Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#1421
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Egy kérdés, ha a COA matrica kezd drasztikusan elkopni, akkor mennyi az a kopási szakasz, ami alapján még azonosítható és így legális a használt oprendszer? Csak mert a céges laptopom alján van ez a csodás matrica és a Win disztribúció leírása már szinte teljesen lekopott. Érvényes így még ez a matrica?:)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

(értelemszerûen a product key-t és vonalkód feletti kódot én töröltem le Gimp-pel, de a többi az a természet mûve)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1422
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Off: Hogy mi a menõ aztat nem vágom, a korlátozások és bonyolítások miatt nem szeretem. Ugye normális eszköznél F5 lenne balról jobbra :).

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1423
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Ha itt valaki vágja az iTunes használatát...bár félek nem, elég menõ dolog lett utálni mindent, ami Apple...mind1!
Tehát a zenei és PDF/eBook könyvtár része tiszta sor, de a videokat hogyan tudom belepaszírozni az iTunes-ba, hogy ott meg is jelenjen?

#1424
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

ha nem lesz 100%-os a rendszer nem fog különösebben sírni. Akkor futok még egy kört a sata driverrel.
SokadikX, én is 2014-et tudok, de ha nem, az sem érdekel


2014 stimmel, a "forrásom" (akárhogy töröm a fejem, nem tudom, hol olvastam :( ) elfelejtette odaírni, hogy a hír valójában az SP2-rõl szól, én meg nem néztem körbe.
Nem 100%-os alatt meg azt értettem, hogy volt olyan nem HP-s driver, amit nem bírtam felerõszakolni sem (asszem hálókártya) meg volt ami kékhalálba döntötte idõnként a rendszert. Mondjuk ezek 3-4 éves történetek, szóval azóta változhattak a dolgok, de a HP-s vasakban azóta (ilyen téren) nem bízom. :)

#1425
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Köszi MC Pite, valami hasonló összevadászás volt az én tervem is (egy Toshiba-nál is így csináltam egyszer). A normál használat a fontos a tulajnak (meg az XP), ha nem lesz 100%-os a rendszer nem fog különösebben sírni. Akkor futok még egy kört a sata driverrel.
SokadikX, én is 2014-et tudok, de ha nem, az sem érdekel (mellesleg az MS már le akarta húzni a rolót az XP-nél, de a piac rákényszerítette az idõpont módosításra).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1426
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

2014ig van XP támogatás.

????
Ebben biztos vagy? Mert én (már nem emlékszem hol :( ) múlt héten olvastam egy cikkben, hogy júliustól már biztonsági frissítések sem lesznek XP-re... (szerk: imádom amikor ilyen pontosan hozzák a híreket: csak az SP2-rõl volt szó ezekszerint)

Sajnos pont a HP-vel jártam úgy több alkalommal is, hogy a nem HP-s driverekkel nem volt 100%-os a rendszer...

#1427
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
2014ig van XP támogatás. Attól hogy adott hp/akárki nem rakja ki a drivereket, mindetbe lehet szerezni.
Kell egy amd driver, ezzel nincs gond. Megnézzük az adatlapon a hang és hálókártyák típust, fel a gyártó (pl realtek)honlapjára és leszedjük az xp-s drivert. 2-3 perccel tart tovább mintha ez a hp kitette volna nekünk a letöltésbe. Cserébe a noti XP-vel jóval fürgébb lesz.
(w7es verziószámok)
ATI RS880M Video (és chipset) Driver
Broadcom Wireless LAN Driver version 5.60.350.6
Atheros Wireless LAN Driver for 1.00
Realtek 10/100 NIC Driver 7.3.522.2009 A
Realtek Card Reader Driver 6.1.7100.30094 A

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1428
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Errõl lehet tudni, hogy most hány bites rendszer?

64 bites, de ha nincs benne legalább 4G (inkább több) memória, akkor inkább 32bites rendszert érdemes felrakni, mert gyorsabb és kevesebb inkompatibilitási probléma adódik a használata során.
Viszont körülnézve a hp.com-on csak azt tudom javasolni, hogy az XP-t felejtse el. Júliustól megszûnik a támogatása, nem lesznek rá biztonsági frissítések sem, ha másért nem, emiatt mindenképpen érdemes váltani.

#1429
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Errõl lehet tudni, hogy most hány bites rendszer? Ismerõs adta, hogy tegyek rá XP-t. Nem ment fel rá, aztán a SATA drivereket nLite-tal belehegesztettem a telepítõbe, de ugyanazon a ponton lefagyott. Volt itthon pár régebbi linux telepítõ cd (Mandrake 8, SUSE 9, UHU 1.1), de mindegyiknek azzal kezdte, hogy "...biztos fel akarom telepíteni a 32 bites op. rendszert?" Aztán leszedtem egy friss Ubuntu-t (10.04), az meg pikk-pakk felment és gyönyörûen fut.
Az AMD oldala szerint a gépben lévõ Athlon X2 M300 egyaránt támogatja a 32 és 64 bites mûködést.
Amúgy alapból nem is találtam XP-s drivereket a géphez, csak Win 7-hez, de jobban zavar, hogy telepíteni se tudom.
...64 bites XP-vel van esélyem a sikerre, vagy mondjam az ismerõsnek, hogy felejtse el az XP-t és kezdjen megbarátkozni a többivel?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1430
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

P4 3GHz, 1.5GB memória, Radeon 3850HD 512MB a konfig, HD filmek folyamatosan akadnak, 100% körüli procihasználat mellett. Ha pl youtube-t nézem, akkor a 640x480 is szaggat, leáll, a proci szintén max körül...

