Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1701
rusnya_bob

rusnya_bob

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Sziasztok. Az outi bicajomon Selle Royal nyereg van, de 2 óra tekerés után nem érzem a tököm. Azt hiszem, ez így nem jó. Min érdemes változtatni? Vegyek valami bicajos gatyót szivacsos béléssel? Vagy vegyek új nyerget? Vagy lehet valamit állítani a nyeregpozíción? Teljesen tanácstalan vagyok...
A nõknek bezzeg mennyivel könnyebb...

#1702
zalzotor

zalzotor

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
A Selle Italia SLR-rol valakinek valami tapasztalata? Jonak tunik meg konnyunek.
She said, well, don't you start your crying
Go outside and ride your bike
Nirvana- Sliver

#1703
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
190-195 körül. 2 tábla csoki alatt van a súlya, az biztos. :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1704
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Hosszú távon általában a kemény nyergek jók.
Nekem Selle San Marco SKN van, igaz ez lehet több, de nekem nagyon bevált. Ajánlom mindenkinek.


Hány gramm?


A sebesség mindent megold.

 


#1705
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Hosszú távon általában a kemény nyergek jók.
Nekem Selle San Marco SKN van, igaz ez lehet több, de nekem nagyon bevált. Ajánlom mindenkinek.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1706
12345678

12345678

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
valaki tudna írni egy kényelmes mountain bike ülés márkát,mondjuk 10.000 Ft alatti áron.
milyen ülést vegyek hosszú távra?

#1707
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts

az am is titánpálcikás. a többivel tisztában vagyok, viszont a több párna miatt fl 130mm, am 143mm;)


Az fl nálam mérve 137mm, a titán--cro-mo dolgot meg innen vettem.

#1708
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Nekem is több nyereg után az XO Trans AM vált be...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1709
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

rbalint88: a syncros am-fl nek az alapváza azonos, az fl-en kevesebb a szivacs, ill. az fl titánpálcás mig az am cro-mo. Kb ennyi az eltérés.


az am is titánpálcikás. a többivel tisztában vagyok, viszont a több párna miatt fl 130mm, am 143mm;)

A Brooks-ra mindig is sajnáltam a pénzt, de be kell látnom, hogy ha csak a fele igaz annak, amit a Brooks tulajdonosok állítanak, akkor már régen meg kellett volna vennem. Sokkal olcsóbban jöttem volna ki, mint a folytonos próbálkozásokkal.

Szóval ma délelõtt megrendeltem egy Brooks B17-et Angliából, amit a gyártó kimondottan trekkingre/túrára ajánl. Soha még nyerget nem vártam ekkora izgalommal és reményekkel. Remélem hamar megérkezik, és még az idei szezonban sikerül betörnöm. Majd megírom a tapasztalatokat...


szerintem egy 3ezres selle italia xo-t bevállalhatsz, ennyi pénzt kockáztathatsz a kényelmedért. nekem meglepõen kényelmes. 3 percig elég szar, de utána megszokod, és jó lesz. nekem annyira bejött, hogy lehet cserélem a syncrost egy ilyenre.
(vagy ha lehetõségem lesz kipróbálni egy nt1-et, akkor talán arra)

#1710
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
(Azért hosszú távon kapott 1-2 embertõl 1-2 piros pontot a B+ RVL Light Gel elõdje, vmi Xsenium Royal Gel vagy ilyesmi... megkockáztatom kényelmes :) Csontok alatt gél, relatív keményen, pálcák elasztomerrel csatlakoznak, prosztatavédõ, relatív sportos geo...)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1711
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Nincs kényelmes nyereg, csak kevésbé kényelmetlen.


A sebesség mindent megold.

 


#1712
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
anyám boltbajárós gépén brooks van, és rühellem. kiállhatatlanul kényelmetlen
ilyen:

http://www.brooksengland.com/shop/resampleimg.ashx?imgurl=%7E/images/shop/shop_saddles/Classic_Saddles___City___Transport/B67/colors/b67_Honey_1.jpg&Height=400&format=jpeg&bkColor=FFFFFF

tapasztalatom: sok nyereg kényelmét a helytelen nyeregpozíció és a nem megfelelõen megválasztott vázméret is befolyásolja. akár egy centi kormányszár emelés változtathat jelentõsen a kerékpáron elfoglalt helyzeten, és ez erõsen megmutatkozik azon is, hogy az alfelünk milyen része és mekkora nyomással nehezedik a nyeregre.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1713
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Köszi:( .

#1714
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
A válasz - negatív.


#1715
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Azokat kérdezném, akik már vásároltak eredeti csomagolásban, újonnan Brooks nyerget: A csomag tartalmaz-e Proofide-ot és kulcsot, vagy ezeket külön kell megvenni? Kapható-e itthon valamilyen közönséges méhviasz alapú bõrápoló, ami a Proofide-ot helyettesítheti a betörés idõszakában?

Köszi

#1716
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Pite, Acor van 26,8-asban, van hátranyúlása, Bikemarketen láttam. Mint kb. a Versenyarcnak.


Basic vagy a ASP 2703-re gondoltál? Egyikbõl se látok...

B+ Ride amibõl lehet ekkora, de ált nincs készleten és nem tudom milyen erõs, de kicsit félek tõle... :(

Köfi!

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1717
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Pite, Acor van 26,8-asban, van hátranyúlása, Bikemarketen láttam. Mint kb. a Versenyarcnak.

Elnézést, elnéztem. Cserébe megnézem ma neked a boltban van-e. :)

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1718
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,003 posts

"Features a 0.5” rearward offset"-ezt hogy kéne érteni?


félcolos hátrafelé nyúlása van.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1719
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Uccsó kérdés; hogy tudom megmérni pontosan hogy a mostanim hány fokban billen? Kiszed, papíron megpróbál berajzolni levett nyereggel és szögmérõ? http://img5.tar.hu/m...mg/34892413.jpg

Mert a mostanim kopp elõre van döntve, remélem az Evolve XC-t is lehet eleget...
"Features a 0.5” rearward offset"-ezt hogy kéne érteni?

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1720
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 posts

OK!
Merre tobzódnak a kintrõl rendelõk?


:) itt szoktak szervezõdni: http://forum.bikemag...t=1489&page=128
dobj fel egy kérdést