Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#481
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Ket fajatat lattam eddig.
Paralelogramma amin belul van a rugo.
Baj az hogy a peselyei kikotyogosodnak es oldaliranyban is elkezd mozogni.
Utana napok kerdese hogy a foldozvagd mergedben

Masik ami olyan mint a telo.ket cso egymasban csuszkal.ez a hossz tengelye korul fog kotyogni.
A vegeredmeny ugyan az.

Es mindezt kb 3-5cm mozgasert?!
Nem eri meg

Edit:teljesen felreertettem.masik topikban. Volt szo a rugos ny csorol.onnan ragadt az agyamba.

#482
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
...de mi az a hosszú idõ? Én még nem találtam olyan nyerget ami 2-300km-es folyamatos tekerés után ne hagyna "nyomot". Kompenzáld egy jó gatyával.

Ridley Noah Fast 


#483
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Mit jelent h parasztvakításnak tûnnek?

Nem csillapítanak, vagy a túlzott rugózástól kényelmetlen? Vagy gátolja a tempós tekerést?

#484
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Én inkább normális nyerget vennék. Ezek a rugós nyergek eléggé parasztvakításnak tûnnek.
Vannak levegõs nyeregcsövek, de azok annyiba kerülnek mint egy komoly levegõs elsõ teló.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#485
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Mi az általános vélemény a rugós nyergekrõl?
Egy túra / cross bringára kellene, amin hosszú idõt kell eltöltenem egyhuzamban. Ezen kívül néha csomagok nélkül rövidebb, de tempósabb utakra is használnám. Enyhe terepen, és sok rossz betonúton visz az utam általában, elég ritka a komolyabb terep és a tükör aszfalt.
Kérdés, hogy milyen hátrányai lehetnek egy rugós nyeregnek egy nem rugóshoz képest?

Köszi!

#486
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
azota vettem egy endurat - ez relativ olcso volt (6k), bar ha ugy nezzuk, hogy egy alsogatyaert adtam ki ennyi penzt, akkor megsem :) de tesztnek jo lesz, ezt fel tudom venni minden ala. amugy a dobozan rendesen szerepel, hogy "undershort", erdekes, hogy mashol ezt nem emelik ki. ranezesre nem gagyi a betet.

#487
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

lehet ilyen betetet venni kulon? a gyaro oldalan latom, de nem talalok kulon termek ra, csak gatyat. ez a legegyszerubb mas ala huzhato nadragjuk?
Shorts

enduranak van ilyen olcsobb, alsonacinak kinezo gatyaja:
Men's Mesh Clickfast Liner

ezek milyenek? ez rendes gatya, vagy ezt vmi ala szanjak?



lehet. én probike-ban vettem, szerintm most is van.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#488
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás
Ezek nem rendes gatyák, hanem pl. hétköznapi, nem betétes gatya alá felvehetõ alsónadrágok, amikben van egy szivacsbetét.
Marci

#489
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

abba igen
én paerl izumi betéteket használok, nagyon jók, és tartósak is. bár mostanában kezdek visszaszokni bõgatyáról a ratyinacira.


lehet ilyen betetet venni kulon? a gyaro oldalan latom, de nem talalok kulon termek ra, csak gatyat. ez a legegyszerubb mas ala huzhato nadragjuk?
http://www.pearlizum...e-11111113.html

enduranak van ilyen olcsobb, alsonacinak kinezo gatyaja:
Men's Mesh Clickfast Liner

ezek milyenek? ez rendes gatya, vagy ezt vmi ala szanjak?

#490
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Köszi, akkor kipróbálom én is a Respiro-t! :)

Szerintem nem fogod megbánni. :-) Majd jelezz vissza kérlek a tapasztalatokról.

Ridley Noah Fast 


#491
lizso

lizso

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Köszi, akkor kipróbálom én is a Respiro-t! :)

#492
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Nekem a bicajon gyárilag Selle Royal Mach ülés van ami bacajos nadrág nélkül kényelmetlen(mint az összes hasonló ülés), bicajos nadrággal meg baromi jó, ha sokat tekerek és hazamegyek nem azzal foglalkozom hogy jaj de fáj az ülepem! ;-)

#493
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Sziasztok,

Kellys Neos cross trekking bringámon még az eredeti KBIX CRX PRO-Comp nyereg van, amit 3 év alatt sem sikerült megszoknom. Hiába van betétes nadrág, 20 km után már nagyon kényelmetlen.