Valamit be kell állítani, vagy a processzor kicsi a HD-hez? (mondjuk azt hittem a videokártya megoldja...)


enyim régi config
p4 2.8, hd 3650, 1,5gb mem, és simán ment a 1080p
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1431
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Megint a segítségeteket szeretném kérni.
Nemrég lejárt a Vista 30(?) napos próbája, és nem aktiváltam. Most szeretném újratelepíteni, de valamiért nem engedi, már csak a bõngészõmet tudom használni, amolyan csökkentett szolgáltatás jelleggel.
Gondoltam megpróbálom csökkentett módban elindítani, hát ha úgy engedi bebootolni a vista lemezt. Vagy van erre más megoldás is?

A másik problémám az, hogy egy merevlemezen van a vista és a személyes cuccaim is.
Az lenne a kérdésem, hogy újra tudom úgy telepíteni a Vistát, hogy ne veszennek el a merevlemezen levõ adatok (filmek, zenék stb.)?

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#1432
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

Ennek simán kéne vinni a 720 HD-t... de 1080 már nem


ennek az 1080p-t is simán kellene vinnie....nekem egy T2500-as Intel procim van (2Ghz), 2 giga ram meg egy alaplapi integrált VGA. (5 éves laptop) és a VLC simán viszi az 1080p mkv filmeket 10-12 Mbps-ig, 15-nél már bajban van.

próbáld ki VLC-vel vagy Mplayer-rel is a dolgot. a videókaridban van hardwares dekóder:

"The decoder meets the performance and profile requirements of Blu-ray and HD DVD, decoding H.264 bitstreams up to a bitrate of 40 Mbit" (és ez VC-1-et meg AVC-t is támogat)

szóval simán ki kellene tudni kódolnia a Full HD-t a videókártyádnak - a réges régi X1600-as radeon is simán kikódolja öcsém gépében...esetleg új catalystot tegyél fel, vagy a beállításaid nézd meg, hátha le lehet tiltani a hardware-s videódekódert.

#1433
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts

P4 3GHz, 1.5GB memória, Radeon 3850HD 512MB a konfig, HD filmek folyamatosan akadnak, 100% körüli procihasználat mellett. Ha pl youtube-t nézem, akkor a 640x480 is szaggat, leáll, a proci szintén max körül...

Valamit be kell állítani, vagy a processzor kicsi a HD-hez? (mondjuk azt hittem a videokártya megoldja...)


Ennek simán kéne vinni a 720 HD-t... de 1080 már nem

"just chillin killin"


#1434
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
P4 3GHz, 1.5GB memória, Radeon 3850HD 512MB a konfig, HD filmek folyamatosan akadnak, 100% körüli procihasználat mellett. Ha pl youtube-t nézem, akkor a 640x480 is szaggat, leáll, a proci szintén max körül...

Valamit be kell állítani, vagy a processzor kicsi a HD-hez? (mondjuk azt hittem a videokártya megoldja...)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1435
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

sose csinaltam meg ilyen total commanderes darabolast, de majd most megnezem hogy megy ez

vinyo ujraformazasa nem mukodik, mivel most is van rajta olyan 230Giga cumo, amit nem tudnek hova adatmenteni.

mondjuk azt se tudom hogy a 6.9GB kepfilet mire tudnam kiirni.


8-16GB-os pendrive-ra/CF/SD kártyára, dual layeres DVD-re.
Talán... (azt mindig elfelejtem, hogy windows világban élünk...)

#1436
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
sose csinaltam meg ilyen total commanderes darabolast, de majd most megnezem hogy megy ez

vinyo ujraformazasa nem mukodik, mivel most is van rajta olyan 230Giga cumo, amit nem tudnek hova adatmenteni.

mondjuk azt se tudom hogy a 6.9GB kepfilet mire tudnam kiirni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1437
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
FAT32-n 4Gb a max fájlméret.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#1438
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts

kerdes

van egy kulso vinyom es ra szeretnek tenni egy 6.5gigas image filet, de nem szereti mert azt irja hogy a filerendszer nem tamogatja az ekkora meretet. FAT lenne? lol mindegy. mivel birom szetdarabolni vagy valami hogy megiscsak ramenjen?


Külsõ winyók gyárilag FAT-ok, 2 giga a fájlméret limit. Vagy átformázod vagy WinRAR/Total Commander-rel szétdarabolod tetszõleges darabokra.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1439
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
start 100
end 199

roter mac andress-ek közt szerepel párom gépe

nem engedi netre, plusz admin felület sem megy...
mindegy kap egy win7-et
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1440
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,036 posts
elsõ tippem az lenne, hogy:
dhcp kiosztásban meg kell nézni hány szabad ip-van

pl ha az van hogy start ip:192.168.1.100 kezdetnek és ugyan ez a vége is(end ip) akkor ott a gubanc...lehet hülyén írom remélem érthetõ ha nem szólj ;)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító