Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2761
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
azóta hallom a nyikorgást, mióta a WTB van fönt. volt már koszos a sín+nyeregcsõ találkozás, de az inkább olyan recsegésszerû hangot produkált, most ilyen cincogó hangot hallok. ezért is kérdeztem

hazamegyek, szétszedem...

reti: zsír új a nyereg, egyenes pálcákkal. nullkilométeresen is cincogott

a kbix-rõl pont' azé' érdeklõdtem, hátha használ valaki ilyet. nem hiszem hogy gagyi a kidolgozás, némely jobb Kelly's ezzel van szerelve...

WTB szerintem nagyon jó, csak hát nehéz (meg cincog...)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2762
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nem szükségszerüen.. lehet csak igénytelen a befogója a nyeregcsõnek.
a nyerget fogja jól. de recseg a por a két fém között.
és ez okozza a hangot
a tünetmentesítést ezálltal egy nyeregcsere oldaná meg?:)

sztem nem iylen katasztrófális a helyzet, simán csak ki kell takarítani/kicsit kenõanyagot adni neki oda.

#2763
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

ll:akkor az a Kbix titanium nem lehet rossz 7100-ért...205g!


Azért nem csak azt kell nézni, hogy milyen könnyû... nyáron vettem nyerget és ami felé leginkább húzott a szívem egy Velo Titanium volt (picivel 200g fölött és szerintem szép forma), csak olyan gányul volt összerakva, a (mû)bõr igénytelenül feltûzve a mûanyagra, szóval azt mondtam, hogy inkább legyen cro-mo pálcás, de legyen rendesen összerakva. Végül egy SDG cc nyereg lett... nem bántam meg!
Az ilyen burzsoá nyergek, mint a Fizik, Selle Italia és társai... szóval nem véletlenül kerülnek annyiba. Össze vannak rakva rendesen, nem csak divatos anyagokat használnak és kész.

Szóval Kbix nyeregben tessék megkeresni a hibát, és ha Neked belefér, akkor vedd, ha nem, nem!


Nyikorgás: a csõ nem fogja rendesen a pálcát (el van ferdülve vagy ilyesmi) - ha bekened zsírral, attól az még mozog, csak nem hallod. Kérdés, hogy megoldani akarod a problémád, vagy csak tünetmentesítést szeretnél.



#2764
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha megvannak tépve, akkor sem azért nyikorog, mert lötyög, hanem mert mocsok ment a sín, és a tartó közé.
és az nyikorog, az hótziher, mert ott más nem nagyon tud nyikorogni(mûanyag-fém csatlakozás nem csinálja, se mûbõr-mûanyag)
próbáld ki, ha nem javít, akkor írj!

#2765
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
ll: nem hiném hogy a sín nyikorog, meg van tépve mint állat...ahol a sinek a nyeregbe csatlakoznak oda nyomhatok valami kenõanyagot?

lookin nyereg: kõ nehéz mind...

valeria: hát ez az, 60 USD az 12000 HUF. én meg 2500-ért vettem, felirat stimmel, de ha megnézem a Rocket V Race képeit (eBike, wtb.com, google képkeresõ) ott egyáltalán nem így néz ki...

akkor az a Kbix titanium nem lehet rossz 7100-ért...205g!

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2766
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

-a WTB Rocket V Race nyergem nyikorog használat közben. idegesít. mit tegyek vele?


WD40/zsír a sínre
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2767
jockystone

jockystone

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás

KBIX Ultraformot használok, de nem a Titaniumot. Csak az elsõ 10 percben kényelmetlen, azután teljesen rendben lesz, és még egyszer se zsibbasztotta le a pöcsömet, mint a qrvadrága Lookin...


Nekem a Fizik jött be! Nem olcsó, de a legjobb!
:scared: Jó munkás emberek szövetsége :scared:
:cheers:
:doghouse:

#2768
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
KBIX Ultraformot használok, de nem a Titaniumot. Csak az elsõ 10 percben kényelmetlen, azután teljesen rendben lesz, és még egyszer se zsibbasztotta le a pöcsömet, mint a qrvadrága Lookin...