Selle Royalokat nézegettem. A honlapjukon van fenn egy kiválasztási segédlet, a gerinc úttal bezárt szöge szerint. Ez alapján gondolom, hogy a Sport változat (15 fok) országúti bringákra való. Szerintetek az Athletic (30) vagy a Moderate (60) való inkább erre a cross trrekkingre?
A változatok közül melyiket lehet érdemes választani? A Respiro Soft már szemre is gyönyörû barátságos, de Ergogel Plugin, Lookin, Ellipse is szimpatikus.... :)))
Ki lehet ezeket próbálni valahol

...hát a trekkingre nekem sem volt egyszerû nyerget választani, a hetedik jött be, az általad említett SR Respiro soft. A sport az outi nyereg nem ajánlom. Próbáltam a moderate-t, túl széles volt, így nagyon kényelmetlen. Maradtam a az athletic-nél. Nem akarok nekik reklámot csinálni de tényleg f@..sza! Kényelmes (és itt a hosszútávú kerékpározásról beszélek, ami 100-150 felett van), speciális gél töltése elnyeli a vibrációt, és valóban érezhetõ az alatta áramló levegõ. Szerintem elég ronda egy nyereg, de mivel ülök rajta és kényelmes így nem érdekel. :-) Csak ajánlani tudom. Ami még kényelmes volt az a Selle SMP trk nyereg. Egy évet használtam, majd eladtam mert egy újabb kiadással állt elõ a cég ebbõl a fajtából, lecseréltem, de az már nem volt annyira jó nekem, így utólag sajnálom már, és az ára is barátságos. Sokan szeretik ezt a típust is. Azt sajnos nem tudom, h hol lehet kipróbálni õket, talán a probike-nál? Ennek nézz utána.

Ridley Noah Fast 


#494
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

gatyaba milyen betet ajanlotok? nekem csak ilyen olcso dekas van, de az sz*rt se er... inkabb nem is hasznalom.

..nem tudok nyilatkozni csak a Bicycle Line gatyákról, nekem nagyon bejött, igazán jók a betétjei, ezért nem is keresek más márkát. Van amiben géles betét van, nagyon állat. 100km feletti tekerésnél sem fáj a hátsóm, bár ez nyereg függõ is. Ezeket a gatyákat outin használom, a trekkingen komfortosabb a nyereg oda jó a "gagyibb" is. :-)

Ridley Noah Fast 


#495
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Jó a ratyinaci ha nem fénylõ anyagból van. A fénylõ az tényleg nagyon ratyi. :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#496
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

lehet, illetve erdemes kulon betetet venni? freeride gatyat hasznalok, mert azon nagy zsebek vannak :)


abba igen
én paerl izumi betéteket használok, nagyon jók, és tartósak is. bár mostanában kezdek visszaszokni bõgatyáról a ratyinacira.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#497
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
lehet, illetve erdemes kulon betetet venni? freeride gatyat hasznalok, mert azon nagy zsebek vannak :)

#498
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Legjobb betéteim a Speckó nadrágokban vannak. Az Endura is elég jó

#499
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
gatyaba milyen betet ajanlotok? nekem csak ilyen olcso dekas van, de az sz*rt se er... inkabb nem is hasznalom.

#500
lizso

lizso

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok,

Kellys Neos cross trekking bringámon még az eredeti KBIX CRX PRO-Comp nyereg van, amit 3 év alatt sem sikerült megszoknom. Hiába van betétes nadrág, 20 km után már nagyon kényelmetlen.

Selle Royalokat nézegettem. A honlapjukon van fenn egy kiválasztási segédlet, a gerinc úttal bezárt szöge szerint. Ez alapján gondolom, hogy a Sport változat (15 fok) országúti bringákra való. Szerintetek az Athletic (30) vagy a Moderate (60) való inkább erre a cross trrekkingre?
A változatok közül melyiket lehet érdemes választani? A Respiro Soft már szemre is gyönyörû barátságos, de Ergogel Plugin, Lookin, Ellipse is szimpatikus.... :)))
Ki lehet ezeket próbálni valahol