Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vélemények a bringaboltokról #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1191 hozzászólás a témában

#21
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nálunk pl nem kedvezményt kapsz, hanem felszereljük neked a bringára az egészet ingyen, ami jó pár ezres lenne egyébként. Ha jót akarsz, akkor megvárod a 2010-es Deore szettet. Egy tesztgépen van nálam most ilyen, ha gondolod gyere, és próbáld ki.
Üdv:Thy

#22
-roli

-roli

    vendég

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Üdv. Nem találtam jobb topicot, így hát ide írom: Szeretnék egy komplett Shimano Deore szettet venni (V-fék,fékkar,váltó,váltókar,hajtómû egyebek. Egyszóval vázon és elsõ keréken kívül mindent lecserélnék). Arra lennék kiváncsi, hogy nincs e olyan üzlet valahol, ahol ha veszek egy ilyen szettet komplett akkor kicsi kedvezményt kapok rá, vagy megéri e így? Úgyértem többet érnék vele, és olcsóbban kijönne esetleg, ha megvenném komplett az egész bicót?

#23
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Ideért a villa, de jót nem tudok mondani... Munkalapra 20 azaz húsz nap van írva javítási idõnek... Május 22dike óta tényleg annyi telt el...És érdekes mert határidõnek pedig május 26 van megadva! Szinte az összes csavaron tudtam még több mint fél fordulatot húzni...kotyog a villa... Hát mit ne mondjak ennyit a Biker garanciális ügyintézésrõl....
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#24
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

énis mesélek név és cégnév nélkül....
.
.
.
lenne rá vevõm csak nam tudok helyette mit venni.....


Durva sztori.
Javaslom a rókát. Bár az olaj abban is necces esetenként.
Biztos van a forgalmazónál 1-2db 40-es.

#25
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Nekem egy WorldCup-al megy a szívás: kicsi mozdulat oda vissza és kopog. Visszaküldték hogy nem tudnak mit csinálni vele semmit...
Bár nem az enyém, mert én is csak dolgozom egy bótban...
Biker: Tipikus hiánybótolás... legtöbbször még az elõrendelt cuccot sem tudod megkapni mert egyszerüen nem rendelnek annyit , igaz így nem kell óriási raktárkészletet felhalmozni(ami így sem kicsi!!!)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#26
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

de az is lehet hogy az alkatrész tényleg akorra ér ide, csak mivel sikerült a góréig eljutni, szétbombáztak egy új telót....


Én nem tudom hogy pontosan hogy sikerült olyan gyorsan alkatrészt szerezni de már õszintén nem is érdekel csak legyen kész a villa és minden mûködõképes legyen... Amúgy meg a gyártás legeleje + a postázás szerintem akkor se kéne hogy 2-3 hónap legyen
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#27
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

énis mesélek név és cégnév nélkül....

megvettem hõn áhitott villámat, ami elsõ körben kopogott minden apróbb mozdulatnál.
Netes utánaolvasás után kiderült, hogy a gyártó ismeri a hibát, külföldön szó nélkül egyel komolyabb villára cserélik, mivel a csillapitás felsõ része a ludas, és nem oldották még meg a problémát.

Mondom fasza jól bevásároltam (boltos létemre KISKER-ben vettem, mivel az elõrendelt mennyiséget hozta be a forgalmazó, egy darabbal se többet). A villa lábában nincs olaj, szimeringek szárazok, hiányzik belõle 2db rugós alátét. Sajna ezzel akopogással nem tudok mit kezdeni....

Pár napra rá jött az üzletbe az üzletkötõ, ecsetelem neki a problémát:
"Jah hogy szétszedted? Akkor nincs gari"
Meg különben is külföldi villára nincs gari.
Ekkor kezdett elgurulni a gyógyszerem. Ecseteltem neki, hogy itthon vett villa és mondtam neki a "szériahibát" amirõl Õ , mint forgalmazó még nem kapott infót.

De semmi gond vigyem be a villát oda ahol vettem számlával és majd 3- 6 hónap múlva megoldják

Nah ekkor jutott eszembe kollegám mondása:

" A vevõ csak úgy tudja nemtetszését kifejezni egy termék iránt, ha egyszerüen nem veszi meg"

lenne rá vevõm csak nam tudok helyette mit venni.....


Végül akkor nem sikerül kiügyeskedni belõle egy team-et?:(
a vicc az hogy nekem pár napja már megszûnt a kopogás. De azér cserélhetnék team-re:)

#28
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.236 hozzászólás
  • LocationSvájc
énis mesélek név és cégnév nélkül....

megvettem hõn áhitott villámat, ami elsõ körben kopogott minden apróbb mozdulatnál.
Netes utánaolvasás után kiderült, hogy a gyártó ismeri a hibát, külföldön szó nélkül egyel komolyabb villára cserélik, mivel a csillapitás felsõ része a ludas, és nem oldották még meg a problémát.

Mondom fasza jól bevásároltam (boltos létemre KISKER-ben vettem, mivel az elõrendelt mennyiséget hozta be a forgalmazó, egy darabbal se többet). A villa lábában nincs olaj, szimeringek szárazok, hiányzik belõle 2db rugós alátét. Sajna ezzel akopogással nem tudok mit kezdeni....

Pár napra rá jött az üzletbe az üzletkötõ, ecsetelem neki a problémát:
"Jah hogy szétszedted? Akkor nincs gari"
Meg különben is külföldi villára nincs gari.
Ekkor kezdett elgurulni a gyógyszerem. Ecseteltem neki, hogy itthon vett villa és mondtam neki a "szériahibát" amirõl Õ , mint forgalmazó még nem kapott infót.

De semmi gond vigyem be a villát oda ahol vettem számlával és majd 3- 6 hónap múlva megoldják

Nah ekkor jutott eszembe kollegám mondása:

" A vevõ csak úgy tudja nemtetszését kifejezni egy termék iránt, ha egyszerüen nem veszi meg"

lenne rá vevõm csak nam tudok helyette mit venni.....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#29
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
de az is lehet hogy az alkatrész tényleg akorra ér ide, csak mivel sikerült a góréig eljutni, szétbombáztak egy új telót....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#30
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Hát igen ez de most 31dik héten már itt volt az alkatrész csak éppen lusták voltak összerakni és ezért mondták a 36dik hétre. Az olaszoknak meg a #&@^·¢#@&#^¢^· :D
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#31
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Na most hívott a viszonteladó haverom akitõl a villát vettem. Telefonáltak neki hogy az alkatrész már ott van és most rakják össze, péntekre ittvan... Az olajjal való feltöltés vagy a láb alján a 2 csavar meghúzása tarthatott volna 4 hétig?? Nem értem miért kell ennyire hülyének nézni az embereket, lehúzni, átbaszni... Na a lényeg hogyha minden igaz itt van péntekre a villa...


Valószínûleg a láb megrendelése-átfutása, és postázása+vámolás tartott 4 hétig. Mondjuk, ha van nekik raktáron, akkor nem tudom miért ennyi. Nekünk volt garis problémánk, akiktõl importálunk. Mire kiért DPD-vel a garis cucc, addigra meg is jött tõlük DPD-vel a cseredarab. Fotó alapján elfogadták. Valahogy így kellene mûködni. De ez egy családi céh, nem egy gigamulti.
Olaszok nyáron eltûnnek 3-4 hétre, addig semmit sem tudsz intézni. Ez mondjuk nem vigasztal, de ez van.

#32
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Na most hívott a viszonteladó haverom akitõl a villát vettem. Telefonáltak neki hogy az alkatrész már ott van és most rakják össze, péntekre ittvan... Az olajjal való feltöltés vagy a láb alján a 2 csavar meghúzása tarthatott volna 4 hétig?? Nem értem miért kell ennyire hülyének nézni az embereket, lehúzni, átbaszni... Na a lényeg hogyha minden igaz itt van péntekre a villa...
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#33
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
A Sós a tulaj.Mindegy, hogy a kiskerbõl veszed, vagy a webshopjukból. Ha nincsen raktáron cucc, akkor szívás van.
A jogi út mindig jól hangzik, de sajnos az "új" fogyitörvény miatt csak te szívhatsz.

#34
sanzi

sanzi

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Sziasztok!!

Gondoltam írok tapasztalataimról a fent említett cégrõl ( BIKER Kft.) mert nem a legkorrektebbek! Eddig hála istennek csak háromszor kellett közvetlenül velük kapcsolatba lépnem(rendelés, garanciális ügyintézés...) de mind a három alkalommal kellemetlenség ért.... Kezdjük még a másfél éve vett Truvativ láncterelõmmel ami a webshopjukban raktáron volt viszont közel egy hónapba telt mire sikerült eljuttatni hozzám máig érthetetlen okok miatt... A következõ egy RockShox Domain 318as villa volt múlt szeptemberben ami ugyancsak elérhetõ volt de mégis valahogy csak novemberre ért ide, Mondjuk annyi pozitívum volt a dologba hogy már a jövõ évi modellt kaptam meg, de két hónap azért csak két hónap... A legfõbb probléma akkor kezdõdött mikor mikor 3 komolyabb bicózás után a láb közepén elkezdett folyni az olaj. Ekkor gondoltam csak valahonnan odacsöppen vagy valami, viszont miután letöröltem és újra megjelent az olajfolt más gyanús kezdett lenni a dolog és derült ki hogy van rajta egy hajszálrepedés ami ment is vissza garanciális javításba amit a Biker is jóváhagyott. Május 18dikán felpostáztuk abban a hitben élve hogy pár hét és újra tekerhetek. Hát nem így lett, ugyanis azt mondták hogy 31dik hétre(!) ami most van ér le a cserealkatrész vagyis az új láb. Én itt elakadtam hogy honnan rendelhetik talán a napról vagy a marsról? Nem sikerült kideríteni... Eljött a 31dik hét nagy örömmel várom vissza hõn szeretett villámat amikor közlik velem hogy nincs alkatrész, majd a 36dik héten... Ekkor kicsit megborultam gondolom érthetõ módon és mentem egybõl a viszonteladóhoz hogy akkor mi is van. Õ egybõl telefonált de még így se biztos a sikerünk pedig a Sós valakivel beszélt... Most már kíváncsian várom a folytatást de ha nem lesz pozitív visszajelzés akkor megy jogi útra a dolog.
Bocsánat hogy most ezt így leírtam stb. de úgy gondoltam hogy meg kellett ezt osztanom veletek hogy aki teheti az ne rendeljen tõlük csak a viszonteladótól vásároljon!! Akinek nem inge ugye ne vegye magára de nem értem ezt az egész dolgot hogy mi tart ennyi ideig 1 alkatrész leküldésében, vagy például meddig tart normálisan vezetni egy webáruházat hogy ne vágják át az ember fejét... De mivel sok termék egyedüli beszállítói az országba gondolom megtehetik! Köszönöm hogy végigolvastad ezt a kis szösszenetet és ezentúl remélem senki nem fog így járni mint én...
Aláírtam, de a monitoron maradt...

#35
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Vásárolt már valaki a bikediscount webshopban?Mi a véleményetek róluk?Bicajt szeretnék tõlük rendelni.Érdemes?

#36
Vibra

Vibra

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hi!

A NémethOK-nál vettem egy Wensont amit még az nap elloptak. Mivel már a boltban is nehezen döntöttem el hogy a Wens vagy egy Kelly's Saphix 2 nap múlva visszamentem megvenni a Kelly'st na emlékezdtek rám. Elmeséltem a sztorit amire az volt a válasz hogy akkor õk annyit tudnak segíteni hogy olcsóbban odaadják a már akciózott kerót... Gondoltam pár ezrest engednek de ez is milyen kedves tõlük. Na a vége az lett hogy a 2009es Saphxot 74 ezresért elhozhattam. Köszönet az empátiáért és kedvességért....

#37
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, miért lett a Hajdúékból Bikeart? És hova lettek õk? Végleg kiszálltak a business-bõl, vagy nyitottak máshol egy új boltot? Voltam ma a megújult üzletben, kissé sivárnak tûnik, de lehet hogy azért mert még nagyon új...

a hajdúék perpill nem üzemeltetnek kiskert, ha jól tudom. a bikeart pedig nyilván lesz szebb is, amint "belakják" elég a másikra gondolni, ahol egy tût nem lehet leejteni :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#38
DonMatteo

DonMatteo

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, miért lett a Hajdúékból Bikeart? És hova lettek õk? Végleg kiszálltak a business-bõl, vagy nyitottak máshol egy új boltot? Voltam ma a megújult üzletben, kissé sivárnak tûnik, de lehet hogy azért mert még nagyon új...

#39
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Hát nem tudom, hogy ez nem e fog reklámnak minõsülni, de a történet teljesen valós, kérem a moderátort hogy ez alapján itélje meg!

A BigBike -ról van szó, ahol 1 leárazott Skarpea Life Basic-et vettem, 22"-ost. Sajnos 22"-osban csak Life Zeró volt, de teljesen ingyen, munkadíj nélkül kicserélték a 2 bicó teljes felszerelését! Mindezt úgy, hogy elötte be sem mentem hozzájuk, emilen fojt a megbeszélés. A bringát kiválóan összerakták, beállították, nagy sújom ellenére "lábon" tudtam hazavinni, gond nélkül (másik boltban vásárolt exMTB-om kormánya maradt a kezemben a vásárlást követõ hazaúton, elõzõ trekkingemnek meg a hátsó kereke esett ki.) Nem tudom, hogy ez a hozzáállás mennyire általános, de engem teljesen meggyõzõtt!



Szerintem egyáltalán nem reklám!
Az én TREK 4500-asomat is ott vette a haverom még 2002-ben és azóta(az általam már lecserélt alkatrészeket leszámítva) még egy csavart nem kellett utánhúzni a bringán és még nagyon egyben van.
És én sem akarom fényezni õket,de igen ha valaki a BigBike-nál vásárol biztos lehet abban hogy nem fog alatta szétesni a cucc.
Egyszóval kevés olyan bolt van ahol olyan becsülettel végzik a munkát mint náluk.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#40
aquark

aquark

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Hát nem tudom, hogy ez nem e fog reklámnak minõsülni, de a történet teljesen valós, kérem a moderátort hogy ez alapján itélje meg!

A BigBike -ról van szó, ahol 1 leárazott Skarpea Life Basic-et vettem, 22"-ost. Sajnos 22"-osban csak Life Zeró volt, de teljesen ingyen, munkadíj nélkül kicserélték a 2 bicó teljes felszerelését! Mindezt úgy, hogy elötte be sem mentem hozzájuk, emilen fojt a megbeszélés. A bringát kiválóan összerakták, beállították, nagy sújom ellenére "lábon" tudtam hazavinni, gond nélkül (másik boltban vásárolt exMTB-om kormánya maradt a kezemben a vásárlást követõ hazaúton, elõzõ trekkingemnek meg a hátsó kereke esett ki.) Nem tudom, hogy ez a hozzáállás mennyire általános, de engem teljesen meggyõzõtt!