Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass | 2007. április 22.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
520 hozzászólás a témában

#121
Mad002

Mad002

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Egyetértek szammerral, józan döntés volt. (sajnos)
"Csak az Itt, csak a Most
A máskor, a máshol nincsen"

#122
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
A rendezõk okosan tették, hogy lefújták ilyen belpolitikai körülmények között. Végre valakik ésszerûen és jövõbetekintõen gondolkodtak!!
Majd legközelebb...
...lesz bõven idõ, hogy a kerékpározást népszerûsítsük.
szammer

#123
zerge83

zerge83

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
criticalmass.hu:

"A kerékpáros felvonulás rendezõiként szeretnénk elkerülni még az esélyét is, hogy a Parlament mellett elhaladó több tízezres belvárosi rendezvényt bármilyen módon fel lehessen használni az igazi üzenetétõl eltérõ célokra. Kérjük a sajtó képviselõit, segítsenek abban, hogy a hír eljusson azokhoz akik hetek-hónapok óta tervezik a demonstráción való részvételt.

Annak ellenére, hogy a demonstráció még a tavaszi kampánycsend idején, 32 ezer résztvevõvel is gond nélkül zajlott, a jelenlegi helyzetben nem lenne jó döntés a megtartása. A résztvevõ kerékpárosok tapasztalataink alapján nem jelentenek kockázatot, azonban nem szeretnénk ha bármilyen incidens kikezdené az egyébként pártpolitikától mentes demonstráció jóhírét. A vidéki helyszíneken a rendezõk saját hatáskörükben döntenek a rendezvény megtartásáról, de jelen pillanatban nem gondoljuk, hogy bármely más városban szükséges lenne a Critical Mass lefújása.
Természetesen az Európai Autómentes Nap nem marad el. Továbbra is bátorítunk mindenkit, hogy pénteken tegye le autóját, és válassza a kerékpározást, illetve az aznap ingyenes tömegközlekedést a munkahelyére vagy iskolájába történõ eljutásra.
A Critical Mass felvonulás ugyan elmarad, de a pénteki közös programok közül a Népstadion melletti Millenáris velodromban zajló ingyenes Pályakerékpár Budapest Bajnokságon tervezett tömeges megjelenésünk nem. A mozgalom egyik fõ célja, hogy a lebontásra ítélt, 110 éves mûemlék megmeneküljön, és Budapesti Kerékpáros Centrumként funkcionáljon. Várhatóan nem maradnak el a felvonulás elõttre, és utánra tervezett rendezvények, filmvetítések, programok sem a csatlakozó kávézókban és szórakozóhelyeken."

#124
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Nálunk is fent (7 perc alatt bejött), mindjárt a fórum fejlécében is.
"In idem flumen bis non descendimus"

#125
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
most mondta be a rádijó is...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#126
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Nekem sem jönn be,
az indexrõl:

Elmarad a Critical Mass elnevezésû, péntek estére tervezett budapesti kerékpáros felvonulás, nehogy azt más célokra is fel lehessen használni, közölte a szervezet kedden. "A kerékpáros felvonulás rendezõiként szeretnénk elkerülni még az esélyét is, hogy a Parlament mellett elhaladó több tízezres belvárosi rendezvényt bármilyen módon fel lehessen használni az igazi üzenetétõl eltérõ célokra" - áll a szervezõk közleményében. "A jelenlegi helyzetben nem lenne jó döntés" a civil rendezvény megtartása annak ellenére, hogy a tavaszi kampánycsend idején rendezett, 32 ezer biciklist megmozgató rendezvényük "gond nélkül" zajlott. Nem szeretnék ha bármilyen incidens kikezdené az egyébként pártpolitikától mentes demonstráció jó hírét, szögezte le Kürti Gábor felelõs szervezõ.

A vidéki helyszíneken a rendezõk saját hatáskörükben döntenek a felvonulás megtartásáról. Elmondták azt is, hogy az Európai Autómentes Nap nem marad el, ezért bátorítanak mindenkit, hogy pénteken tegye le autóját, és válassza a kerékpározást, illetve az aznap ingyenes tömegközlekedést.
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#127
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Pontosan ezt szeretném - már látom jelezték lipilee-nek is. Nálam továbbra is off.
Bemásolod ide a hivatalos hírt?
"In idem flumen bis non descendimus"

#128
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Nekem bejött, tényleg elmarad a CM.

Szerintem ki kellene rakni a honlapra és a fejlécbe is!

13:22

http://index.hu/poli...old/tuntet0917/

Elmarad a pénteki Critical Mass

Elmarad a Critical Mass elnevezésû, péntek estére tervezett budapesti kerékpáros felvonulás, nehogy azt más célokra is fel lehessen használni, közölte a szervezet kedden. "A kerékpáros felvonulás rendezõiként szeretnénk elkerülni még az esélyét is, hogy a Parlament mellett elhaladó több tízezres belvárosi rendezvényt bármilyen módon fel lehessen használni az igazi üzenetétõl eltérõ célokra" - áll a szervezõk közleményében. "A jelenlegi helyzetben nem lenne jó döntés" a civil rendezvény megtartása annak ellenére, hogy a tavaszi kampánycsend idején rendezett, 32 ezer biciklist megmozgató rendezvényük "gond nélkül" zajlott. Nem szeretnék ha bármilyen incidens kikezdené az egyébként pártpolitikától mentes demonstráció jó hírét, szögezte le Kürti Gábor felelõs szervezõ.

A vidéki helyszíneken a rendezõk saját hatáskörükben döntenek a felvonulás megtartásáról. Elmondták azt is, hogy az Európai Autómentes Nap nem marad el, ezért bátorítanak mindenkit, hogy pénteken tegye le autóját, és válassza a kerékpározást, illetve az aznap ingyenes tömegközlekedést.

http://criticalmass....l-mass-budapest

Elmarad a Critical Mass Budapest
Szerzõ: critical mass, k, 2006-09-19 12:56
Cimkék: sajtóközlemény
Elmarad a péntek esti Critical Mass tömegdemonstráció

A kerékpáros felvonulás rendezõiként szeretnénk elkerülni még az esélyét is, hogy a Parlament mellett elhaladó több tízezres belvárosi rendezvényt bármilyen módon fel lehessen használni az igazi üzenetétõl eltérõ célokra. Kérjük a sajtó képviselõit, segítsenek abban, hogy a hír eljusson azokhoz akik hetek-hónapok óta tervezik a demonstráción való részvételt.

Annak ellenére, hogy a demonstráció még a tavaszi kampánycsend idején, 32 ezer résztvevõvel is gond nélkül zajlott, a jelenlegi helyzetben nem lenne jó döntés a megtartása. A résztvevõ kerékpárosok tapasztalataink alapján nem jelentenek kockázatot, azonban nem szeretnénk ha bármilyen incidens kikezdené az egyébként pártpolitikától mentes demonstráció jóhírét. A vidéki helyszíneken a rendezõk saját hatáskörükben döntenek a rendezvény megtartásáról, de jelen pillanatban nem gondoljuk, hogy bármely más városban szükséges lenne a Critical Mass lefújása.
Természetesen az Európai Autómentes Nap nem marad el. Továbbra is bátorítunk mindenkit, hogy pénteken tegye le autóját, és válassza a kerékpározást, illetve az aznap ingyenes tömegközlekedést a munkahelyére vagy iskolájába történõ eljutásra.
A Critical Mass felvonulás ugyan elmarad, de a pénteki közös programok közül a Népstadion melletti Millenáris velodromban zajló ingyenes Pályakerékpár Budapest Bajnokságon tervezett tömeges megjelenésünk nem. A mozgalom egyik fõ célja, hogy a lebontásra ítélt, 110 éves mûemlék megmeneküljön, és Budapesti Kerékpáros Centrumként funkcionáljon. Várhatóan nem maradnak el a felvonulás elõttre, és utánra tervezett rendezvények, filmvetítések, programok sem a csatlakozó kávézókban és szórakozóhelyeken.

#129
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Úgy negyed órája néztem, akkor még nem találtam erre utalást, most pedig nem jön be az oldal.
"In idem flumen bis non descendimus"

#130
kocsi

kocsi

    vendég

  • fórumtag
  • 180 hozzászólás

meglepõdnék ha pénteken sor kerülne a felvonulásra.


Elmarad

#131
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
meglepõdnék ha pénteken sor kerülne a felvonulásra.

#132
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
nyomtatnék pár CM-es "plakátot", A4-es méretben, fekete fehéren. szal vmi egyszerût...
vki tudna linkelni?

Nincs idõm keresgélni, és a cm.hu-n csak szarokat találtam, meg olyat ami fekete hátterû...


köszi

#133
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Hát az eleje 6körül indul de mire a vége is elindul lesz vagy fél 7 sztem:) kár h tavasszal nem voltam, mindegy mostmár van bringa:)

#134
k.ender

k.ender

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
Na biztos le leszek hurrogva, de mikor kezdõdik?

.:]{3|\|[)3R:.

#135
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Lesz az 9 fél 10 is! Két éve is utána kezdtünk oszolni szét felé. De aki túlélõzik, annak ez nem gond!:D
Ja! AGA elérhetõségét majd pattinsd át, ha lehet, hátha tudok neki valani jó melót. (Vagy rosszat)

#136
apx

apx

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Hello!
Aki esetleg szegedi: http://criticalmassszeged.fw.hu
Mindenkit szeretettel várunk! ;)

#137
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Szerintem 8-fél 9
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum:

#138
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 hozzászólás
kb meddig fog tartani a CM?
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#139
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Na bérakom ide is hátha jön innen valaki.

http://criticalmass....et/xvii-kerulet

Eddig fõCM szervezõ voltam, most "csináljuk a sajátunkat".
Elég nagy Rákosmente meg a CM is, így hát össze kéne hozni õket.

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#140
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Tegnap etse felé Aga felhívta a figyelmemet arra, hogy a Votec alsócsöve körben el van repedve. És tényleg.:zab:
Nem tudtok ócsó aluvázat, eladót?
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum: