Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyereg, ülés, sámli, fotel etc....

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
2902 hozzászólás a témában

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.076 hozzászólás

Áh, meg mióta a régi flite (cannondale-ről lementett) van a coralon, azóta imádom azt a bringát.. :) Egy seggre egy bringa.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.015 hozzászólás

most meg nem enged hirdetni, minden eladó tárgyam láthatatlan-blokkolt.. Az anyaszomorító kuraffyk!

Megkéred egy haverod hogy hirdesse de a te számod, email címed írja be a szövegbe elérhetőségnek.

Mi így csináltuk, sikerült is eladni mindent.

Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.755 hozzászólás
Szegény Vejne, még az ág is húzza... persze ha ilyen szorgalmasan teszel keresztbe másoknak, nagyon nem kell csodálkozni. :D

testbike bolha?
  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.176 hozzászólás
  • LocationBécs
Te nyugger, te :D

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.076 hozzászólás

Eladó a Kancsó? De mér'?

Mer. Már elég régóta árulom, csak épp' még nulla érdeklődő volt

Egyébként, mert

Idén nem ültem rajta
Nem érem el a kormányt
közelebb vagyok a 30-hoz, nem szeretem a sportos geót

Nem tudok vele menni

Ennyi :) csak bikemagon tudom hirdetni, mert a fészbúk MINDEN hirdetésem blokkolja 2 hónapja, és senki sem látja az eladó tárgyaimat. Írtam nekik, mondták hogy sajnálják, nem tudnak segíteni, valami szabályzatot sértettem (biztos nem tetszett nekik a tankönyves trollkodás az ingyen pdf-ekkel, rengeteg ingyen megosztott fizetős cikkel, New England Journal meg JAMA összefoglalók ingyen közkézre-tétele, meg, hogy a sci-hub.cc oldal aktív használatára szoktam buzdítani mindenkit, és állandóan ágálok a Medscape, New England Journal, Journal of American Medical Association fészbúk oldalain a fizetős szolgáltatások, túlárazott sarcos magazinok ellen.. :D )

Tény: olvasgatva a szabályzatot, ott lehet a róka elásva, mert rengeteg "keresek xy könyvet" hirdetés v eladó könyv alá pofáztam be torrentes-fájlmegosztós hivatkozásokkal.. :)

most meg nem enged hirdetni, minden eladó tárgyam láthatatlan-blokkolt.. Az anyaszomorító kuraffyk!

Gondolom, az sem előny, hogy a fb profilom mailcímének google drive-ja ilyen "kincsesbánya". De hát evvan

Vejne módosította - 2017. november 08. - 20:20

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.755 hozzászólás
Eladó a Kancsó? De mér'?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.076 hozzászólás
https://drive.google...tGK3yuzEUzE5_9_

Ma kaptam
3460 ft volt postaköltséghel együtt, 230 gramm alatt van picivel, nagyon nem merem kipróbálni

Azért vettem, mert a cannondale eladasahiz kell valami nyereg. Ez pontosan jó lesz rá, a lényeg annyi volt, hogy olcsó legyen
  • donciccio kedveli ezt

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.496 hozzászólás

Minden évben előszedem a régi, 2011-es Fizik Gobi XM nyergemet. Az első hosszabb tekerésen jól feltör, síkon például kifejezetten rossz.
Terepen más a helyzet. Jobban mászok vele, mint az általánosságban jól bevált Selle Italia SLR nyergeimmel. Aki kedveli a trükkös, meredek mászásokat, jobban járhat egy ilyen ívelt formájú nyereggel, mint a felső síkjában lapítottabb modellekkel.

zscs módosította - 2017. október 23. - 14:24

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.076 hozzászólás

végül ezt vettem:

http://www.vatera.hu...2471233277.html

ismerem az eladót (tel-lakcím-mail-személyes..) szóval vaterán kívül ütöttök nyélbe, bár dpd-vel (postaautomata itt van 50 méterre, de az neki nem lett volna jó, nekem meg nyíregy-oda-vissza drágább, mint a futár..) 

tudom, nem egy nagy vétel 4.5k-ért, de nem is rossz. ettől olcsóbban úgyis csak mubor&acélpálca van

nagyon jónak tunik. kényelmes-széles, de nem nyomós. És valamiért 240 gramm, pedig jó nagy.. 

