Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#561
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
soft athletic
majd holnap megmérem most nincs kedvem (kis hõemelkedéssel) kimenni a garázsba . de alig szélesebb mint a wtb speed v.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#562
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Tig, ha egyszer lesz idõd, megmérhetnéd annak a nyeregnek a szélességét, hosszát.
Neked amúgy melyik van, Respiro Athletic, vagy Moderate?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#563
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

WTB Laser-V comp-ra gondolsz?
.


teljesen mindegy melyik laser, formára azonosak, de spec amit én próbáltam az a legolcsobb oem változat (kona) volt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#564
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
WTB Laser-V comp-ra gondolsz?
Nézegettem párat, a Sportourer a legszimpatikusabb, esetleg ezekrõl valakinek valami vélemény, tapasztalat?
Syncros AM nyereg (Nyereg | Nyereg) | Kerékpár Webshop
Selle Italia Q-Bik nyereg
Scott MTB nyereg
SPORTOURER X-RACE GEL FLOW NYEREG - FEHÉR - Bringa Butik Webáruház

Kb. 10 ezer forintot tudok majd rászánni.

#565
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Köszi a segítséget, hát én se vagyok pehelysúlyú (~110), most WTB Rocket V van, de szeretném lecserélni mert elég kényelmetlen nekem, ezt a Selle nyerget dekába megtapiztam, ott jónak tûnt, nem olyan kemény mint a mostani. Az a baj hogy nyereg téren aztán semmi tapasztalat, ötlet, hogy milyet kéne vennem, mert ez a WTB nyereg a 2007-es Cruxomon volt, (elsõ bringa) azóta ezt használom a fullyn is, de kb 3-4 óra ülés után már kényelmetlen, kipróbálnék mást, csak tanácstalan vagyok.


wtb-bõl a laser volt ami nekem nagyon bejött. "szerencsére" itthon nem forgalmazzák.


azt meg amit elözõ oldalon linkeltem, adott esetben próbálható. eddig a legjobb pedig én is végigültam vagy 3 féle specit is többek közt.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#566
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Sajnos én is a negyedik nyeregnél tartok. Mindegyiknek van elõnye, de összességében egyik sem tökéletes. A Speci, ami már majdnem megközelíti, de abból is jó lenne egy kevésbé szivacsozott, középen kivágott, anyagában rugalmas típus...talán egy 143 mm-es Toupe...csak még "gyúrnom" kell az árára :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#567
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás

Nekem van ilyenem. A középsõ kivágás kényelmessé tette, vékony a szivacsozása, de mivel az alatta lévõ váz is rugalmas, ez meg sem érzõdik (igaz, nem a pillesúlyúak közzé tartozom).
Ami miatt nem vált be, az az, hogy hosszabb távon (80-100 km), terepen is, nagyon nyomta a farpofáimat. Az ülõfelület kb. 135 mm, ha neked bejönnek az ilyen szélességû nyergek, akkor jó lehet.
Én visszatértem a 143-as Specialized Rival-hoz.


Köszi a segítséget, hát én se vagyok pehelysúlyú (~110), most WTB Rocket V van, de szeretném lecserélni mert elég kényelmetlen nekem, ezt a Selle nyerget dekába megtapiztam, ott jónak tûnt, nem olyan kemény mint a mostani. Az a baj hogy nyereg téren aztán semmi tapasztalat, ötlet, hogy milyet kéne vennem, mert ez a WTB nyereg a 2007-es Cruxomon volt, (elsõ bringa) azóta ezt használom a fullyn is, de kb 3-4 óra ülés után már kényelmetlen, kipróbálnék mást, csak tanácstalan vagyok.

#568
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ezzel a nyereggel?
Decathlon - biciklik - kerékpárok alkatrészek nyereg SELLE ITALIA - Italia nyereg SELLE ITALIA - kényelmes sportos használatra.

Köszi a segítséget!


