Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2933 hozzászólás a témában

#2081
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

Mi a véleményetek errõl a nyeregrõl? DH-ra kellene...

Feltöltött kép

X-Mission Comp nyereg

-Cr-Mo pálcák
-X-Mission logo
-Szín: fekete
-Tömeg: 250g

hát... nemtom hogy mennyire vagy grammániás DH-s de azért az a 250g nagyon kevés... vagy legalábbis én szeretem ha a bringám alkatrészeibe van anyag rendesen és nem csoffadnak le hamar... szerintem nem bírná sokáig egy ilyen nyereg... meg ahogy néztem bikemarketen 3500ft, és ennyiért azért már kapsz "durvulásra" tervezett nyerget is...



#2082
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
Mi a véleményetek errõl a nyeregrõl? DH-ra kellene...

Feltöltött kép

X-Mission Comp nyereg

-Cr-Mo pálcák
-X-Mission logo
-Szín: fekete
-Tömeg: 250g

#2083
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A lyukas vagy mélyedéssel ellátott nyereg (pl az összes specialized és wtb) nem csak marketing, valakinek az a kényelmes hosszú távon, mint pl nekem is.


A sebesség mindent megold.

 


#2084
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.700 hozzászólás

BBB compdesign
engem is elbír vígan


és szép! ;)
nekem is ilyen van, már barátkozunk. és asszem jóban leszünk.

#2085
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
BBB compdesign
engem is elbír vígan

#2086
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
10 körül keresek nyerget? tippek tapasztalatok.. 9x kg .. fizik Nisene?

#2087
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.700 hozzászólás

Szervusztok!
Van egy elég széles Velo nyergem, és a mai tekerés után vettem észre, hogy OTT nyom, ahol nagyon nem kéne. Min kellene állítanom? Vagy próbáljak lyukas nyerget?
Üdv: Vöge


állíts a szögén, kb. vízszintesnek kell lennie, értelemszerûen ha nyom, akkor döntsd elõre, de csak apró lépésekben. a lyuk szerintem csak marketing ;) a nem lyukas nyergek sem nyomnak, ha be vannak jól állítva, és nincs valami elk*rva körülöttük.

#2088
Vöge

Vöge

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Szervusztok!
Van egy elég széles Velo nyergem, és a mai tekerés után vettem észre, hogy OTT nyom, ahol nagyon nem kéne. Min kellene állítanom? Vagy próbáljak lyukas nyerget?
Üdv: Vöge

#2089
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
júúj he:D:D ez durva!akko beszixalagozom énis ha azt veszem...:D de amúgy másvalaki valami?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#2090
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Vazzz.... Nekem volt egy magnézium pálcás Lookin Boám, az következetesen mindig megrázott, mikor a nagyfeszültségû vezeték alatt tekertem át. Van néhány villanyszerelõ a családban, de erre nem tudtak magyarázatot adni. Végül tele lett a t...öm azzal, hogy villanypásztoron ülök és vastagon beszigszalagoztam a pálcákat. Azóta nem ráz. De már nem is használom, mert az én seggemnek kényelmetlen volt.

#2091
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
ha a súly nem számít, akkor a titánpálca vagy a magnézium a tartósabb?meg úgy jobb is szval melyik?titánpálcás hercules boxter, vagy mg pálcás fizik nisene sport?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#2092
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Talán Dante mondta valamikor, hogy a nyergek kényelmességérõl majd 100 km után kezdjünk beszélgetni...

És egy másik szösszenet: Kényelmes nyereg nincs, csak kevésbé kényelmetlen...

#2093
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

Jelenleg két modelljüket használom, a Pure Race CroMo-t és a Speed V-t. Elõzõ jobb, de az utóbbi is überel sok csodaként beharangozott szart... ...Hozzáteszem, ha mindannyiunk segge csak annyiban különbözik, mint mondjuk az arca... Hááát... Mindenkinek ki kell tapasztalnia a sajátját.


akkor a mi seggünk elég egyforma lehet,
nekem is ez a két WTB nyergem van... illetve már csak utóbbi.
és szerintem is jobb (volt) a Pure.
amit úgy néz ki, hogy elég nehéz lesz beszereznem az országban.

#2094
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.700 hozzászólás

ha mindannyiunk segge csak annyiban különbözik, mint mondjuk az arca...


:) ez jó!

most barátkozom egy deszka (csontkemény) nyereggel a közepesen puha után, és egyre jobb. remélem sikerül megszeretni, ma 20 km alatt már nem bántotta a hátsómat, igazából fel se tûnt. pedig az elsõ 150km nem volt ilyen biztató :-S

#2095
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Hallihaho! Meliyk a jobb nyereg:
http://bikemarket.hu...keszlet&tid=978
vagy
http://bikemarket.hu...eszlet&tid=1281
Vagy valaki tud ilyen ärban valami jobbat?? Cc-re hasznalnam, a legfontosabb szamomra, hogy jol birja a strapat, sokaig lehessen elvezni:)... emelett meg ne legyen 6eFtnal dragabb es 350 grammnal tobb... nah kösz elöre w21


Nagyjából 27 éve bringázok rendszeresen, ebbõl 15 a monti. Ez idõ alatt nagyon sok nyerget próbáltam ki a 10e Ft alatti kategóriából. Szavazatomat egy perc gondolkodás nélkül a WTB-re adom. Jelenleg két modelljüket használom, a Pure Race CroMo-t és a Speed V-t. Elõzõ jobb, de az utóbbi is überel sok csodaként beharangozott szart. Amúgy a legnagyobb csalódás számomra a Lookin, a legnagyobb szenvedés pedig a hátrafelé hirtelen szélesedõ ülések. Hozzáteszem, ha mindannyiunk segge csak annyiban különbözik, mint mondjuk az arca... Hááát... Mindenkinek ki kell tapasztalnia a sajátját.

#2096
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
muhháháhá, most olvastam újra a 2005 januári HSZ-em,
amiben a vadiúj WTB Pure race nyergemrõl áradozok.
Azóta is a legnagyobb megelégedéssel használtam,
a hímzett logó ugyan kopásnak indult,
de az nem zavart, csak figyeltem, mikorra kopik le teljesen.
Ez már nemigen fog kiderülni számomra,
ma megszabadítottak tõle, miközben dolgoztam.
Forgalmas út mellõl, fényes nappal, gyalogos forgalom,
és néha szorványos biztonsági õr felügyelet ellenére.
hiányozni fog, most próbálok beszerezni egy ugyanolyat.
Vagy egy újabb változatát, ami van.
béke

#2097
MaNKi

MaNKi

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
sziasztok!

van valaki, aki országutizik, és >=80-85kg? Milyen nyerget ajánlotok? Most egy ritchey vector pro van rajta, az egész jó, de szerintem át lesz rakva montira, mert azon nagyon rossz van.

Eddig Ritchey Vector WCS-t néztem, meg Fizik Arione Titanium-t. Utóbbival kapcsolatban valakinek valami tapasztalata? mondjuk ez már elég drága...Esetleg más ötletek, tapasztalatok?
Ami nem õl meg, az csak erõsít!!!

#2098
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás
Hallihaho! Meliyk a jobb nyereg:
http://bikemarket.hu...keszlet&tid=978
vagy
http://bikemarket.hu...eszlet&tid=1281
Vagy valaki tud ilyen ärban valami jobbat?? Cc-re hasznalnam, a legfontosabb szamomra, hogy jol birja a strapat, sokaig lehessen elvezni:)... emelett meg ne legyen 6eFtnal dragabb es 350 grammnal tobb... nah kösz elöre w21

#2099
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
Na úgynézki h a DaBomb nyereg helyett egy fehér- fekete szélû Brave Machine nyerget veszek... :D

#2100
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás

Eddig a BG2 sport-ot, de mostmár inkább olyan helyet, ahol sok nyerget ki tudok próbálni. Körbekérdeztem vagy 10-15 hivatalos speci boltot, mindenhol csak 1-2fajta nyergük volt még tavalyról, a nagykerrõl meg elmondták, hogy ne is reménykedjek, mert elszúrták az idei rendelést, úgyhogy 2008-ra ígértek csak új cuccokat. Hálás.

Holnap indulok Münchenbe, van több speci bolt, ahol ki is tudok próbálni párat (már ha lesz rá idõm..).

Hello mizu és a Többiek! Én is fogok menni Münchenbe és keresnék valamilyen olcsó, jó nyerget(valamiylen jobb wtb(shadowtol) vagy vmi hasonló árú(szal azért 10e Ft alatti...), és spd pedált(520)... Ha tudtok jo árakat/üzleteket/tapasztalataitokat irjátok le plz, elöre kösz w21