Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2501
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás

Ennek a két nyeregnek a mûanyag alaplapja igen hasonlatos módon olyan puha anyagból készült hogy egy idõ után használhatatlanná válik. A jó nyereg olyan mint a jó cípõ: viszonylag kemény a talpa (lapja) és felveszi a felhasználó formáját.

Az acor tipusut fél év alatt kiültem. Most egy pinarello prince xp van ami 180 grammos bõr nyereg. Majd kiderül meddig birja.

#2502
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
engem érdekel :)
meg az is, hogy mennyiért vetted.

#2503
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

helló!
fizik gobi nyeregrõl valakinek vélemény, tapasztalat?
http://www.fizik.it/...=gobi_wing_flex

ja és véletlenül ezt találtam, hátha jljön valakinek :D
http://julmtb.com/in...=marque&action=


tegnap kipróbáltam és vettem is egyet. nekem bejött rövidtávon, ha valakit érdekel mien szól úgyis. :D

#2504
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
helló!
fizik gobi nyeregrõl valakinek vélemény, tapasztalat?
http://www.fizik.it/...=gobi_wing_flex

ja és véletlenül ezt találtam, hátha jljön valakinek :D
http://julmtb.com/in...=marque&action=

#2505
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

...Azt viszont tartom, hogy nem jó a kemény test. Nagyon nem jó.


azért puha, hogy ne fájjon. ez igaz. ;)
szerintem meg jó, ha kemény. a csajoknak is az jön be, minél keményebb. :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2506
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az épp elég, ha a felsõ része idomul. nagyon szivesen megmutatnám, milyen volt az eredeti, és milyen a kiült állapot, de nem készítettünk képeket.
de keress valakit, akinek bõr flite-ja van legalább egy éve, és meglátod mirõl beszélek :) szemmel látható a változás egy idõ után.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2507
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
...a huzatot (flite-nál asszem bõr, naná hogy idomul hozzád) meg a szivacsot alakítja magához. Ne mondd már, hogy a karbon ülõlap formája megváltozik. Nem hiszem.

Modjuk második olvasatban lehet h enté is így értette. Azt viszont tartom, hogy nem jó a kemény test. Nagyon nem jó.

#2508
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
egy jó flite-ot is ki kell ülni.
egy haverom most vett egy flite tt-t, lehet benne vagy 2-300km tekerés. már kezd körvonalazódni, hogy milyen lesz a végére, mire teljesen kiüli.
másik haverom kb 5 flite boldog tulajdonosa, szinte mindet tökéletesen kiülte a saját hátsófeléhez.

persze ez nem megy egyik napról a másikra....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2509
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Ennek a két nyeregnek a mûanyag alaplapja igen hasonlatos módon olyan puha anyagból készült hogy egy idõ után használhatatlanná válik. A jó nyereg olyan mint a jó cípõ: viszonylag kemény a talpa (lapja) és felveszi a felhasználó formáját.

Inkább váljon egy idõ után használhatatlanná a nyergem, mint hogy szétverje a seggem. 1ébként nem hasonlóak, hanem ugyanaz mind a kettõ. Ha jól tudom a Velo gyártja, van is egy fotósorozatom róluk. Csak szivacs meg a borítás a különbség az Acor meg a BBB közt.
Vitatom, hogy bármilyen mûanyag nyereg-test képes lenne idomulni a segg formájához. Egy Brooks típusú bõrnyereg igen, de az más téma.

#2510
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

A jó nyereg olyan mint a jó:

feleség (barátnõ): Az tûnik fel, ha már nincs. :P
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#2511
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

acor 188 gr-os titánpálcás nyerge ~7200 Ft
ugyanez BBB-nél 222 gr, cromo pálca ~8500 Ft
jah mindkettõn anatomiai kivágás van. kényelmes!

Ennek a két nyeregnek a mûanyag alaplapja igen hasonlatos módon olyan puha anyagból készült hogy egy idõ után használhatatlanná válik. A jó nyereg olyan mint a jó cípõ: viszonylag kemény a talpa (lapja) és felveszi a felhasználó formáját.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#2512
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
koca: igen.

tigrincs: biztos kiállva tekersz mindig, azért nem is kopott meg :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2513
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
aki próbált már wtb nyaerget, az csak arra esküszik.
nekem ez a második, ezt is imádom (speed v race)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2514
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
konásandrás: ezen az oldal lap legalján lévö nyeregre gondolsz?

http://www.mali.hu/i...pic=trade-names

mindenesetre kössz a tippet. szétnézek majd miskolci boltokba ha lesz idöm....

#2515
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

OFF Az a baj, a speckóval, hogy nekem minden speckó cuccom apró darabokra hullott fél év alatt - a nyereggel miért lenne ez másként?

Thommy, ha ezt olvasod, csak úgy megkérdezném, hogy miért van ez (ha még a forgalmazónál dolgozol...bocs, ha nem...) - s leginkább, hogy miért ne verhetném vissza a pénzt? (leginkább a cipõket szidom, egyszerûen tragikusak...de állítólag "extended use"-nak lett kitéve, s leamortizálódott...a shimano/diadora/adidas persze a vitrinben volt tartva...:D )

ugyan off, de a cipõk nekem a shimanok hullotttak szét fél év alatt és az alap speci komp rohadt jól bírja...

különben is Dante, Te mit nem teszel tönkre max fél év alatt? :)

de a speci alias nyergem is bírja, pedig van rajta súly bõségesen :) és az is nagyon kényelmes.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2516
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
OFF Az a baj, a speckóval, hogy nekem minden speckó cuccom apró darabokra hullott fél év alatt - a nyereggel miért lenne ez másként?

Thommy, ha ezt olvasod, csak úgy megkérdezném, hogy miért van ez (ha még a forgalmazónál dolgozol...bocs, ha nem...) - s leginkább, hogy miért ne verhetném vissza a pénzt? (leginkább a cipõket szidom, egyszerûen tragikusak...de állítólag "extended use"-nak lett kitéve, s leamortizálódott...a shimano/diadora/adidas persze a vitrinben volt tartva...:D )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2517
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
aki meg jót akar specko rival.......vagy rival sl ....drága de a legjobb /nekem legalábbis/ :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2518
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
acor 188 gr-os titánpálcás nyerge ~7200 Ft
ugyanez BBB-nél 222 gr, cromo pálca ~8500 Ft

jah mindkettõn anatomiai kivágás van. kényelmes!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#2519
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
szevasztok
eltört a kona ülésem pálcája.
tudnátok ajánlani egy kényelmes és jo ülést? cc re kéne
néztem ezeket a lookin-okat. hát nem tudom h megér e 10 rugót ez a zselés cucc? akinek ilyenje van vagy már próbált ilyet az mit tud róla?
üdv

#2520
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Betelt a postaládád:) nemtok válaszolni, mind1.
Kösz a segítséget, Fuse tetszetõs, a Demo ha meg ugyanaz mint a Bike Pos szinte akkor asszem tudom melyikrõl van szó, havernak van, tényleg kényelmes, csak nem nagyon lehet befogni sztem.
Fuse meg nemtom hol kapható meg mennyiért, de holnap telefonálok egy két boltnak.