Vejne módosította - 2017. május 06. - 11:13

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.076 hozzászólás

emlékeztem rá, hogy Te szemezgettél vele, de nem rémlett, hogy tényleg vásároltál is :)

Igen, velo, mint minden oem-nyereg (concept-cannondale-specalized és tsai.) de úgy látom, ennyiért aliról sem kapok "eredeti" velot :)

szimpathikus ennyiért, lehet, benevezek rá.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.176 hozzászólás
  • LocationBécs

a wiggle-ön levő cosine nyergekkel valakinek élmény? szemre kellemesnek hatnak, de képről azért mindig minden más..

már az alapmodell is teljesen jó tömegben van, és jó széles-szép formája van. 

http://www.wiggle.co...ce-road-saddle/

emmeg titánpálczás 17.50 euróért..

sima velo nyereg - en 1+ eve hasznalom, nekem nagyon kenyelmes.

• Vejne kedveli ezt

Vejne

Vejne

törzsvendég

• fórumtag
  • 4.076 hozzászólás

a wiggle-ön levő cosine nyergekkel valakinek élmény? szemre kellemesnek hatnak, de képről azért mindig minden más..

már az alapmodell is teljesen jó tömegben van, és jó széles-szép formája van. 

http://www.wiggle.co...ce-road-saddle/

emmeg titánpálczás 17.50 euróért..

Vejne módosította - 2017. május 01. - 16:53

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

Nem tudok róla, de nem lehetetlen. Ez egy egyszerű szerkezet állítható rugófeszítéssel. Nekem egy régi második generációs van (ennek még talán ncx sp8 volt a jelzése). Sokaknak az nem tetszett, hogy bármilyen patentül is van beállítva, a nyereg kicsit mozog rajta (a nyereg orra jobbra balra +- fél centit kb.) bár ebből tekerés közben nem sokat érezni. Ahogy a perselyek kopnak, ennek a mozgásnak a mértéke is nő.

Most néztem a Suntour oldalán, hogy már bronz perselyt használnak. Elvileg a Rinsten rugó is mozog oldalirányba is. Meglátjuk milyen lesz...

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 344 hozzászólás

Most azért én is beraktam egyik kedvenc webshopomban a watchlist-re a Suntour-t :D Köszi, hogy felhívtad a gyengepontra a figyelmemet, észben tartom. De ha jól emlékszem ezt a nyeregcsövet egyszer visszahívták. Nem tudom a pontos okát, de nem lehet, hogy pont ezért, mert sok volt a visszaküldés?

Nem tudok róla, de nem lehetetlen. Ez egy egyszerű szerkezet állítható rugófeszítéssel. Nekem egy régi második generációs van (ennek még talán ncx sp8 volt a jelzése). Sokaknak az nem tetszett, hogy bármilyen patentül is van beállítva, a nyereg kicsit mozog rajta (a nyereg orra jobbra balra +- fél centit kb.) bár ebből tekerés közben nem sokat érezni. Ahogy a perselyek kopnak, ennek a mozgásnak a mértéke is nő.

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

A Cane Creek-re sajnáltam annyit kiadni akkoriban. A Suntournak is van egy gyenge pontja (műanyag perselyek a vízszintes csapokban) de apósom esztergályos, szóval az enyémben már bronzból vannak ezek a részek, soha nem fog tönkremenni...

Most azért én is beraktam egyik kedvenc webshopomban a watchlist-re a Suntour-t :D Köszi, hogy felhívtad a gyengepontra a figyelmemet, észben tartom. De ha jól emlékszem ezt a nyeregcsövet egyszer visszahívták. Nem tudom a pontos okát, de nem lehet, hogy pont ezért, mert sok volt a visszaküldés?

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 344 hozzászólás

Igen én is szemeztem az olcsóbb variánsokkal, mint amit te is linkeltél, illetve még a Cane Creek Thudbusterrel ST-vel. A Cane Creek-et az elastomer miatt inkább hanyagolom, a Suntour meg valamiért sosem volt a szívem csücske, bár jókat lehet róla olvasni.

A Cane Creek-re sajnáltam annyit kiadni akkoriban. A Suntournak is van egy gyenge pontja (műanyag perselyek a vízszintes csapokban) de apósom esztergályos, szóval az enyémben már bronzból vannak ezek a részek, soha nem fog tönkremenni...

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

Évekig kerestem a jó nyerget és közben egy Suntour Sp-12 NCX-et használtam, mint rugós nyeregcsövet. A mozgása a BodyFloat-hoz hasonló elvet követ, gondolom árban sokkal jobb (nálam még az is bejátszott, hogy ez korábban létezett 26.6 átmérőben is, ami nekem a legfontosabb szempont volt).

