Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2601
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts
Amúgy tényleg van egy cég, aki úgy gyárt személyre szabott nyerget, hogy fölültetnek egy normál nyeregre - amit persze a te saját bringádra szerelnek fel - megvizsgálják a nyomáseloszlást, ez alapján készítenek egy elõzetes nyerget, újra bicajozol egy kicsit (természetesen a saját bicajodon) mérik a nyomáseloszlást, és ezután készül a TE NYERGED. -> www.gebiomized.de

#2602
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

a frászt azért rámhoztad, SLR-em van, már kezdtem aggódni a szerszám egészsége miatt... :D

Szólj Röfinek hogy kérjen idõpontot egy bedrótozós nyomásvizsgálatra! :D

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#2603
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts

Egyébként ma korábban rosszul írtam (akkor nem voltak nálam az újságok), van olyan Selle Italia nyereg, ami 'gut': Flite fluid, SLR T11, filante genuine gel, van ami 'sehr gut': signo genuine gel, SLR xc és pár ami 'befriedigend' (elégséges): signo gel flo, SLC gel flow.


a frászt azért rámhoztad, SLR-em van, már kezdtem aggódni a szerszám egészsége miatt... :D

#2604
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

376g. Az Alias 289 g.



Ejha. 87g. Amíg van rajtam 15kg felesleg asszem tök mindegy az a kis különbség.:)

#2605
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts
A Spéci Avatar Gel 15900. 25 körül volt a nagyon hasonló, de titán szerkezetes Alias. Az Avatar egyetlen baja, hogy nehéz: 376g. Az Alias 289 g. A német teszt szerint az Alias kicsit kényelmetlenebb és kicsit jobban gátolja a keringést. Míg az Avatar 'sehr gut', az Alias csak 'gut'.

Van még teszt a Rival-ról: 241g, sehr gut és a Toupe-rõl: 147 g, sehr gut.

Egyébként ma korábban rosszul írtam (akkor nem voltak nálam az újságok), van olyan Selle Italia nyereg, ami 'gut': Flite fluid, SLR T11, filante genuine gel, van ami 'sehr gut': signo genuine gel, SLR xc és pár ami 'befriedigend' (elégséges): signo gel flo, SLC gel flow. Ja, és Specialized-bõl is van, ami csak 'befriedigend': jett gel (nõi).

#2606
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts
Mennyibe kerûl?

#2607
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 posts
A Tour de Pelso utan jottem ra, hogy nem jo a nyergem, a 200 km kicsit sok volt a seggemnek...

Kicsit utanaolvastam a temanak. A tavalyi es az idei nemet MountenBike magazinban teszteltek nyergeket. Egyreszt egy nyomaserzekeny foliaval neztek a nyomaseloszlast, masreszt mertek a verkeringest - de nem a labban, hanem a himvesszoben.

A tanulsag: a kenyelmes nyereg (egyenletes nyomaseloszlas) lehet, hogy baromira egeszsegtelen: teljesen blokkolhatja a verkeringest a peniszben. A kozepen lukas nyergek sem biztos hogy jok. Nincs abszolut ertelemben jo nyereg, ami jo az egyik embernek, az lehet, hogy tragedia egy masiknak. Sot, ami jo neked az egyik bicajon, ahol viszonylag felegyenesedve ulsz, az rossz egy masikon, ahol egeszen elorehajolsz.

Ennek ellenere minositettek es adtak ajanlasokat. Ha jol emlekszem az osszes Selle Italia nyerget a leggyengebb kategoriaba soroltak. A Specialized nyergek mind eleg jok voltak. Jok voltak a Selle San Marco es valamelyik Terry nyereg.

***

Ezek utan penteken vettem egy Specialized Avatar Gel-t. Amikor raultem, azt hittem megorulok, olyan kemeny. (Az elozo nyergem nagyon puha volt.) 2.5 bringaztam (monti) es menet kozben teljesen elfelejtkeztem a nyeregrol. Amikor leszalltam, akkor eszembe jutott: semmi baj -> szuper. Hetfon vettem meg egyet, foltettem a munkaba jaros bringamra. Elsore megint azt ereztem, hogy jaj de kurva kemeny, de azutan nem volt semmi gond. Most veszek orszaguti bringat, de nyereg nelkul fogom venni, hogy arra is ilyet tegyek majd.

#2608
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Van valakinek tapasztalaza a specialized BG és BG2- vel kapcsoltaban?
Azt hallottam róluk, hogy nagyon kényelmesek és úgy feljeszetteék, hogy mérték a lábban áramló vér mennyiségét...
És szerintetek megéri a BG2 a töbletárát?

#2609
Bäron

Bäron

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts

Szervusztok Fórumosok!

Kinek milyen tapasztalata van a Lookin 2301 vagy 2501 nyergekrõl? Fotelben szeretnék montizni, de nem virtuálisan. Van egy kis prosztata problémám, vajon a 3D vagy M-flex felépítés megoldást kínál? Kényelmesebb, mint nehezebb?

Köszi

ha igazán kényelmes ülést akarsz akkor csakis a Brooks nyergei között keresgélj. kicsit old school jellegü a bör boritása´val és nem is a leg olcsóbbak, de én ebben a kategoriában nem cserélném el semmire. a chainreactioncycles.com -on van vagy 10 féle, káprázatos ÖRÖK darabok amelyröl még nem hallottam vissza negatív inputot- én azon a véleményen vagyok hogy nem vagyok olyan gazdag hogy olcsó szart vegyek (és utána mikor tönkrement akkor meg újat helyette megint)
persze nem DH vagy dirt nyereg...

#2610
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
elég durván néz ki, magnézium nyereg: (gyártás 3 fázisában)

--link--

#2611
Janza

Janza

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Szervusztok Fórumosok!

Kinek milyen tapasztalata van a Lookin 2301 vagy 2501 nyergekrõl? Fotelben szeretnék montizni, de nem virtuálisan. Van egy kis prosztata problémám, vajon a 3D vagy M-flex felépítés megoldást kínál? Kényelmesebb, mint nehezebb?

Köszi

#2612
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Tud valaki jó 150mm széles nyerget. A Specialized jó lenne, de abból elfogyott a nagykerekben. Van még gyártó aki ilyen szélesebb modelleket is gyárt? és valami jobb ülésre gondoltam

sztem 150est nem is hozott a velo.....de biztos keskeny a 143-as ? nekem pl pont jó, pedig nem vagyok vékony...
-
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2613
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
Tud valaki jó 150mm széles nyerget. A Specialized jó lenne, de abból elfogyott a nagykerekben. Van még gyártó aki ilyen szélesebb modelleket is gyárt? és valami jobb ülésre gondoltam

#2614
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
nekem meg a betonkemény, titánpálcás, keskeny nyergek jöttek be :)
olyan nyergem meg még sosem volt, amitõl egy ~70km-es túra után másnap ne fájt volna a hátsóm... :D (lehet nem is volt még ezek alapján jó nyergem?)

#2615
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
az OFF-ra: ja.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2616
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
off: ennek a thebikeshop.hu-nak a probike a "háttere"?

on: robian: nem feltétlen az a kényelmes nyereg, ami nagy, és fotelnek néz ki... egyén függõ, de nekem pl a közepesen kemény, középen lukas, keskeny nyereg a jó

#2617
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
ha kollégáktól akarsz venni nézz szét az APRÓ-ban.
online bolt pl.:

www.ebike.hu
www.thebikeshop.hu

a nyereg meg olyan, hogy kinek melyik jön be.
de akár át is böngészheted ezt a 16 oldalt...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#2618
robian

robian

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok, elsõ bár remélem nem uccsó hozzászólásom ez. Mindenkit üdvözlök. A segítségeteket kérném nyeregvásárlás ügyben,(XC,MTB) eddig még nem tanáltam meg az igazit. Volt egy lookinom (ha így írják) most egy katargát nyüstölök, elõbbi tûrhetõ volt, de ellopták (a bringámmal együtt :() Ezt a mostanit a keróval együtt kaptam. Borzalmasan kényelmetlen. Van hogy 100fölött megyek naponta (nem végseb:)) és egy igazán kényelmes de azé nem bumszli ottrombaság kéne. A fontos kritérium lenne még hogy koromfekete a keróm, ne legyen csiricsáré. Az ár sem lényegtelen, jó lenne ha 10körül lenne max. Ha van vkinek esetleg ilyen elfekvõbe elboltol6nánk. Ja és az is kéne hogy hol vegyem, necsak hogy mit... BP-i vagyok egyébként. Elõre is köszönöm a válaszokat, PEACE Robibá

#2619
RoDaNi

RoDaNi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
ahahaha!!
okker!köszönöm az infokat! még a héten elmegyek megnézni!!!
cs

Egy nap 24 óra, egy tálcán 24 sör...EZ NEM LEHET VÉLETLEN!


#2620
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 posts

sziasztok
"SELLE SAN MARCO CUDA NYEREG" cimen fut hirdetés apron elég "ocsoé".
2450huff
vki ismer/használt ilyet?tapasztalat, vélemény?
köszi,
col


Én vettem egyet a városi lovamra. 2 hét használat után tudom mondani, hogy egész jó kis nyereg (és baromi olcsó), bár egyszerre 35-40 km-nél többet nem mentem vele. Tartósnak tûnik, a logói hímzettek, alul kicsit látszik a ragasztó, de legalább tudni, hogy oda van ragasztva az anyag :) Nem a lyukacsos változatról van szó, hanem a simáról (280 gramm).

A boltos csávó is jó fej, igazi kincsek vannak a boltjában, mindenképp érdemes elmenni hozzá, még ha nem is veszel nyerget. Egy romos parkoló mellett egy pincehelységben van a bolt (fuh mire megtaláltam...).

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -