Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kelly's Klub #2

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2578 replies to this topic

#2041
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Mit összebénázok! Még azt a pár darab képemet sem tudom feltenni a PIX-re... Mennyi ott a méretlimit?

#2042
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Nekem sehogy sem megy... Kicsit hülye is vagyok cyberügyileg...

Esetleg tudnál küldeni "csomagolatlan" változatot (tömörítve lehet) ide: bikebuddha@yahoo.com ? Nem tudom hány képrõl van szó, ha sok, akkor ne fáradj minddel. Leginkább azok érdekelnek, amiken rajt vagyok, illetve válogathatsz hozzá általad jónak ítélteket is a társaságról. Köszi!

Én operával próbáltam, azzal nem sikerült, viszont explorerrel igen. De csakazértsem fogom a microsoft nagy testvért megszeretni!



#2043
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 posts

flashget nekem lejött vele

de ha nem óvatoskodom el és simán a kendvenc tûzrókám letöltõjével szedem akkor is lejön:D


Én operával próbáltam, azzal nem sikerült, viszont explorerrel igen. De csakazértsem fogom a microsoft nagy testvért megszeretni!

#2044
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,030 posts
Üdv Mindenkinek!

Köszönöm az aggodalmatokat! Megvagyok, de otthon nincs net, így csak most, a melóból tudok életjelt adni...

Szal a cukrázdázás után jött el a holtpont (persze nem a mézes pálesz, hanem a Tahi-Szentendre outi idõfutam felvezetés miatt), kicsit lemaradtam, aztán egyszerre csak sok felé ágazott az út. Jól eltévedtem és megáztam, de végül is 84,43 km-nél megérkeztem az angyalföldi "alaptáborba".

Amúgy otthon mindig megadom a tervezett útvonalat indulás elõtt. Erre még Alaszkában szoktattak rá, ahol azért elég gáz eltévedni. Ott minden "trailhed" (turistaút kiinduló csomópont ?) mellett van egy kis faláda, benne füzet és cerka. Oda kell beírnod az adataidat és tervezett útvonaladat just in case...

Amúgy nagyon élveztem a napot és ezúton is köszönök mindenkinek mindent. Igazi tuti húsvét volt, a végén az a kis ázás és eltévedés bõven belefért. Most megint sajnálom, hogy nem Pesten élek. Azt a pár képet, amit csináltam, majd
megpróbálom feltenni valahogyan.

#2045
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts
flashget nekem lejött vele

de ha nem óvatoskodom el és simán a kendvenc tûzrókám letöltõjével szedem akkor is lejön:D
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#2046
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 posts

Nekem is jön le szépen.

Legalábbis ez volt a látszat kb. 10 percig. A végén egy 72 kB-os file lett, amit a winzip nem hajlandó megnyitni. Nekifutok mégegyszer.

Az újabb nekifutás is ugyanazt az eredményt(?) hozta. Van valakinek valami ötlete?

#2047
gyömrõi

gyömrõi

    vendég

  • fórumtag
  • 166 posts
Nekem is jön le szépen.

Legalábbis ez volt a látszat kb. 10 percig. A végén egy 72 kB-os file lett, amit a winzip nem hajlandó megnyitni. Nekifutok mégegyszer.

#2048
vendég_avus_*

vendég_avus_*
  • vendég
Nekem lejött szépen gyorsan kb 2 órával ezelõtt.

#2049
Kboy

Kboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 308 posts

10 perc és fent lesznek a mai képeim:
http://mtb-riders.uw.hu/link/04.16.zip

Csak én nem tudom letölteni,vagy ti sem?
1kb/sec-el kezd :(aztán ledob...

#2050
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Tigger: Mit jelent neked a du.? 6 után vagy akár hamarabb is?

zsmtb: ja értem már te a kelly's klubhoz mutattad ezt. Azt hittem h vmi sisakot ad a minisztérium és kmax-nak szól. Ezügyben intézkedek, de túl sokra nem jutottam, amit lesz vmi szólok.

