Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2481
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

2,1 Gumiról váltok 2,4re, kisebb nyomással járok. Ez

-komfortosabb
-kanyarban jobban mászik
-felütéses defektre nagyobb az esély
-nehezebb tekerni
-beleér a hátsó villámba a gumi
-a sártûrés eléggé leromlik, vagy ha jó sártûrésû gumit használok (ritka bütykök) akkor (fékezés)/kanyarodás/kapaszkodáskor rosszabb a gumi.


ez speciel jó nagy hülyeség...
a 2,4-es gumi, nyilván nemcsak szélesebb, ahnem magasabb is.
tehát, ha kevesebb nyomással mégsz vele, akkor lesz mondjuk ugyanannyi esélyes a felütésre, mint a keményebbre fújt 2,1-essel.

mondom ezt úgy, hogy használtam 2,35-öst 1-1,5barral. felütés nélkül. (nem CC re)

rugós nyerget nem lenne az a pénz, hogy vegyek.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2482
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Hmm... lehet hogy Budán meglesem õket ha jönnek. Azt tudom hogy mennek vele mint állat, lefeléken csak lestem milyen gyorsak. Nem is láttam õket sokáig :D.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2483
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Én használtam B+ rugós nyeregcsövet kb 2 évig. Arra jó, hogy a nagyobb döccenõket kimozogja, de annyira nem éreztem az elõnyét. A hagyományos nyeregcsõre váltásnál sem lett sokkal rázósabb dolog a bringázás. A B+-nak az a baja, hogy(legalábbis az enyémnek) a megvezetése mûanyagból van. Ezért elég hamar elkopik, a vége felé már mindenfele forgott a nyereg tekerés közben, nyikorgott össze-vissza.
Szerintem nem éri meg, max a paralelogrammás. Azt még nem próbáltam, talán annak több haszna van.


Hmm... akkor azt nem tudod hogy a 05 és 06osban hogy lehet megoldva? Gondolom csak javítottak rajta, nem sok plusz súly ha megvezetés fémbõl van. Majd boncolunk egyet...

Azt tudom hogy nem csoda, de minél nagyobb az ütés, annál többet nyel el. Hogy olcsó legyen és könnyû, azzal oldották meg a lengéscsillapítást, hogy relatíve kemény rugó van benne. Ill az elõz nyergemmel 30-40-50el egyenetlen talajon a hosszabb hupákat egész jól kimozogta, erre volt a legjobb.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2484
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Feltöltött kép
Nagyobban:http://mcpite.uw.hu/nyeregcso.JPG

Lerajzoltam az ált elõforduló úthibákat (pozitív majd negatív úthiba, majd nagyjából hogy mekkora szögtartományban éri ütés a gépet), ill a 2 nyeregfélénél hogy merre csillapít (legtöbbet), ill milyen úton mozog a nyereg.
(piros ütés iránya, zöld a nyereg elmozdulása, fekete hogy milyen irányú ütéseket csillapít leginkább; mert ugye minden ütés valamennyire felfele mozgás)
A trapézos nagyobb szögtartományban nyeli el jobban, de nekem úgy tûnik (user error? :D) hogy nem pont arra amerre a legjobb lenne.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2485
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,453 posts
Én használtam B+ rugós nyeregcsövet kb 2 évig. Arra jó, hogy a nagyobb döccenõket kimozogja, de annyira nem éreztem az elõnyét. A hagyományos nyeregcsõre váltásnál sem lett sokkal rázósabb dolog a bringázás. A B+-nak az a baja, hogy(legalábbis az enyémnek) a megvezetése mûanyagból van. Ezért elég hamar elkopik, a vége felé már mindenfele forgott a nyereg tekerés közben, nyikorgott össze-vissza.
Szerintem nem éri meg, max a paralelogrammás. Azt még nem próbáltam, talán annak több haszna van.

#2486
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Charonék a tandemen rugósat használnak jó ideje, szerintem érdemes megkérdezned õket.. (kotyogósság hatékonyság..)
(mégha tandem is, nem csak együléses...)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2487
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
2,1 Gumiról váltok 2,4re, kisebb nyomással járok. Ez

-komfortosabb
-kanyarban jobban mászik
-felütéses defektre nagyobb az esély
-nehezebb tekerni
-beleér a hátsó villámba a gumi
-a sártûrés eléggé leromlik, vagy ha jó sártûrésû gumit használok (ritka bütykök) akkor (fékezés)/kanyarodás/kapaszkodáskor rosszabb a gumi.

