Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#1401
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Ideje volt:)

#1402
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts
Feltámadt az nCore:D

#1403
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Dave: Kösz, így fogok tenni.

433.

#1404
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts

Gugli szerint 99.9%, hogy hibás a telepítõ dvd. A letöltött iso-t md5 ellenõrizd, majd amikor kiírtad akkor az iso és a dvd között is végezz ellenõrzést. Ha gyári a dvd-d akkor nem szóltam...


Én is ezt találtam, túl sok a negatív tapasztalat, hogy elhiggyen jó a telepítõ.
Ezt a MD5 ellenõrzést nem vágom, erre gondolsz:
MD5 Checksum Verifier - Letoltes - Download.CHIP.eu ?

A gép azóta rendbe jött. A hiba elég összetett, mert a telepítõ tuti hogy nem jó (másik, kipróbált gépen sem ment fel), ennek a gépnek viszont memóriahibája is volt, az egyik modul hibás (dualba volt/van benne 2x2Gb Apacer 1333MHz).
Egyébként azóta megoldódott, mert a tulaj megelégelte és lett eredeti W7...
Happy end!



#1405
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
stp1: haverom a 9" asus-án tony hawk 3-at játszik 800*600-ban...:D

(elte jog az nem gyenge.:) hány pontod van?)

ha a mobilodon bejön az emailed meg az ETR/neptun, akkor már nyert ügyed van - ha ASAP kell valamit intézni, akkor ezekkel bõven lehet még mobilon is.

annak nézz utána, hogy az ELTE jogon van e valamilyen microsoft program, amiben alanyi jogon vagy minimális összegért kaphatsz ms szoftvereket. (nálunk msdnaa van, ebben van windows meg fejlesztõeszközök, a campus programban meg office-t lehet igényelni) ha igen, akkor windows nélküli gépet vegyél (ez 150ért általában erõsebb, mint egy windowsos, amiben 20-30k a windows ára).

haverom egy ASUS-t vett most 150ért - az újabb játékok is futnak rajta, HDMI-vel tökjól rá lehet kötni tv-re és nézni a HD-filmeket. de anyagminõségben nagyon távol áll egy hp business-class notebooktól meg ilyen buzi csillogós a kijelzõ, azt meg sokan nem szeretik.

prémiumkategóriából pl. a Dell Vostro 1015 jön ki 150-bõl...jobb anyagminõség, de csak celeron proci, kevesebb/lassabb ram, alaplapi VGA - mondjuk átlagos felhasználásra ez is bõven elég, a HD-filmek is simán futnak rajta...én ezt venném inkább, a jobb anyagminõség nekem sokat számít, mint a teljesítmény (nem játszom, meg ilyen durva tervezõrprogikat se használunk)...de valamelyik nagy áruházban volt pl. 160-ért Sony VAIO, az se kutya.

tipp0: ne most vegyél gépet, ha nem életbevágóan fontos, hanem csak tanévkezdés elõtt - egyrészt ha van msdnaa, akkor egybõl fel tudod rakni a windows-t, másrészt meg tanévkezdéskor sok helyen akciózzák a notebookokat meg diákkedvezményt kapsz stb...

(a laptop.hu-nak van egy üzlete a BME mögött, ott 15% kedvezményt kap az ember diákigazolványra, és kérheti windows nélkül is a kiválasztott gépet. a notebook.hu-nak is mintha lenne ilyesmije..)

tipp2: meg menj be egy mediamartk/electroworldbe, aztán nyomkodd meg a gépeket, hogy kb képben legyél, hogy inkább minõségi gép vagy inkább erõsebb gép kell.

#1406
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

(nálunk amúgy minden 2. embernek van vagy wifis mobilja vagy valamilyen hordozható gépe, és egy fél év alatt elég sok emberrel lehet jó haverságba/barátságba kerülni - 5 percnél sose volt több, míg találtam egy embert, aki kölcsönadta, ha meg kellett nézni valamit. meg jópár publikus gép van, ahol egy emailt meg lehet nézni bármikor max. 5 perc kitérõvel. melyik egyetem/szak?:))


Elég sok igazság van abban, amit mondasz, de telóm nekem is wifis, csak egy idõ elég kényelmetlen.(E51, még nem erre találtál ki igazán) Akkor valami notebook lesz, de itt ugyancsak el vagyok veszve. ELTE jog lesz,ha ponthatárok is úgy akarják, ha nem, akkor Bécs.

#1407
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
-1 a netbooknak. az ergonómiája piszok szar. kb. csak emailezni használható, aztán idegbajt kapsz a kis felülettõl.

#1408
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
kela: konkrét márkát mondanak a többiek, én csak a net/note kérdésben osztom meg a tapasztalataimat.

ha ingázás alatt azt érted, hogy "felutazol" a kollégiumba/albérletbe, aztán meg x hétvégente haza, akkor teljesen jó a notebook. nálunk (bme) az "újabb" elõadókban általában van konnektor, de a régiekben is lehet találni, ha van a laptop mellett egy 1.5 m-es elosztó is...mondjuk a mai aksik bírnak 2-3 órát simán - ha meg ennél többet akarsz gépezni az egyetemen, akkor vagy lyukasórád van (találsz konnektort a büfénél), vagy tökre nincs értelme egyáltalán bejárnod..:)

a netbookok teljesítménye már jó, de a kis méret miatt pont az ilyen hétköznapi dolgokra teljességgel használhatatlan - a 2007es office eszköztár a 10" felét elfoglalja, a böngészõben is rengeteget kell scrollozni. tanulni meg szerintem amúgy is sz*r monitorról, hát még ha közben majd kiesik a szemed, olyan kicsik a betûk. filmnézés meg szerintem evidens, hogy a nagyobb monitoron jobb - a 19"-es LCD után a laptopom 15.4"-a borzasztó kicsinek tûnik...

