Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Világmegfejtõs - filozofálgatós - idézgetõs - elméletgyártós

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1040 hozzászólás a témában

#21
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
off

és ezzel értelmet is nyert a tv-s oktatás, ötletadás :)

Andris közgazdásznak tanul, úgy könnyû. :)

nem tudom, hogy van-e irónia a szavaitok mögött, de én most komolyan veszem:
diverzifikálás az sulis anyag, ez igaz, viszont az offshore, egymásra épülõs-lekövethetetlen tulajdonlású cégekrõl sajnos nem tanítottak az iskolában :P

érdekel is ez a téma - HVG-t folyamatosan olvasgatom, ahol elég jól nyomják a "tv-s oktatást, ötletadást" ezenkívül két könyvelõ van a családban.

Jorci:
közgizda tanulmány complete, februártól "logisztikai menedzsment" lesz a téma valószínûleg...

on

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#22
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Andris közgazdásznak tanul, úgy könnyû. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#23
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

én azért már tervezgetem, hogy "tüntessek el" egy ilyen nagyobb pénzösszeget, hogy a szomszédoknak ne tûnjön fel belõle semmi :D

befektetés diverzikálás, egymásra épülõ offshore cégek stb :)

és ezzel értelmet is nyert a tv-s oktatás, ötletadás :)

#24
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

ne érts félre, nem akarok lopni:D:D sõt diploma után nem is készülök a bkv-hoz, nem olyan lesz a szakirányom.:)

én azért már tervezgetem, hogy "tüntessek el" egy ilyen nagyobb pénzösszeget, hogy a szomszédoknak ne tûnjön fel belõle semmi :D

befektetés diverzikálás, egymásra épülõ offshore cégek stb :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#25
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Szilárd
kicsiben nem érdemes lopni, mert akkor elkapnak :)
szakíts 1-2 milliárdot, aztán akkor jut az eltusolásra is, meg ha mégis megcsúszol, akkor háziõrizetben elvagy évekig :)

ne érts félre, nem akarok lopni:D:D sõt diploma után nem is készülök a bkv-hoz, nem olyan lesz a szakirányom.:)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#26
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Szilárd
kicsiben nem érdemes lopni, mert akkor elkapnak :)
szakíts 1-2 milliárdot, aztán akkor jut az eltusolásra is, meg ha mégis megcsúszol, akkor háziõrizetben elvagy évekig :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#27
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
így van
hagyjuk, teljesen fölösleges.
lõni meg úccse lehet, a szétszivott agyú csegevarát is kipurcantották :-)

#28
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
szomorú, hogy azok megússzák, akik a nagy lóvét szakítják le, de ez más téma... (((meg az is más téma, hogy sírnak, hogy csak 19 mrd-t kapnak évente, de ne menjünk bele...:)))))
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#29
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ennyi.
De attól te még napozhatsz nyugodtan, tuti elintézik a cimbik, hogy az EU-s " ...listaárszor2" lóvét áttolja Brüsszel
:-)

#30
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Gyerekek!
Idedobnak egy ilyen 100 millás kiscsontot, miközben a háttérben zajlanak a komolyabb tranzakciók, komoly gubákkal.
A közvélemény pedig csámcsoghat 3 luxusutó áráról...
"In idem flumen bis non descendimus"

#31
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
háájjj, dázsvírem, ha aszonygyák a maffiákok a BKV-nál, hogy márpedig neked utaljuk ki ezt az abszurd nagyságú végkielégítést, amire már ötletünk se volt, hogy emeljük el, de azért te is kapsz egy gurigát, akkor nem sok esélyed van.
Aláírod, oszt csá.
A zsetont meg szépen áttolod a tesóknak, te meg várod a guggancsot.
Ha pofázol, elássák a cukros öreganyádat a 4-es metró alá.
Közvélemény háborog, a dagadt Ilonka nene aki egy valódi kretén, ha eddig nem lopta össze magát, s télleg egy panelben él-gondolom, nem hiába lett õ a fõgonosz-most kajak beszopja, /peeeersze, ahogy szokik lenni-tocsikizmus-/megy a vakítás a fagyott számlákról, meg a jujdejadejujdafuj
aztán ennyi
Te meg vigyorogsz valahol a "nyárban" s sajnálkozva olvasod a laptopodon, hogy a BKV verdák harmada legehed/nap.
Hát valahogy így lehet habzás nélkül mosni, gondolom.

#32
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
nem tudom, ez-e a jó topik.. csak úgy eszembe jutott néhány gondolat a bkv Szalainé Szilágyi Eleonóráról.. csak hogy miért utalt ki magának 82 milliós végkielégítést. ma mutatták híradóban, hogy egy u.olyan panelból vitték elõzetesbe, mint ahol mi élünk.. valószínû, u.úgy nyomorgott a konyhájában, meg az egész lakásban, mint mi.
szóval kiutal magának ez a szerencsétlen két csuklós credo busznyi végkielégítést, és még élvezni sem tudja a pénzét.. kiutalja egy svájci vagy akármilyen bankszámlára, és van neki. mert ha átköltözik rózsa dombra, vagy luxus utazásokra jár évente 3x, vagy menõ kocsikat vesz egybõl kopogtat az apeh, hogy ugyan már mibõl, meg hogyan. nyilván, ha nem bukik le, szépen lassan felélte volna a zsozsót, mert nyilván seggére lehet csapni 82 misinek is, csak élvezni nem tudja, annyira nem, mint amennyit kockáztatott érte. szóval olyan látványos dologra nem tudja elcsapni, ha meg ezentúl olíva olajban süti a rántott húst meg a krumplit.. hát tényleg megérte.. oké biztos neki jobb ötletei lettek volna arra, hogy hogyan csapott volna a seggére a pénznek, vagy hogyan fialtatta volna meg... és én vagyok túl naív és fiatal még, meg ég bennem a tettvágy, hogy megmentsem a világot..
de akkor sem értem a miértjét.... valaki?? ((most lehet írni hideget meleget, hogy szarul gondolom, de ötleteket várok, hogy illegálisan szerzett pénzt hogyan lehet legálissá tenni:p))
:)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#33
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
"Ne feledd, ha valaki felbosszant, az arcodon 42 izom rándul össze, de csupán 4 izom kell ahhoz, hogy kinyújtsd a kezed és pofán vágd vele!" /Graffiti/

#34
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Arany Dániel Matematika Verseny: Igaz-e, hogy 2009+2(a 2010. hatványon) prímszám?
Meg bírtam oldani. :D Ja... és nem lehetett számológépet használni.;)

#35
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

wow Buki! nem tom, hogy hogy adtad össze ilyen gyorsan de nyertél egy bónusz forralt bort a Galagonyában, csak találjunk oda :)
De azért jó kis feladvány volt nem?
na egy bónusz prímszámos kérés:
Határozzuk meg az elsõ 1-re végzõdõ négyjegyû prímszámot


1031

Amugy nagyban csalok, mert matematikai progit hasznalok, es csak egy par fuggvenyt kell ismerni hozza...

A forraltborra meg vevo vagyok. :) Az utat most mar megjegyeztem. :D

#36
görögdinnye

görögdinnye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 629 hozzászólás
wow Buki! nem tom, hogy hogy adtad össze ilyen gyorsan de nyertél egy bónusz forralt bort a Galagonyában, csak találjunk oda :)
De azért jó kis feladvány volt nem?
na egy bónusz prímszámos kérés:
Határozzuk meg az elsõ 1-re végzõdõ négyjegyû prímszámot
:toad:Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

#37
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Ha az elsõ 1000 prímszámot összeadjuk, akkor páros, vagy páratlan számot kapunk ??


:confused:

Paratlan: 3 682 913

#38
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
2+999*(2k+1) alakú lesz.
az szerintem csak páratlan lehet.

#39
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
szerk.: páratlant.:D

mert:
2+3+5+7=17 (4 db prím) ->páratlan eredmény
2+3+5+7+11=28 (5 db prím) ->páros eredmény

az 1000 meg páros szám...és ha jól sejtem a kettesen kívül minden prím szám páratlan.:)

remélem nem hülyeség

Izomtéridõninja-geológus!


#40
görögdinnye

görögdinnye

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 629 hozzászólás
Ha az elsõ 1000 prímszámot összeadjuk, akkor páros, vagy páratlan számot kapunk ??


:confused:

:toad:Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.