Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1681
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

országúti gépre milyen nyerget ajánlatok ?
hobby outisnak aki hébe-hóba teker alkalmanként max 100-ast.


valaki ajánlana jó és nem túl drága outi nyerget?

#1682
szoliver

szoliver

    vendég

  • fórumtag
  • 109 posts
A Selle Italia Shiver mennyire xc ules?

Feltöltött kép
Egy jó nõt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

#1683
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

nem igazán tudom beállítani a nyergem,cseppett nyomja az ülõcsontjaimat.ilyenkor mit kéne változtatni?

.....minél többet tekerek,annál jobban nyom....multkor kilazult a csavar,nem tudtam már ugyanúgy visszarakni a nyereget ahogy volt,elõtte tökéletes volt,most irgalmatlan rossz....


Nálam a nyereg elôredöntésével megszûnt ez a probléma, igaz, csak a jobb ülôcsontomat nyomta :)

#1684
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
minél többet tekerek,annál jobban nyom....multkor kilazult a csavar,nem tudtam már ugyanúgy visszarakni a nyereget ahogy volt,elõtte tökéletes volt,most irgalmatlan rossz....

#1685
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts

nem igazán tudom beállítani a nyergem,cseppett nyomja az ülõcsontjaimat.ilyenkor mit kéne változtatni?


valamilyen szinten minden nyereg nyomja. tekerj többet :P



#1686
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
Nem lehet, hogy nyerget kellene cserélni?

Izomtéridõninja-geológus!


#1687
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
nem igazán tudom beállítani a nyergem,cseppett nyomja az ülõcsontjaimat.ilyenkor mit kéne változtatni?

#1688
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Nem nyereg, hanem nyeregcsõ függõ, hogy hogyan de lehet állítani.
Kormány magasság állítása: hagyományos pipastucni >> értelemszerûen; aheadset: hézagolókkal behatárolt keretek közt, esetleg stucni cseréjével, dán-hill kormány beszerelésével.



#1689
rusnya_bob

rusnya_bob

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Lehet állítani a nyereg döntöttségén? Én néztem a nyergemet, de nem találtam ilyen állítási lehetõséget? Vagy ez nyeregfüggõ? Mert szerintem túl hátra dõl, úgyhogy jó volna rajt állítani.
És a kormány magasságán sem tudok állítani. Azt hiszem a kormány szorítja össze a két kúpcsapágyat, ami a fejcsõben van.

#1690
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts

A nyereg magasság beállításáról kérdeznék,mi az ideális magasság?
ha a láb nyújtva lesz ha leér a pedál vagy mi az elõnye annak ha magassabban vagy és mi az elõnye ha lejebb ülsz?


Kérj meg valakit, hogy figyeljen meg hátulról, miközben tekersz. Ha a medencéd billeg, akkor már biztos, hogy magas a nyereg.

#1691
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts

akár egy centi kormányszár emelés változtathat jelentõsen a kerékpáron elfoglalt helyzeten, és ez erõsen megmutatkozik azon is, hogy az alfelünk milyen része és mekkora nyomással nehezedik a nyeregre.



országúti gépen nekem 1cm sem kell... minden apró változtatást megérzek.
az eddig kényelmesnek hitt Flite-om is elkezdett nyomni. most ennek a kiküszöbölésén fáradozom, elkezdtem játszeni a nyereg döntésével és a kormányszár emelésével. Tapasztalatom szerint montin mindez sokkal egyszerûbb eset.

A nyereg magasság beállításáról kérdeznék,mi az ideális magasság?
ha a láb nyújtva lesz ha leér a pedál vagy mi az elõnye annak ha magassabban vagy és mi az elõnye ha lejebb ülsz?



