Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#1041
boti

boti

    vendég

  • fórumtag
  • 111 posts

TFS váz ráz mint a fene...


Azért a rossz beállítás és a rázkódás okozta fájdalom között van különbség.

#1042
Balias

Balias

    vendég

  • fórumtag
  • 42 posts
Én úgy látom most, hogy hajlított kormány kéne, ha az nem válik be, megfogadom a tanácsod:).
Pár éves Merida Calahari váznál se volt ez probléma, pedig az is merev:)

#1043
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Volna nékem egy olyasféle kérdésem, hogy mitõl fájhat a derekam, kb.:30-45 perces tekerés után (hosszabb távon többször le kõ hogy szálljak, mert elég kellemetlen dolog) fáj a derekam.Az elképzelhetõ, hogy túlságosan rá kell hajoljak a kormányra (185-6 cm vagyok, Merida Matts TFS 900V (2009-es) 18"-os a váz)?Hajlított kormány esetleg segítene(most egy egyenes van).Az ülés rendesen be van állítva (nem magas, nem alacsony).


TFS váz ráz mint a fene...

#1044
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Más bringákon nem nagyon tapasztaltam ilyesmit.Dehát akkor igyekszem még ennél is optimálisabban beállítani a cuccokat.:)


nekem akkor volt ilyen gondom, mikor túl hosszú volt a stucni, meg a váz együttesen.

Egy rövidebb stucni azonnal meoldotta a dolgot, nekem. Szóval lehet neked máshol kell állítani a paramétereken.

#1045
Balias

Balias

    vendég

  • fórumtag
  • 42 posts
Más bringákon nem nagyon tapasztaltam ilyesmit.Dehát akkor igyekszem még ennél is optimálisabban beállítani a cuccokat.:)

#1046
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
miez távgyógyászat?

#1047
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Rossz beállítás és gyenge hátizom.


Vagy szimplán eü probléma. Nekem a hátsó telo sokat segített e téren.

#1048
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Volna nékem egy olyasféle kérdésem, hogy mitõl fájhat a derekam, kb.:30-45 perces tekerés után (hosszabb távon többször le kõ hogy szálljak, mert elég kellemetlen dolog) fáj a derekam.Az elképzelhetõ, hogy túlságosan rá kell hajoljak a kormányra (185-6 cm vagyok, Merida Matts TFS 900V (2009-es) 18"-os a váz)?Hajlított kormány esetleg segítene(most egy egyenes van).Az ülés rendesen be van állítva (nem magas, nem alacsony).

Rossz beállítás és gyenge hátizom.


A sebesség mindent megold.

 


#1049
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Próbálj ki egy nagyobb vázat ha azzal nem fáj a hátad akkor igazad van.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1050
Balias

Balias

    vendég

  • fórumtag
  • 42 posts
Volna nékem egy olyasféle kérdésem, hogy mitõl fájhat a derekam, kb.:30-45 perces tekerés után (hosszabb távon többször le kõ hogy szálljak, mert elég kellemetlen dolog) fáj a derekam.Az elképzelhetõ, hogy túlságosan rá kell hajoljak a kormányra (185-6 cm vagyok, Merida Matts TFS 900V (2009-es) 18"-os a váz)?Hajlított kormány esetleg segítene(most egy egyenes van).Az ülés rendesen be van állítva (nem magas, nem alacsony).

#1051
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Nekem is gondjaim vannak a nyereggel, pedig iden majdnem mindennap nyeregben vagyok. Erdekes, hogy inkabb orszaguton es a traineren szenvedek, terepen ritkan, versenyen soha.


Gyanítom, hogy terepen-versenyen más pozícióban ülsz/állsz a bringán, mint egyébként.
A bringámhoz egy Selle Italia nyerget kaptam (valami XC felirat van rajta, nekem nem sokat mond, a neten talált képeknek semmi közük hozzá), kõkemény. Eddig kétszer próbálkoztam vele. Az elsõ próba úgy ért véget, hogy öt kilométerenként le kellett szállnom.
Tegnapelõtt gondoltam egyet, felraktam a zselés helyére és úgy harminc kilométeren át bírtam gond nélkül. A két próba közt annyi eltérés volt, hogy tegnapelõtt viszonylag tempósan tekertem, nem nagyon volt alkalmam foglalkozni vele, hogy mi van a fenekem alatt. :)
Persze annyira feltörte az ülõkémet, hogy tegnap már a zselés nyergemet is kõkeménynek éreztem. :)

#1052
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts

A WTB Pure V Race nyergekkel mi a tapasztalat?
J.

