Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2621
MPeti

MPeti

    vendég

  • fórumtag
  • 44 posts
szerintem azonnal szaladj megvenni,nekem is ilyen van és nagyon állat nyereg!!! Eszméleteln jó minõség!
A bolt is nagyon jó ahól lehet venni,mást is kapsz nála ilyen jó áron,szinte mindent!

#2622
RoDaNi

RoDaNi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
sziasztok
"SELLE SAN MARCO CUDA NYEREG" cimen fut hirdetés apron elég "ocsoé".
2450huff
vki ismer/használt ilyet?tapasztalat, vélemény?
köszi,
col

Egy nap 24 óra, egy tálcán 24 sör...EZ NEM LEHET VÉLETLEN!


#2623
MPeti

MPeti

    vendég

  • fórumtag
  • 44 posts
köszi szépen!
találtam a nyár utcai bringa butikba 590ft-ért

#2624
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Nekem egy nyeregcsõ bilincsre lenne szükségem,ami a vázba rögzíti a csövet!
35mm-es a váz átmérõje.Hol tudnék ilyet beszerezni?
És mennyi lehet kb?

bringaboltban próbáltad már ?
ár meg pár száz ft-tól .........
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2625
MPeti

MPeti

    vendég

  • fórumtag
  • 44 posts
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Nekem egy nyeregcsõ bilincsre lenne szükségem,ami a vázba rögzíti a csövet!
35mm-es a váz átmérõje.Hol tudnék ilyet beszerezni?
És mennyi lehet kb?

#2626
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Öreg csóka nem rakéta...

#2627
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
egy 6 hónapos post-ra válaszoltál :)

#2628
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Feltöltött kép A képen nem látszik, de ez a Lookin nagyjából tejeskávé színû. Amúgy "kélgyó" mintás... ...

Ha tud valaki olyan nyeregrõl esetleg ami bézs avagy "cream" (világos kávébarna) színben pompázik, esetleg helyet is tud (belföld/külföld) ahol kapni ilyet, akkor szóljon, és én nagyon-nagyon boldog leszek.


ps: a bicajos barátnõnek is vannak hátrányai mint az látható :)



#2629
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 posts
Az új ritchey nyergekrõl van valakinek tapasztalata? Kinézetre jónak tûnnek, az áruk sem horror, de kisérletezésbõl megvenni kicsit drágák.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#2630
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Na tapasztalatok 1 hónap után az új Selle Italia SLR XC Gel Flow nyeregrõl:

ami tetszett:
+iszonyat kényelmes, ennyire kényelmes nyergem még sosem volt, sokkal jobb, mint a agyonzselézett párnás puha régebbi nyergeim (LookIn Royalgel MTB, Fizik Nisene CP2) - gyakorlatilag egy 100-as körrel kezdtem, s egybõl kibírta a hátsóm (fel se tört)
+nagyon könnyû - 175 grammon áll meg a mérleg nyelve
+pálcái szuperek, kényelem nagyrészt ezeken is múlik
+zsibbadás NINCS - de pl Nisene CP-vel elõfordult, ha sokáig ugyanabban a pózban tekertem
+sima SLR-hez képest jóval strapásabb, végül is XC-re készült

ami nem tetszett:
-az ára - de ahhoz képest, hogy mindenféle BikeNegative izék is ilyen árban vannak, a ~20K pénz annyira nem is horror...
-egy nagy zakó után az oldalán felhorzsoltam a kevlar-t - ennek nem kellene esésállónak lennie? ezek szerint nem - úgyhogy némi akrilgyantával kijavítottam...
-a sínek csúsznak - megroppantani meg nem akartam õket, így picit fel kellet csiszolnom üvegsmirglivel a befogási pontoknál - nagyon sima, már-már teflon minõségû a felületkezelés, gondolom ezért mászott 1 mm / 100 km sebességgel hátra - most már nem mászik
-a bringa hátára dobást el lehet felejteni, sérülékeny - pl egy kavics megnyomása 1 hétig látszott az orrán, mire a vékony karbonlap visszaállt az eredeti helyzetébe (de visszaállt)

Szóval bevállt, ha tudtok rá vigyázni, csak ajánlani tudom.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2631
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
van titánpálcás is :)

---link---

#2632
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts

Van valakinek hosszú távú tapasztalata Brooks mtb nyereggel? Itt arra gondolok, hogy a bõr hány km után nyúlik meg, mennyire ázik el esõben, milyen tartós a felületkezelése?


Nekem nincs, de az angol fórumon istenítik a Brooksokat. Állítólag a világ lekényelmesebb nyergei. A bõr kevés ápolással 10-20 évet simán kibír, ha nem ázik el nagyon sokszor. Esõben bicózás nem különösebb gond, mert a segged úgyis rajta van. Csak kint hagyni nem szabad esõben állni. Kell neki vagy 500 kilcsi, mire teljesen betörik, de addig sem kényelmetlen. Viszont a festettek fognak is...

Szerintem drága, csúnya és nehéz.

#2633
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Abból a Tioga nyeregbõl, aminek az a fehér csík van a közepén, hányféle van?
Én úgy emlékszem, h többfélének kéne lenni...de mostanában csak 1félét látok. Ilyet: Feltöltött kép De úgy rémlik, mintha régen lett volna belõle szélesebb, meg brutálnagy is.
Vagy csak rosszul emléxem?

igen volt többféle, de a legjobbat nem nagyon hozták hozzánk, aminek nem hajlott kiflibe a pálcája egy esés után....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2634
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Van valakinek hosszú távú tapasztalata Brooks mtb nyereggel? Itt arra gondolok, hogy a bõr hány km után nyúlik meg, mennyire ázik el esõben, milyen tartós a felületkezelése?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#2635
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
szerintem nem feltétlen a tökéletesen vízszintes nyereg a megfelelõ, úgy állítsd, ahogy kényelmes

#2636
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
Mire jó a Fizik nyergeknél a hátsó részén lévõ V alakú hosszabbítás? és a vízszintezést ugye a teló beülés állapotában kell megnézni.

#2637
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 posts
Abból a Tioga nyeregbõl, aminek az a fehér csík van a közepén, hányféle van?
Én úgy emlékszem, h többfélének kéne lenni...de mostanában csak 1félét látok. Ilyet: Feltöltött kép De úgy rémlik, mintha régen lett volna belõle szélesebb, meg brutálnagy is.
Vagy csak rosszul emléxem?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#2638
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sokáig csak szemeztem vele az ára miatt, de végül megvettem, és nem bántam meg...
---Selle San Marco Arami NightTrain---

sima aramim van....jó kis nyereg, csak így hogy a 2. szezonját kezdi már kezd 0.ra íródni....talán még ezt a szezont kibírja
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2639
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
Nem zsibbasztja a fukszot, és nagyon kényelmes, de nem hiszem, hogy könnyen hozzá lehetne még jutni, utolsó ottmaradt darabként vettem egy boltban, mert már régebbi modell, és a 21500-as árat sikerült lealkudnom 18000-re...
Ha látsz valahol ilyet, és ilyen árkategóriában gondolkodsz, nyugodtan megveheted, tuti nem csalódsz benne...

#2640
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Ez qqqrva jól néz ki! Mennyi píz? Mire ajánlják (outi v. mtb), zsibbasztja-e a családi ékszert?

Sokáig csak szemeztem vele az ára miatt, de végül megvettem, és nem bántam meg...
---Selle San Marco Arami NightTrain---