Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Klub #2

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2578 replies to this topic

#2281
pink75

pink75

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 313 posts
nem a kerek kereszmetszetû csõ a legerõsebb, ez rengeteg dologtól függ különben - csavarodás, nyíródás, honnan ered a feszültség, a salamander "fura" felsõcsöve szerintem egyértelmûen arra van kialakítva, hogy alulról bírja nagyon az ütéseket. Súllyal meg lehet játszani, a felsõ falvastagság lehet vékonyabb is, anno rengeteg ilyen anyagfeszültséges-fáradásos hülyeséget számoltam
ha valakinek akad egy ilyen használhatatlan váza, szét lehetne fûrészelni, hogy megnézzük, mi van benne:clap:
fentrõl vagy egyre mélyebbrõl
most már elég volt ebbõl

#2282
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

Tudom, hogy nem szabad a fórumokon üvöltözni, DE.........

APA LETTEM!!!!!

Részleteket írok majd, de most még rohangálok kicsit.. :)

Tailor: kicsit késõbb, este, válaszolok a privire, ha még érdekes..


Sok boldogságot az egész családnak.

#2283
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts

Hoyg érted? az tegnapra volt, de végül érdeklõdés hiányában elmaradt :)


én még mindíg vagyok kivéve ha nem:D
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#2284
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 posts
ilyenrõl még nem hallottam, de nagyon ötletes lenne:D én tudjátok, a VAGINA feliratot írnám rá:D ha már egyszer ez a neve:D

#2285
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

kala: hogyis van aza fél hat-hat?


Hoyg érted? az tegnapra volt, de végül érdeklõdés hiányában elmaradt :)

#2286
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
raycoon: Gratulálok, és sok-sok kitartást kívánok...:)

pink75: Úgy emléxem, mikor legutóbb bent jártam a Farády kerékpárboltban (ez Veszprémben van, innét származik az Imagine-m), láttam egy szürke-kék-sárga Kelly's vázat, amin csak XC megjelölés szerepelt, típusnév nem. Úgy gondoltam, ezt azoknak készítette a Kelly's, akik csak egy jó vázat akarnak, nem komplett bicót. Nem vettem alaposabban szemügyre, mert nem voltam érintett a témában. Most meg akartam keresni a honlapjukon (www.faradykerekpar.hu), de nem találom. Azért sztem egy telefont vagy emilt megér a dolog. Ha mással nem, infóval biztosan szívesen segítenek. Velem mindig segítõkészek és általában 10 perc alatt megoldják a prolémáimat...:) Amúgy küsõre nagyon szép a váz és talán volt rajt vmi apró betûs race v, racing felirat is.
Vagy csak megint be voltam b@szva???

#2287
pink75

pink75

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 313 posts

Tudom, hogy nem szabad a fórumokon üvöltözni, DE.........

APA LETTEM!!!!!

Részleteket írok majd, de most még rohangálok kicsit.. :)

Tailor: kicsit késõbb, este, válaszolok a privire, ha még érdekes..

gratulka!
egy hónap múlva, remélem, én kajabálok majd így...:)
fentrõl vagy egyre mélyebbrõl
most már elég volt ebbõl

#2288
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Tudom, hogy nem szabad a fórumokon üvöltözni, DE.........

APA LETTEM!!!!!

Részleteket írok majd, de most még rohangálok kicsit.. :)

Tailor: kicsit késõbb, este, válaszolok a privire, ha még érdekes..


Ilyenkor szabad üvöltözni. :D
Nagy nagy gratula! Azért annyit írhattál volna, hogy fiú, vagy lány, meg egészséges. :)

#2289
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts
kala: hogyis van aza fél hat-hat?
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#2290
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
szerintem a bézbólütõ forma azért alakult ki, h a fejcsõnél konkrétabb anyagmennyiség és hegesztési varrat fogja a vázat, és nehezebben törjön ki maga a fejcsõ, de végig ezt az átmérõt ugyebár nem célszerû elhúzni a relatíve kevésbé terhelt középcsapágyházhoz, mert az túl nehéz lenne
a "cseppforma", tehát a terhelés irányába ovalizált csõ is a kapcsolódási felületet hivatott növelni, bár lehet, mindkét esetben tévedek :)

#2291
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Apaság rulz ;)


Szerintem bizonyos határok között tök mind1 a csõforma, hiszen úgyis inkább a falvastagság és a hegesztések döntik el az erõsséget a szûk keresztmetszet elv alapján :)

na akkor lehet az van hogy azonos anyagminõség és falvastagság mellett az a bézbollûtõ csõ erõsebb.....de ez már nagyon tech.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2292
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Apaság rulz ;)


Szerintem bizonyos határok között tök mind1 a csõforma, hiszen úgyis inkább a falvastagság és a hegesztések döntik el az erõsséget a szûk keresztmetszet elv alapján :)

#2293
Kboy

Kboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 308 posts

Tudom, hogy nem szabad a fórumokon üvöltözni, DE.........

APA LETTEM!!!!!

Részleteket írok majd, de most még rohangálok kicsit.. :)

Tailor: kicsit késõbb, este, válaszolok a privire, ha még érdekes..

Gratula!!!!:koncert:

md88: nem tom a képeket letõlteni mai adatforgalomra hivatkozik :(

#2294
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
Raycoon gratula .....:)
azér ha már vázcsere akkor a felsõbb kategóriából kéne választani.....annyira azért nem rossz a merida :) -és a salamandra rövid is lenne sztem a kerida után....-

bár Rainman már elmondta a lényeget de az easton nem véletlen találta ki azt a RAD nevezetû csövet amibõl anno az elsõ stinkyk készültek, és amit aztán lemásolt(atott) a kona
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2295
vendég_avus_*

vendég_avus_*
  • vendég
Én mindenképpen > Salamander (nagyobb mint Salamander) vázat javaslok, a Salamander nekem túl rövid, az a 20 mm mínusz zavarna...

#2296
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts

APA LETTEM!!!!!



valami szépet akarok hamarjában kisütni de nem jut egyéb eszembe mint egy õszinte mélyrõljövõ szívteli: GRATULÁLOK!

:winko::mmraise::impra:

Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#2297
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 posts

biztos pink-nek mert õ akar venni, nekem meg a körös dolog jött belõle..


Jaa, én is tervezem majd......maaaajd

#2298
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 posts
igen pinknek ment, de ha az alapkategóriát veszed ahol nem a legfrisebb anyagokkal dolgoznak, ott a körnek van a legerõsebb tartása!

#2299
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
biztos pink-nek mert õ akar venni, nekem meg a körös dolog jött belõle..

md: azért ha megnézed a kona stinky suprime-ot az nem kör alakú mégis az egyik leg brutálisabb kona, volt szerencsém alaposan szemûgyrevenni.... Sok felsõkategórisá gép nem kör, és baromi erõsek... tech, és minõség kérdése...

#2300
vendég_avus_*

vendég_avus_*
  • vendég

APA LETTEM!!!!!


:clap: :beer: :siema:

Gratulálok raycoon, és üdvözlet a Kelly's Klub legifjabb tagjának!