Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Troger

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
31 hozzászólás a témában

#21
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Sziasztok.

Veszt.
A 90-es évek elején léteztek még ezek a szettek, s nem váltotta le az lx a dx-et.

1991-ben az xt volt a csúcs szett, alatta a dx, lx, exage 500lx,400lx,300 lx és még pár szett.
92-ben jött az xtr, s ez volt a dx utolsó éve is, utána megszünt maradt az xtr, xt , lx stb. szett.

A bringa biztos 91- vagy 92 bõl való és ostler a neve. Az araya cv 7-es egy szimplafalú felni, de elképesztõen sokat bírt. Nekem is volt, sajna már nem gyártják, felette már csak a duplafalúak volt rm 17, rm 20.

Hej a régi szép idõk.

Apr, mi a típusa a barracudának?
Mondjuk vázanyag alapján a2v -nek kellene lennie. Nincs rajta a felsõcsövén?
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#22
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Halihó Ger 75

Hát a Barracuda kerékpárokat sem ismerik sokan.


Tudom, hogy régi hozzászólás, de ha már fõlapra ugrott a Troger topik...

Nálam is porosodik a garázsban egy barracuda. Fehér, sötét metál bibor lila. Tange prestige/ultimate/superlight (nem tudom pontosan) vázanyag, gyönyörû, tényleg ritkaság.

#23
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem is Troger kerékpárom van. Pontos típusát nem tudom leolvasni mert elég furcsa betûtípusos a matrica Ditler vagy Ostler. Nem tudom hol lehetne utánna nézni, a Google nem akar nagyon segíteni, bár lehet, hogy lehetetlen is. Mikor szünt meg a cég?
Egyébként nagyon jó gép. Tange Cro-Mo váz (nagyon könnyûnek érzem, legalábbis korábbi acél montihoz képest), full Deore DX szett (nem tudom mikor váltotta az LX a DX-et, mert ebbõl talán belõhetõ a gép kora), Araya CV-7 felni, ez is régi lehet mert az Araya honlapján nincs ilyen típus jelenleg. Eddig meg vagyok vele elégedve, nagyon masszívnak tûnik és elég meglepõ dolgok vannak rajta: váz belsejében vezetett bovdenezés, a külsõ bovdenek is be vannak vonva mûanyaggal, hogy ne karcolják a vázat.
Nem tudom mennyi ilyen bringa róhatja az útakat még ma is?

#24
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Halihó Ger 75

Hát a Barracuda kerékpárokat sem ismerik sokan.

Nekem a cr.mo csúcs gépe volt meg az a2v true temper csövekbõl.
Egy haveromat még máig is hûen szolgálja.

Egy másik barátomnak meg az aluminium dos equis team bringája van meg fehér-arany fényezéssel.

Az enyém elõl lakkozott hátul pedig zöld színû volt.


Folyamatosan böngészem az ebay.com-ot mert nem tettem le róla, hogy egyszer még lessz egy ilyen vázam.


De az a baj így vagyok még a trek 7000-es vagy 8000-es ragasztott easton csöves vázával a 990-es crmo vázával, nomeg az alu muffos karbon vázaival.

Lehet hülye vagyok.

Hali.

#25
ger75

ger75

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Valóban nem ez a legpörgõsebb topic, de ha már rátaláltam, gondoltam írok pár sort. Fiamnak vettem (8e Ft) egy nagyon kis méretû hajlított felsõcsöves Troger acélvázat, Columbus Tre-tubi csövekbõl, nagyon aranyos kis gépet sikerült rá építeni. Teljesen korrekt kis váz, az eredeti fényezést már nem láttam sajna, de úgyis át kellett festeni, és bizony szép lett. Szerencsére 1 1/8 a fejcsõ, a 26.8-as nyeregcsõ pedig benne volt. Aztán Ritchey vezérlõpult, Manitou Spyder R, SUN CR 18, régi LX, STX RC cuccok. Ha nekem anno ilyen gépem lehetett volna...
Csak a tréfa kedvéért: a montim egy Barracuda AIR2, aminek az átépítésén most gondolkodom ( radikálisan lecsökkentem a sebességfokozatok számát, marad 1x1 és kész:) ). Illetve most szereztem be egy trekkinget, de hogy ez se legyen egyszerû eset, egy Steppenwolf állt a házhoz...
Amilyen dinnye vagyok, legközelebb megint olyat fogok beszerezni, aminek nincs Mo-i forgalmazója...
Üdv

#26
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
sziasztok itt a kép a montiról. Nem elég jó a háttér, de ha egyszer lessz egy kis idõm csinálok jobb képeket.
http://pix.bikemag.h...189480&cat=2393

Halihó.

#27
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Hali.

Van pár képem róla, ha írsz egy mélcímet elküldöm neked.

Hát valóban nem egy pörgös topic :)

#28
H.Szab

H.Szab

    vendég

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
nincs véletlenül fotod a bringádrol troger,szivesen megnézném

#29
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
kis komolyságot, bár van egy olyan ézésem, hogy nem ez lesz a legpörgõsebb topik ;)

#30
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
trogerye csak a trogereknek van. :)
nayo. nekem nincs de már találkoztam vele.
gratulálok.
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#31
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Na................

senkinek sincs troger bringája?

Hállóóóóóóóóóóó.....

Legalább egyedi a bringa :-)

#32
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Sziasztok.
Érdekelne kinek van ilyen márkájú bringája.

Nekem van egy 1991-es Troger Cristallom Tange cr-mo csõbõl teljes Xt szettel araya RM 17-es felnivel.
A monti 17,5 "-os gyönyörû darab.

S volt egy 1991-es Troger Pordoi bringám ez aluból volt teljes lx. szettel.
Sajnos ezt eladtam, de már bánom.

Egy haveromnak van egy Troger Crazy Edelweiss-a, azonban már csak a falon lóg, mert elrepedt a váz. Ez is aluból volt.

Többrõl nem tudok, ezért kiváncsi vagyok hátha van még valakinek ilyen bringája.

Egyébként a Troger osztrák márka, ami már megszünt. Valami olyasmi mint a Barracuda az usa-ban, hát már olyat sem nagyon kapsz.

Sziasztok.