon, bbb comp, acor, b+- úgy, hogy nem tudom, tud-e alkalmazkodni az alfelem hozzá, nem szeretnék csak úgy próbaképpen - inkább akkor +100 gramm meg 2000 forint, és veszek egy rival-t, ami tuti kényelmes, már volt szerencsém hozzá jópár tesztkör erejéig és csupa jót olvasok róla. még nem vagyok, és talán nem is leszek annyira erõs meg anyagilag jó állapotú, hogy figyelmen kívül tudjam hagyni, hogy a nyereg kényelmetlen, és csak az eredménycentrikusság meg a súlymánia a lényeg- túrázni meg a jelenlegi állapotomhoz inkább egy kényelmes nyerget választok, inkább a kihívások vonzanak - TT, hosszabb távok. ott meg nem mindegy, hogy...


aztán persze lehet az én hátsóm lesz a kivétel, ami erõsíti a szabályt. :) már csak azt nem tudom, hogy 130-as vagy 143-as legyen az a rival...van erre valami mérce, vagy érzésre kell venni?

#1811
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
classic flite meg SLR XC. az uj flite annyira nem jo, a flite TT meg nagyon fapados.

de hozzatartozik a sztorihoz hogy en 5oranal tobbet nem ulok bringan ha nem muszaj
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1812
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

nekem is volt Rival, es szerintem se rossz, de

probaltam mar joval kevesbe parnazott nyerget (joval konnyebb is volt ezaltal) ami volt ugyanilyen kenyelmes. nagy altalanossagban elmondhato, hogy a jo forma sokkal tobbet er mint plusz fel centi szivacs (ha neked nem passzol a forma. )


elárulnád, melyik nyereg volt az? SLR-t vagy Flite-ot vennék én is nagyon szívesen, csak hát $$$...súlyban meg a rival is könnyebb, mint a mostani nyergem.

#1813
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Nemrég vettem egy BBB BSD-08P nyerget. A lábam közti "motyót" tényleg nem nyomja, de a farpofáim iszonyat módon sajogtak utána. A nyereg elõre-hátra tologatása sem vált be. A nyereg szélessége 130 mm. A régi nyergem kb. 150 széles volt, de az meg középen nyomott.
A mostani kiszemeltjeim valamelyik Specialized BG-s nyereg (Indie-143, Rival-143, Windie-143, v. 155), esetleg a Syncros AM. Ez utóbbiról tudja valamelyikõtök, hogy milyen széles? Vagy egyértelmûen Speci?
Hosszú távú, montis tekerésekhez kellene.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1814
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem is volt Rival, es szerintem se rossz, de

probaltam mar joval kevesbe parnazott nyerget (joval konnyebb is volt ezaltal) ami volt ugyanilyen kenyelmes. nagy altalanossagban elmondhato, hogy a jo forma sokkal tobbet er mint plusz fel centi szivacs (ha neked nem passzol a forma. )
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1815
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Van a Specinek valami olcsóbb nyerge, boltos srácnak bevált, és olyan 6000.- körül van a bolti ára. Ha a mostani sem jön be, bepróbálkozok vele, mert nem keskeny.
A BG Sport az, azt hiszem, csak a Lánc Katalógusban neki nincsen ilyen diffiúzorja. :)
De elkérem egyszer tõle a bringát, hogy csak úgy ráülni milyen.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1816
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Egyébként helyes a leírt infóm arról, hogy hogyan kell vízszintesen pozícionáln i a nyerget ahhoz, hogy a térded jól álljon és rendesen tudj tekerni?
(nekem az izületeim kíméleése a legfontosabb, persze csak a prosztatám után :))


Igen, helyes. De nem mindenkinek az az optimális.


A sebesség mindent megold.

 


#1817
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest
Egyébként helyes a leírt infóm arról, hogy hogyan kell vízszintesen pozícionáln i a nyerget ahhoz, hogy a térded jól álljon és rendesen tudj tekerni?
(nekem az izületeim kíméleése a legfontosabb, persze csak a prosztatám után :))

#1818
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Szevasaztok!

XC-re használnám a gépet a budai "hegyekben", értsd fölfele ahogy a lábam bírja, lefele pedig olyan gyorsan, hogy még nem ijedek meg...

A nyereg magasságát már kb. sikerült eltalálnom, de hogy mennyire legyen "elöl" a nyereg ez még kérdéses nekem.:

Az Intersport katalógusában azt láttam, hogy annyira kell elöl ûlni, hogy ha a hajtókarok vizszintesben vannak, akkor térdedtõl lefele húzott képzeletbeli függõleges vonal a pedál tengelyén menjen át.
Gondolom ilyenkor ideális az erõátvitel, illetve a térdizületeidet is kíméled.

Nos nekem rövid a combom és kb 4 cm hiányzik ahhoz, hogy a térdem eleje függölegesen a pedáltengely fölött legyen...

Kérdés: tökéletes megoldás az, ha az üllést a sínek mentén pár cm-el elõrébb tolom? Nem fogom így esetleg túlterhelni a nyerget illetve a nyeregvázcsövet? (75kg vagyok)

Elõre is köszi a választ
J.


Nekem totál elõre van tolva a nyergem, mégsem volt vele semmi problémám (70kg vagyok). Ha 4centi hiányzik akkor az igazi megoldást egy hátranyúlás nélküli nyeregcsõ jelentené.

#1819
tomi1222

tomi1222

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Nekem specialized rival sl van és ez az eddigi legkényelmesebb nyergem.

#1820
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

qrva jó nyereg, tán a legjobb amit eddig használtam.


ugyanezt mondja még 1 csapattársam meg 1 barátom is, úgyhogy megpróbálok egy szigszalagozott próbapéldányt kuinyizni itt a boltban, hátha...de nem veszek deszkanyerget, ez már biztos.