#2051
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

igen jó volt szélárnyékban utazni.:) meg lusta is voltam kikerülni tiggert:D

de tanultam a dologból ha megint kapok lovettát nem csak két boltban nézek megfelelõ sisak után hanem (és nem fogok az árából nyeregtáskát stbt venni) addig meg sem állok míg örökre a fejemre nem szorul a sisak:D

ja túl széles volt mi ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2052
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts
igen jó volt szélárnyékban utazni.:) meg lusta is voltam kikerülni tiggert:D

de tanultam a dologból ha megint kapok lovettát nem csak két boltban nézek megfelelõ sisak után hanem (és nem fogok az árából nyeregtáskát stbt venni) addig meg sem állok míg örökre a fejemre nem szorul a sisak:D
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#2053
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Csak lusta es tartalekol. :)

nekem is a hátsó kerekemre rakta az elsõjét, tahitól szentendréig :)
lehet országútiznia kéne :)


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#2054
kmax

kmax

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 posts

kmax: Nem azért vagy ilyen vakmerõ mert az autóbalesetet is megúsztad ennyivel?


nem mert már nem emlékszem rá csak azt tudom hogy 2 éves voltam

és azokat csak példának irtam le
Kendvenc online sci-fi játékom: http://galactica6.haon.hu/ Ha kedvet kapsz hozzá keress fel privátban és segítek az elindulásban. :D

#2055
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

zsmtb: mit jelent a minisztérium támogatása?

Tigger: a kabaládat miért szedted le? kmax meg ne akarjon országútiban vonatozni meg lánctalpazni sztem mert montival is ön és közveszélyes. :) így legalább le van korlátozva a sebességhatára.

kmax: Nem azért vagy ilyen vakmerõ mert az autóbalesetet is megúsztad ennyivel?

csak ideiglenesen került le.....az a pici Elek átkerült az új kocsi slusszkulcsra, és vettem egy nagyobbat, csak neki + nincs "akasztója", asszony varr neki mellényt vagy övet és annak a segítségével kerül majd fel a kormányra,,,,

amúgy egy kõhegyet mehetünk valamelyik délután......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2056
zsmtb

zsmtb

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts

zsmtb: mit jelent a minisztérium támogatása?

Tigger: a kabaládat miért szedted le? kmax meg ne akarjon országútiban vonatozni meg lánctalpazni sztem mert montival is ön és közveszélyes. :) így legalább le van korlátozva a sebességhatára.

kmax: Nem azért vagy ilyen vakmerõ mert az autóbalesetet is megúsztad ennyivel?


nézegettem a minisztérium honlapját de egyenlõre semmi értelmeset nem találtam.
vagy az informatikai fejlesztésre kaphattak pénzt, vagy pedig a rendezvényszervezéshez...de ez csak ötlet.
ha jól látom a bringabanda több klubot is magában foglal (helyi klubok, vagy pl. happy bike team)
több márka is támogatja a bb-t (bike +, magellan. stb.)
de éves díjat kérnek a kedvezmények és a tagság fejében.
szerintem nem ez a jelenlegi irányunk hanem az hogy ingyenes, önkéntes alapon szervezett / szervezõdõ klub legyünk.
de ha hallok látok vmit akkor majd írok a pályázatokkal kapcsolatosan.

ez a bicaj téma is olyan mint az autó meg a motor.
addig amíg nincs egy nagyobb baleseted nem veszed komolyan a figyelmeztetést.
csak nehogy akkora legyen a tanulópénz, hogy "ráfizetés" legyen. :(

#2057
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
zsmtb: mit jelent a minisztérium támogatása?

Tigger: a kabaládat miért szedted le? kmax meg ne akarjon országútiban vonatozni meg lánctalpazni sztem mert montival is ön és közveszélyes. :) így legalább le van korlátozva a sebességhatára.

kmax: Nem azért vagy ilyen vakmerõ mert az autóbalesetet is megúsztad ennyivel?

#2058
zsmtb

zsmtb

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts
http://www.bringaban...BB_tam_eum.html

ez érdekes! mindjárt utána is nézek hogyan megy ez!