Nekem abszolút pozitív. Második helyzett a nyereg-ranglistámon, megelõzve olyan neveket, mint a Brooks, a Speci, vagy a Lookin. A vizet nem szereti, mert a ragasztás elengedhet a pukicsatornában. Ez a kényelmet nem befolyásolja, csak nem túl esztétikus.

sziasztok

használ valaki selle itali shiver nyerget?

ma voltam decathlonban, bringás hátizsákot vettem, aztán megakadt a szemem egy ilyenen, valami egyszerûbb változat lehet, 10 rugó volt az ára
acél pálcák, valami mûbõr bevonat, középen vágat, 250gr volt tömegként megadva+megnyomogatva elég jól ki volt párnázva


Kann Matti szaktársnak Shiver-je van emlékeim szerint. És ha jól rémlik, isteníti. De kérdezz rá nála személyesen.

Srácok! Nekem a selle italia nyergem 3 hónapos és nyikorog!! Használna neki mondjuk......WD40 vagy ez valami konstrukciós böszmeség?


Ha az XO Trans Am modellre gondolsz, akkor annak nem. Én legalábbis hiába fújtam rá a jó öreg WD40-et... (Ennek ellenére sem fogok soha semmilyen más nyerget venni, amíg Selle Italia XO lesz a piacon.)
Érdekes, hogy csak a bõrös változat brekeg. A mûbõrös a másik bringámon meg kussol, és ugyanolyan kényelmes.


#1053
laco77

laco77

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Nekem is gondjaim vannak a nyereggel, pedig iden majdnem mindennap nyeregben vagyok. Erdekes, hogy inkabb orszaguton es a traineren szenvedek, terepen ritkan, versenyen soha. San Marco Mantra carbon fx nyerget nyuzok, es a tesztpeldanyat a traineren. Arra lennek kivancsi, hogy ismer-e valaki olyan ceget ahol szemelyre szabott nyergeket keszitenek? Na, es nem a nagyvizen tul...
Vagy; kimondottan kenyelmetlen nyerget nyuzok? Ha valaki tud segiteni, nagyon megkoszonnem.

#1054
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,655 posts

A 1863-asra légyszi válaszoljon valaki.
A WTB Pure V Race nyergekkel mi a tapasztalat?
J.

WTB-nek van teszt-programja. Pure V -t is ki lehet próbálni, ha jól emlékszem. Én a Récseiben láttam a tesztnyergeket de biztosan van máshol is, kutakodj. Inkább te menj vele egy darabig, mint mások véleményét olvasd.
Marci

#1055
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 posts
Köszi :)
Dark Archon

#1056
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Általános kiindulási alap nyereg beállításhoz:

1., helyes nyeregmagasság
2., a nyereg vízszintesen áll
3., a hajtókar az elsõ kerék felé néz, és párhuzamos a talajjal (oldalról nézve három óra irányban áll) - a pedál tengelye és a térd egy vonalban van (a térdedrõl elõre lelógatsz egy madzagot kis súllyal a végén, és ennek egy vonalban kell lennie a pedáltengellyel)


#1057
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
egyrészt a nyergeket be kell törni, másrészt ja...lehet állítani kéne

#1058
Dark Archon

Dark Archon

    vendég

  • fórumtag
  • 78 posts
Üdv!

Vettem egy Ritchey Pro Biomax nyerget, s hát már 20km után éreztem, hogy fáj a s**em. Elõtte egy jobban párnázott nyergem volt az tény. Ez mindig így van új nyeregnél vagy állítanom kéne a pozíción? Elvileg a középtengelyhez képest hol kellene lennie a nyeregnek?

Elõre is köszi.
Dark Archon

#1059
ricsárd

ricsárd

    vendég

  • fórumtag
  • 175 posts
De, lehet. A nyereg és a pálca találkozásánál már próbálkoztam és a csavarokat is átnéztem áthúztam és kis idõre el is múlt de aztán újra kezdte. Most akkor rápróbálok erre a tippre. Köszi.

#1060
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 posts
  • LocationBudapest
Nem lehet, hogy a pálca és a nyeregcsõ közé, vagy esetleg a billencs csavarmenetébe kéne egy kis zsír?

J.