-a Kelly's Kbix Ultraform Titanium címû nyergét próbálta már valaki?

-a WTB Rocket V Race nyergem nyikorog használat közben. idegesít. mit tegyek vele?



#2769
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

jut eszembe: a rocket V Race mér csak 2500??? és nem hasonlít a fotókon látható önmagára...

Mert viszonylag nehéz, CrMo sínes, mûbõrös. 60 USD. Ennyi az ára.


#2770
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
jut eszembe: a rocket V Race mér csak 2500??? és nem hasonlít a fotókon látható önmagára...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2771
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
-a Kelly's Kbix Ultraform Titanium címû nyergét próbálta már valaki?

-a WTB Rocket V Race nyergem nyikorog használat közben. idegesít. mit tegyek vele?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2772
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mindamellett
nemtökmind1?!
vagy újra jön a vásároljunk nagykerben dolgot?
mindemellett a faktor árul szinte csak ilyet
következményt levonva, talán a faktor az!

minimális kombinációs készség, és logika
ha meg nem így van, azzal se mész semmire....

#2773
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
:D

és igen Simmons sokadjára játsza el a türelmetlenkedõ júzer szerepét.
lassan megérthetné mi a különbség a fórum és a chat között.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2774
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
bocsánat :D

de megigérem, hogy csak visszatérõ betegeknél leszek ilyen
simmons meg már sokadszorra súlyt le ránk

#2775
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
nono málna
kezdesz én lenni :)

#2776
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nem fogja senki helyetted felhívni a boltokat
nagykerhez meg mi a fasz közöd van, nem mind1?!

#2777
SIMMONS

SIMMONS

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
vki segítsen lécci!

#2778
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Én Aliantét nézegettem, Atlasszal nem találkoztam eddig. Hm, hm, amit mondasz a Fizikrõl, erõsen elgondolkodtat. San Marco SKN-t ismered? vagy valamelyik, CC-re és outira is jó típusát?


San Marco-t sose használtam még...Atlas a Fizik DH nyerge,hosszabb és keskenyebb mint a Dolomiti,és sajnos még inkább "púpos" tehát hosszú távon a farod és a nemes szerved közti részt nagyon kikezdi.. :P

#2779
SIMMONS

SIMMONS

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Hy!

Nem tudja vki, hogy Magyarországon ki forgalmazza a Tioga-t?? Engem a Tioga DS érdekelne, csak nemtom, hogy melyik nagykernél van Tioga.

#2780
eff

eff

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

röhögni fox;
SI Nitrox...
kb 2e,és idáig a legjobb nyereg amit próbáltam életemben
Fizik-kel óvatosan,ugyanis furcsamód középen van 1 gerincük,ahol más nyergek kivágva szoktak lenni,ami ugyan puha,de hosszú távon kellemetlen kidörzsölõs élményeket tud okozni... A Dolomitinél ez nálam olyan 9 óra után jelentkezik,Atlasnál pedig 3 óra után (mondjuk az Atlas hivatalosan DH nyereg)
szal nekem a Fizik nem beyövõs,csak rövidtávra,de az áruk annyira nem húzós és a színük flash
Ricsi nyergek nagyon kényelmesek sztem,full konzervatív forma,csak nagyon tudnak szakadni és nem úgy,mint a Fiziknél,amiknek kicsit bomlik a széle,ami ellen nem tudsz mit tenni,de legalább nem yön szét,hanem úgy,h kap 1 kicsi behatást és hmm máris filóz6sz,h honnan lesz új huzat.


Én Aliantét nézegettem, Atlasszal nem találkoztam eddig. Hm, hm, amit mondasz a Fizikrõl, erõsen elgondolkodtat. San Marco SKN-t ismered? vagy valamelyik, CC-re és outira is jó típusát?