Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Troger

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
31 hozzászólás a témában

#1
thadeus

thadeus

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szia Don Matteo!
Ez a piac merre található és mikor van nyitva? (Bp.-i vagyok)

#2
thadeus

thadeus

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Egy szép állapotú kék crazee edelweiss érdekelne. Szerintetek van esélyem? Merre keressem? Ha esetleg valakinek van ötlete...

#3
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Akkor marad a merev villa, bár nem bánom :)
bwana gyönyörû a bringád. Matricázva lesz festés után?
Én is szeretném szintereztetni az enyémet, de még nem tudom hogyan, mert nincs szerszámom teljesen szétszedni és nem tudom, hogy kerékpárszervízben lehetne-e tárolni az alkatrészeket, míg lefestik... Meg egyáltalán vállalnak-e valahol szinterezést Szeged környékén.

#4
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Egy barátom, most tett a tõlem kapott troger cristallo-jába egy 1995-ös sárga judy sl telót. Elmondása szerint a geometriáját nem változtatta meg, mármint nem emelte meg jelentõsen a felsõcsövét. Õt az zavarja, hogy a villa kicsit furcsán áll benne, a homlokcsõ szöge miatt. Ez sajnos nem változtatható, mert merev villához lett a váz tervezve.

Mondjuk ha nagyobb rugóutas, nem retro teleszkopot raksz bele ami 6 centinél többet mozog az biztos jóval megemeli az orrát.

Az én 91-es tech wildting bicatomba 94-es mag 21-es telót tettem, s teljesen meg vagyok vele elégedve, a szög is jó, s a geo sem változott. Mondjuk az csak 4,5 centit mozog.

Egy biztos én csak régi telót tennék bele rock shox mag 21 -et vagy marzocchi-kból az olaj levegõs xc 5-6-700-ast.

Hali.

Ja és Veszt a tied egy ostler :-)
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#5
bwana

bwana

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
nekem is van egy:

Feltöltött kép

de már csak egy pár napig fog így kinézni, most kap új festést, új fékeket, meg egy Schwalbe Silento II külsõt :)

#6
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Lehet, hogy buta kérdés, de érdekel a téma, hogy ezekbe a régi merev villás MTB-kbe, lehet tenni újfajta teleszkópos villákat?

#7
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Valamikor majd én is ki akarom szedni a monoblokkot (csak kíváncsiságból, vagy ha véletlenül a nyeregcsõ felõl befolyt valami akkor azt kiszedem), a shimano szerszámot már megvettem. Az eladó/szerelõ csak annyit mondott, hogy arra figyeljek, hogy tövig nyomjam be a szerszámot, mert nem megy be olyan könnyen a helyére és az problémás lehet.
Sajnos menetirányról nekem sincs infóm, de ahogy elnéztem a shimano oldalán lévõ manuálokat a monoblokkok szabvány nem sokat változott.

#8
ronko

ronko

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Visszatérve a Trogerre... képet még nem csináltam (szét van szedve az egész-majd ha kész lesz), de köszi a tippet)
Jól elmennek a téli esték a szervízeléssel, de a monoblokkal csak nem bírok:
vettem újat, a régit kihajtani meg lehetetlenség//, meg se rezzen, hiába csl, várás vagy bármi...( a hajtókar oldali résznél volt a blokk mûanyagos része és a szerszámmal addig feszítettem, hogy a fele le is törött--most már csak a bal oldali részt tudnám kihajtani, de az meg ugye tiszta fém és sztem már beleette magát a vázba...persze már abban is bizonytalan vagyok hogy milyen menetes...??
96os tange mtb váz, taiwan, de osztrák...stx monoblokk ha minden igaz...akkor a hajtás oldali fordított menetes??? vagy sima jobbos?? a másik szimpla oldal a balmenetes???? tényleg teljesen elvéreztem ezen a ponton és erre aztán semmilyen adat nincsen a neten...vazzz. Itt tartok most, különben kevesen ismerik, aki meg vágja ezt a márkát annak gúnyos mosoly ül ki a szájja) szélire, vagy egybõl megjegyzi, hogy a neve elég gggáz...na bumm.

Igényes válaszok jeligére: minden megoldás érdekelÖÖÖ

sziasztok BÚÉK all, wishes the best
.A vándor lelke maga az út.

#9
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Ide nem tudod feltölteni, hanem feltöltöd valahova máshova és ide csak a linket szúrod be.

#10
ronko

ronko

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
képeim nekem is vannak a crazee edelweissról!) de hogyan lehet ide feltölteni?? vagy megvakultam a kolléganõktõl megint?Ö

üdv.
.A vándor lelke maga az út.

#11
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Feltöltött kép

Még be akartam szúrni a képet. Így néz ki a kis aranyos.

#12
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Nagyon jó kis bicajok ezek a trogerek :)
És tényleg nagyon könnyûek ezek a Tange vázak. Én csak azt sajnálom, hogy nem lehet teleszkóposítani az enyémet, pedig akkor egy jó kis masszív maratonos gép lett volna belõle, így marad városi mindenesnek.

#13
ronko

ronko

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
nahátakkor,,

megvettem én is Devecseren a tutti Trogert), szép kis crazee edelweiss (fehér, tange csöves), pont az én méretem stb.
Eméxem rá régebbrõl, katalógusokból, olyan 96-97-es bringa lehet. Akkor szerintem a heavy tools, wheeler alatt futott árban, talán a hooger-booger volt neki vetélytárs.
Különben szuper kis gép, erõsített támvillák, monoblokk résznél túlhúzott váz forrasztás, gyönyörû bowdenvezetõ szemek, 2030g-os súly...lesz mit kihozni belõle!!
Felszereltségét tekintve is meglepõen rendben van: shim STX RC váltók, alivio kantifékek és agyak (Femco abroncsban), STX hajtókar-7 es sor és lánc, STX RC fék és váltókarok valamint egy 95 körüli RST 460 villa, hmmm? izgi, mi??)

Jót lehet turkálni a lomi piacon, tényleg sok minden van, meglepõ áron! Pl. a sarki boltos néni Dusika 3spd. agyváltósa szuper állapotban 3 rugóba került, az én montim egy 20as volt (Ritchey külsõkkel), de ami igazán felkvaró, és nem tudom, hogy hogyan is lehet az a következõ: TELJESEN ÚJ (raktározott, zsírpapírozott) 88-89-90es évjáratbeli kerók....OO WTF!Motobecane, Kotter, Gitane! egyéb finomságok, minden eredeti rajta, gyári papírokkal 50és100 ezer forint körül,,,,ilyen van???
persze koppintás is létezik, de nem ezekbõl szerintem! Találkoztam pl. Longus montival) (országúti muffos vázból..???) full deore xt ('97) pakkal (szerintem csak matrica), és ebbõl a fuvaros tag ha kell hoz 20-30 db-t egy hét alatt...na ez nem frankónéró.

So nekilátok ápdételni a szerzeményt, akinek van elfekvõ (nem szétgyepált) stx vagy stx rc alkatrésze (monoblokk, agyak, fékpillangók---bármi!) az szóljon nyugodtanÖÖ és persze a devecseri élményre is várom a kommenteket.)

sziasztok, üdv.: ronko
.A vándor lelke maga az út.

#14
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Az a dx amirõl te beszélsz az nem BMX szett? Az még volt a 90-es évek vége felé is.



De, igazad van! Én eddig úgy tudtam hogy az is montis szett volt, de most rágugliztam és megvilágosodtam. Jobb késõn, mint soha! ;-)


http://bmxmuseum.com...es/kastan/28241

#15
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Az a dx amirõl te beszélsz az nem BMX szett? Az még volt a 90-es évek vége felé is.

#16
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Sziasztok.


1991-ben az xt volt a csúcs szett, alatta a dx, lx, exage 500lx,400lx,300 lx és még pár szett.
92-ben jött az xtr, s ez volt a dx utolsó éve is, utána megszünt maradt az xtr, xt , lx stb. szett.



Hmmm... biztos hogy csak eddig élt a DX? Hiszen abból volt még szép piros :) Servo Wave Action-ös fékkar is, nemhiszem hogy az 1992-es lehetett, inkább olyan 95-96-97.

Amúgy a veszprémi kisebbségi piacon sokszor látni Ausztriából behozott Troger-eket, többnyire kb gyári állapotban. Ált. csak alap montik vagy city bike-ok, bár különösebben nem figyeltem õket, lehet hogy akadnak profibbak is.

#17
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Mondjuk salsa?
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#18
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás

Csinálnak ma is jó acél vázakat, de igaz, hogy közel se annyit, mint anno.


Mondjuk én az alábbi cégek kínálatát néztem végig 200k-ig és nem volt egyetlen egy fémváz sem XC kategóriában: merida, speci, cube, magellan, trek

#19
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Akkor egy kicsit idõsebb, mint gondoltam, de egyáltalán nem látszik rajta. Minden precízen és pontosan mûködik rajta, és iszonyat könnyû, nem tudom, hogy a gyártók miért nem csinálnak ma is Cro-Mo vázakat, mindenki csak az alu-t erõlteti.

Csinálnak ma is jó acél vázakat, de igaz, hogy közel se annyit, mint anno.


#20
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Akkor egy kicsit idõsebb, mint gondoltam, de egyáltalán nem látszik rajta. Minden precízen és pontosan mûködik rajta, és iszonyat könnyû, nem tudom, hogy a gyártók miért nem csinálnak ma is Cro-Mo vázakat, mindenki csak az alu-t erõlteti.