Nekem van ilyenem. A középsõ kivágás kényelmessé tette, vékony a szivacsozása, de mivel az alatta lévõ váz is rugalmas, ez meg sem érzõdik (igaz, nem a pillesúlyúak közzé tartozom).
Ami miatt nem vált be, az az, hogy hosszabb távon (80-100 km), terepen is, nagyon nyomta a farpofáimat. Az ülõfelület kb. 135 mm, ha neked bejönnek az ilyen szélességû nyergek, akkor jó lehet.
Én visszatértem a 143-as Specialized Rival-hoz.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#569
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Tud valaki olyan boltot Budapesten, ahol árulnak speci nyergeket? Vagy esetleg van valakinek elfekvõben 143mmes? Szeretnék valahol kipróbálni egyet.
Köszi: M

#570
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ezzel a nyereggel?
Decathlon - biciklik - kerékpárok alkatrészek nyereg SELLE ITALIA - Italia nyereg SELLE ITALIA - kényelmes sportos használatra.

Köszi a segítséget!

#571
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Halihó!
Van valakinek tapasztalata SMP nyereggel kapcsolatban?
Köszi: Matej


Én nem rég vettem - kb. 2 hónapja - egy SMP Dynamic nyerget. Nekem nagyon bejött, bár igaz, amit írnak róla, hogy több idõt igényel a pontos és kényelmes beállítása, de azután sokkal kényelmesebb mint pl. az elõzõ Fizik nyergem. De ez ugye csak egy vélemény, mert egy barátom is vett igaz olcsóbb fajtát - de neki nem igazán jött be a dolog. Mindenesetre nekem az eddigi legjobb nyergem, az biztos.

Ha a környéken laknál, kipróbálhatnád az enyémet, mielõtt veszel esetleg, de Pest elég messze van innen sajna.

#572
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Halihó!
Van valakinek tapasztalata SMP nyereggel kapcsolatban?
Köszi: Matej

#573
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Vélemények alapján lutri nyerget venni, nem biztos, hogy Neked is bejön. Van egy C2-m, amit nem használok, kölcsön tudom adni, hogy kipróbáld, dobj egy privit.

#574
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás
Hello!

Az alábbi két nyereg valamelyikével van bárkinek is bármi tapasztalata?
Sanos a tesztbikeon senki nem ír róluk semmit, illetve a másodikról kb 4 mondatot, de az nem gyõzött meg.

selle italia randonneur flow leather
selle italia c2 genuin gel

120-130 kilóval megyek rá montin! Eddig a merida nyergeit használtam, amik eléggé bejöttek, de azt a nyerget nem lehet sehol sem kapni, ami most fent van a bringámon, és szegény hullára szét van esve!

Ezeknek az ára most 13-14k körül találtam, mondjuk olcsóbb nyereg is érdekel drágábra meg biztos nem tellik! (gondoltam ha selle akkor csak jó!)

#575
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

no szörnyülködjetek
újítottam egy ilyet és baromi jó
https://lh3.googleus...ict%2520586.jpg

ú, öregszel? :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#576
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.251 hozzászólás
  • LocationSvájc
meg kell mérni pontosan mennyi a falvastagsága a sörösdoboznak. Ha 0.1mm akkor tökéletes, kivágsz belõle egy 100x95 ös kockát és kész is (100mm a magasága, 95 a kerülete)
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#577
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Mit mondanak a csillagok arról ha 31,8as helyre 31,6os nyeregcsövet raknék? Urban legend szerint hallottam párszor a sörösdobozt hézagolónak, gyakorlatban azért ez nem olyan tuti hogy menne... Megköszönnék vmi tippet...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#578
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

mennyi idõ után érezted igazán kényelmesnek?

Egy nyeregnek adok legalább 800-1000km-t miután eldöntöm, h jó-e nekem v sem.

#579
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Nekem bevált.Sokadik nyergem után talán megtaláltam benne az Igazit.Nyár óta megelégedéssel használom a montimon.


mennyi idõ után érezted igazán kényelmesnek?

#580
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

sziasztok,
specialized phenom sl nyereggel milyen tapasztalatok vannak?
kösz, tg

Nekem bevált.Sokadik nyergem után talán megtaláltam benne az Igazit.Nyár óta megelégedéssel használom a montimon.