#2059
zsmtb

zsmtb

    vendég

  • fórumtag
  • 147 posts

perce hogy megvagyok dehát ki kell élvezni ezt az utolsó ünnepnapot így ma (is:)) délig aludtam

1. esés: ez nem volt esés elfáradtam az eléhezés kerülgetett és lehuppantam a földre

2. esés: qva vájús volt az a lejtõ belementem az egyikbe elöttem Zsolti ment figyeltem õt, de közben a nyom eltért késõn vettem észre és oldalra elõre átestem a bringán az oldalamra. ez egyszerû technikai hiba és mivel talán ez volt az elsõ nagy hegyi terepezésem érthetõ is. talán ha lenne spd pedál/cipõ kombinációm át tudtam volna ugrani a másik nyomvájúba

3. esés: nos rájöttem hogy a szarv veszélyes mert ha azt fogom nem érem el a fékkart itt is ez történt és attól nem eshetett semmi bajom hogy belegurultam az árokba ami jobban ki volt bélélve gazzal mint az ágyam szivaccsal:)

túléltem egy autóbalesetet amiben én voltam a fal mindössze egy sebbel a homlokomon ugyanez volt a helyzet amikor egy kb: 10 kilós függönytartó esett a fejemre akkor is csak felrepedt a bõr rajta

nos ezután az esettanulmány után:

buddha a szombatot -ha jól értelmezem- idefent töltötte lehet ugyanez a helyzet és a hétfõt is idefent tölti
vagy
a túrázás örömére elfogyasztotta a maradék mézest és most is még durmol:D


de ha fejre esel aszfalton vagy terepen akkor az nem 10 kg lesz.
képzeld el azt a szitut: emlékszel arra, amikor lejöttél az elágazáshoz és kérdeztük hogy mi történt, mert már sáros lettél.
na ezután kezdtük meg a zúzást azon az erdei úton.

az átlagtempó 35 és 50 között volt. ha ott pl. egy kövön megcsúszol vagy nem tudod kikerülni akkor bukta van. legrosszabb esetben egyenesen elõre. és ha fejre esel az bizony nagyon gáz tud lenni. a TE érdekedben emiatt nem tudom azt mondani hogy jó indok az amit a függönykarnisra meg az autóra írtál.
a mtb igenis veszélyes üzem

én pl nagyon örültem annak hogy voltunk néhányan akik úgy látták: a sok kapaszkodó után megérdemlünk egy igazi zúzást terepen.
azt nem is tudtam hogy te kmax keveset mentél így terepen.
egyébként nincs spd-m így pontosan nem tudom azt megítélni mennyire tudod "felhúzni" a bicót egy egy ugráskor vagy mennyivel jobban. De ha gyakorolsz akkor az alapugrásokat kicsiben anélkül is meg lehet csinálni.
néhányat érdemes elsajátítani mert megkönnyíti a mozgást
pl: http://www.mtb-online.hu - trick school - itt megtalálod mit hogyan csinálj. talán a bunny-hopp a legjobban használható.

lehet hogy nem mondok nagy ötletet: az a bizonyos jelszóvédett oldal: elég lenne egy jelszóvédett exceltáblát megcsinálni, majd priviben elküldeni a jelszót minden érintettnek. (bár lehet hogy ti is erre gondoltatok a korábbiak alapján)

erre a kiszolgáló sem fog reklamálni (gondolom én naivan)

#2060
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

al: Te még nem tekrtél vele! Nagyon veszélyesen teker, bár miõta rászoltunk azóta jobban figyel, de szeret száguldozni közel a többiekhez. Ma 26-tal mentem elõtte és visszavettem 24-re és belémjött hátulról. Azt mondta fél méterrõl követett, na most ilyen tempónál sztem a fél méter csak a leggyakorlottabbaknak megengedett. Finoman lassítottam ráadásul, s bele sem merek gondolni abba mi lett vna ha drasztikusabban kell vmiért fékeznem vagy kerülök vmit amit õ nem lát mert takarom.

Ez fedi a mai túra útvonalát?
Túra: Bp. - Kõ-hegy - Pilisszentlászló - Papp rét - Tahitótfalu ill. Szentendrei Skanzen felé két útvonalon mindenki haza

A kõ-hegy az ami csak félig mentünk fel a patakok elõtt, no azt mutogattam mindig h azt a laposat szeretném megmászni mert olyan szimpatikus a formálya. Vmikor feljön oda velem vki vagy közös túra keretében érintsük vmikor!


10 perc és fent lesznek a mai képeim:
http://mtb-riders.uw.hu/link/04.16.zip

nekem is a hátsó kerekemre rakta az elsõjét, tahitól szentendréig :)
lehet országútiznia kéne :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való