Montin nagyon terepfüggõ sztem, ha nagyon tekerõs, akkor magasabb, a technikásabb, akkor picit lejjebb, fõleg, ha a kormány relatív alacsonyan van. Nekem elég érzékeny a térdem, így nekem az jött be, ha inkább egy picit magasabban vagyok, és technikás terepen nem vagyok olyan gyors emiatt. De legalább nem fáj a térdem.
Országúton sztem akkor jó, ha még éppen nem jár a csípõ a nyeregben. Vagyis a lehetõ legmagasabbra állítsd!



#1692
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
Ha magasabban ülsz, könnyebb haladni a bringával.
Ha nagyon alacsonyan, a térdeddel állbaverheted magad:D.Ha lejjebb ülsz, könnyebb irányítani a bicajt, és terepen, ha kiálssz a nyeregbõl, nem fog kárt tenni benned a nyereg.
Az ideális magasság az, ha a pedál alsó helyzetben van, akkor a térded egy picit van csak behajlítva(nekem legalábbis így van beállítva).

Izomtéridõninja-geológus!


#1693
12345678

12345678

    vendég

  • fórumtag
  • 14 posts
A nyereg magasság beállításáról kérdeznék,mi az ideális magasság?
ha a láb nyújtva lesz ha leér a pedál vagy mi az elõnye annak ha magassabban vagy és mi az elõnye ha lejebb ülsz?

#1694
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
Nekem Selle Royal Wolf nyergem van.Géles, kényelmes.Annyi, hogy majd' egy év alatt csak a Wolf felirat kopott le az oldaláról.Én 2500ért vettem.Ha olcsó nyerget akarsz, érdemes lehet ebben gondolkozni.
De szerintem a Velo Plush nyergek sem rosszak, abból kettõt használtam.
Bár attól függ, mire akarod használni...

Izomtéridõninja-geológus!


#1695
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 posts
Eltört a scape nyergem váza minkét szélén.:( Mégsem ajánlom másoknak.

#1696
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
megoldódott az outin a nyereg nyikorgás problémája. megoldás: meghúztam a nyerget tartó csavarokat.:D :D

#1697
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
Selle San Marco SKN-rõl átülni egy kis idõre a KBIX Pro Comp-ra (vagy mire...) elég fura érzés. Az SKN rövidtávon (boltba) is nagyon kényelmes. Szeretem.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1698
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts

tapasztalatom: sok nyereg kényelmét a helytelen nyeregpozíció és a nem megfelelõen megválasztott vázméret is befolyásolja. akár egy centi kormányszár emelés változtathat jelentõsen a kerékpáron elfoglalt helyzeten, és ez erõsen megmutatkozik azon is, hogy az alfelünk milyen része és mekkora nyomással nehezedik a nyeregre.

Ez így igaz. :prosze:


#1699
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts

Sziasztok. Az outi bicajomon Selle Royal nyereg van, de 2 óra tekerés után nem érzem a tököm. Azt hiszem, ez így nem jó. Min érdemes változtatni? Vegyek valami bicajos gatyót szivacsos béléssel? Vagy vegyek új nyerget? Vagy lehet valamit állítani a nyeregpozíción? Teljesen tanácstalan vagyok...
A nõknek bezzeg mennyivel könnyebb...


Nekem egyszer volt Selle Royal-om. 2 napig. Most a polcon tartom, amíg el nem tudom adni... Az egyik legrosszabb nyergem volt a márkásak közül.

#1700
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts

Sziasztok. Az outi bicajomon Selle Royal nyereg van, de 2 óra tekerés után nem érzem a tököm. Azt hiszem, ez így nem jó. Min érdemes változtatni? Vegyek valami bicajos gatyót szivacsos béléssel? Vagy vegyek új nyerget? Vagy lehet valamit állítani a nyeregpozíción? Teljesen tanácstalan vagyok...
A nõknek bezzeg mennyivel könnyebb...


Olvasd át ezt a topikot. Szerintem szinte mindenre találsz választ a nyereg beálítással kapcsolatba.
Igen az fontos, hogy jól legyen beállítva a nyerged máskülönben nem lesz kényelmes. Na persze ez se mindere garancia mert nem mindenkinek jó mindegyik nyereg.