Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#741
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts

Az is jó lehet, vagy Specialized BG Windie XC, emlékeim szerint 5e Ft körül vettük. A jó szélesség kiválasztása a fontos. Az az egyik low-budget trükk, hogy egyenes felületû székre egy darab kartonpapírt kell tenni, de olyat, aminek az egyik felén nincs papír, hanem kilátszik a hullámos merevítõ rész, ami belül szokott lenni. Erre kell ráülni, és a két benyomódás közepe közti távolságot kell megmérni. Szintén hasonló trükk, hogy egyenes ülõfelületû székre valamilyen nagyon alacsony szivacsot tenni, rá háztartási alufóliát, arra ráülni és megmérni a két "ülõcsont" közti távolságot.
Sajnos a legfontosabbra nem emlékezem, hogy milyen mért értékhez milyen széles nyereg való:-), de mintha az ehavi vagy múlt havi német Bike Magazinban cikkeztek volna errõl.


ebben a milyen széles csonthoz milyen széles nyereg kell dologban valaki tudna segíteni?google-ban nem találtam értelmes írást

#742
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Hosszabb távon azért is nyom jobban a nyereg, mert elfárad a lábatok, karotok, hátatok és a nyeregre több súly kerül.


A sebesség mindent megold.

 


#743
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Bármilyen nyerget is veszel az egy darabig kényelmetlen lesz, be kell törnie. Én a keményebb nyeregre szavazok. Próbáld megmérni az ülõcsontjaid szélességét. Ülj rá valami hab szerû anyagra amiben benne marad a lenyomat és gyorsan mérd le. Ebbõl nagyjából megvan milyen szélességû nyereg kell. Ebbõl indulj ki szerintem és utána jöhetnek a különbözõ márkák. De javítsatok ki ha nem jó l mondtam valamit...:)

#744
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts
Szerintem az lesz akkor hogy elkezdek kölcsönkéregetni nyergeket és majd meglátjuk. 100km felett már én sem bírom, akkor már égetném el a nyerget a francba. 80km-ig olyan 2 holtpont szokott jönni. És mégcsak nem is terepen megyek.

#745
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Hát 2 hónap alatt most mentem majd 500-at, de most már 3 hete úgy fáj a seggem, hogy melóban minden felüléskor és leüléskor jajdulok :D Ilyen még soha nem volt, 3 hétig nem múlt el. Ekkor döntöttem el hogy a Royalnak mennie kell a garázsba a B+ mellé. Viszonylag hátul ülök a nyergen, elöl nem tudok ülni. Bírni bírom, mert hát bírnom kell, de ha lenne kényelmesebb akkor váltanék. De azt már csak akkor tudom meg ha váltottam. Nehéz ügy ez :D


Az nem sok.
Vagy nagyon rossz a nyerged (nem neked való) vagy a beállítása vagy rosszul ülsz a nyergen.
A neked tökéletes nyereg megtalálása nem egyszerû dolog, próbálgatni, próbálgatni, egy egész vagyon is rámehet. :)


A sebesség mindent megold.

 


#746
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Nekem ált 60-70km terp után válnak kényelmetlenné 100 felett már minden az legalábbis nekem. Eddig egy ránézésre nagyon fapados nyergem volt kb 5-7mm vastag volt , de kényelmesnek találtam most egy másik van azt úgy találtam hogy cseréltem bringát a barátommal pár km erejéig. Az biztos hogy reklám és fénykép alapján nem vennék nyerget, ha itt vissza olvasol x oldalt van bejegyzés ahol üzletet linkeltek ahol kaució ellenében lehet kipróbálni nyergeket ez számodra is járható út lesz. Azt hiszem selléket persze nem a legolcsóbbakat.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#747
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts
Hát 2 hónap alatt most mentem majd 500-at, de most már 3 hete úgy fáj a seggem, hogy melóban minden felüléskor és leüléskor jajdulok :D Ilyen még soha nem volt, 3 hétig nem múlt el. Ekkor döntöttem el hogy a Royalnak mennie kell a garázsba a B+ mellé. Viszonylag hátul ülök a nyergen, elöl nem tudok ülni. Bírni bírom, mert hát bírnom kell, de ha lenne kényelmesebb akkor váltanék. De azt már csak akkor tudom meg ha váltottam. Nehéz ügy ez :D

#748
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A másik dolog, hogy aki sokat teker az megtanul ülni nyergen és "hozzátörik" a segge is nyereghez.


A sebesség mindent megold.

 


#749
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts
Éreztem hogy ez lesz a válasz...Próbaseggelek már 3 nyereg óta de valahogy nem az igazi. Segget nem tudok cserélni, nyerget még igen :) Szóval ezek a sportnyergek jók elvileg?

#750
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Erre csak egy megoldás van próbasegg :(
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#751
grigo

grigo

    vendég

  • fórumtag
  • 63 posts

bocs, most nézem megint ez még az elõzõ szériás (amugy baromi ritka) max flite, a mostaninak az orrában ott a lyuk, meg benne a piros karika:
Feltöltött kép
ennek is ott körül volt a kisker ára, de igy visszagondolva legalább 3 éves.

Sziasztok, jó hogy pont elkaptam egy ilyen képet. A kérdésem az elnne hogy mennyire kényelmesek ezek az ún. sportnyergek.
100kg felett vagyok és tudom hogy erre nem lehet válaszolni. Most egy Selle Royal Mach van alattam. Vagy 2-3 évig tûrhetõ volt, de most egyre kevésbé tudom tolerálni. Arra gondoltam hogy ezeknek puha a felülete (nyomkodni lehet :D ) és mi lenne ha úgy váltanék hogy sportos irányba.
Elvileg az is logikus lehet hogy a sportolóknak kifejlesztett nyergek kényelmesek, hiszen napi sok sok km-t tolnak le.
A kérdésem az hogy szerintetek van rá esély hogy kényelmi szempontból javul a helyzetem ha egy ilyen vékony keményebb sportos nyerget választok? Van már valakinek ilyen tapasztalata, hogy puhábbról váltott sportosra?

Sajnos ahány segg annyi megoldás, de hátha volt hozzám hasonló szerencsétlen ;)

#752
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

barátnõmnek kellene nyereg,rövid túrákra,sportosabb típusú.olyan 5e forint körül ki milyen nyerget ajánlana erre a célra?WTB speedshe?


Az is jó lehet, vagy Specialized BG Windie XC, emlékeim szerint 5e Ft körül vettük. A jó szélesség kiválasztása a fontos. Az az egyik low-budget trükk, hogy egyenes felületû székre egy darab kartonpapírt kell tenni, de olyat, aminek az egyik felén nincs papír, hanem kilátszik a hullámos merevítõ rész, ami belül szokott lenni. Erre kell ráülni, és a két benyomódás közepe közti távolságot kell megmérni. Szintén hasonló trükk, hogy egyenes ülõfelületû székre valamilyen nagyon alacsony szivacsot tenni, rá háztartási alufóliát, arra ráülni és megmérni a két "ülõcsont" közti távolságot.
Sajnos a legfontosabbra nem emlékezem, hogy milyen mért értékhez milyen széles nyereg való:-), de mintha az ehavi vagy múlt havi német Bike Magazinban cikkeztek volna errõl.

#753
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
barátnõmnek kellene nyereg,rövid túrákra,sportosabb típusú.olyan 5e forint körül ki milyen nyerget ajánlana erre a célra?WTB speedshe?

#754
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts
Nekem nagyon bevált a Max Flite Gel Flow (2010). Ezelõtt 130mm-es nyereggel mentem, majd váltottam erre. Istenem, miért nem korábban?! Tudom egyéni, hogy kinek milyen széles kell, de nekem maga a kánaán.

#755
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
teljesen igazad van, illene visszaolvasni, szeretnék is, csak nem nagyon van rá idõm :(
akkor konkrétan, errõl mit gondolsz: Selle Italia SLR XC TT ?

#756
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Szerintem elsõ körben olvas vissza, sok hasznos dolog van itt.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#757
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
sziasztok! tundátok tanácsot adni, hogy milyen nyerget vegyek? MTB-re kellene, általában xc felhasználásra, kemény hegyi terepen, 70-80km-es túrákra, 90kg-os bringásnak. nem mondom, hogy az ára nem számít, de végre tényleg valami nagyon jót szeretnék.

#758
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Már regeltem emiatt a vaterán, de nem tudok neki üzenni:( nem ellenõrzött felhasználó vagyok vagymi, az sms regisztráció meg nem megy :(
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#759
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

a q-bik az a cube-nak gyártott oem nyereg, de bizonyos ár-érzékeny piacokon (pl mienk) bevezetik/bevezették.
szerintem amugy baromi jó kis nyereg, és a formája is nagyon jó (optikailag)

Értem.

Áááá, a 3.1415csába, hogy lemaradtam! Eddig a legkényelmesebb nyereg, amit próbáltam, most is ez van a montin, csak már rojtosra használtam. Az új széria meg asszem 5mm-el keskenyebb, pont mint a C2, azt meg nem tudtam megszokni :(
15ért ingyé volt...


Nem vette meg senki, még lehet újra felteszi.


A sebesség mindent megold.

 


#760
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Ez miféle flite lehet? Selle Italia nyereg

Áááá, a 3.1415csába, hogy lemaradtam! Eddig a legkényelmesebb nyereg, amit próbáltam, most is ez van a montin, csak már rojtosra használtam. Az új széria meg asszem 5mm-el keskenyebb, pont mint a C2, azt meg nem tudtam megszokni :(
15ért ingyé volt...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.