Viszont amikor megtaláltam a nekem tökéletes nyerget (Brooks Cambium C17) akkor a rugós nyeregcsővel együtt már túlzás volt és a kerékpározás sokkal kényelmesebb lett merev csővel, mert a nyereg rugalmassága elegendőnek bizonyult. A rugós csövet meg eltettem, ha öregebb leszek és a derekam igényli, újra előveszem majd.

Igen én is szemeztem az olcsóbb variánsokkal, mint amit te is linkeltél, illetve még a Cane Creek Thudbusterrel ST-vel. A Cane Creek-et az elastomer miatt inkább hanyagolom, a Suntour meg valamiért sosem volt a szívem csücske, bár jókat lehet róla olvasni. Mint olvashatod én is eléggé benne vagyok a nyereg keresésben :) Egy fél évig használtam egy Selle Anatomica-t, de annak elhajlott a pálcája a súlyom alatt, gondolom a CrMo anyag miatt. Előtte meg most is egy Selle Royal Ellipse Athletic nyerget nyúzok, pálcahajlás nélkül már jó kb. 5 éve, viszont pár óra után már nagyon kényelmetlen rajta ülni. Előtte volt egy nagyon jó nyergem ami még egy Kellys Saphix-hoz járt gyárilag valamikor 2006 környékén, az valamiért sosem törte fel a seggem, viszont elmentem vele az északi tengerig mindenféle kényelmetlenség nélkül, persze akkor tájt a súlyom sem annyi volt mint most :) Az új KLS ynergek nem tudom mennyire ugyanazok amiket régen adtak a bringához... Szóval csak arra akatam kilyukadni, hogy most ugye tesztelve lesz a Mant nyereg, illetve ha megjön a Rinsen cucc akkor azzal együtt és legalább kiderül viszonylag kis pénzből, hogy kell e rugó alá vagy sem. Lehet nem is lesz szükségem nekem sem rugós nyeregcsőre. Úgyis csak jövőre lenne tervbe a BodyFloat, addig meg bármi lehet :)

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 344 hozzászólás

Július környékére ígérték az első szállításokat, utánna fogok tudni majd véleményt mondani. Igazából egy BodyFloat-ra gyűjtök, de addig is amíg arra összejön a pénz egy kipróbálást megér. Egyik megy barátnőm bringájára, a másik pedig az enyémre, majd ha meglesz a BodyFloat akkor a második bringámra ha bejön. A súlyát nem is néztem, de szerintem kell is ilyen mivel nemcsak a kis súlyú bringásokra gondoltak :) Illetve nekem nem is számít, mivelhogy a 8 évvel ezelőtti 10 kg alatti (~ 9,7 kg) SS-emet most sikerült feltornásznom olyan jó 15 kg körülre, itt már az a pár plussz gramm igazán nem számít :D

Még annyit, hogy sajnos a magyar köz- és bringaút állapotok szerintem teljesen jogossá teszik mind ezeket a rugósnyereg megoldásokat, mind a rugós stucni megoldásokat már amennyire tényleg jól sikerül a megvalósításuk.

Évekig kerestem a jó nyerget és közben egy Suntour Sp-12 NCX-et használtam, mint rugós nyeregcsövet. A mozgása a BodyFloat-hoz hasonló elvet követ, gondolom árban sokkal jobb (nálam még az is bejátszott, hogy ez korábban létezett 26.6 átmérőben is, ami nekem a legfontosabb szempont volt).

Viszont amikor megtaláltam a nekem tökéletes nyerget (Brooks Cambium C17) akkor a rugós nyeregcsővel együtt már túlzás volt és a kerékpározás sokkal kényelmesebb lett merev csővel, mert a nyereg rugalmassága elegendőnek bizonyult. A rugós csövet meg eltettem, ha öregebb leszek és a derekam igényli, újra előveszem majd.

Hurkamurka

Hurkamurka

fórumtag

• fórumtag
  • 37 hozzászólás

Igazából csak a nyeregmérésről írtam volna pár mondatot, illetve arról, hogy milyen durva bringaboltot láttam, ahová (be az üzletbe is) bringával lehet bemenni és magában a boltban van egy tesztpálya, de akár a bolton belül is grasszálhatsz a  kiszemelt bringával (Berlin belvárosában egy raktár szerű épület), illetve, hogy hátul a szervízben fakkokban legalább 30 szerelő szervízelt.