15Kg a bicó, a mostani nyeregcsövem 390g, a B+ rugós pedig 450g. 60grammtól nem megyek a falnak.

Nem, a paralelogrammás nekem úgy tûnik, hogy nagyobb tartományban csillapít. Értsd a ráható erõk irányáról van szó. És kb ennyi.
Azt a részét nem vágom, hogy szerinted befele miért nem csillapít a rugó, összemenetelkor? Miért csak huppanáskor? Tök ugyanaz a rugónak, hogy van egy 3centis akadály, attól kap egy ütést, itt

a, nyeregcsõ összemegy, 2 centit elnyel, picit alacsonyabbra pattan a hátsó kerék, mert a gép+seggem kombót nem kell egyben mozgatja, mert a seggemre már kevesebb erõ hat, engem nem dob/gyorsít annyira mintha nem lenne a 2 centin történõ energiaelnyelés. Az összetolt rugó meg utána tolja el a seggemtõl a biciklit, bár itt a gravitáció sokkal többet számít mint a rugó.

b,-nyeregcsõ nem megy össze (ezt nem értem hogy miért nem, mikor alulról ütés éri), pattanás az ágon, huppanás, és itt a rendelkezésre álló (maradék) 3centis útból kettõt összemegy a rugó, tompította az érkezésem. (De szerintem itt is ugyanúgy alulról kap egy ütést mint korábban.)

Félre ne érts, nem kötözködni akarok, hisz tudom hogy jártasabb vagy jóval biciklik terén; megérteni akarom. Eléggé hasonlóan mûxik sztem a rugós nyergemhez, az is elnyelte a (nagyobb) pozitív úthibákat, ahogy a teló összemegy az ütésre, a nyereg is összement, és én azt gondoltam hogy a nyeregcsõ is - nem csak bukkanó után vagy negatív úthibánál kel életre.

Nem döntöttem el hogy B+ lesz, csak szeretnék egy ilyet kipróbálni; ha rájövök hogy a paralelogrammás zsírabb sokkal, ha 2-3× annyiba is kerül akkor megveszem azt. De ha szinte semmi/nagyon pici különbség van, akkor maradok a tényleg nem nehéz B+nál, mert súlyban is több amásik, árban is.

Kipróbálom, ha nem jön be akkor nem kell kifizetnem, polcon lesz; szal nem élet-halál kérdés, csak itt van amit nem értek, azért is kérdezlek; meg gondoltam hogy a régebbi hoki rugós nyergek alapján írják le általában az emberek ezeket - mert mint írtam az oútimon lévõ tényleg nagyon rossz lenne montira, olyat semmi pénzért nem raknék fel, mert mozog oldalra, és hát nem is szép. Ez a kettõ fõ bajom van vele, ami a B+-on javítva van már, tizedmilimétert sem mozgott oldalra, pedig próbáltam rendesen. Egyhamar nem fog kikotyogósodni (nem soha, de jó ideig nem valószínû).

Szal bocsi ha 'nehéz vagyok', de lehet hogy csak elbeszélünk egymás mellett vagy vmi egyéb ütés elnyelésbõl... mindjárt kész a rajz...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2488
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 posts

ezek a bike+ féle olcsó sz*rok kb semmire nem jók.
kikotyogósodik, elfordul, stb.


Egyetértek de ezt a drágábbakra is kiterjesztve. USE-t használunk az unokatestvéremmel a túrabike-okon és azok rendesen elforognak. Különben szeretem, mert érezhetö komfortpluszt ad.

#2489
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
nyugi nem a levegõbe beszélek, mégha ugy tûnik is.
volt szerencsém egy egész napon át (kb 40-50 km) egy ilyen egyszerû rugós témához. egészen egyszerûen nem éri meg a súlyt.
tisztában vagy a belsõ felépitésükkel? ha igen, akkor tudod, hogy ahhoz, hogy ne forduljon el, ahhoz élek kellenek belül. ha teszem azt 4 él van, akkor a csõ, ami bemozog, elég vékonyka, emiatt baromi nehéz, mert általában tömör. minél több él van rajta, annál jobban hasonlit a kör alakra, annál nagyobb az esélye, hogy üreges, és elviselhetõ súlyban van. de még mindig olcsóbb és egyszerûbb, valamint jobb megoldás egy 2.1" gumiról 2.4" gumira váltani, mint egy ilyesmit cipelni. szerintem.
a paralelogrammás azért jó, mert már a kerék felõl érkezõ ütést is felveszi. azaz már akkor is csillapit, amikor az ütés jön, nem csak utána.
de ha már eldöntötted, hogy ilyet vezsel, akkor most csak megerõsítést vársz? mert látom, hogy lebeszélni már nem tudlak...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2490
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