(nálunk amúgy minden 2. embernek van vagy wifis mobilja vagy valamilyen hordozható gépe, és egy fél év alatt elég sok emberrel lehet jó haverságba/barátságba kerülni - 5 percnél sose volt több, míg találtam egy embert, aki kölcsönadta, ha meg kellett nézni valamit. meg jópár publikus gép van, ahol egy emailt meg lehet nézni bármikor max. 5 perc kitérõvel. melyik egyetem/szak?:))

#1409
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Olyan nyûgöm lenne, hogy egyetem miatti ingázáshoz kellene valami hordozható számítógép.Szóval az lenne a kérdésem, hogy mit érdemes venni max. 150ezer forintig. Notebook vagy netbook?Tudni kell, hogy nemigen játszok, és tervezõ programokra sem lesz szükségem. Msn, word, filmnézés, böngészés lenne az esetek 95%-ában.tudnátok valamit ajánlani?

#1410
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Win 7 telepítés (x64, Enterprise, HUN) közben vagyok éppen.
Tök szûz a gép, telepítõ lemez által megformázva, fájlok másolása közben sokadszorra megáll és ezt mondja:

A Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat...
Hibakód: 0x80070570

Találkozott valaki ezzel a problémával?
(support.microsoft.com erre vonatkozó bejegyzése 2007-es, tehát még a Win7 elõtti idõszakból való...)


Gugli szerint 99.9%, hogy hibás a telepítõ dvd. A letöltött iso-t md5 ellenõrizd, majd amikor kiírtad akkor az iso és a dvd között is végezz ellenõrzést. Ha gyári a dvd-d akkor nem szóltam...

#1411
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Twitterhez nincs magyar SMS-szám vagy valami?

#1412
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,353 posts
Ismerõsnek tört win7 van és õ gond nélkül telepít. Ja igaz a full verzió a fekete dobozos.

#1413
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts

próbáld a 32-est felrakni


Van pár dolog, amire szükség lenne, és azt a 32-es nem tudja:
gépben van 4GB (1033MHz) RAM, ezt már nem kezeli (3-at lát), hogy a legfontosabbat említsem.

Az elõzõ iso-t DeepBurner Pro-val írtam ki, most megpróbálok egy Nero-sat, meg esetleg lejjebb veszem a memória órajelet, de az ilyen jellegû dolgokat nem szívesen piszkálom... nem saját gép, én csak droid vagyok :(



#1414
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts
Itt azt irják file vagy program hiba de lehet virus...link...le kell tölteni egy Registry cleanert

"just chillin killin"


#1415
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

Win 7 telepítés (x64, Enterprise, HUN) közben vagyok éppen.
Tök szûz a gép, telepítõ lemez által megformázva, fájlok másolása közben sokadszorra megáll és ezt mondja:

A Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat...
Hibakód: 0x80070570


Találkozott valaki ezzel a problémával?
(support.microsoft.com erre vonatkozó bejegyzése 2007-es, tehát még a Win7 elõtti idõszakból való...)


próbáld a 32-est felrakni
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1416
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Itt is volt pár embernek ugyanilyen problémája:
Error code: 0x80070570 when attempting to install - Windows 7 Forums

(többieknek: a múltkori "XP-t a laptopra, de nincs driver" problémám amúgy nem oldódott meg az eredeti koncepcióban. Már a merevlemezhez sem találtam megfelelõ drivert, így 32 bit-es Win7 lett helyette)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1417
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Win 7 telepítés (x64, Enterprise, HUN) közben vagyok éppen.
Tök szûz a gép, telepítõ lemez által megformázva, fájlok másolása közben sokadszorra megáll és ezt mondja:

A Windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat...
Hibakód: 0x80070570

Találkozott valaki ezzel a problémával?
(support.microsoft.com erre vonatkozó bejegyzése 2007-es, tehát még a Win7 elõtti idõszakból való...)



#1418
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Egy kérdés, ha a COA matrica kezd drasztikusan elkopni, akkor mennyi az a kopási szakasz, ami alapján még azonosítható és így legális a használt oprendszer? Csak mert a céges laptopom alján van ez a csodás matrica és a Win disztribúció leírása már szinte teljesen lekopott. Érvényes így még ez a matrica?:)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

(értelemszerûen a product key-t és vonalkód feletti kódot én töröltem le Gimp-pel, de a többi az a természet mûve)


Gyakorlati szempontból nem gond ha lekopik, mivel a laptop biosa tartalmazza a kódot, így meg sem kell adnod telepítéskor. Ez általában igaz a márkás gyárilag telepített windows-os gépekre.

Jogi szempontból nézve sem gond, hiszen van céges számlád hogy vettél xy gépet oprendszerrel valamikor.

#1419
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Most látom, hogy a netbookomon lévõ COA-ról szinte teljesen lekopott minden (jó, az annyira nem érdekel, mert Linux-ot használok rajta, az jobban elfut a pici vason:)), pedig az pár hónapos. Érdekes...

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1420
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts
Hama' konzerváld celuxxal. A vonalkód nem tudom elég-e, 1/2674636.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám