Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#861
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha annyi az eltérés akkor nem, de attól hogy neked még szimpatikus egy nyereg még nem biztos hogy te is be jössz majd neki.
Nekem az 5. nyergem van és erre mondom azt hogy kényelmes mondjuk ez néz ki az összes közül a legfapadosabbnak. Az elõzõ 4 max 20-30km után kényelmetlen volt.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#862
szabop27

szabop27

    vendég

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Sziasztok!

A Ritchey Comp Biomax, és ennek a Pro változata közti 40 gramm különbség megéri a majd' dupla árat?
Új nyerget szeretnék, ezek tûnnek a legszimpatikusabbnak, csak nem tudom, hogy megéri-e áldozni a CrMo pálca és egyéb apró eltérések miatt.

#863
Krisz85Bp

Krisz85Bp

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás

Ha kicsit visszább olvasol,sok hasznos infot szerezhetsz.;)


Uhh, igen, elkövettem azt a hibát, hogy nem olvastam vissza. Felhívtam a Bringaland-et és közölték, hogy van olyan kütyüjük, amire ha ráülök megállapítható kb. milyen széles nyereg kell.
A gond csak akkor lesz, ha ugyanazt a nyeregszélességet hozza ki, mint amit most használok :S

#864
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Na megrendeltem a Speci Toupe nyergemet. Ha minden jól megy csütörtökön már meg is kapom.
A popóm egészsége miatt remélem is! :)

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#865
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Sziasztok!

Azzal a nagy gonddal küszködöm, hogy mióta rendszeresen edzem a bringámon (két hónapja) egyre jobban nem bírom a nyerget, próbáltam már kismillió beállítást, de szerintem a formájával lehet a gond.

Valaki tud olyan üzletet konkrétan, ahol ki lehet próbálni több montis nyerget, ill. hallottam olyat is, hogy vannak üzletek, ahol meg is tudják határozni , hogy a csipõ, medence paramétereimhez milyen nyereg illik, valami ráülõs dologgal, de ezt csak hallottam. Bármilyen infót nagyon köszönök.


Ha kicsit visszább olvasol,sok hasznos infot szerezhetsz.;)

#866
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sziasztok!

Azzal a nagy gonddal küszködöm, hogy mióta rendszeresen edzem a bringámon (két hónapja) egyre jobban nem bírom a nyerget, próbáltam már kismillió beállítást, de szerintem a formájával lehet a gond.

Valaki tud olyan üzletet konkrétan, ahol ki lehet próbálni több montis nyerget, ill. hallottam olyat is, hogy vannak üzletek, ahol meg is tudják határozni , hogy a csipõ, medence paramétereimhez milyen nyereg illik, valami ráülõs dologgal, de ezt csak hallottam. Bármilyen infót nagyon köszönök.


decathlonban vissza lehet vinni minden cuccot cserére pár napon belül és nem szoktak genyózni vele

ott van párféle selle italia nyereg, és csomagolás is olyan, hogy gyorskötözvel vissza tudod állítani a gyári állapotot, ha pedig felszerelénél teszel szigetelõ szalagot a sínre, akkor az sem karcolódik

még így én sem vettem nyerget, de tippeket kértél

#867
Krisz85Bp

Krisz85Bp

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sziasztok!

Azzal a nagy gonddal küszködöm, hogy mióta rendszeresen edzem a bringámon (két hónapja) egyre jobban nem bírom a nyerget, próbáltam már kismillió beállítást, de szerintem a formájával lehet a gond.

Valaki tud olyan üzletet konkrétan, ahol ki lehet próbálni több montis nyerget, ill. hallottam olyat is, hogy vannak üzletek, ahol meg is tudják határozni , hogy a csipõ, medence paramétereimhez milyen nyereg illik, valami ráülõs dologgal, de ezt csak hallottam. Bármilyen infót nagyon köszönök.

#868
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Szerintem házilag is le tudod mérni azt,hogy az ülõcsontjaid milyen távolságra vannak egymástól,ez alapján válassz nyerget.én a sík hátsó résszel rendelkezõ nyergekre esküszöm.amiket eddig használtam:Koski fastback,Trinity "lyukas"középpel,Bike Positive-ben is találtam ilyen kialakításút.ezek mind megvannak 135mm szélesek és nem is nyomnak középen sem az érzékenyebb zónában.férfiaknak is lehet szélesebb a medencéjük.
Magellan-os

#869
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Ez jó kérdés, Borsodban biztos nincs.
"Ride today, heal tomorrow"

#870
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
A Bringaland-ben van komplett Body Geometry felmérés, gondolom ott jó eséllyel.

#871
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
És hol van ilyen?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#872
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás

Keress egy olyan üzletet, ahol van Specialized ülésszélesség teszter.


Azt én is ajánlom,nekem is bejött a nyereg amit az alapján választottam.

#873
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Állítgattam, de nem lett jobb, sõt kényelmetlenebb. De szerencsére azt hiszem meglett a probléma. Lemértem a nyereg szélességét, csak 120mm. Én teljesen abban a tudatban voltam, hogy 130-as, de nem tudom miért. Szóval szerintem túl keskeny. Legalább egy 130-as kellene, de lehet hogy 140 körüli. Kérdésem az lenne, hogy hogy lehet megfelelõen kiválasztani a nyeregszélességet? Gondolom van valami köze a magasságnak, testsúlynak is.

Keress egy olyan üzletet, ahol van Specialized ülésszélesség teszter.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#874
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

Probáltad a nyerget +- irányba azaz,föé ls lefele megbilenteni egy kicsit.

Állítgattam, de nem lett jobb, sõt kényelmetlenebb. De szerencsére azt hiszem meglett a probléma. Lemértem a nyereg szélességét, csak 120mm. Én teljesen abban a tudatban voltam, hogy 130-as, de nem tudom miért. Szóval szerintem túl keskeny. Legalább egy 130-as kellene, de lehet hogy 140 körüli. Kérdésem az lenne, hogy hogy lehet megfelelõen kiválasztani a nyeregszélességet? Gondolom van valami köze a magasságnak, testsúlynak is.
"Ride today, heal tomorrow"

#875
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Van ismerösöm aki használ ful karbon nyerget és elmondása szerint tök kényelmes, szerintem a nyereg vagy passzol az alfeledhez és akkor nagyon kényelmes vagy nem és akkor pár kili is maga a pokol.De egy bizonyos kilométer után a legtutibb nyereg is kezd kényelmetlenné válni,ez mindenkinél más nekem föleg aszfalton gond 100 km körül de ez betudhato a nagy sulyomnak is
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#876
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

aki csak betétes nadrággal tud menni 10 km-nél többet annak vagy szar a nyerge, vagy nem passzol a seggéhez és/vagy a bringa geometriájához


Probáld meg karbon nyereggel csak azt tudom mondani 30km után lefordulsz a bringáról :D

#877
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Azt, hogy ne superman-pózban tekerjünk.


A sebesség mindent megold.

 


#878
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
És mi célt szolgál eme szabály?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#879
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás

Hülyeséget írsz, szóltam. :)
Annyit a monoblokk feletti ülésrõl, hogy az uci szabály szerint a nyereg orrának, minimum 5cm-rel kell hátrébb lenni a középcsapágy függõleges síkjától.


Szép nagy bakot lõttem, valamit nagyon félre néztem. :)
Akkor akár még az is lehet h jó helyen ülök, köszi MJani01!

#880
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ez már inkább ide tartozó kérdés. üléspozíció....
Oldalról rátekintve a gépemre feltûnt, hogy mivel pár cm (mérve kb 2,5-2,7cm) hátranyúlása van a nyetegcsövemnek elég érdekes helyen ülök. Kb a monoblokk és a hátsó agy tengelye közti táv (hajtókar felõl számolva) kicsivel több mint a felénél ülök, meg merem kockáztatni, hogy 2/3-ánál. Valami olyasmit olvastam itt, hogy a jó üléspozíció-nál fontos, hogy nagyjából a monoblokk felett helyezkedjünk el, de szóljatok a hülyeséget írok. Ezért gondoltam egy hátranyúlás mentes nyeregcsõ beszerzésére, már ha az segítene.

Hülyeséget írsz, szóltam. :)
Annyit a monoblokk feletti ülésrõl, hogy az uci szabály szerint a nyereg orrának, minimum 5cm-rel kell hátrébb lenni a középcsapágy függõleges síkjától.


A sebesség mindent megold.