ezek a bike+ féle olcsó sz*rok kb semmire nem jók.
kikotyogósodik, elfordul, stb.
ha már, akkor a cane creek, meg minden más, ami paralelogrammás.
de sokkal inkább egy nagyobb (volumenesebb) gumi, és alacsonyabb nyomás. ugyanazt fogod elérni.
amit kifejtettél, hogy a kerék mászásnál hogy reagálna egy ilyenre az kajak hülyeség (márbocs) mert rajzolok:
Feltöltött kép
a kerék egy alulról jövõ ütésre az elsõ tengely mint középpont körül félköriven elmozdul felfelé és elõre, amit a rugós nyeregcsõ nem követ le. csak akkor kezd el mozogni, amikor a kerék visszaért, és te is éppen visszaérsz a hátsó feleddel a nyeregre. ezt az "ütést" csillapítja. semmi másra nem jó.


1, Mint említettem megnéztem egy ilyet a boltban. Nem fordul el, és elég rendesen van összerakva, ez sokáig nem fog kotyogni. Ültél ilyenen, vagy fogtad? Direkt ezért tekertem ma el esõben. Tudom milyen a gagyi, olyan soha nem is kéne a montira, de gondoltam megnézem mit nyújt 4× annyiért a B+, csak jobbat. És sokkal jobbat. Szal kotyogás és elfordulás nincs.

2, Ütés iránya ok (épp gondoltam hogy rajzolgatok hgoy hogy érheti erõ a csövet és melyik lehet elvileg a jobb rá), de azt nem értem hogy miért ne csukódna össze. Ez furcsa... Miért, a rugós nyergemnek elötte a pozitív úthibákat nem kellett volna kimozognia, csak után a huppanást??? Pozitív úthibákon többet fogott mint a negatívokon (amikor tényleg a lehuppanást fogja meg.) az elõzõ nyergem.

Nem értem a paralelogrammás nagy elõnyét a másikhoz képest. Mindjárt gyártok rajzokat :)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2491
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
oké, elõttetek a lehetõség, nevezést csak animált gif és flash kategóriában fogadok el. ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2492
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,156 posts
te Picasso:)

#2493
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
ezek a bike+ féle olcsó sz*rok kb semmire nem jók.
kikotyogósodik, elfordul, stb.
ha már, akkor a cane creek, meg minden más, ami paralelogrammás.
de sokkal inkább egy nagyobb (volumenesebb) gumi, és alacsonyabb nyomás. ugyanazt fogod elérni.
amit kifejtettél, hogy a kerék mászásnál hogy reagálna egy ilyenre az kajak hülyeség (márbocs) mert rajzolok:
Feltöltött kép
a kerék egy alulról jövõ ütésre az elsõ tengely mint középpont körül félköriven elmozdul felfelé és elõre, amit a rugós nyeregcsõ nem követ le. csak akkor kezd el mozogni, amikor a kerék visszaért, és te is éppen visszaérsz a hátsó feleddel a nyeregre. ezt az "ütést" csillapítja. semmi másra nem jó.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2494
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Üdv!

Felmerült benenm is a rugós nyreegcsõ használata.

Megnéztem egy B+ot a boltban, rohadt kemény rugó van benne, 3,5centi srugóútból ha ráülök fél centi megy be.

Mászáskor faág/egyéb nagyobb akadály amin elpattanna a kerék, jóval kisebbet pattanna, mert a súly nem pattanna, mert a nagyját elnyelné a rugó, és hamarabb kerülne vissza ahátsó kerék a földre, mert az én seggem nem, vagy csak picit mozgott volna felfele, és az összetolódott rugó gyorsan visszanyomná a földre. Emellett nagyobb hupák nagysebességnél, és egyéb úthibáknál is jól jönne komfort és felni védelme miatt is.

Ugyan nem olyan jó messze persze mint a hátsó rugóstag, de nagyságrendekkel olcsóbb, és nem is pogózik (oútimon van egy gagyibb rugós nyeregcsõ, tudom).

Természetesen ez már nem mozog oldalra, hgoy combbal is tudjam irányítani a biciklit.

Támogatom hogy montira az a hoki ami a verimem is van ne lenne jó, de a B+ féle jónak tûnik, erõsebb, masszívabb, nem forog el és szebb is :).


Ja, elõzõ nyergem rugós volt, szal a 2 centi rugóút elõnyeit ismerem, bár az is elég kemény volt szal szinte sose értem el a max rugóutat.

Ha viszont mégis rugós nyeregcsõ, melyiket érdemesebb, mennyi körül lehet a paralelogrammás, és melyik nagykerbõl lehete beszerezni; és mennyivel lehet jobb a sima B+ félénél, megéri a 3-4× es többletet.

Válaszotokat elõre is köszi!

Feltöltött kép

vs

Feltöltött kép

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2495
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Tavaly a merevgépemen egy Lookin sport titánsínes nyerget használtam, szintén zselé+elasztomer. Tényleg kényelmes csak néha zsibadtam rajta viszont nagyon tapad a nadrágomhoz.


Õ volt az?
Ezeket is néztem, de 5ezerrel volt drágább ua paraméterekkel és kisebb prosztatavédõvel, így a Contour Gel Xsenium lett.

Még erre lennék kíváncsi, de annyival nem lehet job az enyémnél amennyivel többe kerül :( . Ha igen, és vkinek van/kipróbálható, akkor cserélek :D

3 féle nacival nem tapadt nekem, jó idõben megmondom hogy a biciklis nadrághoz hogy viszonyul, de szvsz nem lesz gond, Xseniumos borításról nem hallottam rosszat.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2496
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Tavaly a merevgépemen egy Lookin sport titánsínes nyerget használtam, szintén zselé+elasztomer. Tényleg kényelmes csak néha zsibadtam rajta viszont nagyon tapad a nadrágomhoz.


A sebesség mindent megold.

 


#2497
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Merevhez. Maratonok, CC elsõdleges falhasználás, 25Km elött sose szállok le a nyeregrõl :)

Kicsit segíti a szellõzést is kevésbé izzad a hátsóm; de még kicsit ezzel is.

Végignéztem most a Selle kínálatát, ami ennél kéynelmesebb, az nagyon nem sportosan néz ki (nem mtbre való) és ált kisebb a prosztata védõ része is.
Sellének van direkt ilyen szellõzõs nyerge, de 3× ennyi és nem ilyen kényelmes tudtommal.

Selle Royal BLAST AVS széria

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2498
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts
Merev vázashoz használod, esetleg össztelós plusz elnyelõs nyereg?
Az a mélyedés középen még a szellõzést is elõsegíti.
Amíg zárt nyerget használtam mindíg csurom víz volt a senekem.
Egyébként a lyukas közepün nem izzadok be.

#2499
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Én a kényelem híve vagyok, - ezzel az igénnyel ált úgy néznek rám a boltokban mintha zöld véem lenne - és sok keresgélés után találtam egy egész jó nyerget, amirõl 200Km után mondhatom: Faca :-D

A dupla rezgés/ütés csillapítás nálam alap, idáig rugó+szivacs volt, de a prosztatavédõ hiányát egyre sûrûbben éreztem, így cseréltem.

Zselés+rugósat gyakorlatilag nem látok sehol ahol kapni/megnézni lehetne, így a zselé+elasztomernek jártam utána. A 12-16 rongyos nyergeket keseregve nézve megtaláltam ezek 4500 Ftos reinkarnációját :-)

Selle ... akarom mondani Bikepositive Contour Gel Xsenium ;-)

Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép



Nagysebességnél a hupákon nem annyira jó mint a 2cm rugóúttal rendelkezõ rugósom volt, de fél centit ez is mozog kb, kisebb úthibák viszont jobb a zselés nyereg. Prosztatavédõ elég mély; szal szinte isten :-). Ezzel nagyobb huppanás után nincs kirugózás sem... nem rossz :-). Ez az erõsebbeik változata, a Bikepositive Unisex ennek a kényelmesebbik változata nagyobb elasztomer tuskókkal, picit kisebb prosztatavédõvel (de még van)... Kinek mire kell annak fényében válogasson; de én azt hiszem a rengeteg kereségélés, próbálgatás után nagyon jó nyerget sikerült találnom :-)

Jah, Rio Gel-t is néztem, kisebb prosztatvédõ és kevésbé sportos kinézet miatt esett ki, kényelemre kb ua lehet zselébõl és elasztomerekbõl ítélve.

B+ Contour Gel Xsenium
B+ Unisex
B+ Rio Gel Comfort

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#2500
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
akkor ide is a megfelelõt, nagyon komoly összeállítás:

http://www.bikecult....rks/saddle.html