Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Klub #2

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2578 replies to this topic

#2261
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
ááá, sport szelet az terhelésirányban ovalizált, jobb a kókuszos szelet, az kör keresztmetszetû :)
Feltöltött kép
Gariról jut eszembe, Maliban rosszul voltak, mikor ezt lóbálva jöttem be, azt hitték, gariba szeretném cseréltetni :)

#2262
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 posts
vagy öt liter kannástablettás:D

#2263
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Ja most csak egy sportszelet fér át rajta ugye? :)

#2264
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
:)
anyám elsõnek kijelentette, h ez a vázam életveszélyes... :D
(és akkor még nem is látta a törött darabot! :D)
mondjuk amire rain gondol az még durvább, titán váz és az alsócsõ és felsõcsõ közepe olyan mint azok a papírlapok, amiket négyfelé hajtanak majd szép mintákat vágnak beléjük... Hát no, a csõ közepe nem sok terhelést kap, de azért nem örülnék neki, ha egy zacskónyi ropit át tudnék dugni a vázamon :-)

#2265
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Milyen turpisság? kalaius te érted ezt? :)

#2266
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 posts
milyen jó, hogy gyorsfelfogású vagyok, és a kép megnézése elõtt rájöttem a turpisságra!

#2267
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
"egy jól kitalált konstrukció esetén a fennmaradó résznek alig van, csak folytonossági szerepe"

Ha jólértem ez azt jelenti mint a késeknél a pengekönnyítés. Vázakban is van ilyen, az egyik sm-en láttam egy vázat ami olyan lukas volt mint egy ementáli vagy mint egy gépstuki csöve.

De asszem a monginak is van vmi váza ahol a homlokcsõ lukacsos. :)
Nemrég láttam vmi ilyet: http://kellysklub.uw.hu/tura/j9.jpg

#2268
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 posts
szerencsére nekem nincsenek ilyen tapasztalataim, és nem is szeretném, hogy legyenek!!!! gondolom senkisem

#2269
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Hát igen...
Rendszerint nem rendeltetésszerû használat címszóval küldik vissza.

#2270
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
nem feltétlenül fogadják el! kivizsgálják h anyagfáradás miatt van-e... ha egy eséstõl mondjuk megroppan és nincs anyaghiba akkor azt mondják h: És neked nem esett bajod? A másik meg az h: Milyen vázat ajánlhatok helyette? :)

#2271
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 posts

dave: Ne szerénykedj légyszíves! Ha egy jó kis emelkedõre tekernénk felfelé, te nyernél!


Köszi, de ez nem a kör keresztmetszetû vázon múlna:D:D:lol1:

#2272
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Nem hiszem mert ilyenkor a törött/repedt vázat átveszik és bezúzzák :)
Ha meg elõtte flexeled, akkor nem veszik vissza :D

#2273
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég

ha valakinek akad egy ilyen használhatatlan váza, szét lehetne fûrészelni, hogy megnézzük, mi van benne:clap:


Ha eltörik és nem cserélik gariban akkor neki eshetsz flexxel az enyémnek! :)

#2274
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 posts
dave: Ne szerénykedj légyszíves! Ha egy jó kis emelkedõre tekernénk felfelé, te nyernél!

#2275
md88

md88

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 469 posts

Pink: csak azért Téged idéztelek, mert nagyjából egyetértek veled abban, hogy a kör keresztmetszet csak speciális esetben számít a legerõsebbnek és a váz nem tartozik ezen esetek közé.



Akkor bocsánatot kell kérjek, mert én voltam az a bátor, nyegle ifjú aki ilyen disznóságot mert mondani! én hallgatok a nálamnál jóval tanultabbakra, és szoros egyetértésben maradok eztán velük!

#2276
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 posts
Pink: csak azért Téged idéztelek, mert nagyjából egyetértek veled abban, hogy a kör keresztmetszet csak speciális esetben számít a legerõsebbnek és a váz nem tartozik ezen esetek közé.

#2277
pink75

pink75

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 313 posts

Ha szabad beledumálnom, a kör keresztmetszet akkor a legerõsebb, ha a kör sugarának irányából jövõ terhelésrõl van szó, tehát ha a csövet össze akarod lapítani. Egy váz esetében nyilván nem errõl van szó. Pl. próbálj meg egy tojást úgy eltörni, hogy a két "végénél" nyomod össze.

persze, én is vázra gondolok
fentrõl vagy egyre mélyebbrõl
most már elég volt ebbõl

#2278
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 posts

nem a kerek kereszmetszetû csõ a legerõsebb, ez rengeteg dologtól függ különben - csavarodás, nyíródás, honnan ered a feszültség, a salamander "fura" felsõcsöve szerintem egyértelmûen arra van kialakítva, hogy alulról bírja nagyon az ütéseket. Súllyal meg lehet játszani, a felsõ falvastagság lehet vékonyabb is, anno rengeteg ilyen anyagfeszültséges-fáradásos hülyeséget számoltam
ha valakinek akad egy ilyen használhatatlan váza, szét lehetne fûrészelni, hogy megnézzük, mi van benne:clap:


Ha szabad beledumálnom, a kör keresztmetszet akkor a legerõsebb, ha a kör sugarának irányából jövõ terhelésrõl van szó, tehát ha a csövet össze akarod lapítani. Egy váz esetében nyilván nem errõl van szó. Pl. próbálj meg egy tojást úgy eltörni, hogy a két "végénél" nyomod össze. Ezért nem gömb alakú a tojás.

#2279
pink75

pink75

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 313 posts

hát szét nem fûrészelem, de kona frame tubing táblázatom van....szépen benne van a csövek mérete, meg az adott csõ falvastagságai /ált 3-4 féle vastagság egy egy csõ/

igen, ez így van, hihetetlenül pontosan meg lehet mondani, hogy adott anyagot, ilyen-olyan kötési formákkal, bizonyos kötési pontok esetén és várható nagyságú és irányú erõkarokkal hol is kell vastagnak hagyni, egy jól kitalált konstrukció esetén a fennmaradó résznek alig van, csak folytonossági szerepe
gondolj bele a szabadság-hídba, milyen vékony is középen
fentrõl vagy egyre mélyebbrõl
most már elég volt ebbõl

#2280
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

nem a kerek kereszmetszetû csõ a legerõsebb, ez rengeteg dologtól függ különben - csavarodás, nyíródás, honnan ered a feszültség, a salamander "fura" felsõcsöve szerintem egyértelmûen arra van kialakítva, hogy alulról bírja nagyon az ütéseket. Súllyal meg lehet játszani, a felsõ falvastagság lehet vékonyabb is, anno rengeteg ilyen anyagfeszültséges-fáradásos hülyeséget számoltam
ha valakinek akad egy ilyen használhatatlan váza, szét lehetne fûrészelni, hogy megnézzük, mi van benne:clap:

hát szét nem fûrészelem, de kona frame tubing táblázatom van....szépen benne van a csövek mérete, meg az adott csõ falvastagságai /ált 3-4 féle vastagság egy egy csõ/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való