Egyébként a mérés nem történt meg, mivel a tulaj szerint az általam kiszemelt nyereghez nem kell mérés, az anélkül is kényelmes: ez a Relax IQ nyereg volt, az az a Manta nyereg. Így legaláb spóroltam mind pénzt mind időt. Úgy voltam vele, hogy 200 EUR-ig elmegyek a nyereggel és akkor már haza is tudtam volna vinni, azonban mint kiderült 350 EUR lett volna, itt el is köszöntem tőlük, illetve megköszöntem a lehetőséget, hogy kipróbálhattam a nyerget. Aztán aznap este fogtam magam és 125 fontért (szállítással együtt) megrendeltem a Manta oldaláról. Múlthéten jött meg, ráadásul már egy továbbfejlesztett megoldás ami némi könnyítést és más anyaghasználatot jelent mind a pálcában, mind pedig a "szárnyak" anyagának tekintetében.

engem érdekelnének a tapasztalatok, főleg, hogy a rugós stucni kb 20 éve kihalt, mint a dodó és feltételezhetően nem véletlenül...a manta "nyereg" meg hát minimum furcsa és nem látom, hogy mi az előnye egy hagyományoshoz képest. de ha van tapasztalat, én szívesen olvasnám.

képet a megjelölt gomb megnyomása után, a kép linkjének bemásolásával tudsz beilleszteni.

403N_vtelen.jpg

A stucniról itt írtam néhány mondatot. Ami a nyerget illeti arról leghamarabb csak nyár végén fogok tudni beszámolni. Már megérkezett hozzám, viszont csak május végén fogom feldobni: sajnos a beállítása nem csak annyi, hogy feldobom majd apróbb állításokkal beállítom, mint a mostani nyergemet, hanem itt alapvetően már azzal indulunk, hogy kb. 8 cm-el lejebb kell engedni, és nem mindegy, hogy pl. milyen a nyeregcső szöge milyen szögben van, stb... Illetve még kell azért jó pár km, hogy véleményt tudjak róla mondani.

-OFF- remélttem, hogy lehet közvetlenül képet feltölteni, mert most sehol sincsen URL-el elérhető képem, egyébként csak a megérkezett Manta nyeregről dobtam volna fel képet. -OFF-

Maga a nyereg mint kiderült egy orr nélküli nyereg átdolgozott kiadása, lényege, hogy a testsúlyodat a "szárnyaknak" köszönhetően jól el tudod oszlatni. Az első típusok nem 9, hanem 13 sor "szárnnyal" készültek, majdhogynem lementek combközépig ezzel is segítve  súlyelosztást és a hatékony tekerést. Nem akarok az oldaláról linkelni, mert nem tudom mennyire valósak az ott fellehető kutatások, illetve vélemények, de akit érdekel az oldal maga egy jó kiindulási alap. Jómagam véleményt pedig csak leghamarabb a nyár végére tudok ígérni.

Aminek hatására pedig véglegesen eldöntöttem, hogy kell egy ilyen nyereg az ennek a fórumnak az átolvasása, kiemelt figyelemmel sparky fórumozó hozzászólásaira, legfőképpen a #18-as számúra.

Majd ha elkezdted használni, írj már néhány mondatot a tapasztalataidról ! Köszi !

Amúgy milyen súlyban lehet egy ilyen rugó ?

Július környékére ígérték az első szállításokat, utánna fogok tudni majd véleményt mondani. Igazából egy BodyFloat-ra gyűjtök, de addig is amíg arra összejön a pénz egy kipróbálást megér. Egyik megy barátnőm bringájára, a másik pedig az enyémre, majd ha meglesz a BodyFloat akkor a második bringámra ha bejön. A súlyát nem is néztem, de szerintem kell is ilyen mivel nemcsak a kis súlyú bringásokra gondoltak :) Illetve nekem nem is számít, mivelhogy a 8 évvel ezelőtti 10 kg alatti (~ 9,7 kg) SS-emet most sikerült feltornásznom olyan jó 15 kg körülre, itt már az a pár plussz gramm igazán nem számít :D

Még annyit, hogy sajnos a magyar köz- és bringaút állapotok szerintem teljesen jogossá teszik mind ezeket a rugósnyereg megoldásokat, mind a rugós stucni megoldásokat már amennyire tényleg jól sikerül a megvalósításuk.

Tekergek

Tekergek

🚲

• fórumtag
  • 1.219 hozzászólás

Nyeregsínt is lehet javíttatni? Van egy kedvelt nyergem amit így már nem gyártanak amin eltört. Meghajlott és egy idő után eltört, szóval nem a meglévő sín javitásáról lenne szó hanem egy új sín betételére (amit nem nagyon lehet külön kapni, szóval azt is valahonnan be kéne szerezni, esetleg másik nyeregről).