Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#961
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 posts
Köszi. Olyan 20e alatt keresek elsõ körben.
Így max. a Ritchey WCS jöhet számításba.
Neten picit nézelõdtem, lehet egy WTB lesz... (x-factor akciós épp)
Bike Saddle Reviews - 9 saddles under $200
WTB - Shadow V Stealth | Best Mountain Bike Saddles | Tibesti
;) breeze :mad:

#962
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

Sziasztok,

fehér, 200gr körüli nyerget keresek. Tudtok ajánlani ezek alapján valamit. Olyat ami nem csak dísznek van a bringán, hanem ülni is lehet rajta, mert elfogadható a kényelme. :-)


Nekem Specialized Phenom SL van lassan három éve. Szeretem, de van, akinek nem jött be. Egyénfüggô, hogy a felsoroltakból melyik válik be Neked.
Posted Image

#963
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts

Sziasztok,

fehér, 200gr körüli nyerget keresek. Tudtok ajánlani ezek alapján valamit. Olyat ami nem csak dísznek van a bringán, hanem ülni is lehet rajta, mert elfogadható a kényelme. :-)


Jópárat lehetne ajánlani. Az, hogy neked melyik nem a "dísz" kategória, neked kell eldöntened.

Selle Italia SLR Gel Flow
Posted Image

Flite Team Edition
Posted Image

Ritchey WCS
Posted Image

#964
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 posts
Sziasztok,

fehér, 200gr körüli nyerget keresek. Tudtok ajánlani ezek alapján valamit. Olyat ami nem csak dísznek van a bringán, hanem ülni is lehet rajta, mert elfogadható a kényelme. :-)
;) breeze :mad:

#965
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Mostanság pár fizik nyeregbe bepattintottak néhány titán pálcát.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#966
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Nem tudom hogy próbáltad a pálca hajlítást, de én úgy képzelném el a dolgot, ha próbálkoznék vele, mint egy íj felajzását. Azt úgy szokták, hogy a két láb közé véve, a vége meg van támasztva az egyik lábbal kívûlrõl, a közepe belûlrõl a másikkal, míg az egyik kar feszíti a másik végét megint kívûlrõl, a másikkal a helyére teszik az ideget. Ezt nyeregre lefordítva két jól rögzített rúddal próbálnám, középen és a szabad végén, míg a nyeregbe helyezett véget nyomva, másik kézzel próbálnám a helyére pattintani.

#967
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Köszi! Eddig nem sikerült...
Az a vicc, hogy nem bírták volna lecsavarozhatóvá csinálni azt a tartót, ami az orrban van... a legalapabb Speci nyeregben is így van megoldva...

#968
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Még nem próbáltam, de itt azt írja valaki, hogy ne próbáld a pálcát hajlítani, hanem az elejét elõre tolva, a nyereg hátulját kell emelni.

Weight Weenies • View topic - removing/replacing saddle rails

#969
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
A pálcabehelyezés az egyik legtrükkösebb feladat, amirõl bárki meggyõzõdhetett, ha egy esés során kipattant a sín. Azt bizony csak egy spéci géppel lehet visszatenni, amit a Selle Italia maga tervezett és egyedileg készítetett!

Selle Italia gyárlátogatás ? gyárlátogatás ? Bikemag

Na ne!

#970
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Hogy lehet egy SLR nyeregbe behelyezni egy pálcát? Hajlítással nem sikerült...

#971
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
A BBB Anatomic Design CTL és a Syncros FL nyergek vannak még versenyben... valamelyikkel vannak tapasztalatok hosszabb/rövidebb távon?

#972
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
CB Joplin nyeregcsõrõl mik a pletykák? lehet beszerválnék egyet....

#973
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts

Veszel egy 31,6os csövet és beteszel mellé egy réteg sörösdobozt (0,1mm a falvastagsága).


Mekkora királyok vagytok, ez nem jutott eszembe! Na megyek , kiveszek egy sört a hûtõbõl, és megiszom az egészségetekre! Kap két réteget, az pont elég, ráadásul megtaláltam a régebbi B+ 31.6-os csövemet, 400mm hosszú. :)

#974
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Könnyû és tartós nyerget keresek, amit nem kell esõtõl-széltõl védenem és nem kapok szívrohamot, ha néha saras lesz... és persze még az ára is elfogadható.

Az alábbiakról mi a véleményetek?

Syncros FL
Acor ASD-2704
régi Selle Italia Flite Titanium
WTB Silverado
BBB Anatomic Design

Vagy más tippek? (Persze tetszik ám a Specialized Phenom/Toupe vagy a Selle Italia SLR-ek is, de picit félek, hogy sérülékenyek és az áruk sem túl baráti...)


Silverado van az ss montimon, és imádom. Az egyém cromo pálcás, olcsóbbik, 240 g.

#975
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Nemrég kérdeztem a 31.8-as nyeregcsõ problémámat. (köszönöm utólag is a segítséget) Sajnos ekkora csövet nem találok semerre, még 350-est sem, nemhogy 400mm hosszút. Mostmár azértse adom el az imádott Ruckus vázam. :D Így maradna egy szûkítõ készítése, így ha valaki tud jó megoldást, vagy van egy jó esztergás ismerõse Budapesten, aki olcsón dolgozik, kérem ne tartsa magában. (vagy ha van ilyen nyeregcsöve elfekvõben :P )


Veszel egy 31,6os csövet és beteszel mellé egy réteg sörösdobozt (0,1mm a falvastagsága).


A sebesség mindent megold.

 


#976
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
írjál kiskubai-nak priváT

szerk:
31,6mm, 450mm + sörösdoboz akkor:
http://bringabutik.h...cso-27-2mm.html
meg ahogy nézem egy halom 31,6-os BBB-bõl van 450mm hosszú is.

31,8mm viszont csak 350mm
http://bringabutik.h...yeregcso-6.html

#977
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Nemrég kérdeztem a 31.8-as nyeregcsõ problémámat. (köszönöm utólag is a segítséget) Sajnos ekkora csövet nem találok semerre, még 350-est sem, nemhogy 400mm hosszút. Mostmár azértse adom el az imádott Ruckus vázam. :D Így maradna egy szûkítõ készítése, így ha valaki tud jó megoldást, vagy van egy jó esztergás ismerõse Budapesten, aki olcsón dolgozik, kérem ne tartsa magában. (vagy ha van ilyen nyeregcsöve elfekvõben :P )

#978
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
Acor-ból idén nem volt deszka... a legkönnyebb változat "papíron" 221g, mérve 237gr és nem is ragadott magával. A Decathlon honlapján szintén nem találtam ilyesmit, bár rémlik, hogy régen volt nekik.

#979
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
bikepos road. Jól bírja. Vagy az ugyanilyen deszka acor is jó lehet sztem. Decathloneban is van olcsón deszka carbon.

#980
drotos.toth

drotos.toth

    vendég

  • fórumtag
  • 201 posts
Országútin Toupe-t használok, de igencsak szomorkodnék, ha terepen sikerülne tönkrevágni... egy külön példányt vásárolni a montira meg elég nagy luxus lenne. (Legalábbis mostanában fájdalmasan érintene.)